Skocz do zawartości
zarabianie24

Serwer vps na okres testowy

Polecane posty

witam,

w jakiej firmie mogę otrzymać serwer VPS na okres testowy? Przejrzałem kilka firm i przy hostingach współdzielonych okres testowy to norma, ale przy VPS nic nie mogę znaleźć. Czy są jakieś firmy, które oferują VPS'a na próbę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz raczej dostawcy przechodzą w stronę godzinowych opłat i dają kilka złotych/dolarów na start, żebyś mógł przetestować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam,

w jakiej firmie mogę otrzymać serwer VPS na okres testowy? Przejrzałem kilka firm i przy hostingach współdzielonych okres testowy to norma, ale przy VPS nic nie mogę znaleźć. Czy są jakieś firmy, które oferują VPS'a na próbę?

Chcesz mi powiedzieć że nie masz kilku złotych by skorzystać z usługi i sprawdzić co i jak? https://www.digitalocean.com/o ile pamiętam miało ciekawa ofertę że wpłacając 5 dolarów dostawałeś dodatkowo jakąś tam kwotę 5 czy nawet 10 dolarów. Zastanawia mnie jeszcze fakt co chcesz testować? Przecież informacje na temat usług firmy podają na stronie lub ewentualnie można dopytać bezpośrednio w danej firmie. Coraz częściej mnie to zastanawia co kieruje właściwie taką a nie inną polityką klientów że chcą coś testować? Usługa ma przecież jasno podane parametry czyli co testować? ,te same dane w odniesieniu to tabelek podanych na stronie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mi powiedzieć że nie masz kilku złotych by skorzystać z usługi i sprawdzić co i jak? https://www.digitalocean.com/o ile pamiętam miało ciekawa ofertę że wpłacając 5 dolarów dostawałeś dodatkowo jakąś tam kwotę 5 czy nawet 10 dolarów. Zastanawia mnie jeszcze fakt co chcesz testować? Przecież informacje na temat usług firmy podają na stronie lub ewentualnie można dopytać bezpośrednio w danej firmie. Coraz częściej mnie to zastanawia co kieruje właściwie taką a nie inną polityką klientów że chcą coś testować? Usługa ma przecież jasno podane parametry czyli co testować? ,te same dane w odniesieniu to tabelek podanych na stronie?

 

Chętnie odpowiem Ci na to pytanie. Serwery testowe są brane po to aby wykonywać z nich ataki. Dlatego np. my wprowadziliśmy przy takich usługach ograniczenia transferu do minimum.

 

Oczywiście nie mam tutaj na myśli autora tematu, jednak niestety najczęściej tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Hmm, może chodzi o sprawdzenie tego czy stan rzeczywisty mniej lub bardziej odbiega od tego co jest napisane na stronie. Wiesz, na stronie w ładnej kolorowej tabelce mogę wpisać wszystko w zasadzie :) Pozostaje kwestia tego jak to się ma faktycznie do tego co prezentuje maszyna. A z czego to wynika? Nie wiem, być może zdarzały się sytuacja gdzie co innego było napisane na stronie a co innego było na maszynie. Ktoś się kilka razy sparzył i teraz woli się upewnić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej mnie to zastanawia co kieruje właściwie taką a nie inną polityką klientów że chcą coś testować? Usługa ma przecież jasno podane parametry czyli co testować? ,te same dane w odniesieniu to tabelek podanych na stronie?

Większość użytkowników nie jest w stanie przetłumaczyć parametrów usługi na realne działanie ich strony czy aplikacji. Zresztą, zawsze najlepiej jest spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Chętnie odpowiem Ci na to pytanie. Serwery testowe są brane po to aby wykonywać z nich ataki. Dlatego np. my wprowadziliśmy przy takich usługach ograniczenia transferu do minimum.

 

Oczywiście nie mam tutaj na myśli autora tematu, jednak niestety najczęściej tak jest.

 

To taka trochę dziecinada udostępnianie usługi na jakieś dziwne testy ale z twojej wypowiedzi wnioskuję jaki poziom reprezentują niektórzy klienci. Szkoda że tak to niestety wygląda.

