Skocz do zawartości

Polecane posty

trochę Wam się dziwię, że jeszcze tam siedzicie, to przecież jedna wielka loteria - działa/nie działa, może dzisiaj nie padnie, a może jutro?

Nie namawiam do żadnej konkretnej firmy bo by zaraz się posypały posty, że piszę w imieniu konkurencji ale dobrze Wam radzę - przemyślcie to :)

Wystarczy spojrzeć na opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serwer wrócił do żywych. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi od supportu, co było powodem itd, itp.


Padł VPS: Jan 20 09:59:01

Wstał VPS: Jan 21 09:28:36



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Serwer wrócił do żywych. Brak jakiejkolwiek odpowiedzi od supportu, co było powodem itd, itp.
Padł VPS: Jan 20 09:59:01
Wstał VPS: Jan 21 09:28:36

 

Za każdym razem będziesz płakał na forum? Dziwnie jakoś że VPS-y które znam działają normalnie bez żadnych problemów. Wsparcie odpowiada o ile wiem normalnie. Fakt że MV uciekło z forum wcale mnie natomiast nie dziwi bo realnie patrząc płacz , lament nie jest przyjaznym akcentem do prowadzenia biznesu zwłaszcza kiedy sam VPS jest wykorzystywany w sposób mało profesjonalny a tym samym w wielu przypadkach daleki od zdrowego rozsądku. Niska cena jest niestety magnesem wieku przedszkolnego ale również płachtą na byka dla konkurencji.

Nie będę zaskoczony jeżeli zdecydują się wycofać całkowicie z oferty likwidując jednocześnie samą stronę i pozostawiając usługi dla tych klientów ,którzy faktycznie wiedzą co robią. Zresztą tego im nawet życzę no ale czas pokaże w jakim kierunku to pójdzie.

 

Miłego dnia

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę płakał za każdym razem jak VPS padnie. Jeszcze:

 

Ważność usługi VPS-LITE 1 miesiąc 9 dni 2 godziny 47 minut :D

 

 

U mnie jest już wiadomo z czym jest problem ale support działa w tej sprawie bardzo opieszale.

Zdiagnozowali już:

- Oba dyski fizyczne w maszynie dedykowanej po badaniu przez support hic! programem smart :D

- Ogólne pady sieci w sprintdatacenter

- Niby jakiś bug w kernel, ale to uważam za niewiedzę i zwykłe ściemnianie.

 

Jakiś czas temu wklejałem, że support prosił o zgodę na przeniesienie VPS na inny serwer. Zgoda wyrażona. VPS przeniesiony albo i nie ?? Ja nawet nie wiem bo support w ogóle nic nie odpowiada.

 

Moje posty po prostu pokazują jak często u nich coś się złego dzieje. To jest przestroga dla innych.

Zauważyłem, że support szybciej odpowiada na profilu facebook niż na złożone zgłoszenie serwisowe, co jak dla mnie jest kpiną i nie do zaakceptowania.

 

 

Edytowano przez emay (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist: taaa.. to, że ich strona 2 tydzień nie ma działającego ssla, w czasach darmowych certyfikatów to też wina klientów w wieku przedszkolnym? bo mi się wydaje raczej, że to ktoś inny jest w takim wieku... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to czego Wy się spodziewacie?

 

1. Siedziba firmy w bloku albo może nawet i w tym samym budynku co Rossman i monopolowy, choć stawiam na blok (można to sprawdzić na Street View)...

2. Nie chcą podawać numeru telefonu

3. Ceny podejrzanie niskie

4. Prawdopodobnie działalność jednoosobowa

5. Opinie - na Webhostingtalk i nawet na ich profilu FB ostatnio ludzie coraz częściej skarżą się, że serwery padają i support ma gdzieś klientów

6. Brak certyfikatu SSL przy domenie

 

Mnie na początku skusiły same pozytywne opinie, bo jeszcze pół roku temu firma działała jak należy, choć już wtedy martwił mnie brak kontaktu tel. i lokalizacja firmy. Miałem tam dwa serwery Play i kiedy zauważyłem po raz pierwszy, że serwery padły i support nie odpowiada godzinami, to zaraz po pierwszym starcie moich serwerów zwinąłem się czym prędzej.

