Skocz do zawartości
Ios

[opinia] Prohost.pl

Polecane posty

Co do Prohost.pl to niestety nie mogę polecić nikomu ;/ na początku niby ok, myślałem że wszystko jest dobrze, spodobała mi się możliwość zmiany ustawień, własne php.ini... ale z czasem jestem coraz mniej zadowoolony.. w sumie to od dawna nie jestem zadowolony !!

 

1. "częste" pady..

2. czesto serwery dziwnie dzialaja.. proste strony laduja sie kilkanascie sekund

3. serwer czesto nie odpowiada

 

Częste pady ma pana kablówka do operatorów naszych łącz. Na każdym traceroute który nam pan wysłał problem był po stronie pana isp. My nie odpowiadamy za to. Do tego plan value który pan ma ma 99,5% gwarantowanego uptime - czyli serwery mogą nie działać kilka godzin miesięcznie. Jeśli nie jest pan zadowolony to czas zmienić internet albo anulować konto. U nas jak pada łącze to się przełącza na zapasowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu sprawdzałem uptime serwera i jakoś dziwnym trafem nie było to pow. 99,5%.. poza tym serwer co chwilka restartowany.. uptime zawsze jak patrze kilka godzin..

 

to w takim razie prosze mi powiedziec o co chodzi z tym ze normalnie skrypt generuje sie ok. 0.020sec a czasami od 5s w gore? ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakiś czas temu sprawdzałem uptime serwera i jakoś dziwnym trafem nie było to pow. 99,5%.. poza tym serwer co chwilka restartowany.. uptime zawsze jak patrze kilka godzin..

 

to w takim razie prosze mi powiedziec o co chodzi z tym ze normalnie skrypt generuje sie ok. 0.020sec a czasami od 5s w gore? ;/

 

Serwer Value nigdy nie przekroczył 99,5%. Nie jest też restartowany co chwilę (ostatni 18 dni temu), a jeśli jest restartowany to trwa to około 5 sekund bo jest na wirtualnym serwerze i praktycznie nikt tego nie zauważy. Sprawdzanie uptime systemu serwera nic panu nie powie.

 

To jest serwer dzielony - nie ma gwarantowanego czasu generowania. Zależy od aktualnego obciążenia. Jeśli chce pan mieć lepsze warunki to proponuję nasze droższe usługi.

 

Jeśli ma pan pytania do pomocy technicznej to zapraszam na helpdesk. Tutaj nie prowadzimy boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam Prohost - piszę jak jest. Każdy kontakt z BOK to i tak zawsze to samo "u nas jest ok". Tylko że jak korzystam z serwera i WIDZĘ jak jest.

 

śmieszne jest to co Pan piszę. ja mam obecnie 0 odwiedzin na stronie na godzine (sam korzystam z serwera) więć mam dedyka kupować? nie generuje ruchu, obciążenia. jeśli serwer tak działa że generuje się strona na pustym koncie tyle czasu to coś nie tak z serwerem chyba. byłem na różnych serwerach przez 8 lat i nie miałem takiej sytuacji. przyszedłem z KEI gdzie takie wyniki nigdy nie miały miejsca. co z tego że cena niżna? parametry(miejsce, transfer też..) a przed zakupem nie widziałem nigdzie napisu : serwer działa w kratkę, jest kiepski, nie masz kasy na lepszy to kupuj

 

serwer powinien działać plynnie, to podstawowa asada kazdego serwera.. twierdzenie ze ten moze nie dzialac tak bo jest tanszy to bzdura. oferujesz w takich cenach po jakich jestes w stanie cos zapewnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja oceniam Prohost - piszę jak jest. Każdy kontakt z BOK to i tak zawsze to samo "u nas jest ok". Tylko że jak korzystam z serwera i WIDZĘ jak jest.

 

Ja widziałem pana traceroute i też wiem jak jest. My nie odpowiadamy za problemy pana sieci.

 

śmieszne jest to co Pan piszę. ja mam obecnie 0 odwiedzin na stronie na godzine (sam korzystam z serwera) więć mam dedyka kupować? nie generuje ruchu, obciążenia. jeśli serwer tak działa że generuje się strona na pustym koncie tyle czasu to coś nie tak z serwerem chyba. byłem na różnych serwerach przez 8 lat i nie miałem takiej sytuacji. przyszedłem z KEI gdzie takie wyniki nigdy nie miały miejsca. co z tego że cena niżna? parametry(miejsce, transfer też..) a przed zakupem nie widziałem nigdzie napisu : serwer działa w kratkę, jest kiepski, nie masz kasy na lepszy to kupuj

 

serwer powinien działać plynnie, to podstawowa asada kazdego serwera.. twierdzenie ze ten moze nie dzialac tak bo jest tanszy to bzdura. oferujesz w takich cenach po jakich jestes w stanie cos zapewnic

 

Kupił pan usługę Value gdzie gwarantowany uptime jest 99,5% i nie został przekroczony. Są plany z gwarantowanym 99,9% z Litespeed i serwerami Della - jeśli kosztem jakości wybrał pan tańsze rozwiązanie to pana sprawa. Mnie to zbytnio nie interesuje.

