Skocz do zawartości
Gr4nd

Http://soursense.eu/

Polecane posty

Nasza rozmowa:

Ja 16:48:18

Witam

Ja 16:48:20

jesteś ?

soursense 16:49:01

Tak

Ja 16:49:14

Nie dostałem zwrotu 250 zł, paypal uznał mi roszczenie.

soursense 16:49:36

I?

Ja 16:49:43

Kiedy je dostane ?

soursense 16:51:09

Jak ladnie poprosisz swietego mikolaja, to moze pod choinke bedzie :P

Ja 16:51:47

Rozumiem że w tym wypadku pan żartuje :)

Ja 16:51:54

Sprawe zgłaszam na policje.

Ja 16:52:03

I aby pana mikołaj miał dla pana dobry prezent

Ja 16:52:10

najlepiej dobrego adwokata

Ja 16:52:17

Pewnie wiesz co to jest Sprawa grupowa.

Ja 16:52:24

Pozdrawiam, i oczekuje na zwrót pieniędzy

soursense 16:53:42

Rob lache frajerze :)

Ja 16:54:16

No to zrobisz mi ją w sądzie. Bo się tam na 100 % spotkamy lamusku .:) idz się ucz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, i jak jest jakiś postęp w tej sprawie? Chciałbym wiedzieć co tam z ruselkiem bo na gg widuje go dostępnego czyli jeszcze siedzi sobie w domku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dotarłem do tego wątku, gdyż dziś, na adres InterPatrol.pl nadeszła trzecia informacja dotycząca soursense.eu - za wszystkie oczywiście dziękuję. Do zajęcia się sprawą, gdy chodzi o firmy związane z hostingiem, serwerami itp., potrzeba nam trzech zgłoszeń od różnych osób - taki sposób działania ma swoje uzasadnienie, a wymusiła go na nas praktyka :)

Planowałem przeczytać cały wątek, ale poległem na dziewiątej stronie. Pokonały mnie wątpliwej jakości posty m.in. użytkownika podpisującego się jako Zen... Resztę przeczytam po konsultacji z redaktorami InterPatrol.pl, o ile sprawa będzie rozwojowa. Przeanalizujemy ewentualne zebrane materiały i zobaczymy, co z tego wyjdzie.

 

Dlaczego napisałem "o ile sprawa będzie rozwojowa"? Często jest tak, że głośne głosy na listach i forach dyskusyjnych milkną, gdy słowa trzeba zamienić w czyny. Na 10 rozpoczętych spraw, aż 8 kończy się jedynie gadaniem, co strasznie irytuje redaktorów InterPatrol.pl, gdyż czas poświęcony dla tych ośmiu spraw, moglibyśmy przeznaczyć na inne - a kolejka w poczcie mailowej jest długa...

 

Otrzymane sygnały - w skrócie:

 

1 - z 31.08.2007r.

Nazwa witryny: soursense

Adres URL witryny: http://soursense.eu

Przedmiot sprawy: Ta firma niby wystawia faktury, które są "lewe" Firma nie jest zarejestrowana, gdyż dzwoniłem do Urzędu Gminy Boniewo i nie ma tam takiej ulicy i firmy, a także tego Pana. [...]

 

2 - z 3.10.2007r.

Nazwa witryny: SourSense

Adres URL witryny: http://soursense.eu

Przedmiot sprawy: Od firmy SourSense zamówiłem serwer dedykowany, opłata została uiszczona z góry na jeden rok [...] Minęło niecałe 1,5 miesiąca od dnia zawarcia transakcji i serwer został odłączony - nie mam do niego dostępu. Kontakt telefoniczny ze sprzedawcą jest niemożliwy, ponieważ od ponad tygodnia telefon jest wyłączony, kontakt drogą mailową także - ich serwer nie funkcjonuje, kontakt osobisty także nie jest możliwy, gdyż dane podane na ich stronie są fałszywe - taki adres nie istnieje według urzędu gminy, do którego dzwoniłem. Jestem rozgoryczony takim stanem rzeczy. [...]