 

Przestańcie pisać głupoty, że wszystko wam działa i firma cudowna i jechać po ludziach, którzy przelewają tu swoje żale!

Tak, właśnie każdy na każdym możliwym forum powinien płakać, że im nie działa coś, za co zapłacił, choć nie ważne ile zapłacił.

Trzeba przestrzegać wszystkich dookoła, żeby nie wpuścili się w takie szambo. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i pomagania innym.

 

Pewnie, że każdy ma też swój rozum i to, że serwer kosztuje 10 zł to już powinno dać sygnał, że coś jest nie halo ale tak jak napisałem - opinie o firmie na początku były wyłącznie pozytywne. Jeśli nikt się nie będzie udzielał i "płakał", zostaną same pozytywne opinie, choć nie będą już aktualne.

 

A tu znajduje się wspomniana firma:

 

1640ead2c55a1e76med.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony to czego Wy się spodziewacie?

 

1. Siedziba firmy w bloku albo może nawet i w tym samym budynku co Rossman i monopolowy, choć stawiam na blok (można to sprawdzić na Street View)...

2. Nie chcą podawać numeru telefonu

3. Ceny podejrzanie niskie

4. Prawdopodobnie działalność jednoosobowa

5. Opinie - na Webhostingtalk i nawet na ich profilu FB ostatnio ludzie coraz częściej skarżą się, że serwery padają i support ma gdzieś klientów

6. Brak certyfikatu SSL przy domenie

 

Mnie na początku skusiły same pozytywne opinie, bo jeszcze pół roku temu firma działała jak należy, choć już wtedy martwił mnie brak kontaktu tel. i lokalizacja firmy. Miałem tam dwa serwery Play i kiedy zauważyłem po raz pierwszy, że serwery padły i support nie odpowiada godzinami, to zaraz po pierwszym starcie moich serwerów zwinąłem się czym prędzej.

 

Przestańcie pisać głupoty, że wszystko wam działa i firma cudowna i jechać po ludziach, którzy przelewają tu swoje żale!

Tak, właśnie każdy na każdym możliwym forum powinien płakać, że im nie działa coś, za co zapłacił, choć nie ważne ile zapłacił.

Trzeba przestrzegać wszystkich dookoła, żeby nie wpuścili się w takie szambo. Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii i pomagania innym.

 

Pewnie, że każdy ma też swój rozum i to, że serwer kosztuje 10 zł to już powinno dać sygnał, że coś jest nie halo ale tak jak napisałem - opinie o firmie na początku były wyłącznie pozytywne. Jeśli nikt się nie będzie udzielał i "płakał", zostaną same pozytywne opinie, choć nie będą już aktualne.

 

A tu znajduje się wspomniana firma:

 

 

 

A Ty przestań trollować,

przyganiał kocioł garnkowi,

sam wykupiłeś tam usługe jakiś czas temu a teraz piszesz "że serwer kosztuje 10 zł to już powinno dać sygnał, że coś jest nie halo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykupiłem i przyznałem się do błędu (naucz się proszę czytać ze zrozumieniem) ale napisałem, że podyktowane było to wyłącznie dobrymi opiniami jakie wtedy były na forach. Gdy tylko dowiedziałem się w co wdepnąłem, z miejsca przeniosłem się do konkurencji. Teraz z wielką satysfakcją przestrzegam wszystkich przed pochopnymi decyzjami, bo najlepiej uczyć się na cudzych błędach. Nazywaj to sobie jak chcesz. Skoro tak Ci to przeszkadza, napisz coś konkretnego w ich obronie ale niech to będą konkrety poparte ostatnimi rzetelnymi opiniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support to są jakieś jaja. Zgłoszenie 24.08, 29.08 ponowne zapytanie w tym samym tickecie czy ktokolwiek odpisze, 02.09 automat zamknął ticket "z powodu braku odpowiedzi ze strony klienta w ciągu 3 dni". Nie muszę chyba mówić że nikt nie raczył odpowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba panowie ddos'a wyłapali bo leżą i nie wstają od dłuższego czasu ;]

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda na DDoS.

 

Wysiadł DNS a ten utrzymywali w OVH. Obecnie domena nie jest tłumaczona na IP przez co strona nie jest dostępna. Adres IP serwera DNS odpowiada na ping bez żadnego problemu co oznacza, że serwer który go utrzymuje jest dostępny w sieci. Wyklucza to możliwość ataku DDoS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie wygląda na DDoS.

