Skocz do zawartości
Bartosz Z

Tanie Banana Pi (164), Raspberry Pi (146) i akcesoria

Polecane posty

Dokładnie.jak ktoś będzie chciał tanio to kupi od chinczykow.jak będzie chciał szybko kupi gdzieś w Polsce, trochę drożej i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak urządzenie jest niesprawne, to nagrywasz dokładny film, wysyłasz i otrzymujesz zwrot pieniędzy lub nowe urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zawówiłem banana pi za 220zł z kompletem akcesoriów czyli zasilacz obudowa i kable do sata na aliexpres.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartek - w teorii, a w praktyce? Robiłeś to? Może i przy masówce to się opłaca, ale dla pojedynczego urządzenia to chyba szkoda zachodu. Lepiej po prostu zrealizować zamówienie u pewniaka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W praktyce składałem jedną reklamację, ale nie na Malinkę. Odpowiedź BG brzmiała mniej więcej tak: "Przykro nam z powodu niedziałającego urządzenia. Czy wyrażasz zgodę na ponowną wysyłkę sprzętu? Oczywiście za darmo". ;)

 

Zostawiłem u nich sporo kasy i są dla mnie sprawdzonym źródłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I życzę ci, aby za każdym razem tak to właśnie wyglądało - ja mam sprzęcik kupiony, może i za większą kasę, ale przynajmniej od krajowego sprzedawcy. Jak będzie coś nie tak, to przynajmniej mam kogo ścigać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...] od krajowego sprzedawcy. [...]

 

Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją kiedy krajowy sprzedawca uznał mi bez żadnych problemów reklamację... właśnie jestem na etapie kończenia pisania kolejnego pozwu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie spotkałem się z sytuacją kiedy krajowy sprzedawca uznał mi bez żadnych problemów reklamację... właśnie jestem na etapie kończenia pisania kolejnego pozwu :)

 

Nie wiem gdzie ty kupujesz sprzęt... Jeśli na allegro to rozumiem czemu piszesz pozew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam chęć zakupić zestaw + kamerka

Kusi te 5 Mpix

 

Testował może taką kamerkę ktoś?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale raczej należy ja traktować jako zabawkę niż sprzęt do monitoringu. Chociaż pare transmisji live na niej było i spełniło swoje zadanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego zabawka ?

 

Gdybym wiedział że ma to szanse pracować stabilnie to bym się wiele nie zastanawiał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/nowe-raspberry-pi-model-b-karta-8gb-ostatnie-szt-i5128197832.html
http://allegro.pl/nowe-raspberry-pi-model-b-ostatnie-sztuki-taniooo-i5144015531.html

Nie szybciej, taniej i lepiej? Wiecie że ten ktoś ma już set pozytywnych komentarzy, wysyła z Polski i nie musicie płacić nie wiadomo ile pieniędzy za wysyłkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WiFi i Gigabitowy Ethernet kuszą, ale wydajniejsze nadal jest rPi 2.

 

Szkoda, że rPi nadal jest na FE, bo gdyby nie ten problem, to by kładło konkurencje bez względu na to jak mocnego sprzętu by używała (rPi wygrałoby już samą "marką").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy na aliexpres lub banggod można płacić bezpośrednio paypalem?

nie widze nigdzie takiej informacji, bynajmniej na bang jest informacja by podpiac kartę kredytową ktorej u mnie brak ( mam zwykłą z aliora ;) ).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marku, na BG możesz płacić zarówno PayPalem jak i zwykłą kartą z Aliora (podpiętą pod PayPal) :)

Na Ali (z tego co się orientuję, nie używam tego serwisu) można płacić jedynie kartą kredytową podpiętą pod rachunek walutowy - przynajmniej tak twierdzi mój znajomy, który zostawił tam masę kasy..

Edytowano przez Bartosz Z (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na AliExpress płacę debetową od Aliora/T-mobile do rachunku dolarowego. Kursy u nich są takie sobie, ale można wymienić w Kantorze Internetowym albo u Cinkciarza. Przelewy są bezpłatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś szuka sprawdzonego powerbanku o pojemności ~10 400 mAh, to mój ulubiony Chińczyk zrobił obniżkę cen (59 PLN): http://bit.ly/XiaomiBank

 

Sprawdźcie, bo naprawdę warto go kupić :)

 

Da się sprawdzić na tej stronie co dany sprzedawca jeszcze sprzedaje? Nie mogę nigdzie tego znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś Bananas Pro, to pod budowę własnego serwera NAS? Na ematador to się pojawiło. Próbować, miał ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o domowego NAS'a, to kupiłem NSA310 w idealnym stanie za 150 PLN. Wywaliłem z niego wentylator, a na procesor przykleiłem radiator. W środku siedzi dysk 2,5" (spokojnie zmieści się drugi na eSATA). 41 °C na CPU, 35 °C na HDD.
Nie zmierzyłem jeszcze poboru prądu, ale zechcę to zrobić w najbliższym czasie.

Zapewnia wszystkie podstawowe usługi (głównie wymagałem FTP). Istnieje możliwość instalacji Debiana.

Jedyne minusy względem Banana Pi, to brak HDMI i GPIO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×