Skocz do zawartości
Lexus16

[opinie] dhosting.pl

Polecane posty

Gość

Prohost chyba to jest bardziej jak Luna.. także OSa nie wybierzesz... w ogóle tam chyba nawet SSH nie ma - co dla mnie to śmiech na sali.. to jest taki managed, że nic nie można robić, takie po prostu duże konto z zasobami heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam spory zapas mocy. To 1/4 nie tylko z nazwy ale i możliwości :) Plusem jest oczywiście to iż jest to opcja managed z pełnym supportem ich adminów.

 

Ogólnie można powiedzieć, że dhosting to "nudna" firma :) Nic nie pada, nie ma żadnych problemów, nic się nie dzieje :) Raz na jakiś czas wyślę ticketa z jakimś pytaniem żeby sprawdzić czy support żyje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie można powiedzieć, że dhosting to "nudna" firma :) Nic nie pada, nie ma żadnych problemów, nic się nie dzieje :) Raz na jakiś czas wyślę ticketa z jakimś pytaniem żeby sprawdzić czy support żyje :)

 

eeee tam :) 3 ostatnie dni.. chyba 2 pady w nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eeee tam :) 3 ostatnie dni.. chyba 2 pady w nocy :)

Ja osobiście nic nie zauważyłem (ani mój monitoring), ale był komunikat:

 

Dzisiaj (18.10.2008) w godzinach od 22:46 do 23:00 obserwowaliśmy problemy z międzyoperatorskim węzłem wymiany ruchu PL-IX. Problemy te mogły być przyczyną poważnych zakłóceń w dostępie na warstwie IP do usług wielu operatorów w całej Polsce (w tym i dhosting.pl)

Od godziny 23:00 wszelkie transmisje realizowane przez węzeł PL-IX przebiegają bez zakłóceń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(ani mój monitoring)

mój zauważył.. po 2. ty siedzisz na innej maszynie ;p

więc u mnie mógł być pad bo to było później niż 18.10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój zauważył.. po 2. ty siedzisz na innej maszynie ;p

więc u mnie mógł być pad bo to było później niż 18.10 :)

Jesteś na fire? W dpanelu są informacje dla konkretnego klastra. Na fire była ostatnio modernizacja. Szczegółów nie znam bo na nim nic nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom :) fire.dhosting.pl

 

21.10 była modernizacja

ale wcześniej chyba 20 lub 19 też coś było ;p

Do panelu loguję się raz na 3-4 miesiące bo nie potrzebuje ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, kilka dni temu postanowiłem sobie założyć konto (wykorzystując przysługujące dwa testowe tygodnie). Właśnie jestem w trakcie przenoszenia jednego z moich serwisów i wierzę, że tak już zostanie, a kolejne przeniosę już niedługo :)

 

Wcześniej korzystałem z usług hostingowych NetArtu (nazwa.pl), jednak ich stagnacja w obliczu rozwijającego się runku jest co najmniej frustrująca. Poza tym zdarzyło się kilka bardzo niemiłych a niedopuszczalnych sytuacji, które niemal doprowadziły mnie do palpitacji serca...

 

Do dhosting przekonał mnie przede wszystkim ich stały stopniowy rozwój i rozbudowa, ich błyskawiczny support, a także, a może i najważniejsze, lokalizacja serwerów praktycznie trzy przecznice od mojego mieszkania. Co ważne, HostingCenter wspomina o nich na swojej stronie (TUTAJ), a oznacza to chyba, że traktują ich jako solidnego partnera i nie obawiają się o nadszarpnięcie ich własnej opinii.

 

No cóż, poczekamy - zobaczymy, odezwę się za jakiś czas w tym temacie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od pół roku korzystam z dhosting (po wyprowadzce z progreso) i mogę potwierdzić, że są nudną firmą :P Zero problemów, odpowiedzi na ew. tickety w ciągu kilku-kilkunastu minut... Funkcjonalności przybywa, jakość świetna, cena akceptowalna, czyli z czystym sumieniem można polecić :P

No i w dhosting klient jest wartością dla firmy a nie kolejnym obciążeniem serwera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czy dhosting blokuje strony po przekroczeniu limitu miesiecznego? jak to jest z kupnem transferu? w kazdej chwili moge dokupic np. 30 GB ? czy blokuja strony jesli chodzi o limity

 

 

dziekuje za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie blokuje po przekroczeniu, wtedy za każdy przekroczony GB transferu nalicza zgodną z cennikiem opłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jak z limitami ? blokuja strony? albo wyrzucaja?

