Skocz do zawartości
nvu

Którego Laptopa Wybrać ?

Polecane posty

Teraz mobilny to eee pc - malutkie za 400$. Z linuxem albo xp.

 

Wymiary/Waga: 22,5 x 16,5 x 2,1-3,5 cm/0,89 kg

 

http://www.idg.pl/news/112833.html

W Polsce ma bzdurne ceny póki co. 1500 zł w najsłabszej wersji. Dla mnie to nie jest warte więcej niż 1000. Po za tym ma matrycę 7" z 800x480 co raczej wygodnej pracy nie umożliwi. Do tego małe dyski flash, ciężko będzie wgrać np. parę filmów żeby mieć co oglądać na wyjeździe, czy trochę muzyki. Gdyby jeszcze sprzedawali model z 10" matrycą to by było coś... a tak... bardziej gadżet moim zdaniem.

 

Dell D400 nie jest dużo większy, ale to jednak normalny komputer z 1024x768 i normalnym dyskiem, jeśli potrzeba coś mniejszego to pozostaje np. Fujitsu-Siemens z serii A -- P3, 10" z 1024x768 poniżej 1000 zł albo w starszej wersji z Celeronem 500 i 10" z 800x600 za 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Polsce ma bzdurne ceny póki co. 1500 zł w najsłabszej wersji. Dla mnie to nie jest warte więcej niż 1000. Po za tym ma matrycę 7" z 800x480 co raczej wygodnej pracy nie umożliwi. Do tego małe dyski flash, ciężko będzie wgrać np. parę filmów żeby mieć co oglądać na wyjeździe, czy trochę muzyki. Gdyby jeszcze sprzedawali model z 10" matrycą to by było coś... a tak... bardziej gadżet moim zdaniem.

 

Dell D400 nie jest dużo większy, ale to jednak normalny komputer z 1024x768 i normalnym dyskiem, jeśli potrzeba coś mniejszego to pozostaje np. Fujitsu-Siemens z serii A -- P3, 10" z 1024x768 poniżej 1000 zł albo w starszej wersji z Celeronem 500 i 10" z 800x600 za 500 zł.

 

On chyba ma slot na dodatkowe karty flash. Wiec spokojnie mozna taki pliczek kart miec :P

Co do rozdzielczości to spokojnie na ssh wystarczy i napewno nie tylko.

Jako ultra mobilny pc wydaje się bardzo fajny.

A cena w ciągu roku zmaleje - narazie produkcja wolno im idzie więc sztucznie cena w górę idzie.

W usa za 400$ w sklepie można kupić - u nas będzie podobnie prędzej czy później. Do 1000zł bardzo dobra inwestycja.

 

Co do technicznych możliwości większego ekranu to prawdopodobnie będą większe bo z tego co widać to obramowanie zajmuje dużo miejsca. Myslę, że jest 7" bo akurat takie matryce są popularne do gpsów czy podobnych zabawek. Napewno nie chcieli pchać się w koszta i robić specjalnych. Albo też bateria potrzyma więcej na mniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On chyba ma slot na dodatkowe karty flash. Wiec spokojnie mozna taki pliczek kart miec :)

A taki pliczek kart to koszt w okolicach choćby Della L400 (subnotebook z P3 i 12"), albo dysku 200 GB.

 

Co do rozdzielczości to spokojnie na ssh wystarczy i napewno nie tylko.

Wiesz, do ssh to spokojnie wystarczy dowolny palmtop, byle by miał sensowną klawiaturę... Można takie dostać na Allegro za 200 zł (np. HP Jornada z klawiaturą qwerty).

 

Jako ultra mobilny pc wydaje się bardzo fajny.

Ultra mobilny to on nie jest. Zobacz wymiary. :) Właściwie nie widzę dobrego zastosowania. Jak na ssh, pocztę i noszenie przy sobie non-stop to za duży, jak do pracy na wakacjach -- za mały.

 

Co do technicznych możliwości większego ekranu to prawdopodobnie będą większe bo z tego co widać to obramowanie zajmuje dużo miejsca. Myslę, że jest 7" bo akurat takie matryce są popularne do gpsów czy podobnych zabawek. Napewno nie chcieli pchać się w koszta i robić specjalnych. Albo też bateria potrzyma więcej na mniejszym.

Gdyby tam faktycznie dali jakieś 10" to produkt stałby się całkiem sensowny. Z 7" i sporymi (jak na te 7") rozmiarami to moim zdaniem gadżet. Lepiej kupić palmtopa albo subnotebooka (np. Dell L400/C400/D400).

