Skocz do zawartości
Ios

[opinia] Prohost.pl

Polecane posty

Gość Łukasz Tkacz

Tyle tylko że przy wp super cache błog przy pomocy htaccess'a serwuje statyczne pliki html zamiast generować php, (przy pierwszym wejściu generuje i tworzy plik cache) domyślnie jest 1 godzina cache, ja mam ustawione na tydzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle tylko że przy wp super cache błog przy pomocy htaccess'a serwuje statyczne pliki html zamiast generować php, (przy pierwszym wejściu generuje i tworzy plik cache) domyślnie jest 1 godzina cache, ja mam ustawione na tydzień...

 

Ale wiesz, że mnie to nie interesuje. Masz w panelu podany dysk/transfer/cpu. Tyle ile używasz tyle ci licznik poda. To, że tobie się wydaje, że powinieneś używać 1% to nikogo nie interesuje - licznik dokładnie wie ile i jemu się nie wydaje. Myślisz, że jak napiszesz, że powinieneś używać 1% to nagle zacznie ci tyle pokazywać? Twoje skrypty, twoje odwiedziny = twoje użycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzamy obliczanie i limitowanie obciążenia CPU w skali miesięcznej chyba jako pierwsi w Polsce.

 

Postanowiliśmy wprowadzić nowy system pilnowania użycia czasu procesora na zasadzie podobnej do zasady zliczania transferu.

 

Przeliczyliśmy procentowe limity na "Punkty CPU". 1 Punkt CPU miesięcznie odpowiada średniemu użyciu 1% czasu procesora przez 24 godziny. Więc 31 Punktów CPU odpowiada średniemu użyciu 1% przez cały miesiąc.

 

Przy wyczerpaniu Punktów CPU konto staje się nieaktywne do końca miesiąca. Podobnie jak przy wyczerpaniu transferu.

 

Zaletami takiego rozwiązania są:

- łatwość zrozumienia limitu przez użytkowników

- nie ma potrzeby zawieszania co chwile kont przekraczających dobowy limit

- brak strat dla klienta spowodowanych nagłym zawieszeniem konta

- my możemy więcej czasu poświęcić na rozwijanie usług a nie pilnowanie użytkowników

 

Limity można w tej chwili zobaczyć w Cpanelu w opcji "Statystyki obciążenia CPU" w dziale "Analiza i pliki dziennika". W tym miesiącu nie będą jeszcze zawieszać kont aby każdy mógł się z nimi zapoznać.

 

Statystyki będą też wysyłać powiadomienia na email. Takie jak przekroczenie 80% dostępnego limitu, czy dobowego limitu. Będą to na pewno przydatne informacje.

 

W panelu można też zobaczyć opcję "Lista procesów". Pokazuje ona aktualnie odpalone procesy użytkownika i ich chwilowe użycie CPU w %. Pracujemy nad tym aby także pokazywało tam jaki skrypt jest przypisany do procesu.

 

W niedługim czasie będzie możliwość dokupienia Punktów CPU tak jak transferu.

 

Zmiany są rozwinięciem zapisów regulaminu dotyczących limitów cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Jak dla mnie to wydaje się sensowne, chyba będzie wygodniej niż obecnie :)

 

Pytanie tylko: jak będziecie radzić sobie ze skokami obciążenia?

Może się przecież zdarzyć, że ktoś przez większość miesiąca nie będzie prawie wcale wykorzystywał konta, a potem w jeden dzień weźmie się za jakieś skomplikowane operacje i zrobi 50 pkt, czyli w 50% obciąży maszynę. Konta innych użytkowników z pewnością poczują coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wydaje się sensowne, chyba będzie wygodniej niż obecnie :)

 

Pytanie tylko: jak będziecie radzić sobie ze skokami obciążenia?

Może się przecież zdarzyć, że ktoś przez większość miesiąca nie będzie prawie wcale wykorzystywał konta, a potem w jeden dzień weźmie się za jakieś skomplikowane operacje i zrobi 50 pkt, czyli w 50% obciąży maszynę. Konta innych użytkowników z pewnością poczują coś takiego.

 

Nie będzie z tym problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały Offtopic

 

@lukasamd

 

§ 3.3 Zabrania się umieszczania w podpisie banerów i innych grafik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Limity można w tej chwili zobaczyć w Cpanelu w opcji "Statystyki obciążenia CPU" w dziale "Analiza i pliki dziennika".