Hmm, może chodzi o sprawdzenie tego czy stan rzeczywisty mniej lub bardziej odbiega od tego co jest napisane na stronie. Wiesz, na stronie w ładnej kolorowej tabelce mogę wpisać wszystko w zasadzie :) Pozostaje kwestia tego jak to się ma faktycznie do tego co prezentuje maszyna. A z czego to wynika? Nie wiem, być może zdarzały się sytuacja gdzie co innego było napisane na stronie a co innego było na maszynie. Ktoś się kilka razy sparzył i teraz woli się upewnić..

Chcesz mi powiedzieć że za parę groszy firma jest wstanie oferować usługę , której fizycznie nie może dostarczyć? Trochę chore podejście no ale cóż nie pozostaje nic jak tylko współczuć.

Większość użytkowników nie jest w stanie przetłumaczyć parametrów usługi na realne działanie ich strony czy aplikacji. Zresztą, zawsze najlepiej jest spróbować.

 

Dlaczego więc firma ma płacić za te zasoby skoro klient nie potrafi sobie tego przeanalizować? Może warto po prostu zapytać bezpośrednio firmę?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego więc firma ma płacić za te zasoby skoro klient nie potrafi sobie tego przeanalizować? Może warto po prostu zapytać bezpośrednio firmę?

Firma może zdecydować się pokryć koszt testów, żeby pozyskać nowego klienta; zapewnić go, że usługa będzie działała zgodnie z oczekiwaniami. Można zapytać, ale nawet administratorowi ciężko jest zazwyczaj ocenić.

 

Natomiast ogólnie, pewnie lepiej normalnie sprzedawać usługę i zwracać wpłaty użytkownikom, którzy zrezygnują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To taka trochę dziecinada udostępnianie usługi na jakieś dziwne testy ale z twojej wypowiedzi wnioskuję jaki poziom reprezentują niektórzy klienci. Szkoda że tak to niestety wygląda.

 

Każdy lubi wszystko "wymacać" samemu i sprawdzić co kupuje. A na kogo trafisz nigdy nie wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Firma może zdecydować się pokryć koszt testów, żeby pozyskać nowego klienta; zapewnić go, że usługa będzie działała zgodnie z oczekiwaniami. Można zapytać, ale nawet administratorowi ciężko jest zazwyczaj ocenić.

 

Natomiast ogólnie, pewnie lepiej normalnie sprzedawać usługę i zwracać wpłaty użytkownikom, którzy zrezygnują.

 

Z tymi zwrotami to raczej w Polsce to nie działa kosztem klientów niestety. Co mnie dziwi bo obserwowałem ostatnio sytuacje w których firmy kosztem dobrego imienia walczyły o zabawne kwoty. Ale patrząc na zachowanie rynku i usług hostingowych spora liczba klientów to właściwie dzieciaki. Opieranie sprzedaży na takim kliencie nie pozostawia niestety dużego wyboru dla firm , które i tak zaczynają sprzedawać usługi dalekie od ich jakości. Sam zauważyłem że pomimo wprowadzenia wielu dodatkowych darmowych opcji w usługach może 1% faktycznie z nich korzysta. Rynek bardzo jest zepsuty i to jest prawda natomiast nikt nie chce go poprawić na tyle by stworzyć pewną stabilizację cenową i jakościową. Z naciskiem na to ostatnie. Nie ma np strony realnie pokazującej stan danej firmy w stosunku jakość/cena. Czegoś zupełnie bezstronnego i posiadającego klarowne zasady takich ocen. Dziękuję za odpowiedzi w temacie bo odrobinę nakreśliły mi ten temat w innym świetle.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

 

Chcesz mi powiedzieć że za parę groszy firma jest wstanie oferować usługę , której fizycznie nie może dostarczyć? Trochę chore podejście no ale cóż nie pozostaje nic jak tylko współczuć.

Ale komu? Mnie za wymyślanie takich herezji czy firmom hostingowym za takie a nie inne podejście? Niestety tutaj każdy orze jak może, zwłaszcza że..

 

spora liczba klientów to właściwie dzieciaki

więc musi być dużo, stabilnie i za darmo. Ale nie tylko tak jest u nas. Znam z własnego doświadczenia że zagraniczna firma, jakiś no-name "koszmarek" oferował tyle a tyle a w praktyce wychodziło co innego. Oczywiście nie muszę wspominać chyba że żaden z tych "koszmarków" już nie istnieje :) Część po roku się zwinęła inne jeszcze wcześniej. Był płacz i lament bo klient musiał przyżydzić kilka zeta/euro/funtów i mieć fikcyjne złote góry niż rzeczywiste warunki stabilne :)

 

To taka trochę dziecinada udostępnianie usługi na jakieś dziwne testy ale z twojej wypowiedzi wnioskuję jaki poziom reprezentują niektórzy klienci. Szkoda że tak to niestety wygląda.

