Skocz do zawartości
Lexus16

[opinie] dhosting.pl

Polecane posty

W dPoczcie w webmailu również od kilkunastu dni funkcjonuje połączenie szyfrowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma jest świetna :P Przed kupnem serwera zapewniano mnie, że istnieje elastyczność oferty i w razie gdyby czegoś nie wystarczało - można zmodyfikować parametry serwera :P . Okazało się, że mimo pokazywanych na nazwa.pl statystyk - 80GB użycia transferu, po optymalizacji skryptu forum na dhosting.pl zużywaliśmy 30GB transferu . W reg. jest napisane, że można zmienić plan hostingowy dopiero po 6 miesiącach - jednak powołałem się na w/w obietnice i przeszedłem dzięki temu na pakiet o niższych parametrach. Cena wynosi teraz nie 99 zł a 69 zł netto/msc. Różnica ok. 40 zł brutto - niby nic, ale co miesiąc to całkiem sporo :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nastala nowa moda na dhosting tym razem. Jak zwykle radze byc ostroznym w pochopnych decyzjach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jaka moda przecież ich oferta jest naprawdę dobra płacisz za jakośc a nie tylko po to by wywalić kasę i postawić wizytówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dhosting spisuje się znakomicie, chociaż służy wyłącznie do poczty :P

Nie było problemu z ułożeniem mniejszego pakietu.

Szybki BOK, dhosting prowadzi mój ulubiony sklep (cooling.pl).

Jeżeli sheared hosting to tylko tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie dhosting spisuje się znakomicie, chociaż służy wyłącznie do poczty :P

Nie było problemu z ułożeniem mniejszego pakietu.

Szybki BOK, dhosting prowadzi mój ulubiony sklep (cooling.pl).

Jeżeli sheared hosting to tylko tam!

 

Cooling.pl to ci sami ludzi, bo to ta sama firma. Ceny sa poprostu za wysokie w tym hostingu. To tylko shared hosting. Jesli ktos ma do wydania cos kolo 100 zl miesiecznie na hosting i prowadzi portal/strone www to wiadomo, ze wybierze dedykowane rozwiazanie. To jest oferta czysto dla firm, ktorych strony jak wiadomo nie maja najwiekszej ogladalnosci przez co klienta wydaje sie ze stosuja maly overselling.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Duna - to jest tylko Twoje gdybanie nt. tej firmy, czy masz na to jakieś dowody w postaci niezadowolonych użytkowników hostingu? Sprecyzuj, zanim zaczniesz wprowadzać ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cooling.pl to ci sami ludzi, bo to ta sama firma. Ceny sa poprostu za wysokie w tym hostingu. To tylko shared hosting. Jesli ktos ma do wydania cos kolo 100 zl miesiecznie na hosting i prowadzi portal/strone www to wiadomo, ze wybierze dedykowane rozwiazanie. To jest oferta czysto dla firm, ktorych strony jak wiadomo nie maja najwiekszej ogladalnosci przez co klienta wydaje sie ze stosuja maly overselling.

Co do ceny. Fan Allegro?

 

Co do kwestii "wizytówek". Masz tam konto? Czy po prostu z definicji wszystko wiesz najlepiej?

 

Ostatnio przenosiłem tam klienta z kei.pl z LUNYII z pakietu 30% i o dziwo, taka "strona z małą oglądalnością" spisuje się wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

dedykowane rozwiązanie za 100zł? głupi VPS + admin to już stówa albo więcej... chyba nie wiesz o czym mówisz..

a ten shared hosting jest w miarę normalnych cenach.. to hostingi za stówę czy dwie rocznie są po prostu niesamowicie tanie... heh

 

BOSS to samo miałem napisać - "tak rozpieszcza Allegro"..

ludzie po prostu pojęcia nie mają o czym piszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ceny są trafione.

Płacimy za support, serwery w Polsce, świetne autorskie rozwiązania.

Jeżeli Ci się nie podobają ceny to po co w ogóle tutaj coś komentujesz!

A hosting za 100 zl miesięcznie to również nic wielkiego, jest to naprawdę mały procent zarobków przeciętnego Polaka.

Możliwe że dla nastolatka jest to całkiem spora kwota, ale dla dorosłej osoby, która wymaga solidnych rozwiązań...

Co do serwera dedykowanego za 100 zl ... dolicz do tego administratora, odpowiednie oprogramowanie. Gwarantuje Ci że w 100 zl się nie zmieścisz, a na pewno nie będzie to sobie równo jakościowo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma się czym chwalić że do tej pory nie można było w żaden sposób edytować konfigu PHP?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczej nie ma się czym chwalić że do tej pory nie można było w żaden sposób edytować konfigu PHP?