A co z użytkownikami, którzy posiadają DA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z użytkownikami, którzy posiadają DA?

 

Na serwerze z DA nie ma kogo limitować - nie ma kont przesadzających.

 

Dokładne statystyki skryptów są już dostępne w panelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma prohost.pl zmienia limity. Cytat z regulaminu:

Abonent zobowiązuje się do:

- nie używania ponad 10% zasobów procesora lub pamięci serwera (2 x quad xeon 2,5ghz i 8gb ram) dla planu Max Biznes (310 punktów cpu miesięcznie), 5% dla planu Platinium Biznes/Reseller (155 punktów cpu miesięcznie), 3% dla planu Medium Biznes/Reseller (93 punkty cpu miesięcznie), 2% dla planu Starter Biznes/Reseller (62 punkty cpu miesięcznie)

- nie używania ponad 5% zasobów procesora lub pamięci serwera dla planu Max Value, 2% dla planu Platinium Value, 1% dla planu Medium Value

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dobrze. Firma się rozwija i to na plus dla klienta. Zwiększenie limitów i liczenie ich w skali miesiąca to zdecydowanie polityka fair play.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i fair play, ale daje klientowi prawo do rozwiązania umowy wraz ze zwrotem płatności za niewykorzystany okres...

Oczywiście nie sądzę, aby taka zmiana komuś się nie podobała, ale czasami są tacy malkontenci, którzy wyczekują zmian w regulaminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Firma prohost.pl zmienia limity.

 

Teraz jest 2 zamiast 1% dla Startera z cPanelem, szkoda że nie podwoili również w wypadku Platinium :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to teraz prohost.pl ma jednego klienta mniej przez tą cała zadymę z limitami . Byłem u nich kawałek czasu i nie mogę powiedzieć że było źle było bardzo fajnie i złego słowa nie powiem . Ale postanowiłem zmienić firmę na neteasy i jestem zadowolony a limity są większe :) Niestety w przypadku mojej strony 2% to i tak mało a nie zamierzam kupować konta 2x droższego żeby mieć wyższy limit ( kręciłem w pobliżu i na granicy 2%) . Ogólnie jednak pozostawiam miłe wspomnienia z tą firmą . Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że "zadyma" jak ją nazywasz jest na plus. Limity liczone są miesięcznie, a nie dziennie. Poza tym ma pojawić się opcja dokupienia % zużycia procesora, dla tych którzy tylko czasami przekraczają limity i nie opłaca im się przechodzić na wyższy pakiet. Czy ceny będą korzystne to zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Fakt, poza tym tu jest więcej transferu (nie każdemu potrzebne, mi potrzebne) - do dziś zużytego mam już ponad 95 GB.

Poza tym Prohost oferuje coś, czego jednak nie ma w większości firm w Polsce, a mianowicie cPanel.

Nie każdemu musi się ten panel podobać, ale jak dla mnie jest wzorem, który nie został pobity: wrzucanie domen / subdomen do dowolnych katalogów, manager plików z możliwością pakowania / wypakowania archiwów czy masa innych przydatnych w najmniej oczekiwanych momentach narzędzi... olać, że nie wszystko przetłumaczone, możliwości jednak są :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to teraz prohost.pl ma jednego klienta mniej przez tą cała zadymę z limitami . Byłem u nich kawałek czasu i nie mogę powiedzieć że było źle było bardzo fajnie i złego słowa nie powiem . Ale postanowiłem zmienić firmę na neteasy i jestem zadowolony a limity są większe :) Niestety w przypadku mojej strony 2% to i tak mało a nie zamierzam kupować konta 2x droższego żeby mieć wyższy limit ( kręciłem w pobliżu i na granicy 2%) . Ogólnie jednak pozostawiam miłe wspomnienia z tą firmą . Pozdrawiam

 

Zadyma z limitami? Limity w regulaminie są odkąd pamiętam. To, że do tej pory nikt Cię nie upomniał powinieneś uznać za plus dla siebie. Teraz limity po prostu lepiej widać, bo masz je ładnie do panelu wpisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usług firmy prohost korzystam już 9 miesięcy.

Posiadam plan daplatiniumv (2 GB/20GB transferu miesięcznie).