Póki klient płaci i nie robi problemów to jest dobrze. Tutaj pozwolę sobie na małe porównanie do (tfu!) "branży" gdzie przepracowałem ponad dwa lata. Jesteś dobrym cieciem czy jeżeli wolisz to "pracownikiem ochrony fizycznej (brzmi bardziej humanitarnie) jeżeli wyrabiasz normy Stachanowa co miesiąc, nie zadajesz głupich pytać, w ogóle nie zadajesz pytań, robisz co ci każą i nic nie sugerujesz odnośnie poprawienia warunków pracy czy standardów tejże. Jeżeli się wyłamiesz się z w/w zasad to jesteś zwyczajnie zły i nie nadajesz się do tej roboty :)

 

Dlaczego więc firma ma płacić za te zasoby skoro klient nie potrafi sobie tego przeanalizować? Może warto po prostu zapytać bezpośrednio firmę?

Niski poziom zaufania? Każdy kombinuje aby tylko wyjść na swoje? Niech będzie że przykładowo napiszę do Ciebie maila z litanią różnych pytań odnośnie serwera/konta www/whatever. Udzielisz mi odpowiedzi, wszystko będzie super a jak kupię maszynę to zaczną się schody, to nie działa, tego się jednak nie da etc. Jak to k.. się nie da?! A sorki szanowny kliencie, da się ale musisz za to extra zabulić, za tamto też i za jeszcze tamto też. Tak już tutaj to funkcjonuje niestety...

 

Firma może zdecydować się pokryć koszt testów, żeby pozyskać nowego klienta; zapewnić go, że usługa będzie działała zgodnie z oczekiwaniami. Można zapytać, ale nawet administratorowi ciężko jest zazwyczaj ocenić.

Tylko żeby zaraz nie zaczęli stawiać tym klijentom frytek albo czegoś innego... Wydaje mi się że tutaj problem działa w dwie strony. Raz że klient może się zwyczajnie na tym i na tamtym nie znać do czego ma pełne prawo i tutaj firma mogłaby mu nieco pomóc. Bo tak, firma napisze więcej znaków w mailu, powie co i jak, pomoże, klient będzie widział że się na tym znają, nie wciskają mu extra płatnych bonusów na siłę, nie doją na siłę z kasy więc warto takiej firmie zaufać. Firma nie będzie miała problemu z klientem bo będzie wiedziała na czym mu zależy, klient nie będzie pizgał gromami w firmę że złodzieje, kutafony rybie etc. Dwa że część firm jest dobra i pomocna dla klienta w okolicach kiedy płaci on fakturkę, najlepiej z góry za rok. Jak już zapłaciłeś kliencie to spadaj na drzewo i daj nam żyć. Niestety częsta praktyka u niektórych co rzutuje na firmy którym zależy i które się starają i przechodzą same siebie.

 

Rynek bardzo jest zepsuty i to jest prawda natomiast nikt nie chce go poprawić na tyle by stworzyć pewną stabilizację cenową i jakościową

Jest zepsuty ale na szczęście idzie znaleźć nie jedną i dwie firmę które nie są "przeterminowane" :) Wychylać nikt za mocno się nie chce bo zaraz będą go wytykać palcami że "co za jełop się wychyla" i w ogóle "hahaha, co za łosie". Nawet jeżeli takie zmiany by były bardzo dobre zarówno dla firm jak i klientów. Po prostu tutaj już tak jest...

 

Dziękuję za odpowiedzi w temacie bo odrobinę nakreśliły mi ten temat w innym świetle.

