Skocz do zawartości
travis

[opinie] IONIC.pl

Polecane posty

Tutaj widzicie swój zwrot -.-

Ja akurat tam tego nie widzę, ale tak jak mówiłem zgodnie z regulaminem mi się nie należy więc się nie upominam.

Edytowano przez que_pasa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat tam tego nie widzę, ale tak jak mówiłem zgodnie z regulaminem mi się nie należy więc się nie upominam.

 

Dobry duszek już się tym zajął ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i to jest właśnie firma Ionic. Dobro Klienta zawsze najważniejsze, bez wymigiwania się, zasłaniania punktami regulaminu itd.

 

Dodam tylko jeszcze, że ostatnio prosiłem o wymianę kości pamięci w serwerze (pamięć na testach wydawała się być ok, ale coś jednak nie do końca w niej trybiło). Została wymieniona w niespełna pół godziny od otwarcia ticketu, bez zadawania zbędnych pytań i wmawiania że jest sprawna, wliczając w to czas potrzebny na korespondencje, wyłączenia maszyny i podniesienia jej na nowo (serwer ogólnie był offline max 5 minut).

 

Pan Bartłomiej okazał się niezwykle kompetentny przy instalacji czegoś bardziej egzotycznego niż linux czy windows a to się niezmiernie rzadko zdarza u konkurencji (właściwie się nie zdarza, przynajmniej ja zawsze się spotkałem z odmową). Tym ludziom po prostu się chce prowadzić ten biznes. ;)

Edytowano przez que_pasa (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://www.ionic.pl/clientarea.php

Kwota w skarbonce: XX.00 PLN

 

Tutaj widzicie swój zwrot -.-

 

Szkoda, że nie rozesłali takiej informacji mailem. Niepotrzebnie miałem im za złe, że wymigali się od rekompensaty. Przy wcześniejszej awarii dostałem mail i przedłużenie abonamentu, więc spodziewałem się teraz tego samego. Na tą skarbonkę bym w życiu nie wpadł ;-)

No nic w każdym razie cieszę się, że chłopaki z tej sytuacji wyszli "z twarzą" - zwłaszcza, że awaria nie była bezpośrednio ich winą i wiele firm próbowało by się od rekompensaty wymigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam konto w IONIC od kilku miesięcy: WWW PRO Simple +. Kupiłem zachęcony dobrymi opiniami na WHT, jednak nasza współpraca trwała bardzo krótko, aktualnie czekam do końca wygaśnięcia abonamentu i przenoszę strony do konkurencji.

Problem jaki u mnie występował i dalej występuje (liczyłem, że może jednak to kiedyś minie), polega na tym, że wszystkie strony jakie tam mam wczytują się z pewnym opóźnieniem. Wygląda to tak, że po wpisaniu adresu strony w przeglądarkę i klepnięciu entera, wczytywanie strony zaczyna się dopiero po około 5sec + czas wczytania strony. Te same strony na innym hostingu wczytuja się od razu po zatwierdzeniu adresu enterem. Pisałem do BOKu o tej sprawie, dosyć szybko otrzymałem odp. zwrotną, ale nic ona nie wniosła do sprawy: "u nas strona wczytuję się szybko", "proponujemy wyższy plan hostingowy", "proponujemy dedyka", wszystko OK, ale strony jakie tam trzymam to małe wizytówki, praktycznie statyczny html, jedyne php jakie się tam wykonuje to jakieś statystyki google, liczniki tekstowe. Problem sprawdzony z kilku lokalizacji w kraju, na różnych systemach i łączach, wszędzie tak samo, kopie stron przeniesione do Unixstorm śmigają aż miło. Szkoda, że IONIC nie potrafił mi pomóc w tej sprawie.

 

Ps. FTP śmiga bardzo szybko, nie widzę przestojów, więc wnoszę, że wina leży gdzieś po stronie Apacha czy czego oni tam używają do http (nie znam się).