Support jest bardzo dobry, odpowiedzi dostawałem przeważnie w granicach 10 minut (nigdy czas odpowiedzi nie przekroczył 30 minut).

Co do szybkości, zastanawiałem się ostatnio nad przesiadką gdzieś indziej, ale zanim zdążyłem się rozejrzeć za ofertami konkurencji, dostałem maila o nocnej wymianie serwera na nowy.

Wymiana ta zauważalnie wpłynęła na ogólną wydajność.

Co do uptime, nigdy faktycznie nie spadło poniżej gwarantowanych 99,5. W tej chwili jest to 99,55 (wg. timetouptime.com), a na chwilę obecną ostatni downtime zarejestrowano 33 dni temu.

Wiem, że ze względu na to, iż jest to mój pierwszy post, moja opinia może nie wydawać się wiarygodna. Trudno.

Ja i tak polecam firmę Prohost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Chyba mogę cofnąć wszystko co mówiłem o dziwnym naliczaniu obciążenia, ponieważ wczoraj sprawa się wyjaśniła, dzięki wprowadzonym jakiś czas temu dziennikom obciążenia i wywołań dla pojedynczych plików php.

 

Co się okazało?

Skrypt wordpressa, pomimo użycia wp super cache robi porównywalne obciążenie przy ~150 wywołaniach do pliku widoku tematu z forum (phpBB3) przy 640 wywołaniach... Żeby nie było, forum wcale nie jest jakieś obcięte czy coś: są wgrane mody, działające własnie z poziomu viewtopic.php. Blog natomiast nie jest jakiś bardzo rozbudowany... a obciąża 4x bardziej... po prostu paranoja.

Wszystko sprowadza się więc do tego, że Wordpressa można o kant czterech liter rozbić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sprowadza się więc do tego, że Wordpressa można o kant czterech liter rozbić...

 

 

przecież ile razy ostatnio to było wałkowane.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tak, ale przy włączonym WP Super-Cache lub innej wtyczce o podobnym działaniu obciążenie powinno spaść. Fakt, spada przy przeglądaniu, ale rośnie 2-3x przy tworzeniu cache.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

@lukasmd - spróbuj z Hyper Cache. Przy tej wtyczce obciążenie jakie powodował mój serwis na  WordPress (również w Prohoście) spadło o ok 1% (pomimo resetowania cache co jakiś czas).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Możesz zapodać tutaj lub na PW adres tego bloga?

To nieco dziwne, że Hyper Cache czy W3 Total Cache mogą być szybsze, skore one muszę "składać" stronę z buforowanej treści. W wypadku WP Super Cache tworzony jest statyczny plik html, na którego przekierowuje się z poziomu htaccessa, więc WSZYSTKIE operacje związane z php i mysql są całkowicie pomijane. Czyżby budowanie tego cache angażowało aż tak kosmiczne zasoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem hosta pod forum już od jakiegoś czasu. Zdecydowaliśmy się zmienić serwer, ponieważ poziom usług oferowany przez wcześniejszą firmę nas nie zadowalał. Wybór padł na prohost, ponieważ mają doskonałą obsługę techniczną oraz pozytywne opinie. Z założenia na host chcieliśmy rocznie przeznaczyć nie więcej jak 300 zł więc wybraliśmy plan Medium Biznes delate. Po 2 dniach mogę tylko tyle powiedzieć, znakomita szybkość pracy serwera, doskonały kontakt z załogą firmy. Niestety, okazuje się że oferta firmy nie jest przeznaczona dla nas - konkretniej chodzi o limity procesora. W statystykach CPU wykazane jest, że dziennie zużywamy prawie 6% CPU, przy limicie 3% Nie jestem w tej chwili w stanie stwierdzić, jaka jest przyczyna takiego obciążenia, liczba użytkowników w ciągu dnia nie przekroczyła 30, przy czym średnia jest znacznie niższa. Korzystamy ze skryptu przema plus kilka ważnych modyfikacji. Na poprzednim hoście płaciliśmy rocznie 90 zł brutto i nie było żadnych problemów. Myślę, że za 300 zł bylibyśmy w stanie znaleźć przyzwoity serwer u innego dostawcy. Tymczasem do zakończenia 2 tygodniowego okresu testowego, będę chciał dojść, jaka jest przyczyna takiego obciążenia CPU generowanego przez nasz serwis.

 

No szkoda

 

Maciek

http://asot-only.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×