Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość kubah

 

Piątek, DDoSy czas zacząć...

Jedna z matek jest atakowana, prosimy o cierpliwość.

 

 

Jakiej wielkości atak? Miałem na SDC spore ataki i ładnie wyfiltrowało, w BH wpadłem dopiero powyżej 4Gbit chyba. nikt nie narzekał, monitoruję się też z vpsów w różnych krajach

Edytowano przez kubah (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyżby znowu DDoSy? Od paru miesiecy mam serwer i przez jakis czas nie bylo zadnych problemow, od niedawna co kazdy wieczor serwer albo leży, albo ma packet losty na poziomie 90%

 

z plusów: własny wypasiony panel, dużo opcji płatności, support odpowie nawet o 2 w nocy, jak serwer nie leży to pingi na poziomie 10ms

Edytowano przez Szatyniak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba jakiś żart. Przez 4 miesiące było wszystko w porządku, teraz codziennie, nawet pare razy serwer po prostu dostaje 100% packet lost i nic nie mozna zrobić przez godzine. Zapowiadało się spoko gdy mój serwer miał nawet 100 dni uptime, a teraz żałuje, że przedłużyłem go na kolejny miesiąc. Nie wierze w to, że są to ciągłe ataki na sieć zwłaszcza, że serwery znajdują się w SDC.

 

Napiszecie w końcu jakieś konkretne info? Co się dzieje, czy to faktycznie DDoSy, czy po prostu sezon wakacyjny i serwery matki palą się od oversellingu? Mam dość zwodzenia i ciągłego pisania do supportu bo nic konkretnego nie robią. Planujecie to naprawić czy dalej bedziecie zwodzić klientów informacją w panelu, że pracujecie nad firewallem i bedzie wszystko ok? Pozdrawiam

Edytowano przez Szatyniak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwery plażują.. dziś i wczoraj mój lezy po kilka razy. A do supportu wiadomości też nie idzie wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jesteśmy nagminnie atakowani, nie są to pojedyncze ataki, a ciągle wolumetryczne DDoSy. Forum nie jest żadnym oficjalnym środkiem komunikacji z klientami. Od tego jest system ticketow w panelu bądź adres email.

 

Pozdrawiamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...] Nie wierze w to, że są to ciągłe ataki na sieć zwłaszcza, że serwery znajdują się w SDC.[...]

No właśnie to jest SDC :)

 

Nic się chyba w kwestii antyDDoS nie zmieniło a tyle zapewnień było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety jesteśmy nagminnie atakowani, nie są to pojedyncze ataki, a ciągle wolumetryczne DDoSy. Forum nie jest żadnym oficjalnym środkiem komunikacji z klientami. Od tego jest system ticketow w panelu bądź adres email.

 

Pozdrawiamy.

Nie chcę się czepiać ani nic w tym stylu, ale ciężko wysłać ticket podczas gdy panel ładuje się 15min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

serwery matki palą się od oversellingu?

 

Bardzo prosimy o zaprzestanie wypisywania takich spekulacji, serwery oferowane przez naszą firmę są bardzo wydajne. Cały czas dążymy aby poziom oferowanych usług był najwyższy. Nie da się ukryć, że jedna maszyna ma problemy z atakami. Niestety, jednak walka z DDoSami od zawsze była trudna. Liczymy jednak na to, że uda nam się wszystkich usatysfakcjonować..

 

Naszych klientów prosimy o bezpośredni kontakt z supportem, zawsze o nich dbamy i udzielamy odpowiedzi w ciągu kilku sekund/minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo prosimy o zaprzestanie wypisywania takich spekulacji, serwery oferowane przez naszą firmę są bardzo wydajne. Cały czas dążymy aby poziom oferowanych usług był najwyższy. Nie da się ukryć, że jedna maszyna ma problemy z atakami. Niestety, jednak walka z DDoSami od zawsze była trudna. Liczymy jednak na to, że uda nam się wszystkich usatysfakcjonować..

 

Naszych klientów prosimy o bezpośredni kontakt z supportem, zawsze o nich dbamy i udzielamy odpowiedzi w ciągu kilku sekund/minut.

