Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

A gdzie te hasla to paneli sie znajduja?? i loginem jest co? Title czy kundennummer :/

Znalazlem alt zmiane hasla do KIS z tego co dostalem w mailu na dowolna. admin password chyba zakladka.

Ale to paneli nawet nie wiem gdzie sa..

a jak chce odzyskac haslo to pisze: "Password restore is unavailable due to system error #1002. Call your provider."

 

list aktywacyjny dostalem dzisiaj.

ale umowa rozpoczyna sie 03.09.2007 (Vertragsbeginn) czyli co? dopiero 03.09.07 dostane mozliwosc kozystania z panelu?

aha przy zakupie w "Betriebssystem/Adminoberfläche" "wybralem Debian ohne Plesk"dlatego ze chce na nim uruchomic rtorrenta

 

Prosze o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1) Zgodnie ze regulaminem HE umowa rozpoczyna się z dniem złożenia zamówienia,

dziwie się, że masz taką datę - ask support@.

2) Defaultowe hasła znajdują się w zakładce "usługi" po kliknięciu na zamówiony produkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam małą wątpliwość. Od kiedy jest naliczana opłata za serwer? Kiedy jest on aktywowany? Od chwili wpisania kodu? Czy od chwili zamówienia / włączenia serwera? i jeszcze ile idzie kod aktywacyjny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda backup? Robią automatycznie codziennie? i z ilu dni jest dostępna - czy może przydzielają jakieś ftp?

Oraz drugie pytanie - czy plesk jest tylko po niemiecku, bo podają, że 1 pakiet językowy jest, tylko czy po polsku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na VPS'ie masz możliwość zrobienia dwóch kopii całego serwera. Robisz kiedy chcesz i usuwasz kiedy chcesz.

PLESK jest po niemiecku/angielsku - język do wyboru. Polskiego nie znalazłem, ale też nikogo o to nie pytałem.

 

Serwer kupowałem trochę ponad rok temu i wtedy "wyrównali" mi do pierwszego dnia miesiąca. Tj. zapłaciłem instalację, i cenę za te dni, które brakowały do pierwszego. A potem już zawsze na początku każdego miesiąca.

 

Kod aktywacyjny przyszedł bardzo szybko, serwer był już gotowy do pracy i wtedy też zaczęli naliczać opłatę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z przestojami? Miałeś jakieś?

I czy wysyłają sms o awariach również na komórkę polską?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak jest z przestojami? Miałeś jakieś?

I czy wysyłają sms o awariach również na komórkę polską?

 

Z jakimi przestojami? Przecież to nie jest sprzęt pod biurkiem w akademiku. Wszystko jest redundantne i raczej nie wysiada na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie polecam, unikac dla czego?

 

przedstawie po krótce moja sytuacjie

 

kupiłem tam server vps linux xxl, wszytsko pieknie wyslali mi list aktywacyjny, czekałem na niego 3 TYGODNIE! i nie dotarł, prosiłem o ponowne wysłanie tym razem na inny adres, aby to zrobic musiałem faxem przeslac skan mojego dowodu osobistego z pisemna prosbo o zmiane adresu, kolejny tydzien nie ma hasła!

 

czas mnie gonił postanowiłem zrezygnowac z ich usług, wiec wyslałem faxem zerwanie umowy, wszytsko OK, zaznaczam ze nie dokonałem aktywacji owego serwera!

 

i wiecie jakie było moje zdzieenie jak zobaczyłem obciazenie na karcie po miesiacu!!!

 

probowałem sprawe wyjasnic, i dowiedzialem sie ze oni przeciez przygotowali mi serwer, a to ze ja nie otrzymałem kodu aktywacyjnego i to nie ich wina ze nie moge urzywac serwer on jest gotowy i czeka!! i ze racja rozwiazałem umowe, ale dopiero po roku, czyli musze normalnie placic za serwer przez rok!!!! i dopiero po tym czasie umowa zostanie rozwiazana

 

niestety nie moglem nic zadzialac z blokada srodków na kacie, bo placilem karta kredytowa, na ktorej srodki sa niestety zawsze.

