Skocz do zawartości
Ios

[opinia] Prohost.pl

Polecane posty

Ogólnie czytając wątek bardzo rozbawiło mnie straszenie sądem osoby, która zapewne

na jak najbardziej słuszne roszczenia, oraz gamę przyjemnych doświadczeń z tą firmą.

 

Ja także (na szczęście już wszystko poprzenosiłem gdzie indziej) jestem

(bo pozostawię konto w połowie kolejnego abonamentu po prostu nie używane)

byłem/jestem użytkownikiem tego wspaniałego serwisu.

 

Poprawka, nie rozśmieszyło mnie jednak najbardziej straszenie sądem, bardziej

stwierdzenie jednego z użytkowników, że

Ja jak na razie lepszego hostingu nie widziałem.

 

No cóż, można także twierdzić że Polska to wspaniały, najcudowniejszy i najpiękniejszy kraj - jak się nigdzie nie było.

 

Ogólnie firma jest średnia, na 3-

Jeżeli nie oczekujecie profesjonalizmu, to właśnie jest dla was. Krótko mówiąc za cenę jaką widać - taka sama obsługa.

Choć w podobnych cenach można mieć dużo lepszy (pod wieloma względami) hosting

 

Nie wymagający użytkownicy pewnie nawet będą zadowoleni.

Bo nawet najwyższy pakiet hostingowy nie rozwiązuje podejścia.

 

 

Szczytem było kiedy się zapytałem ile pt muszę dokupić do końca miesiąca, by hosting mi ruszył

(oczywiście zawieszony za przekroczenie CPU)

informacja jaką otrzymałem to - że mogę sobie to sprawdzić w CP

Pytanie - tylko jak, jak blokując konto - blokują dostęp do CP :lol:

 

Ogólnie nie polecam - nie będę tu się rozpisywał, co było nie tak, bo wystarczająco

firma mi nerwów napsuła. To jest moje zdanie, moja opinia której głoszenie gwarantuje mi Konstytucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

A ja na przekór, po raz kolejny polecam. Serwer w Polsce, a ten miesiąc zamknąłem na koncie ponad 500 GB transferu. Lecą na nim dwa serwisy + 2 fora (łącznie średnio na ten miesiąc to tak 2k uu) i średnie dzienne obciążenie to ~2.5%, a więc pełen luz.

Plus za to, że nie było żadnego problemu ze zmianą pakietu z "indywidualnego" (brany prawie 3 lata temu, sporo doszło na transferach rosnących gdy jeszcze u nich były) na dostępny aktualnie Platinium z nielimitowanym transferem, dzięki czemu mogłem przenieść cały mój download z OVH na serwer w Polsce.

 

Czy będę przedłużał i w tym roku, tego nie wiem, ale to kwestia konta reseller, bo w wypadku normalnego konta nic nie mogę im zarzucić. No oczywiście nadal szkoda, że ich strona główna wygląda jakby hosting był porzucony od dawna :D

Edytowano przez lukasamd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po raz czwarty będę przedłużał abonament. Firma nadal jest godna polecenia :)

 

Punkty CPU są dobrym rozwiązaniem. Chociaż firma mogłaby wprowadzić możliwość przejścia punktów na kolejne miesiące. Przykładowo jeśli w danym miesiącu nie wykorzystam 50 pkt CPU, to 20% z tych niewykorzystanych pkt (tj. 10 pkt) mogłoby być wykorzystanych w kolejnych 3 miesiącach. Byłby to ukłon dla mniej aktywnych użytkowników, którzy od czasu do czasu mają potrzebę skorzystania z większych zasobów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż firma mogłaby wprowadzić możliwość przejścia punktów na kolejne miesiące. Przykładowo jeśli w danym miesiącu nie wykorzystam 50 pkt CPU, to 20% z tych niewykorzystanych pkt (tj. 10 pkt) mogłoby być wykorzystanych w kolejnych 3 miesiącach. Byłby to ukłon dla mniej aktywnych użytkowników, którzy od czasu do czasu mają potrzebę skorzystania z większych zasobów.

 

Wszystko w porządku, tylko co w sytuacji kiedy w jednym miesiącu wszyscy użytkownicy nie wykorzystają punktów procesora, a w następnym nagle wycisną wszystkie możliwe (plus te dodatkowe)? Zakładając, że serwer obsługuje maksymalną możliwą ilość kont, to przy takim obciążeniu maszyna by padła... a profesjonalna firma szykuje się na każdą ewentualność :).

Edytowano przez szuwarek-mini (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam konto na Prohost i generalnie jest ok ale jednego nie mogę zrozumieć. Admini zarzekają się, że nie ma możliwości przekierowania domeny głównej serwera na podkatalog.

 

Robi się przez to spory bałagan bo cały skrypt strony (domeny głównej) mam wywalony do public_html. Z pozostałymi domenami nie ma problemu - wszystkie są w swoich podkatalogach. Spotkaliście się z czymś takim? Jeśli ktoś zna wie jak w prohoscie zrobić takie przekierowanie , proszę o pomoc.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano takie to ograniczenie cpanelu jest, że główna domena to ~/public_html/ i raczej z tym nic nie poradzisz.

Jedyne, co można, to zmienić domenę główną na jakąś dummy, a tą starą wg terminologii cpanelu podpiąć (nie podparkować) pod to, co tam chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Najczęściej główna domena konta to przecież login.prohost.pl - wystarczy że taki adres jest tą główną, zaparkowaną domeną. Wszystkie inne można podpinać tak jak napisał kafi.

No chyba że już przy zakładaniu konta było ono ustawiane pod Twoją domenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×