Ale ja nie napisałem, że jesteście złą firmą, bo sprzedajcie VPSy dla dzieci CS-a czy innej gimbazy. Zadałem tylko pytanie co jest powodem tak tragicznej jakości w ostatnim czasie. WIem jak bolesne potrafią być ataki DDoS, niejedni poddali się po grubych atakach. Nie mam zamiaru zmieniać hostingu bo dopóki nie było ataków byłem mega zadowolony z Waszej pracy. Po prostu jestem strasznie zirytowany gdy np. podczas ważnych meczów z drużyną nagle pada nam serwer o 2 w nocy :) Życzę Wam jak najlepiej i obyście jak najszybciej poradzili sobie z tymi atakami, ja zostaje cały czas u Was.

A co do supportu to podczas 7 lat korzystania z różnych firm, nie spotkałem jeszcze tak dobrego ;) nie zepsujcie tego

 

 

 

Pozdro

Edytowano przez Szatyniak (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem na contact@ i nie dostalem jeszcze odpowiedzi ;)

Strona u mnie leży

Pisaem na contact@ i nie dostalem jeszcze odpowiedzi ;)

Strona u mnie ley

 

Prosimy o zachowanie cierpliwości, tickety w panelu od zawsze są rozpatrywane w tempie ekspresowym z racji zaimplementowanych powiadomień. Pana wiadomość czeka zaledwie 20 minut, co myślę nie jest żadną katastrofą tym bardziej że aktualnie jest uruchomiony blackholling, a usługi wróciły do działania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jaki jest powód tych ataków? Trzymacie jakąś grubszą stronę czy zwyczajnie mordujecie Palestyńczyków :D? Bo takie ataki same z siebie dla sportu to raczej nie są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest powód tych ataków? Trzymacie jakąś grubszą stronę czy zwyczajnie mordujecie Palestyńczyków :D? Bo takie ataki same z siebie dla sportu to raczej nie są...

 

Dzieci mają wakacje i się bawią:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, często takie "ataki" przeprowadzane są nawet przez kolegów, którzy chcą pokazać, że potrafią wyłożyć stronę/serwer gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No właśnie to jest SDC :)

 

Nic się chyba w kwestii antyDDoS nie zmieniło a tyle zapewnień było.

 

Ciężko jest walczyć z DDoSami jak metody i ataki się zmieniają. Sam firewall to nie wszystko.

 

Jaki jest powód tych ataków? Trzymacie jakąś grubszą stronę czy zwyczajnie mordujecie Palestyńczyków :D? Bo takie ataki same z siebie dla sportu to raczej nie są...

 

Promocje na botnety ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Może nie tyle co promocja na botnety ale sytuacja analogiczna do firmy Pukawka.pl, ostre ataki na maszyny właściwie bez przerwy, klienci odchodzą - a konkurencja zarabia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czyli rozumiem że im większy syf odpalany na serwerze (CS, Metin, Sreitn, TimSpik etc) tym większe prawdopodobieństwo że firma będzie musiała borykać się z tego typu akcjami? Wydaje mi się czy firmy które nie zezwalają na instalację śmietnika na serwerze mają zdecydowanie mniej roboty z atakami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Czyli rozumiem że im większy syf odpalany na serwerze (CS, Metin, Sreitn, TimSpik etc) tym większe prawdopodobieństwo że firma będzie musiała borykać się z tego typu akcjami? Wydaje mi się czy firmy które nie zezwalają na instalację śmietnika na serwerze mają zdecydowanie mniej roboty z atakami?

 

Takie firmy celują docelowo w inną grupę klientów i ceny ich usług są troszkę większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

To w takim razie dlaczego jest spore grono firm które mogłoby być celem ataków a nie są? Podkreślam że firmy te zabraniają instalacji na swoich maszynach różnego rodzaju śmietnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Przede wszystkim weź pod uwagę, że jeżeli masz do wyboru być usługodawcą VPS dla serwerów gier i chcesz za nie powiedzmy 50 zł miesięcznie przy na prawdę dobrej jakości i tylko nieliczni będą u Ciebie stawiać właśnie VPS pod ten cel.
Dzieciarnia, która stawia na tanie VPSy może wtedy tylko pomarzyć bo siedzą na Open VZach, które nie utrzymują zasobów w skutek czego dzieciaki atakują nowych graczy by nazwać się później hakerami i przyciągnąć stałych graczy do siebie.