 

3 - z 11.11.2007r.

Nazwa witryny: Soursense

Adres URL witryny: http://soursense.eu

Przedmiot sprawy: firma nazywala sie Soursense i miescila sie pod adresem www.soursense.eu tam bylo podane konto do wplat. Sprzedawali /po sredniczyli w sprzedazy servero dedykowanych z jednej z niemieckich firm. Dokonalem przelewu z konta firmowego na ich konto, otrzymalem server ktory przestal dzialac po parunastu dniach. Do tego otrzymalem mailem f-ry VAT (bo platnosci byla z 2 firm i 2 faktury mialem otrzymac) ktore wystawiala wlasnie firma Soursense, jak sie okazalo, firma nieistniejaca. Zatem wystawiono falszywe f-ry, co juz jest sciagane. Pieniadze poszly na konto w banku Inteligo, co znaczy ze zalozone w Polsce. [...]

 

Po pierwsze - firma. Czy soursense.eu jest jednocześnie nazwą firmy, czy jedynie adresem strony internetowej? Dla porządku jednak, w dalszej części niniejszego posta, ciąg znaków "soursense.eu" oznaczał będzie nazwę firmy.

 

Proszę osoby, które czują się pokrzywdzone, o nadesłanie na adres mail_interpatrol_aw.gif

1. kopii umów zawartych między "soursense.eu", a konkretnym klientem (o ile ktoś takową posiada);

2. kopii przelewów bankowych / przekazów pocztowych na rzecz "soursense.eu";

3. kopii faktur pro-forma lub VAT za usługi "soursense.eu" (bez względu na to, czy są prawdziwe, czy - jak sugerują nasi respondenci - fałszywe);

4. w treści wiadomości e-mail należy jasno określić, czy nadawca jest stroną pokrzywdzoną przez "soursense.eu" i czy będzie domagał się postępowania w sprawie, prowadzonego przez policję;

5. jeżeli zaistniała między "soursense.eu", a klientem korespondencja wysłana pocztą tradycyjną to w swoim czasie poproszę o kopię owej korespondencji, jak również kopię wierzchniej strony koperty, w której korespondencja nadeszła;

6. w pliku tekstowym *.txt proszę zamieścić pełną - bez edycji(!) - historię rozmów prowadzonych przez komunikatory internetowe;

7. jako załączniki proszę dołączyć do wiadomości e-mail całą korespondencję mailową z osobami podającymi się za pracowników "soursense.eu".

 

Strona internetowa obecnie nie działa. Z tego co wyczytałem, więcej nie działała niż była dostępna. Nie jest ona nam jednak potrzebna.

Na korespondencję od pokrzywdzonych zaczekam około dwa tygodnie. Wtedy dam znać na WHT, ile osób skontaktowało się nami w sprawie "soursense.eu" i... co dalej :)

 

Póki co, dobrze będzie, jeżeli wszyscy przedmówcy powstrzymają się od jakichkolwiek wniosków - faktem jest jedynie to, że wśród tych zadowolonych z usług "soursense.eu" są osoby/klienci niezadowoleni. Ferowanie wyroków - nawet w przypadkach, gdy sprawa wydaje się być oczywista - nie jest niczym dobrym. Proszę pamiętać również o tym, że gniew jest zawsze złym doradcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, naleze do grona osob ktorym rusel podpadl, nie bede sie rozpisywal czym konkretnie, w kazdym badz razie chcialem podzielic sie jedna informacja mam ip rusela, ip pojawilo mi sie na jego gg 5658200 88.199.62.40:1550 najwidoczniej odpalil jakas stara liste kontaktow na ktorej mial mnie dodanego i pojawil sie dostepny i komunikator konnekt zapisal mi je. Moze ta informacja komus sie przyda, mam nadziej ze wkoncu ten cwaniaczek odpowie za swoje czyny bo tyle osob co oszukal to juz dawno powinien siedziec w pierdlu i byc czyjas laska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fascynuje mnie, co Was skłoniło do skorzystania z oferty tej "firmy". Przecież od razu było widać, że coś z nią nie tak. Czy chęć zaoszczędzenia 50 zł jest naprawdę tak silna, żeby ryzykować 500? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Resellerów nie mają, ale na 100% można uzyskać niższe ceny przy większej ilości maszyn ;)

 

Można :D

Ale nie ma specjalnych cen dla resellerów, ani lojalek itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@T.. czynników jest kilka: naiwność, pazerność, głupota, brak funduszy na cokolwiek innego.