 

Wysiadł DNS a ten utrzymywali w OVH. Obecnie domena nie jest tłumaczona na IP przez co strona nie jest dostępna. Adres IP serwera DNS odpowiada na ping bez żadnego problemu co oznacza, że serwer który go utrzymuje jest dostępny w sieci. Wyklucza to możliwość ataku DDoS.

 

rlN5By.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie po prostu rzucili microvps.pl żeby zająć się microsms.pl dla mnie żenada bo jak znajdą znowu coś nowego to znowu porzucą projekt? wolałbym nie korzystać z ich usług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie po prostu rzucili microvps.pl żeby zająć się microsms.pl dla mnie żenada bo jak znajdą znowu coś nowego to znowu porzucą projekt? wolałbym nie korzystać z ich usług

 

Znamy "tych" Panów od dobrych kilku lat - nie porzucają projektów. Zapewne pracują nad rozwiązaniem problemu. :)

Edytowano przez MultiGamers.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Znamy "tych" Panów od dobrych kilku lat - nie porzucają projektów. Zapewne pracują nad rozwiązaniem problemu. :)

 

Jak to nie.

 

FiberHost.pl - Leży od początku 2016 roku, wystarczy poczytać komentarze na Fanpage https://www.facebook.com/fiberhost/ i to od bardzo długiego czasu w tym 0 odpowiedzi. Zamówić również nic nie można.

 

MicroVPS.pl - Widać, że rok później zaczyna się z nim dziać to samo co z pierwszą marką.

 

MicroSMS.pl - Szkoda mówić. Zostało stworzone m.in. do dwóch poprzednich marek, aby dzieci mogły wypłacać środki z wirtualnych skarbonek. Marka, która wg. mnie wzbudza najwięcej kontrowersji m.in. tą informacją na stronie głównej "Minimum formalności - Żyjemy w XXI wieku u nas wszystko załatwisz elektronicznie. Nie wymagamy podpisywania z nami papierowych umów, cała procedura odbywa się w oparciu o nasz system bilingowy." W PKD firmy brak jakichkolwiek wpisów związanych z pośrednictwem finansowym. Jak wspomniałem wcześniej target to dzieci, niczego sobie nie świadome, a oni bez żadnych formalnych umów dokonują wypłat na ich konta. Żaden poważny operator płatności czegoś takiego nie realizuje. Dla klientów indywidualnych są rachunki, później bodajże PIT-11.

 

A po godzinach sprzedajemy łóżka - pietrowe.pl :rolleyes:

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

rlN5By.jpg

 

Sprawdzasz DNS zapasowy, nie podstawowy.

 

ping 164.132.75.233
PING 164.132.75.233 (164.132.75.233) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 164.132.75.233: icmp_seq=1 ttl=57 time=28.9 ms
64 bytes from 164.132.75.233: icmp_seq=2 ttl=57 time=28.9 ms
64 bytes from 164.132.75.233: icmp_seq=3 ttl=57 time=28.9 ms
64 bytes from 164.132.75.233: icmp_seq=4 ttl=57 time=29.0 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie rozumiem klientów, którzy korzystają z takich rozwiązań w celach innych niż edukacyjne. Policzcie sobie ile płacicie za usługę, ile kosztuje jakaś maszyna i ile musi właściciel sprzedać tych VPS, aby miał pensję w wysokości nawet te 3,5 tys. brutto. Jeśli właściciel nie może się z tego utrzymać, to nie ma szans aby długofalowo (kilka lat) taka marka funkcjonowała.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja nigdy nie rozumiem klientów, którzy korzystają z takich rozwiązań w celach innych niż edukacyjne. Policzcie sobie ile płacicie za usługę, ile kosztuje jakaś maszyna i ile musi właściciel sprzedać tych VPS, aby miał pensję w wysokości nawet te 3,5 tys. brutto. Jeśli właściciel nie może się z tego utrzymać, to nie ma szans aby długofalowo (kilka lat) taka marka funkcjonowała.