 

Możesz też być usługodawcą dla klientów biznesowych gdzie oni trzymają backupy bądź inne "biznesowe" rzeczy - w takim wypadku nie staniesz sie celem "stresserów" tylko dlatego, że firmy mogą wytoczyć sprawy w sądzie a dzieciaki raczej nie będą walczyć o serwery gier w sądach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie narzucam firmie MicroVPS.pl sposobu prowadzenia firmy ale gdybym miał swoją to unikałbym trzymania takich śmieciowych usług gdzie jeden z drugim ma mikro członka i musi się dowartościować atakowaniem innych stron. Po prostu wolałbym nie tyle co mniej zarobić co dochodzić do tej samej kasy nieco dłużej ale w świętym spokoju że żaden idiota nie będzie leczył kompleksów kosztem moim i moich klientów.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kubah

W SDC aktualnie jest dla każdego uruchomiony filtr (chociaż się tym nie chwalą, ale jak się zapytasz ich na pw/maila to Ci powiedzą to samo), ataki powyżej 3-4Gbit wpadają w BH po około 4-10 sekundach (tak po monitoringu mi wypadalo), Pan z microVPS nie powiedział praktycznie nic prócz bełkotu typu "ataki o nieznanej specyfikacji", zero informacji, konkretów. Jeżeli atak jest tak bardzo ogromny to i tak zrzucony do BH nie powinien robić problemu, a niedostępność maszyny matki powinna być liczona w sekundach. Jeżeli zaczynają się posty na WHT znaczy, że chyba jednak dłużej ;-)

 

Jak na moje problemem jest konfiguracja po stronie Państwa z microvps (overselling na maksa?) , nie radzą sobie z ruchem 1Gbit - do takich nitek serwery w SDC są wpięte , 200mbit na stronie to łącze gwarantowane .

 

Leży tam pewnie i3 albo E3 (1240v2?), rzucone jest 200 adresów IP, wirtualki na openVZ który dziwnie zarządza CPU i dziwne, że się przytyka.

Warto pamiętać, że przed październikiem jak były problemy z DDoS w SDC dostawał po tyłku każdy, od tamtego czasu praktycznie cisza w temacie.

Hosteam? to Ci co na nich na youtube filmy z atakami są ? Każdemu się zdarza.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacicie mało żądacie najwięcej - wyjasnienia może jeszcze na piśmie? Płać chociaż jedno 0 więcej i wymagaj, nie da sie czytac tego płaczu polaczków cebulaczków.

Edytowano przez tym (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W SDC aktualnie jest dla każdego uruchomiony filtr (chociaż się tym nie chwalą, ale jak się zapytasz ich na pw/maila to Ci powiedzą to samo), ataki powyżej 3-4Gbit wpadają w BH po około 4-10 sekundach (tak po monitoringu mi wypadalo), Pan z microVPS nie powiedział praktycznie nic prócz bełkotu typu "ataki o nieznanej specyfikacji", zero informacji, konkretów. Jeżeli atak jest tak bardzo ogromny to i tak zrzucony do BH nie powinien robić problemu, a niedostępność maszyny matki powinna być liczona w sekundach. Jeżeli zaczynają się posty na WHT znaczy, że chyba jednak dłużej ;-)

 

Jak na moje problemem jest konfiguracja po stronie Państwa z microvps (overselling na maksa?) , nie radzą sobie z ruchem 1Gbit - do takich nitek serwery w SDC są wpięte , 200mbit na stronie to łącze gwarantowane .

 

Leży tam pewnie i3 albo E3 (1240v2?), rzucone jest 200 adresów IP, wirtualki na openVZ który dziwnie zarządza CPU i dziwne, że się przytyka.

Warto pamiętać, że przed październikiem jak były problemy z DDoS w SDC dostawał po tyłku każdy, od tamtego czasu praktycznie cisza w temacie.

 

Hosteam? to Ci co na nich na youtube filmy z atakami są ? Każdemu się zdarza.

 

 

 

Wyżej masz odpowiedź, forum nie jest żadnym oficjalnym supportem naszej firmy więc nie oczekuj od nas, że będziemy się tutaj chodzić tłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płacicie mało żądacie najwięcej - wyjasnienia może jeszcze na piśmie? Płać chociaż jedno 0 więcej i wymagaj, nie da sie czytac tego płaczu polaczków cebulaczków.

W OVH możesz zapłacić jeszcze mniej, a z DDoS-ami sobie nieźle radzą. Oczekiwanie, że dostawca się nie złoży pod atakiem nie jest nierozsądne nawet przy niższych cenach.

Edytowano przez blfr (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×