 

p.s. load average: 0.93, 1.10, 0.88 - serwera na którym ma pan konto i nie widzę aby był przeciążony.

 

p.s. 2 Strona generuje się w ułamku sekundy ale wczytuje kilkanaście sekund przez tradedoublera który zatrzymuje ładowanie strony - następnym razem proponuję sprawdzić zanim pan napisze jakieś głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skąd u adrian1203 takie problemy ale ja przyznam coś wręcz odmiennego. Poleciłem znajomemu zakup hostingu w prohost. Sam nigdy nie miałem tam konta, ale słyszałem bardzo pozytywne opinie innych. Co prawda poleciłem prohost.pl w ślepo ale naprawdę nie żałuję. Znajomy jest zachwycony. Naprawdę wszystko wg niego działa naprawdę płynnie. Wcześniej korzystał z nazwa.pl i cal.pl Teraz mówi, że w życiu by nie zamienił swojego konta w prohost na co innego.

To tak od mojej osoby. I dziękuję, że prohost nie zawiódł mnie i jego. Pozdrawiam i życzę sukcesów w firmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że używałem konta rok temu, używałem i teraz (przejmuje serwisy które często są na prohoście).

Niestety stwierdzam że teraz jest gorzej niż rok temu.

Moje forum generowało 7 % z 5 % cpu możliwego według Cpanelu. Płaciłem za pakiet 90 zł kwartalnie.

Na pytanie (livechat)

"Dlaczego backup wygenerowany przez wasz cpanel jest uszkodzony"

 

"Dostałem odpowiedź, bo jest".

 

Nie wystawiłbym ten opinii, gdybym nie przeniósł forum na inny hosting i o dziwio tam robi 2 % z 5 % dopuszczalnych.

I nie na 8 rdzeniowej a 4 rdzeniowej maszynie, ho różnica jednak jest?

 

Dodatkowo prohost zaproponował mi pakiet za 720 zł brutto rocznie aby mieć 10 % cpu i transfer który jest niemożliwy do wykorzystania przy forum, w firmie konkurencyjnej dostałem pakiet z 5 % cpu w cenie 140 zł rocznie i wykorzystuje ledwo 2 %.

 

Kiedyś, było lepiej ;) miałem tam kilkanaście stron, obsługa była fachowa i szybka. Nie wiem czy zmienili się pracownicy, ale różnica dla mnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uptime serwera to nie narzekam. Support jest szybki, na plus jak dla mnie przemawiają również mailingi informujące o nawet krótkich awariach czy update'ach.

 

Dla mnie krokiem w tył było usunięcie w panelu możliwości tworzenia kopii zapasowej. Co mi po tym, że kopie tworzone są automatycznie skoro po ich odtworzenie trzeba zwracać się do supportu, a w przypadku gdy zauważymy problemy po jakimś czasie to kopia w dnia poprzedniego nic nam nie pomoże.

 

Generalnie hosting godny polecenia. Jedyne czego brakuje to jak wspomniałem backup we własnym zakresie, bardziej szczegółowe statystyki obciążenia CPU - tak by można było wiedzieć co generuje nadmierne obciążenie, dla mniej obeznany z j. angielskim przydałby się w pełni spolszczony panel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Ostatnia zmiana, czyli usunięcie możliwości wykonania kopii zapasowej boli, to fakt niezaprzeczalny.

Z drugiej strony, nareszcie phpMyAdmin może bezproblemowo robić eksporty nawet sporych baz w zip, zaś poprzez managera plików można zrobić kopię czego się tylko zapragnie.

 

Limity na CPU i mnie dziwią - są dni, gdy moje strony praktycznie nie żyją, wskazują na to doskonale statystyki oraz dane z forum - np. 1 nowy post w ciągu całego dnia... skrypty mam względnie dobrze zoptymalizowane, stosuję cache gdzie się da, a mimo to w takich wypadkach dobija ostatnio do 3-3,5% (również na max. 5%)... dziwne tym bardziej, że jeszcze jakiś czas temu w takich sytuacjach było 0,5%...

 

Zamierzam ze znajomym otworzyć drugi serwis z forum, o dosyć sporych perspektywach odnośnie oglądalności no i zastanawiam się, czy przy takim "obliczaniu" obciążenia nie będę musiał zmienić hosta - plan shared za ponad 700zł mi się całkowicie nie widzi, zaś vpsy w prohost mają ceny z kosmosu.