 

I w ogóle jest drogi. Żadnej szczególnej miniaturyzacji usprawiedliwiającej wyższy koszt tam nie ma. Jest mniejszy bo wywalili z niego napędy, dysk, pewnie jeszcze jakieś drobiazgi no i dali małą matrycę. Jak zejdzie poniżej 1000 to można się zastanawiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego małe dyski flash, ciężko będzie wgrać np. parę filmów żeby mieć co oglądać na wyjeździe, czy trochę muzyki.
To akurat wg. mnie mały problem.

Zewnętrzny napęd DVD i na płytkę 5GB muzyki na 2 tyg na wyjeździe na pewno starczy. Jak nie to 2 płytka. Z filmami przecież to samo.

A przecież nagrywarka + kilka płytek tak wiele nie zajmują.

 

Ale cena i tak za duża... .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o hp?

Już się wypowiadałem w tym temacie 2 strony wcześniej na temat tej firmy:

HP stanowczo odradzam i nawet najgorszemu wrogowi bym go nigdy nie polecił. Kupiony nowy (z roczną gwarancją) po 3 miesiącach trafił na serwis. Po drodze został rozwalony w 3 d... i wymieniono w nim wszystko prócz klawiatury i nagrywarki (to już by mogli całość wymienić jak uszkodzili podczas transportu). Po kolejnych 7 miesiącach znów się popsuł. Obecnie będzie już chyba służył tylko do zjezdzania z górki (jak więcej śniegu spadnie). Nie mój sprzęt, lecz koleżanki- zdaję sobie sprawe iż mogła kiepsko trafić z modelem- ale chodzi mi też o samo podejście do klienta z ich strony i sposób rozpatrywania reklamacji i napraw gwarancyjnych przez HP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już się wypowiadałem w tym temacie 2 strony wcześniej na temat tej firmy:

To, że HP ma gdzieś klientów wiadomo nie od dziś... osobiście nic tam więcej nie kupię po tym, gdy combo-drukarka za > 1000 zł zepsuła się dwa razy w ciągu roku (na gwarancji), a następnie trzeci tuż po gwarancji, a jedyną propozycją ich serwisu była wymiana nową (po cenie zbliżonej do sklepowej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To, że HP ma gdzieś klientów wiadomo nie od dziś... osobiście nic tam więcej nie kupię po tym, gdy combo-drukarka za > 1000 zł zepsuła się dwa razy w ciągu roku (na gwarancji), a następnie trzeci tuż po gwarancji, a jedyną propozycją ich serwisu była wymiana nową (po cenie zbliżonej do sklepowej).

W przypadku omawianego przeze mnie laptopa, HP najpierw twierdziło iż nie można przedłużyć rocznej gwarancji, a kiedy już się skończyła poinformowali iż można było w trakcie wykupić na kolejne 2 lata (za niezbyt wielką sumę). Za naprawę pogwarancyjną "zaśpiewali" sobie 4.000zl, gdzie obecna cena tego laptopa na allegro to max. 1400zł. Pomine juz fakt, że cała ta procedura reklamacyjna toczyła się miesiąc czasu. Oczywiście z oferty naprawy właścicielka nie skorzystała. Jak tylko go rozkręce i uda mi się zgrać dane z dysku to pójdziemy na nim pozjeżdzać z górki (czekamy na śnieg).

 

Zastanawiam się nad "Laptop Hewlett - Packard NC4010" :)

Ja bym się nawet minuty nie zastanawiał. HP mówię stanowcze nie. Jedyne na czym się jeszcze nie przejechałem to drukarka (mam LaserJet 1012). Używam też tasiemek do streamera (DDS4) marki HP, ale to głównie dlatego, iż jeszcze przed przygodą z laptopem zrobiłem spory zapas kupując okazyjnie na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam multimedialnego hpka to w nim po roku padl dysk(przynajmniej sobie wymienilem na serwerowy dysk to 24/h lata sobie juz 2 lata bez problemow). Potem nagrywarka(nie wymienialem bo mi nie potrzebna). W ciagu 2ch lat rozlecialy sie zawiasy od lcd - musialem wymienic(bo latal bez oporu). No a miesiac temu bateria juz podupadla calkiem - trzyma jakies 30 minut max (wlasnie sie rozgladam gdzie nowa kupic). Takze niezbyt mile chwile z hp. Jakby nie te problemy to maszyna super. Razem jakos wyszlo 1000zl na naprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam multimedialnego hpka to w nim po roku padl dysk(przynajmniej sobie wymienilem na serwerowy dysk to 24/h lata sobie juz 2 lata bez problemow). Potem nagrywarka(nie wymienialem bo mi nie potrzebna). W ciagu 2ch lat rozlecialy sie zawiasy od lcd - musialem wymienic(bo latal bez oporu). No a miesiac temu bateria juz podupadla calkiem - trzyma jakies 30 minut max (wlasnie sie rozgladam gdzie nowa kupic). Takze niezbyt mile chwile z hp. Jakby nie te problemy to maszyna super. Razem jakos wyszlo 1000zl na naprawy.

