Skocz do zawartości
nvu

Którego Laptopa Wybrać ?

Polecane posty

Ja mam D600 z 1,7 cetrino, wrzuciłem sobie do tego dysk 120 GB i jestem w 101 % zadowolony z tego sprzętu. Do tego mam matryce z rozdzielczością 1400x1050 i grafike radeona 9000 co mi w pełni wystarcza do pracy :-) Jedyna wada to że po roku (tzn. roku mocnej eksploatacji przeze mnie, bo tak to kupiłem używanego) zrobiła mi się mała plamka w rogu ekranu na przycisku "start" ;) Ale nie przeszkadza mi w komfortowej pracy - zatem polecam. Jak mi się ten zepsuje to na 99% kupie kolejnego Della bo uwielbiam tą firmę. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja widziałem różne modele z tych D600, Jeden jest z 1.2GHz inny z 1.6, podobnie z dyskiem 40GB i 30.

 

Ile Ci trzyma bateria?

 

Ale ogólnie polecasz?

Ogólnie polecam. Nie kupuj tylko przez Internet. Idź do sklepu i dokładnie obejrzyj.

 

Bateria trzyma do 3h i kupiłem na Allegro drugą na zapas.

 

Ja mam D600 z 1,7 cetrino, wrzuciłem sobie do tego dysk 120 GB i jestem w 101 % zadowolony z tego sprzętu. Do tego mam matryce z rozdzielczością 1400x1050 i grafike radeona 9000 co mi w pełni wystarcza do pracy :-) Jedyna wada to że po roku (tzn. roku mocnej eksploatacji przeze mnie, bo tak to kupiłem używanego) zrobiła mi się mała plamka w rogu ekranu na przycisku "start" :) Ale nie przeszkadza mi w komfortowej pracy - zatem polecam. Jak mi się ten zepsuje to na 99% kupie kolejnego Della bo uwielbiam tą firmę. Pozdrawiam.

Mam dokładnie ten sam :) Gdyby nie nierównomierne podświetlenie matrycy byłoby idealnie :/ Ale racja jak D600 to tylko z tą lepszą matrycą.

 

Dell Inspiron 8200 Czy D600 (cena podobna) - Myślę że to ostatnie pytanie ;)

Tylko D600 :P

 

Ja kupowałem w tajne.eu i widzę, że ceny poszły ostro w dół :P

 

http://www.tajne.eu/sklep/product_info.php...roducts_id=1741

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co jest złego w Dell Inspiron 8200? Mam lepszą ofertę tego modelu. 2 Baterie ( 8Godzin razem ) 512RAM 1.8GHZ 40GB, brak bad sektorów,pikseli, stan wizualny bdb-, żadnych uszkodzeń typu pęknięcia. Matryca ok - za cenę używanego D600 bez bajerów i z baterią na max 2h. Nie opłaca się? ;)

 

+ Do tego jakaś ruska torba i (...) system operacyjny i parę innych bajerów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nah, żadnego :>

 

Jest trochę duży, to prawda - ale lepszy pod względem sprzętu i ceny :>

 

P.S - Kobietą nie jestem żeby mi ciężar przeszkadzał ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co jest złego w Dell Inspiron 8200? Mam lepszą ofertę tego modelu. 2 Baterie ( 8Godzin razem ) 512RAM 1.8GHZ 40GB, brak bad sektorów,pikseli, stan wizualny bdb-, żadnych uszkodzeń typu pęknięcia. Matryca ok - za cenę używanego D600 bez bajerów i z baterią na max 2h. Nie opłaca się? :)