 

Jedyne czego nie potwierdzam, to bezczelność supportu opisana przez nvu - ja od czerwca 2008 z czymś takim się nie spotkałem: zawsze uprzejme podejście i rozwiązywanie wszelkich napotkanych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość N3T5kY
Z drugiej strony, nareszcie phpMyAdmin może bezproblemowo robić eksporty nawet sporych baz w zip, zaś poprzez managera plików można zrobić kopię czego się tylko zapragnie.

Eee....

Ja wczoraj przenosiłem bazę nvu, to 30mbajtowa baza spakowała się do zipa 77 bajtów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie lucas z supportem napisałem grzecznie dziędobry na livechacie. I napisałem że wygenerował mi się backup przez cpanel i jest uszkodzone archiwum spytałem czego może to być problem i dostałem odp "Bo jest uszkodzone" a jak poprosiłem żeby mi tak to wygenerował ten Pan backup dostałem wskazówkę żebym sobie sam zrobił. Cóż baze zgrałem, pliki przekopiowałem.

Na vipower się przeniosłem, i nikt mi nie wrzeszczy na cpu. Forum przeniosłem ale i tak 2,5 % robię nie wnikam już z czego.

Fakt faktem, kiedyś było dla mnie lepiej trzymałem tam sporą gre online i nie wykraczałem poza 3 % cpu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiem, że nie wiem byłem tam kilka dni i się wyprowadziłem ;).

Mimo tego Szymona bardzo lubię bo kiedyś mi pomógł i dobrze to pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

A te loady na poziomie 40-100 jeszcze występują? ;)

 

U mnie nie mają miejsca, działa ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Loady z serwera Lukasa:

 

06:20:01 PM   ldavg-1   ldavg-5  ldavg-15
06:30:01 PM      2.17      2.50      2.71
06:40:01 PM      2.25      2.06      2.37
06:50:01 PM      1.71      1.80      2.11
07:00:01 PM      2.04      2.18      2.20
07:10:01 PM      3.15      2.74      2.62
07:20:01 PM      2.97      2.69      2.53
07:30:01 PM      2.38      2.85      2.65

 

Albo mi się zdaje albo to jest małe obciążenie. Więc nie widzę powodu aby coś leżało. W dzień jest jeszcze niższe.

 

Backupy zostały wyłączone bo kilka razy zdarzyło się już jak kilka osób naraz je robiła i wysycając i/o zamulało serwer. Backupy trzymamy tydzień.

 

Liczenie obciążenia cpu użytkownika nie zmieniło się - jest takie jak zawsze.

 

@Nvu

Jeśli nadal używa ci coś cpu to znaczy, że nie przeniosłeś wszystkiego i u nas zostały procenty.

Powiedziałeś, że masz zepsutą paczkę backupu to co miał zrobić operator naprawić ci ją? Nikt nie ma takiej mocy.

 

Ostatnio dodaliśmy w panelu podgląd na listę procesów i ich aktualne użycie cpu - można sobie popatrzeć.

 

@lukas

Ostatnio sprawdzaliśmy twoją stronę z 3 różnych łącz bo coś ci podobno słabo działało i po pół godziny klikania nie natrafiliśmy na żaden problem.

 

@all

Oferta cenowo jest jaka jest i się nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szymon ale dlaczego cPanel generuje wadliwe backupy. Zobacz sobie na moje konto, jakiego byś nie wygenerował będzie uszkodzony. Dodatkowo szkoda że są generowane tylko w nocy jak chce się coś przenieść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szymon ale dlaczego cPanel generuje wadliwe backupy. Zobacz sobie na moje konto, jakiego byś nie wygenerował będzie uszkodzony. Dodatkowo szkoda że są generowane tylko w nocy jak chce się coś przenieść

 

Nie wiem co było z twoim backupem. Teraz nie można ich robić tą opcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Albo mi się zdaje albo to jest małe obciążenie. Więc nie widzę powodu aby coś leżało. W dzień jest jeszcze niższe.

 

Nie na ten ruch, jaki obecnie mam na serwisie...

Obecnie w porywach jest na forum 10 osób online w ogóle, nie chodzi mi o zalogowanych.

 

Rok temu w sierpniu miałem jeszcze forum na Przemo (od lutego jest phpBB3), bynajmniej nie było wszystko co się da wyłączone, serwis również został gruntownie zoptymalizowany. Statystyki co do ilości postów (że nie wspomnę o uu / odsłonach) wyglądają tak:

a) 2009 wrzesień + październik : 696

b) 2008 sierpień : 1812

 

W sierpniu 2008 pobiliśmy wszelkie nasze statystyki, bo w CD-Action pojawił się link do serwisu, tak więc podsumowując wtedy było tak:

- znacznie większy ruch

- mniej optymalne oskryptowanie

 

Myśląc logicznie, gdyby za wzorzec wziąć ostatnie pomiary to wtedy byłoby obciążenie 8-10%... na 5% oczywiście... a mimo to nie dostałem żadnych upomnień itp. Jak dla mnie to bez sensu...