Rozumiem, że masz tam konto, skoro jesteś aż tak bardzo o tym przekonany? :(

 

Jak nie wiesz, to nie pisz bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś tam piszą o tym, że administrator musiał to do tej pory robić ręcznie. Po prostu pełna wygoda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś tam piszą o tym, że administrator musiał to do tej pory robić ręcznie. Po prostu pełna wygoda ;)

 

Gdzieś dzwonili tylko nie bardzo wiesz w którym kościele :)

 

http://www.php.net/manual/pl/ini.php

To co jest oznaczone jako PHP_INI_USER i PHP_INI_ALL można zmieniać przez ini_set() w skrypcie i z tego komunikatu, który cytował Boss wcale nie wynikało, że w dhosting nie jest to możliwe. To czym chłopaki się chwalą to możliwość ustawienia w .htaccess dyrektyw oznaczonych jako PHP_INI_PERDIR. Te dyrektywy z pudełka można ustawiać gdy php uruchamiane jest przez mod_php. Skoro do tej pory nie było to możliwe to zgaduję, że w dhosting.pl php działa jako fastcgi i żeby to wprowadzić albo znaleźli gotowe rozwiązania albo sami hackowali php i mod_fastcgi więc tym bardziej mają się czym chwalić :)

 

PS. W Netarcie jest taka funkcjonalność od lat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czekałem do 24tej z wielkimi nadziejami.. i oto jest.. miały być jakieś wielkie zmiany, a szczerze, to po raz kolejny (po sposobie działania poczty i antyspamu) się zawiodłem na tym hostingu:

 

- wprowadzili VPSy, za 300zł, że niby 4 userów na serwer.. tja.. tylko po ch.. komu to, jak za stówę ma serwer w OVH? zresztą nawet nie chodzi o to.. ogólnie żadna to oferta.. już widzę jak wszyscy się rzucają na VPSy za 3 stówy.. bo co, bo w Polsce? przecież tu wszystko drogie, więc lepiej kupować w DE/FR/UK... phi...

 

- znieśli limity mejli.. ale dla nowych userów też? niby też, ja mam dalej 60 w panelu.. że trzeba wysłać ticketa? WTF?

 

- zmienili grafikę głównej strony, ale to raczej kosmetyka niż rewolucja.. do tego zbliżyli się raczej do stylistyki home.pl niż do czegoś "innego".. "nowego" itd..

 

- nie widzę żadnych zmian w panelu ani webmailu..

 

- stare promocje w stylu "3 miesiące za zeta" (a potem bul pan jak za zboże) albo jakieś konto z 50złotową zniżką (chyba kupię od razu dziesięć - TAAAAA)

 

I to na tyle?

 

Ogólnie "z wielkiej chmury mały deszcz".. ciągle nie ma możliwości porządnej konfiguracji filtru antyspamowego.. czyli to ciągle jest hosting tylko pod WWW.. tylko jaka jest radocha z wrzucania np. instalki Joomli (1.5.x) na eftepa plik po pliku.. albo pisania ticketa z prośbą o rozpakowanie tar.gzipa? Jaki to komfort jest? Za 4 stówy (mam konto personal+)? Co? Że to i tak niska cena? To już wolę SSH w progreso albo wziąć sobie jakieś dust.pl czy coś.. czy prohost.pl i mieć cPanel z pakerem wbudowanym w panel.. na zaplecze i eksperymenty z instalkami CMSów starczy.. bo w Polsce i tak porządnej strony zjadającej transfer nikt nigdy nie postawi bo drogo jak cholera...

 

To jakaś bańka była z okazji urodzin (pierwszych), dodali jakieś durne promocje nikomu nic nie dające (bo kto założy tam 20 mejli albo 30? albo 60? albo 2505?).

 

Może i jestem podpity (heh), ale jak dla mnie to lipa.. za 4 stówy, hosting raczkujący (no bo rok na rynku tylko tak można nazwać), ani SSH ani menedżera plików...

Nie tego się spodziewałem.

 

Jeśli ja nie widzę realnych zmian, to proszę o pomoc w dostrzeżeniu takowych.

 

Wydaje mi się, że przy cenach powyżej standardowych 300+VAT (home, nazwa, KEI) wypada spodziewać się czegoś więcej niż "dobrego supportu, serwerów w Polsce i bezawaryjności"... a przynajmniej mnie to nie zadowala.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Adam noo... heh...

 

A ja w panelu dostałem wiadomość:

"Aktualizacja limitów na podstawie promocji urodzinowej nastąpi w ciągu 24h."

- "WOW" normalnie "rewelacja" heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekałem do 24tej z wielkimi nadziejami.. i oto jest.. miały być jakieś wielkie zmiany,

Nie od razu Kraków zbudowano :P

 

- wprowadzili VPSy, za 300zł, że niby 4 userów na serwer.. tja.. tylko po ch.. komu to, jak za stówę ma serwer w OVH? zresztą nawet nie chodzi o to.. ogólnie żadna to oferta.. już widzę jak wszyscy się rzucają na VPSy za 3 stówy.. bo co, bo w Polsce? przecież tu wszystko drogie, więc lepiej kupować w DE/FR/UK... phi...

