Skocz do zawartości
nvu

Którego Laptopa Wybrać ?

Polecane posty

Gość

T chyba ma rację.. MSI to lubię, ale płyty (te starsze, nie nowe) i inny sprzęt do desktopów... ja osobiście baardzo lubię Fujitsu Siemens notebooki, ale naprawdę dobre są te droższe modele.. Amilo mniaami.. heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech, ja tylko wiem jak procesor działa, nic więcej :P W Internecie dostępnych jest zawsze dużo benchmarków, które można sobie poczytać, jeśli są w miarę wiarygodne (czyli nie zrobione przez samych producentów) to mówią o wiele więcej niż samo taktowanie. Szczegółowe dane na temat danej rodziny procesorów są tak słabo dostępne, że nawet nie warto szukać, lepiej zobaczyć jak to działa w praktyce. Co jest jednak najbardziej istotne to to, że każdy parametr podciąga wydajność tylko trochę i każdy jest bardzo ważny. Ważne jest więc wszystko - taktowanie szyny, ilość cache, technologia wykonania czy nawet sama rodzina procesorów. Ale procesor to nie wszystko, ogromnie istotna jest też szybkość pamięci, nie wspominając już o innych peryferiach. Najlepiej więc rozważać całe zestawy a nie poszczególne ich elementy.

 

Hmm... pytałem się na przyszłość :> A że odwołam się do jakiś benchmarków z sieci to oczywiste.. (zawsze tak robiłem i zrobię i tym razem...) Co do działania w praktyce tutaj będzie ciężej, no ale postaramy się o to :> Co do innych peryferii kompa to też wiem.. ale chodzi mi głównie teraz o zapytanie o procka.

 

P.S. "pleple" i "people" to nie to samo... Ale nie tylko Ty tak to piszesz, nie wiedzieć czemu..

 

 

kurcze... zawsze jakoś zdawało mi się, że 'people" a nie "pleple" :) Przepraszam bardzo :-) Teraz będę dobrze już zwracał się do ciebie.. Słowo :-)

 

P.S.2 Nie jest tak, że jakoś szczególnie lubię pisać. Nie potrafię jednak nieraz znieść jak ktoś wymądrza się nie mając racji i wprowadza w ten sposób w błąd innych. Jak już coś robie to staram się to zrobić dobrze i z pisaniem jest tak samo - staram się być wyczerpujący...

 

 

No i dzięki wielkie ;-) Oby więcej ludzi takiego pokroju.... :)

 

 

Ja bym brał MSI, ostatnio w środowisku karty graficzne - płyty główne (pod desktopy; o/c) jakość bardzo się poprawiła.

I dostaniesz grę gratis hehe :)

 

 

Tutaj też masz rację... "swego" czasu miałem msi gf fx 5200 :> I wtedy kosztowała kupę kasy... (oj kiedy to było :)) I bardzo fajnie się ją kręciło :> A wyciągała więcej nawet niż inne te same tylko innych firm ;> Więc nic tylko polecam :)

 

nie jedną grę tylko kilka :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

MSI ? raczej płyty główne się schrzaniły.. heh.. kiedyś za czasów nForce 2 - pewnie, ale teraz to lypa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MSI ? raczej płyty główne się schrzaniły.. heh.. kiedyś za czasów nForce 2 - pewnie, ale teraz to lypa..

 

tak... "Schrzaniły" się.. Choć nie są kiepskie aż tak :> Teraz z tego co widzę to w sklepach polecają tylko asusy i gigabyte. Ale nie wiem czy słusznie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za all posty. Co byście polecili w kwocie ~2000 zł

Zastanawiam się czy 1 gb czy 2 gb.

Bo z 1 gb ram można dostać HP Pavilion a one są ponoć bardzo dobre.

Co polecacie.