 

i przez to zostalem zmuszony do mimowolnego hostowania sie na hoseurope, na szczescie firma w ktorej kupiłem inny serwer byla wyrozumiala, i do miesiaca czasu moglem zrezygnowac z ich usług bez ponoszenia kosztów, mimo iz serwer ktory zakupiłem był to serwer dedykowany, czyli wymaga troszke wiecej czasu jego setup niz postawieni VPS'a

 

jeszcze raz UNIKAC JAK OGNIA! takich jaj z płatnosciami jeszcze nigdy nie widziałem!!! jak mozna obciacyc kogos za cos co nie jest aktywowane, jak mozna liczyc abonament za cos z czego nie mozna korzystac!! bo sie jeszcze nie aktywowało!!

 

btw firma w ktorej kupiłem 2-gi server to serverbasa.de i moge to z cala pewnoscia polecic!!

 

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się znajdzie jakiś pijany listonosz w Polsce. A co to ma wspólnego z hosteeurope.de?

jak mozna obciacyc kogos za cos co nie jest aktywowane, jak mozna liczyc abonament za cos z czego nie mozna korzystac!! bo sie jeszcze nie aktywowało!!

Podpisałeś regulamin przy zakupie? To znaczy że można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze się znajdzie jakiś pijany listonosz w Polsce. A co to ma wspólnego z hosteeurope.de?

 

Podpisałeś regulamin przy zakupie? To znaczy że można.

 

może i tak, ale dla mnie to jest oszukiwanie klienta, poprzez liczenie mu czasu abonamentu jesli nie moze w pełni korzystaz z usługi, w moim przypadku aktywacja trwała by ponad miesiac, przez co jestem w plecy jakies 30 euro

 

tak to jest jak dzieciaki się łapią za serwery... heh

 

 

gratuluje błyskotliwości, a jakies argumenty na to ze jestem dzieciakiem? ja po prostu nie lubie być oszukiwany, a to w/g mnie jest oszustwo. na szczescie www.serverbasar.de bez problemu dostapiło od umowy, bo ~1300 zł nie chodzi piechotą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kilka takich przypadków i hosteurope przestanie honorować karty z PL jak strato :/

 

Skoro jak twierdzisz nie jesteś dzieckiem to zachowuj się jak na wiek przystało. CO he obchodzi, że list zaginął? Poza tym he nie po to ma takie porządne maszyny aby szastać umowami na czas nieokreślony bo albo by poszli z torbami albo by ich pakiety kosztowały 1,5x tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aby to był powód aby nie korzystać z tej firmy do się nie zgodzę, gdyż:

1 - umowe zawarłeś na rok (pewnie bez opcji +20euro na 1 mc) wiec powinieneś opłacać serwer przez rok

2 - nie miałeś powodu do rozwiązania umowy wcześniej, gdyż oni wykonali usługę zgodnie z umową,

 

a ze umowa jest tak ze płacisz nie od momentu "aktywacji" tylko od momentu zlecenia i musisz czekać na hasło wysłane pocztą tradycyjną - no cóz to może nie najwygodniej i niekiedy poczta nie dojdzie ...(patrz poczta polska :-) ) to cóź....

 

Ale dzieki za wypowiedź - bo każde doświadczenie jest ważne i godne podzielenia się z innymi, aby wiedzieli co i jak w każdym przypadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze kilka takich wałków i hosteurope przestanie honorować karty z PL jak strato :/

 

Skoro jak twierdzisz nie jesteś dzieckiem to zachowuj się jak na wiek przystało. CO he obchodzi, że list zaginął?

 

rozumiem to ze to ich nie obchodzi, ale dla czego koszty ponosic mam ja, skoro to ich w/g mnie troszke dziwna polityka?

 

skoro podaje do płatnosci KK, dane na KK zgarzaja sie z danymi osoby rejestrujacej serwer to po co jeszcze kod aktywacyjny? nie mozna było tego zrobic na przykład jak paypal, w tytule blokady opłaty na karcie?

 

jakos w serverbasar dało sie cała operacje setupu serwer przeprowadzic w ciagu 4 godzin.

 

no nic dyskotowac nie warto, przez rok jestem uwieziony z hosteurope, pozniej na 100% zmienie providera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Acidos jesteś niepoważny. Zawarłeś umowę NA ROK, trzeba było zawrzeć na miesiąc i zapłacić za setup a nie się teraz mądrzyć. Ciekawe gdzie znajdziesz lepszego VPSa.

