Skocz do zawartości
noodly

Hosteurope.de - Vps - Opinia

Polecane posty

Te vps'y mają najczęściej kijową konfigurację. Przekonfiguruj apache i powinno być dużo dużo lepiej (u mnie z 2.0 na 0.2 spadło obciążenie :) )

 

Po pierwsze KeepAlive off, a resztę to już doczytaj w necie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwną rzecz obserwuję. Mam na VPS M 3.0 jedną stronę, wieczorem (IPB głównie). Wieczorem siedzi ok. 50 osób on-line, load serwera skacze w okolice 2.8-3.0, CPU Usage jest pomiędzy 90% a 100%. Wszystko chodzi całkiem normalnie i szybko. Wystarczy że zrobię restart VPS i CPU Usage spada prawie do zera, load do 0.1-0.3 (po 15 minutach obserwacji). Czy to normalne?

M jak Max? http://www.hosteurope.de/produkt/VPS-Linux-MAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to zaczynamy.

Chce opini odnosnie WSZYSTKIEGO :P

 

Biore vpsa w HE, wersje z 256 ramu, chce zeby mi to chodzilo jak najwydajniej.

Wiec lepiej wziasc Ubuntu + Plesk ?? Czy Debiana, zrbic mu apt-get do 4.0 do tego zainstalowac lighthttpd + LxAdmin ??

Chce u siebie postawic kilka stronek co za tym idzie hostowac kilka domen, strony nie beda jakies wielkie i odwiedziny rowniez nie duzo,

ale chce do tego dnsa jeszcze u siebiepostawic, zeby ns1 byl u mnie a ns2 powiedz na freedns.sgh.waw.pl, i czy LxAdmin mi do tego starczy ??

Chce tak to zrobic zeby mialo rece i nogi a do tego zjadalo malo zasobow, zebym mogl sobie postawic do tego shoutcasta.

 

Odrazu pisze, zeby nie bylo textow typu "Chcesz wydajne, wez najlepsza opcje" - Chce ta, i moge ta, nie stac mnie narazie na inna, mam duzo innych wydatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Ja osobiście mam debianika :P Złego słowa nie mogę powiedzieć! Bardzo porządne maszyny jak i łącza :P Nie wiem czy 256 ramu nie będzie za mało (jak do tego dojdzie mysql to jeszcze gorzej)

 

Ponadto kurs Euro jest obecnie niski więc serwery są dosłownie za grosze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Euro nisko? ee.. to dolar taniocha na maksa.. szkoda, że mamy tak daleko do USA heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3.40 to nie jest wysoka kwota. Ja pamiętam jeszcze jak było 4.50 :D)) I to całkiem nie dawno.

Złoty idzie w górę dla prawie każdej waluty (to samo z funtem teraz 5.00 )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po pierwszej zabawie z moim VPS u nich i mam zagwostkę - wynikającą z mojej niewiedzy oczywiście.Do tej pory na hostingach nie mialem z tym problemu - a teraz mam zonk :)

 

Zakupilem jakąś domene w godaddy.com I chcę ustawić nameservers na mojego VPS'a . Jak mam to zrobić?

 

W Plesku dodalem domene w moim VPS

 

Probowalem w godady.com ustawiac tak:

 

samo IP mojego servera (wtedy wypisywalo mi ze zle TLD)

pozniej ns.mojadomenka.info (wówczas dostawałem info, ze nameserver nie zarejestrowany)

na koniec dalem ns.hosteurope.de (przyjął, ale pewnie to nie jest dobry wybór)

 

oczywiście musialem wpisać dwa dnsy i drugi wpisałem ns2.hosteuope.de . Czuję, jednak, ze coś jest nie tak ;) Może ktoś wspomoże potrzebującego, moze po prostu pominolem jakis krok ;)

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK
3.40 to nie jest wysoka kwota. Ja pamiętam jeszcze jak było 4.50 ;))) I to całkiem nie dawno.

 

 

ty chyba jakis nie tomny jesteś :|

 

ponizej 4 zl euro od bardzo dluzszego czasu sie utrymuje :| wiec skoncz z tymi bulszitami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Troszkę odkopię temat, bo mam pytanie dotyczące dodatkowych IP dla dedyka. Czy ktos z Was juz brał u nich dodatkowe adresy. Jak wyglada sprawa z dodatkowa paczką 8 IP za 50 EURO to koszt jednorazowy, czy miesięczny? Z tego co próbowałem sie doczytać, to trzeba napisać coś w rodzaju uzasadnienia po co mi te IP, ale nie bardzo mogę to zrozumieć.