 

//edit

http://www.allegro.pl/item280757796_toshib...x3100_raty.html

http://www.allegro.pl/item279048109_asus_x...100_gratis.html

http://www.allegro.pl/item282709147_benq_a...i_x200_tms.html

http://www.allegro.pl/item285160811_hp_530...a_katowice.html

Które z tych ? Ja bym wziął toshibe.Toshiba i HP to chyba najlepsze laptopy teraz na rynku . ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dodatku AMD Turion ma to do siebie, że zużywa więcej prądu niż procesory Intela. Osobiście nie kupiłbym żadnego z podanych laptopów. Uparłem się na Della i tak chyba będzie. Core 2 Duo i karta GF i matryca 14,1, ale to dopiero we wrześniu.

Który model?

 

A wracając do tematu, może IBM T42, tytanik :P:

 

http://www.allegro.pl/item279414471_tytano...i_2179_fv_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dell inspirion 1420 w opcji better(+ 1 GB ramu i najlepiej dysk 7200) chyba, ale do lipca (maksymalnie do września) jeszcze dużo może się zmienić. Największy minus to chyba jego waga, ale chyba nie będzie cięższy od mojego gericoma z 2001 :P

Chciałbym sprowadzić go ze stanów, ale nie wiem czy znajdę jakąś uprzejmą osobę, która by go przywiozła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

powiedzmy sobie szczerze - za ok. 2000 i tak nie będziesz miał sprzętu na Vistę.. więc po kupnie formacik.. a dla XP wystarczy 1Gb i będzie OK (grać i tak nie pograsz, więc heh)

także weź coś markowego i gitez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja ściagałem delle z Ameryki. Powiem szczerze że dell to shit (bez urazy). Teraz tak naprawdę to:

Ten tytan vs HP vs Toshiba. Toshiba zdaje się dobrą marką i pięknie wygląda.

 

"Klawiatura Niemiecka wersja językowa - możliwość profesjonalnych, dedykowanych dla IBM naklejek na innej mojej aukcji "

"Absolutny GRADE A! Sprzęt wystawiony na aukcji jest sprzętem poleasingowym, po pełnym przeglądzie technicznym"

 

Raczej nie chce mi sie nic na klawiaturke naklejać ale znajdzie sie gdzies tytan po polsku. Toshiba vs HP co wybrac ?

Nigdzie nie widze nowego tytana wszędzie używki.

@sponsi nie chce visty

 

To co brać HP vs Toshiba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nvu ta toshiba która pokazałeś ma współdzieloną pamięć z grafiką aż 358MB ... to za dużo !!! za dużo na starcie będzie zabierane z ramu... Nie wiem czy to można zmienić... ale u siebie w TOSHIBA Satellite L30-10X mam 128 MB i wystarcza w zupełności :P (nawet w cs'a to można grać spokojnie .. i tak w tylko to gram :-P) Więc do 2 tys. mogę ci mego polecić.. i nie zawiedziesz się :> Brak mi tylko diody do capsa, no i może jeszcze jednego portu usb :)

 

 

co ważne gwarancja 2 lata: door-to-door ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ściagałem delle z Ameryki. Powiem szczerze że dell to shit (bez urazy). Teraz tak naprawdę to:

Ten tytan vs HP vs Toshiba. Toshiba zdaje się dobrą marką i pięknie wygląda.

 

"Klawiatura Niemiecka wersja językowa - możliwość profesjonalnych, dedykowanych dla IBM naklejek na innej mojej aukcji "

"Absolutny GRADE A! Sprzęt wystawiony na aukcji jest sprzętem poleasingowym, po pełnym przeglądzie technicznym"

 

Raczej nie chce mi sie nic na klawiaturke naklejać ale znajdzie sie gdzies tytan po polsku. Toshiba vs HP co wybrac ?

Nigdzie nie widze nowego tytana wszędzie używki.

@sponsi nie chce visty

 

To co brać HP vs Toshiba

Hmm chyba Ci chodziło nie o HP tylko IBM :P

 

T42 nie ma już nowych bo się produkcja zakończyła. Są jeszcze T43 (nowsze) http://www.allegro.pl/item278870404_ibm_t4...combo_wifi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ściagałem delle z Ameryki. Powiem szczerze że dell to shit (bez urazy). Teraz tak naprawdę to: Ten tytan vs HP vs Toshiba. Toshiba zdaje się dobrą marką i pięknie wygląda.