 

Ps2. Wyjaśnienie dla tych, którzy będą się dziwili, że marudzę o te 5sec - koduję strony bezpośrednio na koncie www i często muszę odświeżać żeby sprawdzić wynik pracy, takie 5sec x kilkaset odświeżeń dziennie daje sporo zmarnowanego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni klienci,

Uprzejmie informujemy, iż od 1go października 2011 roku ulegnie zmianie forma prawna

naszej Firmy, co za tym idzie na fakturach pojawią się nowe dane rozliczeniowe w tym

nowa nazwa firmy (IONIC SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

SPÓŁKA KOMANDYTOWA zarejestrowana w KRS pod numerem 0000393485)

oraz numer konta bankowego.

 

Zmiany jak zwykle podyktowane są dynamicznym rozwojem naszej Firmy.

Korzystając z okazji pragniemy serdecznie podziękować za zaufanie, jakim Państwo

od ponad trzech lat darzycie naszą Firmę.

 

 

 

 

dodatkowo zachęcamy do subskrybowania naszego twittera i facebooka;

 

 

tweets - http://twitter.com/#!/ionicpl

 

FB

 

 

 

 

 

 

 

Z poważaniem,

 

Zespół IONIC.pl

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odradzam hosting ionic.pl . Wykupiłem hosting ionic w styczniu br na rok (2011). W lipcu otrzymałem maila "konto zostało zawieszone". Po skontaktowaniu się z firmą okazało się, że wszystkie moje dane zostały bez ostrzeżenia wykasowane i nie jest możliwe ich odzyskanie. Nie ukrywam, że wpadłem w szał. Kupa pracy i sporo pieniędzy poszło...Ostatecznie po kilku godzinach okazało się, że jednak można odzyskać część danych, ale... sprzed ponad trzech miesięcy, co w przypadku portalu ogłoszeniowego oznaczało spory ubytek danych. W tzw międzyczasie, czyli w lipcu była jeszcze poważna awaria zasilania serwerów. A po zmianach administracyjnych ionic na serwerach na początku sierpnia przestał mi działać na stronach Recaptcha. Aktualnie raz działa a raz nie. Firma twierdzi, że to wina długich czasów wykonywaniu skryptów, jednak dzieje się to bez moich jakichkolwiek działań. Hosting ionic to mój kolejny "tani" eksperyment po forgehost.pl, który w ogóle przestał działać pewnego dnia. Przestrzegam przed "tanim profesjonalnym hostingiem" ionic.pl i forgehost.pl zresztą też. Szkoda nerwów i pieniędzy. Ja w każdym razie jestem w trakcie przeprowadzki.

Edytowano przez pastax (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie zdziwiła Pana opinia zatem postanowiłem ją zweryfikować,

 

a) a fakt zawiniliśmy jeśli to ten przypadek o którym myślę za co przepraszamy - ale jest to kolejny i nie pierwszy przypadek z serii "nie robię backupów a jak coś się wydarzy to nakrzyczę na wszystkich bo nie mam kopii" a firma w regulaminie zamieszcza informację o tym, iż klient powinien robić backup na własną rękę, (tym bardziej jeśli mowa o lowendowych kontach express za 25 zł z allegro),

cool.png awaria zasilania ? no tu się trochę uśmiałem niestety, bo to bardzo nieudana próba zdyskredytowania firmy z Pana strony, bo jeśli chodzi o to samo konto co wyżej (a nie widzę by Pan miał u nas inne) to awaria była w Polsce a Pan ma konto w Niemczech :-) Ale skoro owa awaria tak bardzo Pana dotknęła to pozostawię tę kwestię do oceny innych użytkowników.

c) rekaptcha dostaje timeout z php i na koniec invalid header - również nasza wina ?