 

Od kiedy to klient ma wybierać firmy po przychodach? To oni mają kalkulować czy im się opłaca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po swoim doświadczeniu na tym forum i liczbie krzaków/"firm", które powstawały i upadały uważasz, że serio większość kalkuluje? :) To tak jakbyś zobaczył reklamy Amber Gold i stwierdził, hmm, za***iste warunki - biorę, na pewno wiedzą co robią.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Po swoim doświadczeniu na tym forum i liczbie krzaków/"firm", które powstawały i upadały uważasz, że serio większość kalkuluje? :) To tak jakbyś zobaczył reklamy Amber Gold i stwierdził, hmm, za***iste warunki - biorę, na pewno wiedzą co robią.

 

Spoko. Kierujmy się chociażby rankingiem "Średnia ocena firmy: 4,01/5". Zresztą tu na forum dużo osób polecało, również tych doświadczonych już. Jak ci powiedzmy znajomy ekonomista powie. Panie inwestuj w Amber Golf, polecam. To nie zainwestujesz 100zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak to nie.

 

FiberHost.pl - Leży od początku 2016 roku, wystarczy poczytać komentarze na Fanpage https://www.facebook.com/fiberhost/ i to od bardzo długiego czasu w tym 0 odpowiedzi. Zamówić również nic nie można.

 

MicroVPS.pl - Widać, że rok później zaczyna się z nim dziać to samo co z pierwszą marką.

 

MicroSMS.pl - Szkoda mówić. Zostało stworzone m.in. do dwóch poprzednich marek, aby dzieci mogły wypłacać środki z wirtualnych skarbonek. Marka, która wg. mnie wzbudza najwięcej kontrowersji m.in. tą informacją na stronie głównej "Minimum formalności - Żyjemy w XXI wieku u nas wszystko załatwisz elektronicznie. Nie wymagamy podpisywania z nami papierowych umów, cała procedura odbywa się w oparciu o nasz system bilingowy." W PKD firmy brak jakichkolwiek wpisów związanych z pośrednictwem finansowym. Jak wspomniałem wcześniej target to dzieci, niczego sobie nie świadome, a oni bez żadnych formalnych umów dokonują wypłat na ich konta. Żaden poważny operator płatności czegoś takiego nie realizuje. Dla klientów indywidualnych są rachunki, później bodajże PIT-11.

 

A po godzinach sprzedajemy łóżka - pietrowe.pl :rolleyes:

 

Nie zamówisz nic na stronie, która nie prowadzi już nierentownego biznesu. Myślę, że jest to dość normalne. Minecraft miał swoje lata gdzie świetnie prosperował nie mniej jednak jak wszystkie inne gry kiedyś zostaje zapomniany. Zamówienia zostały wyłączone, co wydaje mi się zrozumiałe. Według Ciebie powinniśmy utrzymywać maszyny bez serwerów? FiberHost natomiast nie został zamknięty, nie posiada po prostu w chwili obecnej nic do zaoferowania na tym rynku.

 

Natomiast bardzo się cieszymy, że już nie jesteśmy w tym biznesie, podobnie jak tutaj wszyscy dążycie do nienawiści, obelg i wytykania palcami. Inne firmy rejestrowały się na forach wypisując specjalnie fałszywe opinie. Dasz za wysoką cenę, wyśmieją cię, że jest konkurencja. Cena niska? wszyscy będą mówić, że oferta zła a i tak większość osób przyjdzie i kupi.

 

Zdumiewa mnie fakt wytykania komuś jego biznesów, tak jesteśmy wielobranżowi ale co w tym złego? Kryzys w firmie może przyjść z dnia na dzień a wtedy Ty nie zostajesz na lodzie tylko ewentualne straty pokrywa inna działalność. Zamiast siedzieć przed komputerami zastanówcie się co Wy robicie i do czego dążycie w swoim życiu?

 

Posiadamy własną produkcję mebli, materacy, wypożyczalnie samochodów premium, dostawczych i sportowych, naleśnikarnie, robimy cmsy dla firm hosting vps, mamy ofertę płatności dla osób prywatnych i za kilka dni pod nadzorem KNF (Krajowy Nadzór Finansowy) uruchomimy rushpay.pl (najlepszą ofertę dla firm, jeśli chodzi o SMS'y). Skoro jeszcze tego nie ustaliliście (co dziwne patrząc na ten skan?) to ułatwię Wam życie ruszają w kwietniu dwa nasze sklepy w większych miastach carrefour express.

 

Życzę miłego dnia.

  • Upvote 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×