Widać, że masz pojęcie o sprzęcie takie samo jak o wszystkim innym :P

HP stanowczo odradzam i nawet najgorszemu wrogowi bym go nigdy nie polecił. Kupiony nowy (z roczną gwarancją) po 3 miesiącach trafił na serwis. Po drodze został rozwalony w 3 d... i wymieniono w nim wszystko prócz klawiatury i nagrywarki (to już by mogli całość wymienić jak uszkodzili podczas transportu). Po kolejnych 7 miesiącach znów się popsuł. Obecnie będzie już chyba służył tylko do zjezdzania z górki (jak więcej śniegu spadnie). Nie mój sprzęt, lecz koleżanki- zdaję sobie sprawe iż mogła kiepsko trafić z modelem- ale chodzi mi też o samo podejście do klienta z ich strony i sposób rozpatrywania reklamacji i napraw gwarancyjnych przez HP.

 

Delle są fajne, polecam. Chociaż ostatnio mój mi padł, no ale przez 3 lata działał niemal jak serwer (nie wyłączałem go na noc, jeśli nie wyjeżdżałem to potrafił mieć uptime-y ponad miesiąc). :>

Mój laptop to staruszek, bo ma już 6 (słownie: sześć) lat. Jest to DELL Latitude C600 (Pentium III 750MHz, 256MB RAM, 20GB HDD, 4MB grafiki ATI). Dużo ze mną podróżował zawsze i mimo swego dojrzałego już wieku jest w 100% sprawny (poza słabą baterią co jednak po tylu latach intensywnego użytkowania jest w pełni zrozumiałe).

 

Mam też OptiPlex'a GX110 (Pentium III 933, 512MB SDRAM, 73GB SCSI 10krpm) jako komputer do pracy w podobnym do laptopa wieku. Przez pewien czas chodził 1,5 roku w trybie całodobowym, obecnie z racji życia w rozjazdach (Piotrków/Toruń/Łódź/Warszawa) daję mu trochę odpocząć. Wiem, że wszyscy zaraz powiedzą, że to zabytki i powinny stać już dawno w muzem- nie gram jednak w gry (bo nie mam czasu) a komputera używam w 99,9% do pracy i takowy sprzęt mi w pełni wystarcza. Chciałem tu głównie pokazać, iż warto inwestować w markowy sprzęt, bo wbrew pozorom płaci się za coś więcej niż ładny znaczek. Po nowym roku przymierzam się do kupna MacMini z Core2Duo (koleżankę od zepsutego HP'ka już namówiłem na MacBook'a i od 2tygodni jest szczęśliwą właścicielką jabłuszka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj lapka z 2GB ramu w standardzie, bo za to się ostro buli !

Wybierz takiego, co ma jedną kość 1GB, a za ~80zł dokup sobie dodatkową. Wyjdzie znacznie taniej.

 

 

Co do laptopa, to na pewno bym nie brał MSI :/ Dla mnie liczy sie tylko HP, Toshiba, IBM.

 

Pozwolę sobie także zaspamować moimi linkami:

http://www.blueman.pl/informatyka/id115-fa...no-laptopa.html - o tym pewnie już wiesz, ale może coś przeoczyłeś i mój art Tobie to uzmysłowi :P

http://www.blueman.pl/sprzet/id125-hp-compaq-6710s.html - no i mój najnowszy nabytek HP Compaq 6710s (C2D 1,6, 2GB, 160GB)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ściagałem delle z Ameryki. Powiem szczerze że dell to shit (bez urazy).

Bez urazy, ale bredzisz. :P Może jakiś argument?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety potwierdzam. Nie mam lekko z używanymi DELLami. Często padają matryce a zwłaszcza podświetlenie. Problemem są też przegrzewające się dyski.

 

Mam obecnie jeszcze D600 ale będę raczej zmieniał na coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

no Toshiba rulez.. niektóre Satellite mają taaaki bardzo fajny wygląd.. razem z Fudżitsu-Zimensami mi się bardzo podobają.. jakość, konfigi też.. tylko cena jeszcze nie nauczycielska hehe ...albo pensja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

//Offtop

 

Byś rzucił te robotę za psie pieniądze, chyba już na tyle się obracasz w branży IT, żeby ciągnąć tylko z tego, jak się przyłożysz... ale czy jest coś gorszego niż nauka bachorów w gimnazjum ? To chyba najgorszy z możliwych wieków...