d) po paru przeczytanych mailach i konsultacji z pracownikami BOK widzę, iż chodzi o to konto o którym myślę, prezentowane są na nim ogłoszenia ślubne i nie tylko - mam też ciekawe notatki w systemie o tym w jaki sposób Pan straszył pracowników supportu negatywnymi opiniami i nie tylko w internecie w przypadku braku chęci rozwiązania problemu.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Drogi czytelniku forum przeczytaj z uwagą odpowiedź ionic. Jeśli przy tak poważnych problemach jak skasowanie bez ostrzeżenia twojego konta hostingowego słowo "przepraszam" ci wystarczy + uwaga rób sobie backupy to proszę bardzo. Stwierdzenie, że kupił pan tanio, więc nie miej pan pretensji też mówi wiele o firmie. A jeszcze stwierdzenie "straszył" to już jakaś dziecinada. Istnieje droga prawna dochodzenia swoich roszczeń i jasno potencjalny kliencie ionic musisz sobie zdawać sprawę z tego, że firma ta umywa ręce od odpowiedzialności i jest to jedyna droga do odzyskania poniesionych nakładów finansowych i ewentualnego odzyskania odszkodowań, które z kolei ty będziesz musiał wypłacić swoim klientom.

Natomiast, co do awarii zasilania to załączam poniżej treść maila z 15 lipca 2011 10:28, otrzymanego z info@ionic.pl w odpowiedzi na moje zgłoszenie reklamacyjne, że nie działają moje strony:

 

"Szanowni klienci, w związku z problemami technicznymi, które mają miejsce

Przez ostatnie 30 godzin pragniemy nadmienić, iż nasza ekipa oraz ekipa centrum danych pracuje intensywnie nad rozwiązaniem problemu.

 

Aby nie pozostawiać Państwa bez żadnych informacji przekażę jak niżej przebieg prac oraz problemów, które spotkały data center s-net:

 

a) w okolicach 24 w dniu 13/14 lipca spalił się główny obieg zasilania (dosłownie spalił się)

b po przyjeździe ekipy technicznej udało się uruchomić cześć usług (w międzyczasie praca na zasilaniu awaryjnym z akumulatorów)

c) w związku z koniecznością wymiany wielu elementów zostało sparaliżowane również zasilanie z generatora, który został podstawiony "pod serwerownię"

d) w międzyczasie już podwójna ekipa elektryczna pracowała nad przywróceniem linii zasilania do stanu bez wad

e) usunięcie problemu

f) po 2h problem powrócił, wróciliśmy do punktu a / b / c

g) dziś w okolicach 1 ponowne podłączenie agregatu do godziny 4 w nocy sprawdzenie do ostatniego serwera oraz uruchomieniu usług na 100%

 

Nadal serwerownia pracuje na zasilaniu awaryjnym, zaplanowana jest co najmniej jedna przerwa związana z zasilaniem.

Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy, jest nam niezmiernie przykro, iż nie możemy dotrzymać w tym czasie należytego poziomu

jakości naszych usług. Po zażegnaniu wszelkich problemów technicznych w data center nasz zespół będzie pracował nad przydzielaniem

regulaminowych rekompensat.

Niestety zespół IONIC.pl w trakcie tejże awarii, może naciskać, czekać oraz sukcesywnie sprawdzać

i włączać serwery odcięte od sieci w wyniku powtarzającego się braku zasilania (nie mamy wpływu na awarię, ale bierzemy za nią pełną odpowiedzialność).

Usługi w DC DE naturalnie działają bez zmian.

 

Pragniemy nadmienić, iż nasi pracownicy pozostają do Państwa dyspozycji pod numerami telefonów (oraz o ile to możliwe) w systemie ticketów oraz e-mail. Zapraszamy także na portal prace.ionic.pl gdzie na bieżąco aktualizujemy statusy.

 

Z poważaniem, Paweł Najdek IONIC.pl"

 

Skoro moje konto było w tym czasie w Niemczech to dlaczego:

a) nie działały moje strony/hosting

b firma przysłała mi takiego maila

 

Podkreślę, że największą siłą w walce o odpowiednią jakość usług jest wymiana informacji między klientami. Po to poświęcam swój czas, żebyś jako klient wiedział, że w tej konkretnej firmie były takie a takie problemy i tak a tak były załatwione. Chętnie czytam opinie innych i tym samym odpłacam.