A ja miałem kilka Delli, które podobno są tak strasznie awaryjne. Pierwszy to Latitude D300XT (PII 300, 128 MB, 20 GB, 13,3" XGA) -- świetny sprzęt. To był mój pierwszy laptop który przejąłem od ojca i używałem jeszcze ładne 2 lata, a potem sprzedałem. To właśnie ten sprzęt przekonał mnie do laptopów do tego stopnia, że od kilku lat nie mam już zwykłego desktopa. Kolejny był podobny, Latitude A366XT. Standardowo nie różnił się specjalnie od poprzedniego, ale miał znacznie lepszą płytę a wtedy lubiłem bawić się sprzetem i zrobiłem z niego PIII 500, 256 MB, 60 GB 5400 rpm, 13,3" XGA. Był to bardzo fajny sprzęt, niestety zszedł dość niespodziewanie -- dostałem z Allegro uszkodzoną matrycę, która od razu po podłączeniu pociągnęła za sobą zasilanie w laptopie (trudno winić za to sam sprzęt). Następny do Latitude C810. Wtedy też lubiłem bawić się sprzetem, więc kupiłem używany (patrzyłem tylko na stan matrycy), wymieniłem elementy obudowy i większość wnętrzności i w efekcie otrzymałem P3 1,13, 512 MB, 100 GB 7200 rpm, 15" UXGA (1600x1200!) z bateriami 2x4400 mAh. Na tym sprzęcie powstało w dużej mierze INSANE w obecnej formie. Używałem tego laptopa do niedawna (około 3 lata), niestety ostatnio zaczęło się dziać coś z zasilaniem (czasami nie chce się włączać, przypuszczam, że jak znajdę trochę więcej czasu to uda mi się to naprawić). Warto jednak zauwazyć, że ten sprzęt był kupiony jako poleasingowy sprowadzony z Niemiec, a następnie używany 3 lata praktycznie nonstop (nie wyłączam laptopa na noc, a pracuje często kilkanaście godzin na dobę) i dopiero po tak długim czasie wyszła na jaw jakaś drobna awaria. Myślę, że marka następcy tego sprzętu nie będzie zaskoczeniem. :-)

 

Ogólnie rzecz biorąc Dell robi naprawdę solidne laptopy, dodatkowym plusem jest fakt, że części do nich są bez problemu dostępne w bardzo sensownych cenach, można nawet zdobyć poszczególne elementy obudowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kiedyś miałem starego DELLa na Pentiaku 3 bodaj 500Mhz - jak dla mnie solidna rzecz..

a HP to widzę, że się psują tak, jak kiedyś ich "sławne" cyfrówki, które rozdawali potem za darmo, a znajomi po 2-3 razy mieli je wymieniane gratis w ramach gwarancji... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurczę... używam od dwóch lat HP w różnych warunkach i jestem BARDZO zadowolony. Mój model (nx7400) jest bardzo porządnie wykonany, przeżył dwa upadki i wiele godzin konkretnych wstrząsów, bateria również trzyma się bardzo dobrze...

 

Kilku znajomych również bardzo sobie chwali hpki, macie pecha jakiegoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczę... używam od dwóch lat HP w różnych warunkach i jestem BARDZO zadowolony. Mój model (nx7400) jest bardzo porządnie wykonany, przeżył dwa upadki i wiele godzin konkretnych wstrząsów, bateria również trzyma się bardzo dobrze...