EOT

 

Pzd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez urazy, ale bredzisz. :P Może jakiś argument?

na 50 sztuk dellów 20 wracało na gwarancje. Matryce najczęściej.

wybór padł na Toshibe, wróce z pracy to zadzwonie do nich i odbiorę ją. :>

BTW. Do tej grafiki to zauważ że jak masz 384 mb to i tak ci wszystkiego nie wykorzysta będziesz grał w caroma3d wykorzysta 70 mb w csa 150 mb w zależności od potrzeb ale i tak dokupuje kostke.

Czy normalna kostka ramu pasuje do laptopa czy mają one jakieś specjalne ?

Jeszcze jedno pytanie dlaczego na baterie toshiby dają tylko 6 miesięcy gwarancji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@nvu - są specjalne kostki do laptopów :P

 

Jeszcze jedno pytanie dlaczego na baterie toshiby dają tylko 6 miesięcy gwarancji ?
Żeby HP było lepsze, bo daje 24 miesiące (dla osób prywatnych) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na toshibe też jest 2 lata :P chodzi mi o baterie msi ma 1 rok a toshiba 6 miesiecy ?! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

<offtop>

sonin.. sporo już osiągnąłem w ticzerstwie, teraz w prywatnej robię, nie jest aż tak źle.. a od tak, na początek w nowej robocie 2 patoli z malutkim hakiem mi nikt nie da (a tylko za tyle bym zmienił pracę).. bo to tylko według GUSu i Wirtualnej Polski pensje takie, że ho ho..

akurat w gimnazjum teraz nie uczę, ale ogólnie bardzo lubię ten wiek.. chyba, że zdaży się jakiś bandyta-śmieć, którego najchetniej bym skopał.. ale to bardzo rzadko i w specyficznych regionach.. nie jest różowo, ale kto ma w tym kraju różowo? heh.. jeszcze troszkę i chyba wyjadę.. ale dzięki za przejęcie się moją osobą - naprawdę miło mi : )

</offtop>

 

i jak tam te notebooki? kupisz coś nvu, czy nie : )

bierz Toshibę, rulez!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmm... co do baterii to chyba ma normalnie 2 lata jak laptop...

 

Wpisuje na:

http://www.toshiba-tro.de/unitdetails

 

swój serial numer i w sekcji z informacją gwarancji mam tylko napisane ogólnie ile mam jeszcze.. a o baterii nic nie wspomniano :/ Zara zadzwonię do serwisu i edytuje post :)

 

 

//edit:

 

dodzwoniłem się do:

http://acserwis.com.pl/

 

i powiedzieli, że gwarancje na baterie toshiby są roczne :P nie jest tak źle :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio nową baterię i mam 2 lata gwarancję (ciekawe jak firma tf1 rozumie pojęcie "gwarancja") :P. Czyli lepiej niż oryginalne?? Lipa z tym co mówicie o dellach. Jak tak dalej będzie to zostanę przy tym gericomie. Dell zły, ibm też juz zły, bo jest lenovo i od tego czasu jakość spadła (tak twierdzi sprzedawca w komputroniku), acer 50% szans trafienia na dobry model, a fujitsu-siemens mam w domu i to porażka (amilo, padło najpierw chłodzenie, potem DVD, a OO , FF itp ładują się po 2 minuty). HP nie wiem czemu, ale nie chcę kupować. Znacie jakieś dobre lapki 13 albo 14 cali? Podobno twinhead jest ok. Możę jednak toshiba bo jak widać na forum większość osób zadowolona. Tylko, żeby był dobry model ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim laptop zamówiony w środe będzie u mnie

Toshiba satelite

2 gb ram

intel celeron 1.7

karta graf. do 386 mb

Torbe wziełem

2200 zł z przesyłką :P

Ps. gwarancje na baterie 6 miesięcy panowie z tej firmy mi mówili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×