Tiaa tylko, że w tej cenie masz ich support i panel (wynajmij dobrego zdalnego admina to on sam Cię wyniesie z 300zł za samą opiekę :)). Czyli masz 25% z fizycznej mocy http://dhosting.pl/oferta/serwery_dedykowane_14.html a nie jak w kei.pl w ich lunie z 25% mocy fizycznej obliczają te dalsze procenty. To bardzo dobry VPS bo masz i swój RAM ale i swój procesor. Wg mnie to udana i zabójcza riposta na ofertę kei.pl z ich LUNAII czy provps.pl. Idealna dla ludzi nie znających się na administracji a poszukujących już VPSów pod swoje duże projekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten plan za 300zł na swoje minusy i mało precyzyjny opis.

 

1. Limit 1 rdzenia - zawiesi ci się jeden proces i masz zajętą całą moc.

2. 1 rdzeń = nie można użyć więcej mocy niż ten 1 rdzeń nawet jeśli jest dostępna.

3. Brak opisu dysków - jeśli są to sata w raid1 to bazy zabiją io prędzej niż zabraknie cpu. Jeśli są to sasy 15krpm to na 4 userów może dać radę. A z tego co widać w ofercie dedykowane to wygląda na sata.

4. Brak danych co do typu wirtualizacji.

5. Brak danych ile w sumie jest procesorów.

 

Jak na takie limity i sprzęt to oferta średnia cenowo ale dobrze napisana. Ktoś zielony nie patrzy na to co oznaczają cyferki oby ich było dużo :P

 

Z innej strony jeśli się trafi 4 lekkich userów to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jakoś nie mogę znaleźć tego tekstu, że to jest opcja managed.. heh widzę tylko 89zł za godzinę technika..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie mogę znaleźć tego tekstu, że to jest opcja managed.. heh widzę tylko 89zł za godzinę technika..

I dwie godziny w cenie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakoś nie mogę znaleźć tego tekstu, że to jest opcja managed.. heh widzę tylko 89zł za godzinę technika..

Już jest :)

 

1. Limit 1 rdzenia - zawiesi ci się jeden proces i masz zajętą całą moc.

A od kiedy to 1 procesor = 1 proces :)

 

2. 1 rdzeń = nie można użyć więcej mocy niż ten 1 rdzeń nawet jeśli jest dostępna.

I o to chodzi. Jasne zasady. Płacisz i masz. Wg mnie jest to bezpieczniejsze rozwiązanie.

 

3. Brak opisu dysków - jeśli są to sata w raid1 to bazy zabiją io prędzej niż zabraknie cpu. Jeśli są to sasy 15krpm to na 4 userów może dać radę. A z tego co widać w ofercie dedykowane to wygląda na sata.

Uszczegółowili ofertę, jest info o dyskach. SAS :P

 

4. Brak danych co do typu wirtualizacji.

Ich własne rozwiązania.

 

5. Brak danych ile w sumie jest procesorów.

Skoro w 1/4 mamy 1 rdzeń a userów jest 4 to ... :D

 

 

Jak na takie limity i sprzęt to oferta średnia cenowo ale dobrze napisana.

Lepszej, póki co, w Polsce nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No dobra, powiedzmy, że ogólnie to jako tako wygląda spoko.. że drogo bo to Polska jest.. powiedzmy, że płacimy za jakość...

 

Fajnie by było gdyby dodali rozszerzenie z SSH skoro nie ma menedżera plików.. że np. za stówę czy półtorej rocznie dodają dostęp - to byłby git.. nawet bez procesów, tylko gzip, tar, mc... heh

Szkoda, bardzo szkoda - bo dla takiego webmajstra jak ja to panel i bok to ciut za mało...

No i możliwość ustawienia punktów w SpamAssie i jest git..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3. Brak opisu dysków
Ja widzę że (SAS)
Brak danych ile w sumie jest procesorów.
To łatwo policzyć jeśli na maszynie jest 1/4 konta a procek to Intel Xeon X3220 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@boss

1 core zajęty przez uciekający proces to nic dziwnego.

 

Coś mi się nie chce wierzyć, że napisali swój system wirtualizacji. Jakie są dostępne osy?

 

Co do oferty to jest prawie to samo co u nas za 400zł tylko u nas jest 2,5 raza więcej transferu + możliwość użycia wszystkich 8 core. Nie mówiąc już o tańszych providerach używających składaków. Dlatego podtrzymuję moje zdanie o stosunku ceny do parametrów. Provps też nie jest gorsze.

 

@tomi

Tak uzupełniony opis jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×