Ogólnie maszyny wzorcowe dh to "potworki" więc trudno dobić się do limitów :) Dhosting podobnie jak np. NQ.pl wysokie ceny kompensuje możliwościami co dla klienta oznacza bardziej liberalną politykę obciążeniową ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako nowy klient (sharehosting) dhosting jestem b. zadowolony - szczególnie podoba mi się ich szybka reakcja na wszelkie zgłoszenia. W zasadzie minusy widzę dwa:

 

1. Brak możliwości edycji rekordów DNS domeny. Szczególnie jest to "dotkliwe" gdy chodzi o delegowanie subdomen na zewnętrzne NSy innych providerów. Za każdym razem trzeba pisać w tej sprawie do ich Helpdesku. Na szczęście działają tak szybko, że ta niedogodność nie jest zbyt poważna :)

2. Automatyczne przekierowanie adresu abuse@moja_domena.xxx na ich abuse. Jest to poważny minus, jeśli samemu prowadzi się serwis i chce się udostępnić abuse@ swoim użytkownikom, aby mogli pisać w sprawach nadużyć. Dhosting tu zdecydowanie zachowuje się nieracjonalnie. Oczywiście można zrozumieć chęć zapewnienia bezpieczeństwa i porządku, ale powinno to być rozwiązane mądrze a nie po najmniejszej linii oporu.

 

Są to jednak relatywnie niezbyt wielkie problemy i generalnie nie psują pozytywnych odczuć wobec tej firmy. Zobaczymy co będzie za pół roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług dhosting.pl od kilku miesięcy. W tym czasie nie napotkałem żadnych problemów. Nie wiem jak sprawuje się obsługa klienta bo nigdy nie musiałem się z nikim kontaktować. Serwer działa dobrze, zauważyłem może dwie, może trzy kilkuminutowe przerwy w działaniu moich serwisów tak więc problem praktycznie nie istnieje.

 

Hostingu szukałem długo i nie żałuję swojej decyzji. Naprawdę to jest bardzo nudna firma bo nic złego tu się nie dzieje i można spokojnie zapomnieć o hostingu i zająć się ważniejszymi rzeczami. Mam nadzieję, że tak będzie już zawsze.

 

Z drugiej strony nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej :) Oto lista rzeczy, które są/mogą być dla niektórych minusami.

 

1. Transfer. Konta nie są tanie, nie chciałbym dodatkowo płacić za przekroczenie miesięcznego limitu transferu, który nie jest oszałamiająco duży. Dla mnie to największa wada i będę myślał aby przenieść najbardziej transferożerne elementy na inny serwer.

2. Brak crona. Z tego co wiem to wszystko można ustawić po kontakcie z BOK ale wolałbym mieć udostępnioną usługę w panelu aby móc wszystko ustawiać samodzielnie. Na szczęście na razie radzę sobie bez crona.

3. Niektóre funkcje PHP zablokowane. Dla mnie to na razie zaleta bo wiem, że żaden osioł nie napaskudzi na serwerze ale kto wie kiedy moje potrzeby się zmienią :)

4. Domyślnie włączone register_globals w PHP. Moim zdaniem trzeba raz na zawsze zamknąć ten temat i uczyć programistów prawidłowego programowania. Na całe szczęście w PHP 6 problem zniknie ostatecznie.

5. Brak SSH. Czasami by się przydało :)

 

I to byłoby chyba wszystko. Mimo tych kilku minusów wystawiam ocenę 5 bo cała reszta jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie (a moje wymagania nie są wcale małe). Z czystym sumieniem polecam wszystkim dhosting.pl.

 

Warto na końcu wspomnieć, że ludzie z dhosting.pl wkrótce zrezygnują z Apache i wprowadzają LiteSpeed http://dhosting.pl/testuj_serwer_litespeed.html. Jeżeli wierzyć różnym benchmarkom to działanie stron powinno się zwiększyć a obciążenie serwerów zmniejszyć. To chyba dobry krok, zwłaszcza, że nowy serwer jest kompatybilny z Apache i działa chociażby .htaccess. Już testowałem moje serwisy na nowym serwerze i nie widać żadnych problemów w działaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Minęło już z 10 miesięcy jak mam konto w dhosting więc mogę chyba ponownie się wypowiedzieć. Zacznę od rzeczy, które najbardziej mnie wkurzają.

 

1. Transfer. Ponownie transfer... Nowi klienci od jakiegoś czasu mają limit prawie 3,5TB na rok w moim pakiecie hostingowym. Ja, mimo tego, że jestem już wielomiesięcznym klientem mam nadal 1TB. Właśnie przekroczyłem limit miesięczny i będę musiał płacić za coś co inni dostają za darmo.

2. Brak możliwości ustawienia CRON'a z panelu.

3. Jedna wpadka gdy serwer zaczął dziwnie działać a mi w BOK wmawiano, że jest wszystko ok.

 

Te trzy sprawy najbardziej utkwiły mi w pamięci. Tak poza tym to ogólnie nie ma się co czepiać. Serwery wyglądają na wydajne, nie ma przerw w działaniu, pretensji o obciążenie, BOK odpowiada szybko, panel do zarządzania może być. Nie żałuję decyzji, jedynie ten transfer będzie moim odwiecznym problemem póki go nie podniosą.

