Skocz do zawartości
Lexus16

[opinie] dhosting.pl

Polecane posty

Witam,

 

Widzę, że jeszcze nie ma tematu stricto dotyczącego hostingu / poczty.

 

http://www.dhosting.pl

 

Plusy:

- autorski panel

- zintegrowany webmail RC (rozbudowany o nowe funkcje)

- stabilność i szybkość działania

- polityka obciążeniowa (mała ilość kont per maszyna)

- klient jabbera we własnej domenie (jako opcja na życzenie)

- szybki support 24/7

- powiadamianie sms-em o stanie usług i kwestiach technicznych

- powiadamianie sms-em o nowych mailach

- elastyczność w podejściu do klienta i jego wymagań (możliwość ustalenia indywidualnej oferty)

- stale rozbudowywany o nowe funkcje panel

- wysoki poziom bezpieczeństwa

 

Minusy:

- brak ssh (jako połowiczne rozwiązanie ma się pojawić WebFTP)

- brak (na dzień dzisiejszy, ma być w ciągu 2m) obsługi PostgreSQL

- panel cierpiący na wady wieku dziecięcego, wciąż brak w nim kilku funkcji (np. CRON, black/white list dla antyspamu - te funkcje ustawiane są na życzenie, jeden ticket i zrobione). Jednak sukcesywnie jest rozbudowywany.

- wysoki poziom bezpieczeństwa - było też w zaletach, ale też z drugiej strony nadaje się do działu wad ponieważ uniemożliwia odpaleniu kilku funkcji php (zależy jak ktoś patrzy na wysoki poziom bezpieczeństwa, czy chce mieć więcej swobody czy mniej zmartwień tongue.gif)

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/1-dhosting-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/1-dhosting-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34254-dyskusje-dhostingpl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- wysoki poziom bezpieczeństwa
Tzn? Jezeli rzucasz takimi haslami, to nalezy je sprecyzowac :P

 

- brak ssh (jako połowiczne rozwiązanie ma się pojawić WebFTP)
Od kiedy ftp ma cos wspolnego z ssh?

 

Swoja droga, co sie tak tego dhosting'u uczepiles? Nikt wczesniej na forum nawet o nich nie wspomnial, a Ty w ciagu ostatnich paru tygodni polecasz ich na prawo i lewo tak jakbys mial conajmniej kilkumiesieczne doswiadczenie z ich uslugami (bo w koncu stabilnosci nie mozna ocenic po paru tygodniach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, no pewnie artykuł sponsorowany :P Na PiO widać to samo...

 

Czy aby na pewno istnieją od 2002 roku?

http://web.archive.org/web/*/http://dhosting.pl

 

Szczegolnie patrzac na to:

 

http://web.archive.org/web/20070321000648/...://dhosting.pl/

 

Taka subdomena nie istnieje na naszym serwerze.

Konto mog?o zosta? zblokowane z powodu nieuregulowania p?atno?ci.

Pod tym adresem nie ma jeszcze serwisu WWW. Mo?esz dokona? jej rejestracji.

Przez nastepne miesiace domena była pusta, dopiero w lipcu pojawiły się 2 linki (wow).

 

Samo centrum chłodzenia (lol) istnieje może od 2002 roku, ale dhosting.pl na 99,99% nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to dhosting.pl faktycznie istnieje od niedawna, jednak wcześniej zajmowali się również hostingiem, jednak pod inną marką. Teraz niestety nie pamiętam jaką, ale jak kogoś to bardzo interesuje to na pewno znajdzie.

A sam dhosting.pl, według mnie ma bardzo dobre wejście i widać, że jest prowadzony z głową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli byl prowadzony wcześniej, to dobrze, ale reklama, że marka istnieje od 2002 roku jest lekkim wprowadzaniem w błąd. Poza tym rodzi się kolejne pytanie - co stało się z tamtą marką? Tak po prostu zniknęła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się zdaje, czy nazwa działu to "Opinie o firmach hostingowych"? Czy opinii tych nie powinne czasem wydawać osoby korzystające z firmy hostingowej przedstawionej w tytule? Już jeden temat dotyczący dhostingu wylądował jakiś czas temu w Off Topie. Poszukaj go sobie no-more-krzak, wtedy będziesz wiedział, że firma ta działała pod inną domeną / marką.

 

Ja dużo na temat hostingu w dhosting.pl powiedzieć nie mogę. Nie korzystam, aczkolwiek zastanawiałem się nad przeniesieniem dość dużego forum na ich serwery. Jednak forum na kolejny rok zostanie na Progreso.

 

W dhostingu mam za to skrzynkę e-mail.