Edytowano przez pastax (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi czytelniku forum przeczytaj z uwagą odpowiedź ionic. Jeśli przy tak poważnych problemach jak skasowanie bez ostrzeżenia twojego konta hostingowego słowo "przepraszam" ci wystarczy + uwaga rób sobie backupy to proszę bardzo.

Przedłużenie ważności hostingu o ROK za darmo to tylko przepraszam ? ? Otym już się nie pisze prawda ?

Next Due Date: 17/01/2013

 

 

 

Skoro moje konto było w tym czasie w Niemczech to dlaczego:

a) nie działały moje strony/hosting

Nie ma takiej technicznej możliwości by z powodu awarii w KRAKOWIE nie dział serwer w NIEMCZECH (wyprzedzając odpowiedź dnsy są niezależne i z backupowane). Mija się Pan z prawdą niestety.

Nie widzę nigdzie takze Pana zgłoszenia w sprawie nei działania strony 15go lipca (grepowałem po emailu z panelu klienta) a mailing poszedł do wszystkich klientów aby było wiadomo dlaczego np. nie działa nasza strona,

a zapis:Usługi w DC DE naturalnie działają bez zmian. Naprawdę miał sens ;)

 

Tak samo bardzo mnie dziwi informacja o tym, że wgraliśmy backup sprzed 3 miesięcy,

co jest neizmiernie interesujące skoro nasz system backupowy przetrzymyje pliki do 7 dni wstecz.

 

Tym samym pozwolę sobie zakończyć dyskusję z Panem w sprawie opinii, gdyż uważam ją za nie obiektywną i mocno mijającą się z prawdą.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pastax

 

Nie bardzo rozumiem Twojego podejścia biznesowego. Usługi (ogólnie, nie tylko w hostingu) dzielimy na lepsze i gorsze. Hosting ma zarabiać pieniądze a Ty bierzesz najtańszą opcję za 25 zł, którą wybierają zazwyczaj dzieciaki na blogi? Dlaczego nie kupiłeś lepszej usługi, gdzie są robione backupy, pomoc administratora etc., to aż prosiło się o kłopoty... i pretensje miej teraz do siebie. W opcji za 25 zł sam powinieneś backupy robić, dbać o bezpieczeństwo swoich danych (ciekawe ile dziur ma Twoja strona, pewnie robił ją student za 50 zł, może właśnie dlatego dane zniknęły).

 

W zamian za to logujesz się na forum tylko po to by dyskredytować firmę. Powiem Ci tak, nie myli się ten kto nic nie robi. W chwilach kryzysowych (w lipcu) firma Ionic wykazała się olbrzymią dojrzałością i odpowiedzialnością i tylko zwiększyła moje zaufanie do niej.

 

btw. coś w tym jest, że im mniej płacący Klient tym większa maruda....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pisałem tutaj -> http://www.webhostingtalk.pl/topic/14161-opinie-ionicpl/page__view__findpost__p__265493

 

Jednak po ukończeniu okresu - najprawdopodobniej będziemy się przenosić...ale to za sprawą zmiany na dedykowany serwer.

 

Przenieśliśmy się znacznie wcześniej ;) VPS leży odłogiem...

 

I kolejna dobra opinia - tym razem za Serwer dedykowany EQ4 z Hetzner, szybka instalacja - w sumie nie więcej jak 24h, wszystko śmiga już od jakiegoś czasu (parę miesięcy) bez problemów - dodatkowe 100GB backupu to miły prezent - szkoda tylko że połączyć się z FTP backup można tylko z sieci Hetzner...

