Skocz do zawartości
Bartosz Z

Tanie Banana Pi (164), Raspberry Pi (146) i akcesoria

Polecane posty

sorry za OT ale jaki masz transfer na tym NSA310 bo mam NSA210 od jakiś 5 lat i chce zmienić, bo ma mały transfer na nim.

z NSA210 byłem mega zadowolony w tej cenie to była bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sylwek, po Windowsowym dysku sieciowym transfery są rzędu ~50 MB/s. Przy FTP jest lepiej - 70 MB/s. W obu przypadkach limitem jest procek.
Zazwyczaj łączę się z nim przez WiFi N i transfery są rzędu ~10 MB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki ja mam trochę wolniej, ale miałem zastrzeżenia właśnie do tego WiFi N bo też mam około 10MB/s, a myślałem że powinno być lepiej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miniaturyzacja ma to do siebie, że w pewnym momencie przestaje mieć sens (przy obecnej technologii). W przypadku tych małych pecetów objawia się to m. in. throttlingiem, co szczególnie boleśnie daje o sobie znać np. w modelach marki Voyo (takie plastikowe, kolorowe). Nawet pod średnim obciążeniem maszynka grzeje się niemiłosiernie. Systemy bezpieczeństwa SoC zwalniają go do tego stopnia, że komputer przestaje być używalny. Jedynym ratunkiem jest wycięcie dziury w obudowie i przyklejenie większego radiatora.

 

Nie wiem jak pod tym względem wygląda Vensmile, ale jak ktoś poszukuje sprawdzonego, miniaturowego komputerka - np. do obsługi biura - to polecam tu PIPO X7. Nie ma problemów z chłodzeniem, jest bezgłośny, pobiera do kilkunastu W mocy, dostarczany jest z Windowsem na pokładzie (tym darmowym oczywiście - with Bing) i ogólnie to całkiem żwawa maszynka jak na 450 - 500 złotych. Z wad to szczególnie USB 2.0 oraz sieciówka 100 Mbps. Niektórzy raportują także problemy z kompatybilnością na tych bardziej zautomatyzowanych dystrybucjach Linuksa.

Edytowano przez geekboy68k (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

polecam tu PIPO X7. [...] Niektórzy raportują także problemy z kompatybilnością na tych bardziej zautomatyzowanych dystrybucjach Linuksa.

 

Na Facebooku przeczytałem komentarz, że jakieś biuro zrezygnowało ze starych PC'tów na AMD, na rzecz PIPO X7 - używają CentOS'a i jest OK :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Na Facebooku przeczytałem komentarz, że jakieś biuro zrezygnowało ze starych PC'tów na AMD, na rzecz PIPO X7 - używają CentOS'a i jest OK :)

 

 

Gabinety dentystyczne, biura , recepcje hotelowe działa na podobnych maleństwach i dają sobie radę. Statystycznie patrząc jest to około 70% klientów. Powodem głownie jest fakt że urządzenia tego typu nie potrzebują dużo miejsca są ciche i stosunkowo mniej kosztują porównując to do stacjonarnych PC. Kolejna sprawa to jest obecnie mały "myk" na sprzęt którego wytworzenie jest w standardzie znacznie ograniczające emisje zanieczyszczeń jak również oparte o program Carbon Trust. Firmy dzięki temu kupują nowy sprzęt za 50% wartości łącznie w drożeniem zastępując stare PC. To tak w wielkim skrócie ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W ministerstwach w Warszawie jest dużo takich malutkich PCtów i ludzie dają sobie radę pracować na nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęcik z dodatkowymi modułami, rozszerzeniami, ma faktycznie bardzo duże możliwości. Wiadomo jednak że wszystko zależy od tego, jakie ma się o tym pojęcie. Wdrożenie dodatków wcale nie jest takie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×