 

Plusy:

- Autorski panel;

- SpamAssassin, RBL, Greylist, SPF; (zero spamu w odbiorczej, lepiej niż w gmail)

- IMAP;

- Webmail RC przy którym firma współpracuje z autorami ciągle go unowocześniając;

- Powiadomienia o nowych wiadomościach na Jabbera i inne komunikatory, ewentualnie SMSem (dla użytkowników sieci Plus);

- Konta Jabber we własnej domenie;

- No i przede wszystkim support, (reakcja po kilku minutach od zostawienia zgłoszenia).

 

Wady:

- Brak możliwości uczenia Assassina (tak jak to jest napisane na stronie), natomiast wiem, że taka funkcjonalność jest już wprowadzana.

- Brak informacji o zajętej przestrzeni dla wiadomości co również ma być niebawem wprowadzone.

 

Przeniosłem się do dhosting z IQ. (Wcześniej korzystałem zarówno z home jak i progreso). Niestety dopisywanie prefiksów [sPAM] do tytułów wiadomości to za mało. Co z tego, jak i tak cały spam był w odbiorczej. Również brak jakiejkolwiek możliwości zarządzania wiadomościami typu SPAM oraz brak IMAP spowodował moją decyzję o migracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moduł przypominania hasła jest w przygotowaniu

Jeżeli jednak muszą Państwo odzyskać zapomniane hasło, prosimy o kontakt z administratorami przez dział Kontakt 24/7.

To nie wygląda profesjonalnie. Jeśli ten panel jest taki świetny to może zrób scriny? Chetnie pooglądam. (RC sobie podaruj bo scriny są dostępne w sieci) Tródno mówić o czymś czego sie nie testowało ale ceny mają lekko zabójcze. Jakbym miał wybierać pomiędzy np dhosting a Kei to wybrał bym to drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoofeR, nie jest powiedziane, ze opinie muszą być o hostingu (sam komentujesz coś innego). Czy nie mogę wyrazić opinii o ofercie? Opinia to opinia, przestań się tak czepiać, bo zawsze jak się pojawia jakaś nowa firma (czy marka, jak wolisz), to ocenia się to co widać na pierwszy rzut oka. Mi się rzuciło to, że jest to jakaś nowa marka, znana niewielu osobom (tzn. znana, ale od niedawna), a reklamuje się, że jest od 2002 roku. Może oświecisz mnie, jaką markę prowadzili do tej pory? Szukałem, ale nic nie znalazłem (może szukałem źle). Oferta jest generalnie ok, ale może trochę poprawi to MOJE pierwsze wrażenie, bo nie ukrywam, że jeśli faktycznie istnieją od 2002 roku (z czymś dobrym), to chętnie zakupię serwerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie wygląda profesjonalnie. Jeśli ten panel jest taki świetny to może zrób scriny? Chetnie pooglądam. (RC sobie podaruj bo scriny są dostępne w sieci) Tródno mówić o czymś czego sie nie testowało ale ceny mają lekko zabójcze. Jakbym miał wybierać pomiędzy np dhosting a Kei to wybrał bym to drugie.

 

 

 

 

jest demo :P

 

http://dhosting.pl/aktualnosci.html

http://demo.dpanel.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tzn? Jezeli rzucasz takimi haslami, to nalezy je sprecyzowac :)

To była moja prywatna opinia, specjalistą nie jestem.

 

Od kiedy ftp ma cos wspolnego z ssh?

ssh przez wiele osób jest wykorzystywana właśnie do przerzucania danych czy operowaniu na archiwach. Nie każdy jest ekspertem od linuxa.

 

Swoja droga, co sie tak tego dhosting'u uczepiles?

Swoją drogą co się tak mnie uczepiłeś? :P

 

Nikt wczesniej na forum nawet o nich nie wspomnial,

Panie wszechwiedzący użyj szukaj, to nie boli.

 

a Ty w ciagu ostatnich paru tygodni polecasz ich na prawo i lewo tak jakbys mial conajmniej kilkumiesieczne doswiadczenie z ich uslugami (bo w koncu stabilnosci nie mozna ocenic po paru tygodniach).

Gdzie ich polecam na prawo i lewo? W którym temacie piszę czarno na białym, że ma wybrać TĘ konkretną firmę?

 

Rusz swoje szanowne 4 litery i sprawdź historię zanim znowu nie wyskoczysz z jakimiś posądzeniami. Nawet w wątku o uruchomieniu dhosting krytykowałem ich przy starcie, więc znam ich od początku.

 

Oj, no pewnie artykuł sponsorowany :) Na PiO widać to samo...

Ręce i nogi opadają od takiej argumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

BOSS, p się czepia(ł) mnie dość często, chyba teraz Ty jesteś jego obiektem zainteresowań : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WoofeR, nie jest powiedziane, ze opinie muszą być o hostingu

Powinny być...

 

Czy nie mogę wyrazić opinii o ofercie?

Oczywiście, że możesz.