 

jedyne zastrzeżenie - prosiłem o dodatkowe IP (by łącznie było ich 4) dostałem 2 dodatkowe IP (czyli mam łącznie 3) a 4-ty ma status od sierpnia (czyli aktywacji serwera) "trzeci adres jest w trakcie aktywacji - zostanie dosłany"... no ale w sumie obecnie nie miałbym jak go wykorzystać - kiedyś się upomnę jak będzie potrzebny ;)

 

z suportu w sumie w ogóle nie korzystam - nie było do tej pory potrzeby - więc nie wypowiadam się ale w trakcie realizacji zamówienia na serwer sprawował się bardzo dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo bardzo mnie dziwi informacja o tym, że wgraliśmy backup sprzed 3 miesięcy,

co jest neizmiernie interesujące skoro nasz system backupowy przetrzymyje pliki do 7 dni wstecz.

 

To zamieszczam mail z dnia: 6 października 2011 11:05 z info@ionic.pl

 

"

Dzień dobry.

 

Pod adresem http://bialix.pl/nazwa znajdzie Pan kopię zapasową

 

Pańskiego konta z czerwca br. Nie jesteśmy niestety w stanie jej

przywrócić do pełnego funkcjonowania na skutek błędu systemu. Plik

backupu zawiera w sobie wszystkie ustawienia Pańskiego konta

hostingowego z datą 24 czerwca.

Niestety nie jesteśmy w stanie nic więcej zrobić w tej materii.

Proszę o podanie numeru konta, na które możemy przelać zwrot pieniędzy

 

za konto hostingowe.

 

--

Z poważaniem,

Bartek Bialik"

Natomiast, co do robienia backupów to oczywiście je robiłem. Tylko, że dane i ich backupowanie to jedno a postawienie strony i koszty z tym związane to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że się dziwię - widocznie przypadek był bardziej skomplikowany niż myślałem.

Przyznajemy się do błędu, co nie zmienia faktu, iż "obaliłem" inne Pana tezy, a zachowanie pracowników w tej kwestii nie wykraczało poza regulamin usług + została przyznana ekstra rekompensata. Jeśli hosting jest dla Pana tak kluczową sprawą jak Pan pisze należy zwyczajnie lepiej zabezpieczyć dane aniżeli przetrzymywać cały projekt na ftp usługodawcy który za nie nota bene nie do końca odpowiada zgodnie z regulaminem usługi.

Edytowano przez www.ionic.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

myślę, że każdy kto miał do czynienia ze stronami www, prostymi czy zaawansowanymi wie jak ważnym wyborem jest firma hostingowa. Opinie firm hostingowych śledzę od 3 lat, dlatego też tym ostrożniej wybierałem hosting pod mój niewielki projekt. Rozważając wszystkie oferty na rynku, bezwzględnie zdecydowałem się na ionic,pl

Pomimo tego, że wybrałem najtańszy z pakietów, już z samego początku zostałem otoczony profesjonalną opieką.

Moj problem dotyczący rejestracji domeny został szybko rozwiązany a sama wymiana wiadomości w systemie pomocy przebiegła profesjonalnie i w miłej atmosferze.

 

Na moje uznanie zasługuje również możliwość płatności poprzez paypal z którego korzystam najchętniej.

Dodatkowo na co zwróciłem uwagę na samym początku to pierwsze emial-e aktywacyjne, które są opatrzone w przydatne informacje dla "zielonych", których brakuje u wielu innych usługodawców hostingowych.

 

Pozdrawiam

Piotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila o planowanych przerwach w związku z reorganizacją techniczną. Bardzo pozytywne zaskoczenie na tle innych firm czy instytucji, nie tylko informatycznych, dziękować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem maila o planowanych przerwach w związku z reorganizacją techniczną. Bardzo pozytywne zaskoczenie na tle innych firm czy instytucji, nie tylko informatycznych, dziękować.

Trochę szkoda tylko, że wysyłają też do dawnych klientów, którzy nie mają u nich hostingu od lat. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również dostałem takie powiadomienie (chodź nie mam żadnej usługi wymagającej powiadomień o takich pracach) ale zaciekawiło mnie jedno:

 

Godzina: 23:00 PM - 06:00 AM (GMT+1)

 

Nie istnieje godzina 23:00 PM ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×