Nie traktuj proszę tego jako atak w jakiejkolwiek postaci czy żebym ci ciskał jakieś złośliwości ale... u nas już tak pewne rzeczy funkcjonują i raczej szybko nic z tym nie zrobimy i nie zmienimy tego na lepsze. W wymiarze globalnym może to jest właśnie powodem do tego że jesteśmy nadal sobą a nie częścią gross deutschland czy inną 17 republiką. Ten taki nasz polski "burdel" który nie raz i nie dwa nam du.. życie ratował :) Podejrzewam że jeżeli sam bym wyjechał na jakiś czas poza Polskę, nieważne czy na wschód czy na zachód, to po pewnym czasie bym się mocno dziwił temu co panuje w kraju i pewnie zdarzyłaby mi się krytyka czegoś co może nie traktowane było jako normalne we właściwym sensie tego słowa ale jako rzecz ogólnie mająca miejsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dmho

 

Chętnie odpowiem Ci na to pytanie. Serwery testowe są brane po to aby wykonywać z nich ataki. Dlatego np. my wprowadziliśmy przy takich usługach ograniczenia transferu do minimum.

 

Oczywiście nie mam tutaj na myśli autora tematu, jednak niestety najczęściej tak jest.

Czasem też szukają pod darmowy "mailing" czyli przepchnąć ile się da za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

dziękuję za oferty. Na dniach wybiorę którąś z nich.

 

 

 

Chcesz mi powiedzieć że nie masz kilku złotych by skorzystać z usługi i sprawdzić co i jak? https://www.digitalocean.com/o ile pamiętam miało ciekawa ofertę że wpłacając 5 dolarów dostawałeś dodatkowo jakąś tam kwotę 5 czy nawet 10 dolarów. Zastanawia mnie jeszcze fakt co chcesz testować? Przecież informacje na temat usług firmy podają na stronie lub ewentualnie można dopytać bezpośrednio w danej firmie. Coraz częściej mnie to zastanawia co kieruje właściwie taką a nie inną polityką klientów że chcą coś testować? Usługa ma przecież jasno podane parametry czyli co testować? ,te same dane w odniesieniu to tabelek podanych na stronie?

Koszt kilku złotych to nie problem, ale nawet z taką opłatą ciężko byłoby cokolwiek znaleźć w firmach bez pomocy na tym forum.

 

Już piszę do czego ma służyć test? Bo czytałem w tym wątku pogłoski, że test może służyć do jakiś ataków.

Nie jest specem od VPS i ich oprogramowań. Chciałbym na takim VPSie pouczyć się przez kilka dni instalować moduły, zmieniać oprogramowanie itp. Po prostu pobawić się nim. Zobaczyć jak się instaluje Apache, ngnix itd...

 

Mam VPS w biznes-host.pl, ale nie chcę się bawić i testować swoich umiejętności na "żywej" maszynie gdzie stoją moje serwisy z wiadomych przyczyn - coś popsuję i będzie problem :) a na takim testowym VPSie o który proszę problemu nie będzie, że strony www się nie wczytują czy kiedy jakieś dane zostaną utracone itp. O nic nie będę się przejmował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej mnie to zastanawia co kieruje właściwie taką a nie inną polityką klientów że chcą coś testować? Usługa ma przecież jasno podane parametry czyli co testować? ,te same dane w odniesieniu to tabelek podanych na stronie?

 

masz czas i parę $ wiec może zrób testy na ofertach np z http://lowendbox.com/

i opisz czy tabelka pokrywa sie z rzeczywistością :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz czas i parę $ wiec może zrób testy na ofertach np z http://lowendbox.com/

i opisz czy tabelka pokrywa sie z rzeczywistością :)

 

No faktycznie skoro tam kupujesz usługi to tylko pogratulować :) Stosunek jakości do ceny = 0

 

 

hmm ale tam jest ten twój wspomniany DigitalOcean i wiele innych dużych znanych dostawców

DigitalOcean - Tabelka się pokrywa na 100%, tym bardziej że wykorzystujemy ich strukturę dla naszych klientów, tyle że my oferujemy nielimitowany transfer :)

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

No faktycznie skoro tam kupujesz usługi to tylko pogratulować :) Stosunek jakości do ceny = 0

 

hmm ale tam jest ten twój wspomniany DigitalOcean i wiele innych dużych znanych dostawców

 

 

 

 

DigitalOcean - Tabelka się pokrywa na 100%, tym bardziej że wykorzystujemy ich strukturę dla naszych klientów, tyle że my oferujemy nielimitowany transfer :)

 

 

No to 1 już masz przetestowany została reszta...

 

 

Edytowano przez cdcd (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×