 

Druga sprawa to czy jest możliwość zmiany OS w dedyku z Suse, albo Windowsa 2003

 

Dziękuje z góry za wszelkie informacje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do zmiany systemu:

1. Logujesz sie do KIS

2. Klikasz na swojego VPS

3. Klikasz no "Konfigurieren"

4. Na górnym pasku klikasz na "Aufträge"

5. Wybierasz opcję Produkt- oder Betriebssystemwechsel, Neuinstallation:

6. Teraz wybierasz opcję VPS oraz system - pamiętaj, że VPS Windows - wybierasz Windows, VPS Linux - wybierasz Linux, inaczej dostaniesz maila zwrotnego, że nie można wybrać takiej opcji i Twoje zgłoszenie zostało odrzucone - także marnujesz tylko czas ;)

7. Później wpisujesz hasła (chyba takie jakie chcesz mieć), zaznaczasz zgodę i "Absenden"

8. Dostaniesz maila potwierdzającego zgłoszenie i czekasz ... Status zgłoszenia sprawdzasz w KIS w menu przechodząc do Kundenkonto > Ticketübersicht - tam będą pojawiały się aktualne informacje o stanie Twojego VPS.

 

Aha, opcja zmiany systemu jest (chyba) płatna 10EUR, piszę chyba, bo ja za wykonanie nowej instalacji systemu nie zapłaciłem nawet centa ;)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok Dzięki za info, ale mnie interesowała by zmiana systemu dla dedyka, nie VPS.. dedyki są praktycznie te same dla systemów Windows, jak Linux.. w VPS sa podzielone na dwie kategorie jak wspomniales.. stad moje pytanie czy w serwerach dedykowanych typ server XL da się zmienic system z Windowsa na Linux..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wie ktos jak zmienia sie dane osobowe w hosteurope ? w najblizszym czasie zakladam dzialanosc gospodarcza i bede musial je zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie jak to jest z platnosciami

nie posiadam karty kredytowaj, a wiec czy oni pobieraja sami pieniadze z konta?

jezeli nie to czy z konta PKO Inteligo Super Konto moge wysylac przelewy do HE (przez internet, nie chce mi sie latac co miesiac do banku ;))?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pook: Dane osobowe zmieniasz w KIS

@Chudy: Jeśli masz możliwosć przelew zagraniczny, bądź walutowy - nie ma problemu z przelewem. Jeśli nie masz takiej opcji musisz iść np. do banku i zlecić takowy - najtaniej jest w BZWBK (9,50zł prowizji)

Jeśli miałbyś kartę (która umożliwia płatności w Internecie) to nie ma problemu ustawić ją w KIS i HE już sobie samo pobiera.

 

P.S.

Na początku też pytałem o płatności, itd ... teraz pomagam innym ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz moje pytanie, które mnie dręczy już od dawna. Czekałem na to pytanie dość długo, ale jeszcze nikt go nie zadał. Mianowicie, czy można u nich płacić eKartą (chodzi o to, czy na 100% bez problemu u nich zapłacę)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@pook: Dane osobowe zmieniasz w KIS

w Kundenkonto > Kontaktdaten moge zmienic dane ale nie ma wyboru czy to ma byc osoba prywatna czy firma, nie ma tez mozliwosci wpisania nip

 

znalazlem taki text w faq

Bitte beachten Sie: Eine Änderung Ihres Namens oder Ihrer Firmierung an dieser Stelle nicht möglich. Je nach Art der Änderung sind verschiedene Wege nötig:

Der Name des Vertragspartners ändert sich: Sie heiraten und so wird "Lisa Müller" zu "Lisa Meier"? Herzlichen Glückwunsch! Übersenden Sie uns bitte eine Kopie der Heiratsurkunde, *und* das folgende Formular: Stammdatenänderung.

Der Vertragspartner wechselt: Statt "Lisa Müller" soll nun die "Müller Transkontinental AG" Vertragspartner sein? Hier benötigen wir das Formular zur Vertragsübergabe: Vertragsübernahme/Vertragsübergabe einer Kundennummer.