Od samego początku tego wątku mówiłem wyraźnie, że to rusel i, że wszyscy zostaną zrobieni w bambuko jak ta lala.. znalazła się jednak garstka naiwnej dzieciarni typu nvu do którego nijak logiczne argumenty nie docierały - no i mamy co mamy.

 

Generalnie reasumując - w większości naiwność młodych użytkowników sieci zadecydowała o takiej liczbie oszukanych.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ty @nvu ciągle nie rozumiesz, że ludzi ocenia się (szczególnie w Internecie) po zachowaniu a nie po wieku? Ciebie wielu ocenia jako dzieciaka chodź wieku nie znają (co z tego, że wpisałeś sobie 18 lat? równie dobrze możesz mieć 14 albo 40) więc chyba warto się wreszcie zastanowić nad tym a nie ciągle każdemu odpowiadać (bo już któryś raz to widzę) "a Ty ile masz lat?".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie @Pleple mi odpowiedź z ust wyjął.

Po prostu, nawet gdybyś był po 40 to zachowujesz się jak typowe dziecko, które dostało liveboxa pod choinkę, nie chodzi tu o to ile masz lat - tylko co robisz i jakie dajesz świadectwo swoją osobą.

 

A w kwestii mojego wieku - poczytaj moje posty i wyciągnij wnioski : ).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotfl śmieszny jesteś ;] nie mamy z tym człowiekiem do czynienia. cu.

 

A kto to jest Dariusz Pstryk w takim razie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coico zarejestrował się dziś o godzinie 12:36, do 12:38 już zdążył się przekopać przez

8 stron wątku o "soursense", a na dodatek pisze z "w3cache1.icm.edu.pl"

i stylem pisania przypomina mi... ja nie mam wątpliwości... ban...

dostanie go również każdy, kto pochwali się na tym forum, że coś od nich kupił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rotfl śmieszny jesteś ;] nie mamy z tym człowiekiem do czynienia. cu.

to ciekawe czemu ulica Sakieruka 28 nie istnieje ... co zabawniejsze nie ma tam żadnej ulicy bo to wieś tylko z numerami ;)

już numer konta się zmienił :P zniknął numer NIP i REGON :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam potrzeby się "uwiarygodniać" ;]

 

To jest ciekaw na jakie dane jest założone konto coico.pl w masternet. Bo u nas na pewno fałszywe. Więc nie ma o czym gadać, kolejna odmiana rusela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już numer konta się zmienił ;)

potwierdzam, widniał numer konta w mBanku, a teraz jest losowy ciąg znaków...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po mału dochodzi chyba do tego, że wszystko co "dziwne czy podejżliwe" w necie kojarzone będzie z opisywanym w tym temacie nijakim Ruselem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusello

@sonin frajerzyno, pożałujesz tych słów ;] oj gorzko... tacy mądzi jesteście? heh, banda idiotów z was niestety, z coico nie mam nic do czynienia, no i większość ma przeze mnie lajt, bo co nie wałek to myślicie że ja :D życze powodzenia ;] pofatygowałem się teraz zarejestrować przez barana z postem wyżej. Tak więc żyjcie sobie spokojnie w nędznej polsce, bo mnie tu nie ma ;] i oskarżajcie sobie dalej idioci ;) peace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rusello

ty jarek nie komentuj i zamknij dupe ;] maly? 190cm, skoksowany i poryty... masz jakiś problem leszczyku? ;] idź stawiaj swoje cs`y, które w najbliższym czasie wyłapią z botnetów ;] aha... te, @linux, nie udzielaj sie też lepiej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×