 

Co się dziwisz, że nie chcą zerwać umowy zawartej na okres 12 miesięcy to już nie rozumiem, może jeszcze mają jakiś prezencik przesłać ;)?

 

A to, że wysyłają kody pocztą to tylko na ich plus. Mam przynajmniej pewność, że odsieje to 99% dzieciaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to, że wysyłają kody pocztą to tylko na ich plus. Mam przynajmniej pewność, że odsieje to 99% dzieciaków.

 

BOSS: to akurat nie jest na plus, wiesz przecież jak poczta polska działa.

No i druga sprawa płatności - tylko KK lub konto w DE - a jakbym chciał "normalnie" przelew robić to co???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym mailu, który dostajesz od HE, pisze - czarno na białym:

"wysłanie zamówienia wiąże się z rozpoczęciem cyklu abonamentowego".

Inna sprawa, że też byłbym zły - taka ludzka natura. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze się przyznać, że informacje które tutaj podałeś bardzo mnie zdziwiły i nie chciałem w nie uwierzyć.

Dlatego szybko sięgnąłem po wszystkie listy, które otrzymałem od HE i sprawdziłem jak to było w moim przypadku.

VPS'a [wtedy jeszcze Linux M 2.0] zamówiłem około 20.06.2006

21.06.2006 - HE wysyła do mnie list aktywacyjny [pocztą lotniczą, aby doszedł możliwie jak najszybciej]

26.06.2006 - mam już kod aktywacyjny, serwer działa i zaczynają naliczać opłaty

Potem pierwszy rachunek za setup i dni od 26.06 do 30.06, a potem osobny rachunek na kolejny miesiąc.

Wszystkie rachunki są do dzisiaj dostępne w KIS.

Po drodze parę wpadek z mojej strony i parę z ich strony [takie jak nieodpisywanie na mejle dot. płatności, ale wystarczył kolejny z ponagleniem i było ok, a dzisiaj już wiem w czym problem. Ich system nie rozpoznaje mejli z "RE:" na początku i nie przypisuje ich do odpowiedniej osoby]

Bywały miesiące kiedy mnie nie było, a karta płatnicza straciła ważność i spokojnie czekali nawet 2 miesiące na pobranie pieniędzy.

Wystarczyło przeprosić za przeoczenie i pobierali normalnie, razem z kolejnymi opłatami odpuszczając również odsetki, które zdążyli sobie naliczyć.

 

Nie wiem w czym różnica. Może w podejściu, a może w języku w jakim się kontaktowałeś z nimi.[wątpliwe]

 

Jedyna naprawdę niemiła sytuacją stworzona przez HE jest już opisana na forum i nie będę jej opisywał ponownie, bo problemu nie ma już żadnego.

 

Proszę resztę forum o nie komentowanie w stylu "dzieci się dorwały" bo sam jestem jeszcze dzieckiem i uważam, że to nie w tym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to jak to jest na prawde????

 

Od kiedy okres rozliczeniowy sie zaczyna? (data zamówienia czy logowania)?

 

I jeszcze jedno pytanie:

czy można bez większych problemów zmienić sposób płatności (np. podać inną kartę kredytową do rozliczeń)?

 

a przy okazji: czy oni na prawdę są aż tak "wyrozumiali", że nie blokują serwera jak spóźnisz się z opłatą????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak było w moim przypadku. Naliczali dopiero od dnia w którym miałem dostęp do serwera i nie blokowali serwera kiedy spóźniałem się z opłatą [tutaj może brali pod uwagę to, że od roku im płaciłem zawsze i miałem drobniejsze opóźnienia, ale zawsze dostawali pieniądze]

 

Support też świetny od kiedy nauczyłem się, że muszę usuwać "RE:" ;)

 

Może wypowie się jeszcze ktoś, kto zamawiał serwer niedawno bo moje dane mogą być już nieaktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może wypowie się jeszcze ktoś, kto zamawiał serwer niedawno bo moje dane mogą być już nieaktualne.

 

Jak nie dostanę rozsądnych propozycji w PL to za kilka dni zamawiam w he.

I to pewnie od razu 2 VPS (jeden linux, drugi z WIN2003) - no chyba ze dedyk z wirtualizacją ale jeszcze nie wiem....

 

A przy okazji: admin w Warszawie - na stałe bądź współpraca - proszę info na priva.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×