Kilku znajomych również bardzo sobie chwali hpki, macie pecha jakiegoś :)

Ja nie mówię, że HP to zły sprzęt. Problem z HP polega na tym, że mają gdzieś obsługę posprzedażową klienta, a w szczególności serwis. Nie uważasz, ze klientowi który kupił drukarkę za ponad 1000 zł i padła po roku powinno się zaproponować coś więcej niż kupno nowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio mam trochę $ i rozglądam się za jakimś laptopem, z tych tańszych to HP ma nawet niezłą ofertę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja ostatnio mam trochę $ i rozglądam się za jakimś laptopem, z tych tańszych to HP ma nawet niezłą ofertę :)

Jeśli zarówno po moich jak i wypowiedziach Tomasza zastanawiasz się nadal nad kupnem HP to może podam Ci swój numer konta (wolisz mBank czy Inteligo?) i przelej mi połowę tej sumy jaką chcesz przeznaczyć na sprzęt, a ja prześlę Ci HP'ka ale już zepsutego! (nie będziesz musiał czekać, aż się zepsuje- coś jak Twoja "oferta" ze stopki).

 

Ja nie mówię, że HP to zły sprzęt. Problem z HP polega na tym, że mają gdzieś obsługę posprzedażową klienta, a w szczególności serwis. Nie uważasz, ze klientowi który kupił drukarkę za ponad 1000 zł i padła po roku powinno się zaproponować coś więcej niż kupno nowej?

W moim przypadku zaproponowali naprawę pogwarancyjną za cenę kilkukrotnie większą niż obecna wartość sprzętu (na allegro kupiłbym 4 takie laptopy używane lub dwa całkiem nowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kaczy, opinie są podzielone - poza tym kupuje używanego :>

 

Co mam kupić innego jak nie hp? Delle? Za drogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilkanaście dni temu laptopa HP 6710s (ta sama obudowa co nx7400) i jestem super zadowolony.

Kupiłem dzięki rekomendacji znajomych i to z jakim supportem ze strony HP mieli do czynienia.

 

Znajomemu na gwarancji lekko "pękł", a raczej zrobiła się głebsza ryska na zawiasie od matrycy - odesłał na gwarancje, to wymienili mu cała matryce. Przysłali co prawda bez jednej małej gumki (zaślepki na śrubkę), to zadzwonił do nich i kurierem UPS przysłali mu brakujący element.

 

Baterie - no sorry, ale baterie w HP, Toshiba są najdłużej trzymającymi i najtrwalszymi bateriami w laptopach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesiecy temu kupilem HP Compaq 6710b GB891EA - jest to maszynka idealna do biur, programowania, nierobienia gafiki.

Super sprzet! Bateria chodzi 4 godziny, duza rozdzielczosc i szybki proc.

 

Z suportem HP mialem kontakt bo chcialem MS Viste na plycie CD, normalnie jest na ukrytej partycji.

 

Sumująć: HP ma dobry support w Polsce, dobrą cenę i napewno nie będę polecał innych gorszych sprzetów.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baterie - no sorry, ale baterie w HP, Toshiba są najdłużej trzymającymi i najtrwalszymi bateriami w laptopach!

Wytrzymują po 5 lat i dłużej jak często w Dellach? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem kilkanaście dni temu laptopa HP 6710s (ta sama obudowa co nx7400) i jestem super zadowolony.

Kupiłem dzięki rekomendacji znajomych i to z jakim supportem ze strony HP mieli do czynienia.

 

Znajomemu na gwarancji lekko "pękł", a raczej zrobiła się głebsza ryska na zawiasie od matrycy - odesłał na gwarancje, to wymienili mu cała matryce. Przysłali co prawda bez jednej małej gumki (zaślepki na śrubkę), to zadzwonił do nich i kurierem UPS przysłali mu brakujący element.

 

Baterie - no sorry, ale baterie w HP, Toshiba są najdłużej trzymającymi i najtrwalszymi bateriami w laptopach!

Ja mam mniejszy od 7400 chyba 6100 jestem zadowolony w 100% ale tylko do biura lub dla spokojnego dżentelmena :P Bateria tak juz troche siada po 2 latach ale sie trzyma ;) Niema to jak compaq armada :P 11lat tylko bateria padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ma ktoś może Della D600 lub pokrewny mu model i może wyrazić opinie? :)

Mam dokładnie D600 ;) Ogólnie zależy jaka sztuka ale trzeba uważać na matryce (zdarzają się problemy z podświetlaniem) i dysk (przegrzewanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem różne modele z tych D600, Jeden jest z 1.2GHz inny z 1.6, podobnie z dyskiem 40GB i 30.

 

Ile Ci trzyma bateria?

 

Ale ogólnie polecasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×