To są zupełnie inne laptopy. Inspiron 8200 to odpowiednik Latitude C840, czyli seria sprzed paru lat oparta na P4. Nie włożysz tam więcej jak P4 2,2 GHz i 1 GB RAM. Sprzęt jest duży, ciężki i znacznie słabiej wykonany od współczesnych Delli. W swoim czasie były to laptopy typu "desktop replacer". D600 to już sprzęt na platformie Centrino z Pentium M, o niebo lepiej wykonany, lżejszy, mniejszy. Gwoli ścisłości, D600 to następca serii C6xx, więc niżej w hierarchii niż Inspiron 8200, ale jest to po prostu model znacznie nowszy. Moim zdaniem w tej chwili nie ma najmniejszego sensu kupować laptopa na platformie starszej niż Centrino. Aha -- 1 GHz Pentium M to zupełnie co innego niż Pentium 4. Pentium M ma znacznie większą wydajność z 1 GHz i więcej cache, więc tego nie porównuj jednego z drugim. D600 będzie znacznie szybszy przy podobnym zegarze procesora.

 

Ogólnie odradzam 8200, polecam D600, albo może nawet D800. Zwróć uwagę na to, że laptopy te miały bardzo różne matryce, w D600 warto poszukać takiej z 1400x1050 (SXGA+).

 

PS. Nie bardzo też wierzę w te 8h na bateriach, w swoim C810 miałem dwie nowe 4400 mAh i dłużej jak 4-5h to nie działało nawet puszczone na 716 MHz, a w C840/8200 jest bardziej mocożerny procesor, a reszta ~taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

iBooka G3 :). 5-6 godzin pracy na nowej baterii, wydajny procek (1 GHz PowerPC odpowiada wydajnościowo co najmniej P4 1.6), małe wymiary, Radeon 7500 na pokładzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słabe baterie miałeś pewnie :>

2x4H = 8H :)

P4 w życiu nie będzie Ci działać 4H na jednej zwykłej baterii... Szczególnie na zamienniku, które zwykle są beznadziejne. A wątpliwe, żebyś tam miał dwie nowe baterie Della, bo kosztują prawie tyle co ten laptop.

 

Co kupie lepszego do 1k? :> Nie mam kasy na D600 w porządnym stanie z dobrymi bateriami :/

Przecież 1000 powinno spokojnie wystarczyć na używane D600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna jest nowa, druga używana (trzyma podobno 3.5) /edit ( dodaje że baterie org :> )

Oczywiście mam na myśli pracę z e-mailem/komunikatorem

 

Wystarczyć na używane... ehmm - tylko w jakim stanie i z jakimi bateriami? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd jesteś? W Warszawie, Szczecinie (i pewnie w każdym większym mieście) są sklepy zajmujące się importem Delli i IBMów.

 

Co do laptopów, może pomyśl nad IBM? Ja bym dołożył do http://www.allegro.pl/item286004986_najlep...ombo_fv_gw.html ale masz też np. http://www.allegro.pl/item284491128_ibm_t4...40gb_combo.html czy http://www.allegro.pl/item285460998_ibm_t4..._dysk_wifi.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kraków :)

 

Ja nawet 1400 to na koncie nie mam ( jak by zsumować wartość konta + portfela to może by się znalazło :) ) a niedługo muszę opłacić dedyka - nie lubię się spóźniać z wpłatami :). Przewidywałem laptopa do 900zł ale max mogę dać 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał dozbierać trochę groszy i kupić D600 - tak jak już wspomniano, o wiele przyjemniejszy w obsłudze, lżejszy, cichy... Ale nie kupuj na allegro - nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie (Łódź) jest sklep który sprowadza D600, możesz sobie przebierać w parametrach jak baba w warzywach (bez obrazy rzecz jasna :) ) i wybrać coś bardzo fajnego (np. jak ja wybierałem to sporo z nich miało wgniotki w klapie matrycy które skutkowały przebarwieniami etc.). Tak więc wybór pozostawiam Tobie, ale na Twoim miejscu był bym za D600.