Der Vertragspartner firmiert um: Ein Spezialfall der Vertragsübergabe ist die Umfirmierung. Wenn aus "Lisa Müller e.K." die "Lisa Müller GmbH" wird, oder die GmbH zur einer AG, ist dies mit obigem Formular möglich. Lassen Sie uns aber auch wenn möglich den entsprechenden Handelsregisterauszug zukommen.

 

moglby ktos kto zna dobrze niemiecki napisac o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.com/translate_t

 

Please note: A change your name or your company name at this point is not possible. Depending on the nature of the amendment are several ways necessary:

The name of the contractor changes: They will marry and "Lisa Mueller" to "Lisa Smith"? Congratulations! About Please send us a copy of the marriage certificate, * and * the following form: master data modification.

The contractor will change: Instead of "Lisa Mueller" is now the "Müller AG Transkontinental" the contractor? Here we need the form for the transfer contract: Contract takeover contract transfer of a customer number.

The contractor company to a special case of contractual transfer is the name changed. If "Lisa Mueller eK" "Lisa Mueller GmbH", or the LLC for a public company, this is possible with the above form. Let us, if possible, but also the commercial register send.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w Kundenkonto > Kontaktdaten moge zmienic dane ale nie ma wyboru czy to ma byc osoba prywatna czy firma, nie ma tez mozliwosci wpisania nip

 

znalazlem taki text w faq

moglby ktos kto zna dobrze niemiecki napisac o co chodzi ?

 

Witaj

Ogólnie chodzi oto:

"Zmiana Twojego imienia i nazwiska w tym miejscu nie jest możliwa. Jednak jeśli zmiany nastąpiły można uzupełnić w następujący sposób:

- jeśli nastąpiła zmiana stanu cywilnego ;) (gdzie od razu składają życzenia) - muszą być do nich wysłane dokumenty stwierdzające zmianę nazwiska (kopie) oraz formularz "Stammdatenänderung"

- jeśli następuje zmiana z osoby prywatnej na firmę - wymagają formularza Vertragsübergabe "Vertragsübernahme/Vertragsübergabe einer Kundennummer"

- jeśli zmienia sie status firmy np z GmbH ( coś na kształt naszej sc czy sp. z o.o. na np spółkę akcyjną) można wykorzystać powyższe dwa formularze."

 

 

Tak to w przybliżeniu wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RuFiK

zrio ja mam eKonto w mBank.pl + eKarta Onet.pl i poki co jest dobrze :], z paypalem tez nie mam problemow ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wloz_mi_tu

 

ale co musze wybrac podczas rejestracji?

 

'Ich verfüge über ein deutsches Bankkonto und möchte per Lastschrift zahlen.'

 

znaczy ze mam niemieckie konto, co jednak nie jest prawda, a karty nie moge wybrac, bo nie mam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bez karty ani rusz. Najlepiej zapodaj podczas rejestracji numery karty swojego starszego/starszej (jesli sie zgodza ;P)

A jak nie ... zakładaj konto - polecam Inteligo - szybka rejestracja i ogólne zadowolenie klientów - również 1sze miejsce w rankingach. mBank też możesz podpatrzyć, ale 25zł karta ... ;/

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos z Was na HE postawione jakies forum? Chcialbym zobaczyc jak to szybko dziala.

 

Oczywiscie, gdy nie chcie tutaj podawac adresu, to prosze wyslac na PW. Z gory dzieki.

 

Kumpel szuka VPS i zastanawia sie wlasnie nad HE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VPS to tylko HE :P Ogólnie mówiąc najlepsza i najciekawsza oferta - do tego sprawdzona.

Ja na swoim VPS - Windows L 3.0 mam:

1. dwa serwery shoutcast nadające non stop

2. stronę www radiostacji - 120MB MySQL/transfer/godzina

3. Webmail - 34 skrzynki pocztowe

 

Serwer jest dosyć obciążony, ale bez problemu daje sobie z "tym" wszystkim radę.

 

Jeśli szukasz VPS pod forum, jakieś pliki ... Weź od razu wyższe opcje :P

 

Strona ładuje się bardzo szybko, a z pewnością wykonuje więcej zapytań niż przeciętne forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×