Skocz do zawartości
travis

[opinie] IONIC.pl

Polecane posty

A mnie nawet nie odpowiedzieli na maila, w którym pytałam o specyfikację konta. Ponoć tak szybko od ręki odpowiadają. A chciałam u nich zamówić konto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostępni są 24/7, jednakże zapytania ofertowe realizowane są w standardowych godzinach pracy. 24.7 siedzi administrator który naprawia usterki/pomaga z błędnym działaniem konta.

 

tak to prawdopodobnie wygląda.

 

Dostępni są 24/7, jednakże zapytania ofertowe realizowane są w standardowych godzinach pracy. 24.7 siedzi administrator który naprawia usterki/pomaga z błędnym działaniem konta.

 

tak to prawdopodobnie wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o 8:41 rano. Ale jak oni chcą pozyskać klientów nowych skoro nie ma odzewu? W takim razie poszukam innego hostingu, a miałam o nich dobre zdanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałaś maila w sobotę rano, a 50 minut później wylewasz swoje żale na forum?biggrin.gif Mocna jesteś..Szukaj innego, to nawet dobrze bo jeżeli masz pretensje po 50 minutach, że odpowiedzi nie dostałaś to co by mogło być później?mellow.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zapytania ofertowe praktycznie standardem są 24 h oczekiwania jak się napisze poza standardowymi godzinami pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewam żadnych żali. Po prostu ktoś tutaj pisał że odpisują od ręki, więc się dziwię. I to nie jest 50 minut, a 2 godziny ponad. Naucz się najpierw liczyć, a nie dokuczać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys
I to nie jest 50 minut

ale post poszedł po 50 min, jak nie masz co robić w sobotnie poranki to machnij nową słitaśna fotke na nk... i daj ludziom żyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już pytać tutaj o nic nie można??? Ale wy jesteście tutaj niesympatyczni. Ręce opadają... Nie ma mnie na nk, więc sorry ale nie udał Ci się głupi żart. Macie tu podaną złą godzinę na forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wylewam żadnych żali. Po prostu ktoś tutaj pisał że odpisują od ręki, więc się dziwię. I to nie jest 50 minut, a 2 godziny ponad. Naucz się najpierw liczyć, a nie dokuczać.

Wielki matematyku policz po ilu minutach napisałaś posta skoro maila wysłałaś o 8.41(sama tak napisałaś). Niesympatyczni tak? Śmieszne jest pisanie w sobotę przed świętem, że się odpowiedzi na maila nie dostało po 50 minutachsmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mailami wygląda sprawa następująco...

 

Przed zakupem odpowiedź na maila otrzymywałem natychmiast. Po zakupie, odpowiedź otrzymuje raz na 24h i nie mam o to żalu. Normalna praktyka firm hostingowych.

 

Nie podoba mi się jednak fakt, że odpowiadają na maile wybiórczo, tj. na jednego dostanę odpowiedź, a na inne nie.

 

Co do samego hostingu - na obecną chwilę nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To poczekam do po świąt. Jeśli nie odpiszą ponowię maila, jeśli dalej nie będą odpisywać poszukam innego hostingu.

-----------------------------

Właśnie w tej chwili dostałam odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o 8:41 rano. Ale jak oni chcą pozyskać klientów nowych skoro nie ma odzewu?

Widocznie nie są zainteresowani współpracą. W sumie to także ich prawo...

W takim razie poszukam innego hostingu, a miałam o nich dobre zdanie...

Powodzenia ;)

Ale widząc takie podejście, jak i też wcześniejsze posty, to nic dziwnego, że nie chcą mieć nic wspólnego z takim xxxxxx.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już mam konto ponad rok i wszystko jest ok, wprawdzie trzymam malutki serwis, ale kontakt jest dobry, wszytko działa, o przerwach informują.

Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o 8:41 rano. Ale jak oni chcą pozyskać klientów nowych skoro nie ma odzewu? W takim razie poszukam innego hostingu, a miałam o nich dobre zdanie...

 

Ludzie jest długi weekend - trochę szacunku dla innych ....

 

Nie podoba mi się jednak fakt, że odpowiadają na maile wybiórczo, tj. na jednego dostanę odpowiedź, a na inne nie.

 

Od tego jest system ticketów który jest monitorowany przeze mnie i osoby go obsługujące dostają w "beret" jak nie odpowiedzą w stosownym czasie,

z mailami różnie bywa - jak wszędzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 godzin chyba trwają jakieś prace na kontach Express, widoczne jest mocne zamulenie.

i jak to ma się do działu opinie? Coś nie działa to wystaw ticket albo wyślij maila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinie to chyba również luźne dyskusje, a jak się ma ? Czekam na opinię użytkowników kont express, czy zauważyli taki objaw, bo być może problem leży po mojej stronie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od około 2 godzin chyba trwają jakieś prace na kontach Express, widoczne jest mocne zamulenie.

 

Nie ma prac po naszej stronie, jeśli były odczuwalne jakieś problemy to po stronie łącza w serwerowni hetzner. (express)

http://www.hetzner-status.de/

 

 

pehape masz rację możesz także kontaktować się z nami - z chęcią każdy taki problem sprawdzimy, przeanalizujemy i wytłumaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogadali sobie ? Starczy.

 

Polecam na takie luźne pogawędki inne działy tego forum / założenie nowego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie działa, tylko pan Paweł nie chciał mi zmienić wpisu RevDNS dla VPS'a  dry.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie działa, tylko pan Paweł nie chciał mi zmienić wpisu RevDNS dla VPS'a dry.gif

 

To jest opinia bo nie bardzo rozumiem ?

Przepraszam bardzo, w ofercie nie ma informaccji że na vpsach root świadczona jest usługa rekordu odwrotnego.

Co jest tu nie jasne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest, bo widać jakie Pan ma podejście do klientów co kupują najtańsze usługi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×