 

Gdyby nie nierównomierne podświetlenie matrycy byłoby idealnie :/

Jak czytałem trochę rzeczy w internecie na ten temat to wygląda na to że ten model della tak ma... Często spotyka się informacje o jakiś mniejszych/wiekszych wadach matryc ale użytkownicy i tak są bardzo zadowoleni, bo wady te nie przeszkadzają im w codziennej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystarczyć na używane... ehmm - tylko w jakim stanie i z jakimi bateriami? :>

Zrozum, to był wtedy największy i najcięższy notebook Della, to się nie nadaje do noszenia na codzień, więc jakie tam masz baterie to jest akurat mało ważne. Gdyby ktoś Ci pokazał jednego i drugiego w naturze to byś się nie zastanawiał.

 

8200/C840 to bardzo stara konstrukcja, ma już blisko 10 lat. To praktycznie to samo co C800, czyli P3 nawet chyba poniżej 1 GHz (pomijając płytę, procesor, pamięć i parę drobiazgów). Dlatego właśnie ma tak dobre ceny. Mógłbyś o tym myśleć, gdybyś potrzebował np. do użytku w domu (nie wiem, do internetu, pisania tekstów), ma dużą matrycę, a wymiary, masa itd. się nie liczą, ale jako sprzęt mobilny zupełnie się nie nadaje. Wiem co mówię, bo C810 leży 20 cm ode mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytałem trochę rzeczy w internecie na ten temat to wygląda na to że ten model della tak ma... Często spotyka się informacje o jakiś mniejszych/wiekszych wadach matryc ale użytkownicy i tak są bardzo zadowoleni, bo wady te nie przeszkadzają im w codziennej pracy.

Mnie to trochę denerwuje bo często pracuję na jednolitych powierzchniach i wtedy to jest najbardziej widoczne. W normalnym użytkowaniu nie przeszkadza jednak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale sprzedawca olewa? Napisałem wczoraj z prośbą o zdjęcia na których widać cytuje:

Do tej pory brak odp..

Nowa oryginalna obudowa matrycy wraz z zawiasami to jakieś 100-150 zł. Jak Ci będzie b. przeszkadzało, to sobie wymienisz. :) Ogólnie nie ma co się nastawiać, że używany laptop będzie miał górną obudowę w idealnym stanie. Większość to sprzęt poleasingowy sprowadzany z zachodu i przechowywany jeden na drugim w jakichś pudłach byle gdzie. Ważne, żeby był sprawny technicznie i miał matrycę w dobrym stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem laptopa dość mocno porysowanego, a teraz nie widać ani jednej ryski, więc się nie martw:

http://www.naelcedka.pl/

:)

 

Bardzo fajny efekt. 14'', pIII 1GHz i bateria (zamiennik, na które wszyscy narzekają) sprawują się razem naprawdę dobrze. Po 3,5h grania w frozen bubble wyłączyłem go bo już nie miałem siły dalej grać (to był test baterii :) ). Pokazywało jeszcze 11% baterii. Ciekaw jestem czy nowe laptopy mają podobną wydajność. Najchętniej kupiłbym coś z core 3 duo, ale d600 jest naprawdę ciekawy (gdyby jeszcze miał 13 cali..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoko, byle nie był w stanie jak ten z recyclingu (ktoś tutaj dawał linki) :)

 

Koleś odp: ma dać fotki w niedziele wieczorem. Poczekam - natomiast jutro wybieram się do Krakowa - porozglądam się po sklepach :)

 

Dzięki za informacje @T :)

 

//Edit - @MiSi3kK - Wielkie dzięki :)

I mam dodatkowe pytanie, jak to będzie wyglądać wraz z tym znaczkiem della? (tzn na nim naklejka..?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam jest opcja wycięcia w naklejce miejsca na znaczek della. Ja mam znaczek gericom zaklejony i nie wygląda źle, ale w dellach lepiej wyciąć na niego miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, może ktoś mi szybko odpowie. Piszę z HP Compaq nx 7400 - Celeron m 1.73 512 60GB. Stan idealny, mogę go brać za 1350 - opłaca się? 0 Rys, nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×