 

Mi się rzuciło to, że jest to jakaś nowa marka, znana niewielu osobom (tzn. znana, ale od niedawna), a reklamuje się, że jest od 2002 roku. Może oświecisz mnie, jaką markę prowadzili do tej pory? Szukałem, ale nic nie znalazłem (może szukałem źle).

http://dhosting.pl/aktualnosci.html - suwaczkiem na sam dół, pierwsze zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jedyne co znalazłem o tej marce już istnieje na WHT:

 

http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=9326

 

Dobra, pewnie niektórzy dostaną zaraz palpitacji serca, ale jak to jest możliwe, że przez 5 lat nikt nie napisał żadnej opinii o tej firmie? Czepiam się? Może coś ze mną nie tak, że mnie to dziwi? Sam już nie wiem :P

 

W sumie to najważniejsze, że faktycznie działają od 02...

 

Ca?y ten bajzel dzia?a: dni: 9, godzin: 18 , minut: 58 .

 

:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra, pewnie niektórzy dostaną zaraz palpitacji serca, ale jak to jest możliwe, że przez 5 lat nikt nie napisał żadnej opinii o tej firmie? Czepiam się? Może coś ze mną nie tak, że mnie to dziwi? Sam już nie wiem :P

Wiesz ja rozumiem, że WHT traktujesz bardzo poważnie :) ale tu są tylko opinie tych użytkowników, którzy mają jednocześnie konto w firmie X i na WHT. Dużo ludzi jeszcze nie wie o tym forum, lub nie są zainteresowani pisaniem o wykupionych pakietach.

 

Pierwszy przykład z brzegu. Mam konto również w http://www.nq.pl (do p: jak znajdę chwilę to też ich opiszę :)) która działa od 8 lat a pokaż mi opinię o nich na forum,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o WHT (tylko). Użyłem google... No ale w sumie racja. Przecież mogą mieć i 10 klientów, a GŁÓWNIE doświadczenie i tak się nabiera wraz z mijającym czasem a nie wzrostem klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi mi o WHT (tylko). Użyłem google...

Bardzo słabo szukałeś. LINK

Klientów też można znaleźć np cooling.pl. Wystarczy chcieć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle o czym ta dyskusja. Widać, że to nie jest byle jaki hosting, a obiektywnie ocenić go mogą tylko jego klienci.

Nie ma co się czepiać daty powstania firmy, bo będzie kolejna powtórka z rozrywki - już raz był spory temat o jednej z firm reklamującej się hasłem: "To u nas narodził się hosting"

Uważam, że nie ma też większego znaczenia w kształtowaniu opinii, brak jakiejś funkcji w panelu - przecież każdy może przetestować - jak brakuje mu czegoś to kupuje gdzie indziej i tyle.

Wiadomo, że najważniejsze to stabilność i obsługa, a tutaj słyszałem (co prawda od tylko jednej osoby, ale za to bardzo wiarygodnej) same miłe słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja merytorycznie.

- Panel jest bardzo przyjemny ale niedopracowany są np działy w stylu: "Trwają prace techniczne. W tej chwili nie możesz skorzystać z dPanel'u."

- W tej cenie powinien być 1 dedykowany IP na konto w większych pakietach.

- Ograniczenia w ilości skrzynek pocztowych to już jest archaizm.

+ Można tworzyć oddzielne konta @firma1.pl, @firma2.pl

+ penel jest bardzo czytelny

+ kilka FTP na pewno tez jest plusem

+ miła oku strona www

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Panel jest bardzo przyjemny ale niedopracowany są np działy w stylu: "Trwają prace techniczne. W tej chwili nie możesz skorzystać z dPanel'u."

Ale to przecież demo panelu :) W normalnej wersji te moduły są dostępne. Pewnie ze względów bezpieczeństwa okroili demo do niezbędnego minimum.

 

- Ograniczenia w ilości skrzynek pocztowych to już jest archaizm.

Połowicznie się zgadzam (ja bym postulował aby było ich więcej w standardzie). Kreują skrzynki pocztowe jako osobną usługę (http://www.dhosting.pl/oferta/poczta.html). To jakby (wzorując się na home) połączenie hostingu z ofertą skrzynek pocztowych. Dość nietypowa oferta z jednej strony (biorąc pod uwagę iż większość firm nie ma w tej kwestii limitów) ale też uzasadniona pracami nad tym konkretnym webmailem (modyfikowanym RC).

 

Zawsze jest też inne wyjście :P Ja podpiąłem pocztę google dla domen na 1000 skrzynek i problem z głowy :) W sumie wystarczyłaby mi ta ilość w standardzie co daje dhosting + podoba mi się ogólnie wygląd i funkcjonowanie tego webmaila ale niestety potrzebowałem globalnego kalendarza i musiałem skrzynki pocztowe zrobić na usłudze google.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×