Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Hary Potter wg. mnie oni jako firma pierwsi powinni mieć pt dla siebie aby pokazać klientom jak działa i ładnie wymienić przez co on jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba padło, tak samo jak i superhost i jego konta www (bo tak sie sklada ze mam jedno u nich).... ciekawe tylko czy wszyskie serwery ktore kolokuja tez nie maja teraz wyjscia na swiat ;) to by byla mega klapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, to już i tak świadczy o jakości usługach. Tylko jedno się zastanawiam, niby webd.pl jest ich klientem :| (tak na serwerydedykowane.pl wyświetla się ich logo) a strona działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Walcza z podlaczeniem lacza od Level3 pod swojego BGPa ;) Ale cos chyba srednio im to wychodzi ;)

ciekawe tylko czy wszyskie serwery ktore kolokuja tez nie maja teraz wyjscia na swiat :D to by byla mega klapa.

Polecialo wszystko :]

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Walcza z podlaczeniem lacza od Level3 pod swojego BGPa :)

 

Nie znam się na tym za dokładnie, ale czy takie podpięcie polepszy trochę hosting?

 

ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie znam się na tym za dokładnie, ale czy takie podpięcie polepszy trochę hosting?

Ich "premium traffic" jest teraz dosc fajny - jest zestawione bgp z siecia TPSA, Futuro, Level3 oraz wymieniaja sie z kilkoma operatorami w PL-IX.

Ich standardowe lacze leci tylko przez Level3, a ten niestety jest taki sobie (zdarzaja sie przerwy - nawet kilka na dzien).

 

Jesli chodzi o ich hosting - narazie ich serwery w Polsce dzialaja na zwyklym laczu (czyli na Level3), nie wiem czy beda chcieli go przepinac na "premium". Zadzwon do nich i sie zapytaj :)

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Premium za te pieniądze jest super rozwiązaniem. Co więcej z Astera czy UPC także ruch łącza standard idzie przez bramkę p-ix. Efekt:

 

Reply from 212.162.20.12: bytes=32 time=7ms TTL=56

Reply from 212.162.20.12: bytes=32 time=8ms TTL=56

Reply from 212.162.20.12: bytes=32 time=7ms TTL=56

Reply from 212.162.20.12: bytes=32 time=8ms TTL=56

 

Coż, od początku im kibicowałem mimo różnych wpadek. Teraz spokojnie można stwierdzić, że naprawdę zrobili niezłą robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

mimo wszystko chyba jeszcze za wcześnie na brawa? Tym bardziej majac na uwadze ten pad sprzed kilku dni?

 

Tez trzymam kciuki, chetnie bym tam wzial dedyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... wygląda coraz atrakcyjniej, ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że nie warto w takim stopniu ufać przedsięwzięciu spokrewnionemu z superhost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo wszystko chyba jeszcze za wcześnie na brawa? Tym bardziej majac na uwadze ten pad sprzed kilku dni?

 

Tak chwalone tu niemieckie NetDirekt ma podobne pady raz w miesiącu, tak więc, jeśli chodzi o klase budżetową SD nie ma się czego wstydzić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu bez przesady, ja ostatni półgodzinny pad w netdirekt miałem jakieś 3-4 miesiące temu. Do tego kontakt z obsługą jest świetny, nawet w weekendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem pod koniec lipca, do tego jeszcze maszyna była restartowana ...

 

Musze przyznać że oferta SD robi się coraz bardziej atrakcyjna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: Nie mówię tutaj o padzie "całościowym", ale o problemach z routerami, zasilaniem itd dotyczącym tylko bloków serwerów. I nie mówię, że to źle, bo za tą cenę, która jest w NetDirekt nie sposób wymagać niczego więcej - po prostu SD z obecnymi łączami jak i możliwościami wyboru większej ilości sprzetu jest pół klasy wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę nietrafne to porównanie, bo mimo wszystko ceny w SD są znacznie wyższe jeśli chciałbyś brać ruch premium. Bo ze standardowym level3 to ja już wolę netdirekt przycinane przez tepsę :)

 

No nic, fakt, że oferta nie jest zła, ale jednak nie mogę się pozbyć niesmaku w związku z superhostem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos

1. glowe bym dal ze tego jeszcze rano nie widzialem:

 

http://serwerydedykowane.pl/lacza.php

 

2. mi akurat standard czy premium leci tak samo :)

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|
|									  WinMTR statistics								   |
|					   Host			  -   %  | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |
|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|
|		do-tyc-stm1.kce.media-com.com.pl -	5 |   24 |   23 |   15 |   55 |  234 |   78 |
|	  atm-kat-cr1-waw-br1.devs.futuro.pl -	0 |   24 |   24 |   31 |   84 |  188 |  140 |
|				  superhost.waw.pl-ix.pl -	9 |   24 |   22 |   16 |   80 |  219 |  172 |
|							 195.114.0.5 -	5 |   24 |   23 |   31 |   76 |  157 |   31 |
|			 host12.serwerydedykowane.pl -	9 |   24 |   22 |   31 |   75 |  203 |  140 |
|________________________________________________|______|______|______|______|______|______|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

shive: Za Pentium 1,6 z 512 MB RAM i dyskiem w Netdirekt płacisz 50 euro kontra 199 zł za Celerona 3 GHz z takim samym RAMem i dyskiem 80 GB za to z mniejszym ruchem i opłatą instalacyjna w SD - dla mnie porównanie jest jak najbardziej trafione, a ceny podobne.

 

A to, że pingi do LANa TPSA sa słabe bez premium traffic, cóż - Leasweb nawet z najlepszą opcją łącza ma teraz gorsze kiedy routery pomiędzy TPSA a Telią mają zły humor.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive: no nie wiem, problemem braku bezpośredniego peeringu do Level3 są dotknięte głównie dzieci (i nie tylko) Neostrady no i DSLowcy :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udział Neostrady w rynku ADSL/Cable to ~70% - jeśli doliczyć do badań osiedlówki, radiówki i wszelkie inne BlueConnecty myślę stopniałoby do 50-55%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście bierzesz pod uwagę, że bardzo duża część osiedlówek i radiówek to zwykłe tepsiane DSLe, a bajery w stylu blueconnectu to ułamek rynku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem przez osiedlówkę sieci 20 komputerów wpiętych do Internetu iDSLem, ale projekty takie jak eWro i podobne posiadające chociaż namiastkę własnego szkieletu sieci i stosunkowo spory zasięg - bo tych pierwszych trzepakowych sieci raczej nikt nie uzna za pełnoprawnych operatorów.

 

Sam iPlus czy BlueConnect z powodu dobrej kampanii marketingowej głównie w miastach gdzie jest dostęp do UMTS stały się na tyle popularne, że część dystrybutorów ma problemy z zaspokajaniem zapotrzebania na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie okłamuj się, większość ludzi w tym kraju nie mieszka w wielkich miastach i wszelkie radiówki/sieci osiedlowe w miażdżącej większości mniejszych miast są zestawiane właśnie na DSLach od tepsy. Choćbyś nie wiem jak liczył, nie ulega wątpliwości, że tepsa dominuje. Jesteś z warszawy i może ci się wydawać, że jest jakiś postęp, ale w rzeczywistości to nie wygląda tak różowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shive: odwiedzam sporo miast, co prawda, tych większych, ale często jeśli chodzi o domowego użytkownika jest tam więcej ofert dostępu do Internetu niż w Warszawie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×