 

Mimo, że zacząłem od wad to polecam dhosting. Wszędzie zdarzają się jakieś problemy ale najważniejsze żeby było ich mało i żeby były rozwiązywane natychmiast. Z nimi mogę spać spokojnie i nie tłumaczyć się przed klientami dlaczego "znowu coś nie działa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ile polecam wszędzie dH, to ostatnie zmiany, że lepsze parametry dostają TYLKO nowi klienci bardzo mnie zasmucił.

 

Chyba lepiej, by zmienić to automatycznie wszystkim niż to, że muszę zamknąć obecny serwer, wykupić nowe konto, przenieść wszystko i uruchomić ponownie.

 

Szkoda, że tak to zaplanowali. Wielki minus za to ode mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepsze parametry dostają TYLKO nowi klienci bardzo mnie zasmucił.

Ten capslock podkreśla ewidentną bzdurę, bo obecni, spełniając mały warunek, też dostają nowe parametry.

 

że muszę zamknąć obecny serwer, wykupić nowe konto, przenieść wszystko i uruchomić ponownie.

Po co aż tak bardzo kombinować ;?

Wystarczy przedłużyć ważność konta o kolejny rok (nawet, jeśli wygasa dopiero za jakiś czas, to i tak opłacić przedłużenie na plus jeden rok więcej) i wtedy parametry automagicznie zmienią się na nowe.

Patrząc z punktu budżetowego, to kosztować to będzie tyle samo :) a z technicznego mniej roboty...

 

Przynajmniej tak było w przypadku konta którym ja zarządzam (dKonto Personal/opłacane rocznie).

 

 

W przypadku płacących miesięcznie nie mam osobistych doświadczeń - ale z formułki, którą dostałem przy zapytaniu o to, czy da się zmienić te parametry, to punkt o miesięcznych płatnościach to:

Możliwe jest to w przypadku wyrażenia przez Pana zgody na przedłużenie okresu abonamentowego o dodatkowy okres 6 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, potwierdzam słowa przedmówcy. Zadeklarowałem przedłużenie umowy o 6 miesięcy i dostałem transfer na nowych warunkach. Teraz już mi tak szybko nie zabraknie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem prawie zdecydowany na dhosting.

Wszystko śmiga szybko, helpdesk odpowiada błyskawicznie i wszystko byłoby pięknie gdyby nie pewne szczegóły psujące ten iddyliczny obraz.

Otóż nie bardzo podoba mi się, że firma dhosting wykorzystuje obsługę błędów do reklamowania swojej firmy. Niby to nic wielkiego ale trochę niepoważnie wygląda wyświetlająca się reklama pod moimi domenami ( np 404). BOK jedyne co mógł zaproponować to żebym sobie poustawiał własną obsługę w .httacces. No niby proste, ale tu bardziej chodzi o podejście, według mnie mało poważne do klienta. A co jak dodam inną domenę i zapomnę poprosić kogoś o zrobienie obsługi błędów. Sam nie bardzo wiem co i jak. Dodatkowo irytujące jest to że bok twierdzi że komunikat "Oferujemy szybki, bezpieczny i stabilny web-hosting.

Masz pytania? - skontaktuj się z nami przez kontakt@dhosting.pl" nie jest reklamą ;) Pal licho czy jest czy nie ale ja tego nie chcę i już, a okazuje się to problemem nie do załatwienia. System tak ma i nie da się wyłączyć.

Zaproponowano mi, że jak nie chcę takich reklam to niech sobie wykupię serwer dedykowany to będę mógł skonfigurować tak jak chcę ;) To już mnie rozłożyło na łopatki i podziękowałem Panu za rozmowę w obawie, że moja cierpliwość do grzecznej rozmowy się wyczerpuje.

 

Niby taki szczegół... a psuje opinię o firmie. Szkoda bo oferta naprawdę ciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może i jest reklamą, ale co to ma do rzeczy? Wstydzisz się, że masz u nich hosting?

A jeśli Ci to przeszkadza, to wrzuć swoje strony błędów. Ja tu nie kumam problemu.

 

Jakieś takie ciut na chama czepianie się IMO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla jednego jest problemem dla innych nie. Zawsze jednak warto takie rzeczy jakoś załatwić, uprzedzić, zastrzec w regulaminie. Mnie tam Dhosting nie chce za darmo reklamować ;) Trochę to takie tanie sztuczki, które w komercyjnej usłudze nie powinny mieć miejsca!

 

A gdzie tu jest "na chama"? Kolega chyba trochę źle słowa dobiera...

 

A czy propozycja obsługi żebym sobie zamienił na serwer dedykowany jest według Ciebie poważnym potraktowaniem klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×