 

 

Backupy zostały wyłączone bo kilka razy zdarzyło się już jak kilka osób naraz je robiła i wysycając i/o zamulało serwer. Backupy trzymamy tydzień.

 

 

@lukas

Ostatnio sprawdzaliśmy twoją stronę z 3 różnych łącz bo coś ci podobno słabo działało i po pół godziny klikania nie natrafiliśmy na żaden problem.

 

Występowało resetowanie połączeń, cała strona subiektywnie również wolno działała. Sam to zauważyłem, ale napisałem do supportu dopiero gdy uwagę na to zwrócił również inny administrator serwisu, który ma łącze internetowe z innej firmy a i mieszka "kawałek" dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lukas

Statystyki odwiedzin a użycie cpu to nie to samo.

 

My nie widzieliśmy błędu ani jednego. Chociaż nie wykluczam, że takie mogły być bo może akurat serwer przeładowywał konfigurację albo download który masz na stronie serwujący pliki przez php łapał limit procesów - wtedy nikt nie wejdzie na stronę. Przy czym to serwowanie plików przez php też jest liczone do użycia cpu - więc ja się nie dziwie co do twojego % cpu.

 

Tak jak masz stronę zrobioną tak działa. Na helpdesku miałeś to wytłumaczone to jeszcze na forum trzeba abyś zrozumiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Tak, ale jako właściciel serwisu chyba wiem, kiedy był na nim największy ruch, a w tym wypadku chyba forum może najbardziej wpływać na obciążenie ;)

Z downloadem w sumie nie rozumiem - po kliknięciu na link strona jest przeładowywana, do bazy idzie zapytanie +1 do ilości pobrań a następnie user jest przekierowywany na plik który chce pobrać, gdzie tu php działa podczas pobierania?

 

if (isset($_GET['download_id'])) {
 $result = dbquery("SELECT download_url FROM ".DB_PREFIX."downloads WHERE download_id='".$_GET['download_id']."'");

 if (dbrows($result) != 0) {
   $data = dbarray($result);
   $result = dbquery("UPDATE ".DB_PREFIX."downloads SET download_count=download_count+1 WHERE download_id='".$_GET['download_id']."'");
   redirect($settings['siteurl'].$data['download_url']); 
 }
 else redirect($settings['siteurl']);
}

 

Gdzie redirect wygląda tak:

 

function redirect($location, $type='header') {
if ($type == 'header') {
	header('Location: '.$location);
} else {
	echo '<script type="text/javascript">document.location.href="'.$location.'"</script>';
}
}

 

czyli idzie klasyczne przekierowanie za pomocą nagłówka.

 

-----------

 

Cen shared się nie czepiam (w przeciwieństwie do horrendalnie drogich vpsów), ale przy takim liczeniu obciążenia wolałbym nawet zrezygnować z 1/2 transferu a mieć za to więcej % - na co mi tyle transferu, skoro download "spowoduje" przekroczenie obciążenia cpu :) . No ale to Wy ustalacie reguły, nie ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Lucas

Nie wiem. Mówię co widzę na procesach. Nie analizuję twoich skryptów.

Nie wspominam, że to nie jest jedyna strona na koncie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

@Lucas

Nie wiem. Mówię co widzę na procesach. Nie analizuję twoich skryptów.

 

Nie wiem co widać na procesach - przy uruchomionych kilku pobieraniach ja widzę 1 proces (czekałem, odświeżałem no i nic), więc od downloadu to na pewno nie zależy, tym bardziej że ta część witryny nie zmieniła się od dawien dawna.

 

cpanel_vc2Pv3.png

 

 

Nie wspominam, że to nie jest jedyna strona na koncie.

 

2x małe WP z WP Super Cache na maxa ustawionymi na tydzień + niewielka witryna na php-fusion (nieco zoptymalizowana)? Co to za ruch może generować, skoro odwiedzin jest na nich łącznie nawet nie 100 dziennie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dzień masz kilka procesów które zjadają około 4% cpu co dobowo co daje 0,5-3,5% cpu - zależy od dnia. Jak już pisałem liczenie nie zmieniło się. Tyle używasz. Wordpressy pewnie robią więcej niż to forum bo to się badziewny skrypt teraz zrobił. A przy każdym downloadzie jak patrzyliśmy to startował proces dodatkowy. Tyle ile używasz tyle pisze - tam się nie biorą liczby z kosmosu. Jest godzina 8 rano a ty już używasz 0.5% lsphp5. W dzień tego jest więcej. W nocy ze screena widzę 0.8%. Głupio by było jakby średnia wychodziła mniejsza niż procesy używają - nie sądzisz?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×