Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Gadalem z kimś z serwerydedykowane.pl i odpisali mi że drogi routingowe mają się poprawić w ciągu miesiąca, martwi mnie kwestia że dopiero "w połowie roku" będzie gotowa serwerownia na pokazanie jej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Hmm.. no routing kiepski ale teraz to mi sie strona ich wcale nie otwiera :) Czy tylko ja nie mam do nich dostepu ?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi normalnie dziala

serwerydedykowane.pl [212.162.20.12]

 

Tak juz jest wszystko ok ale musieli miec jakas przerwe bo przez ponad godzine nie moglem do nich sie dostac.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pięknie, niecały miesiąc na rynku data center i już pierwszy 2 godzinny pad zaliczony. Uptime jak ta lala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, The Planet ma takich padów na koncie znacznie więcej, a nie jest to byle jakie datacenter i zazwyczaj nie pada im bynajmiej infrastruktura, a po prostu jakiś marny serwer obsługujący stronę "firmową" - i myślę, że było też tak w tym wypadku.

 

Ponadto, nikt chyba za taką cenę nie spodziewa się 100% uptime (i z tego co widzę nikt takiego SLA na stronie serwerydedykowane.pl nie gwarantuje)..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podstawowy: 0 zł

(maksymalny czas reakcji na awarie: 3 godz.)

 

Rozszerzony: 29 zł

(maksymalny czas reakcji na awarie: 2 godz.)

 

Profesjonalny: 49 zł

(maksymalny czas reakcji na awarie: 1 godz.)

 

To mnie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lizard ale w zasadzie jeszeli masz rescue , reboot port to obsluga z serwerowni jest zbędna w 99,99%.

Zreszta z tego co gadałem z nimi od 5serwerów można negocjować rabaty i lepszy support niż w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mnie boli...

 

To taktyka LeaseWeb, tyle ze mniej brutalna bo w LW czasami reakcje jest kilkanascie godzin jak nie wykupisz supportu i w weekend za 15 minut pracy lub w tygodniu po godzinach pracy za nacisniecie guzika lub cos takiego biora 125 euro w LW,wiec nie jest zle :)

 

p.s. w serwerydedykowane.pl istnieje takie cos jak szybka pomoc w niedziele - dzien wolny od pracy - wiem osobiscie polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lizard ale w zasadzie jeszeli masz rescue , reboot port to obsluga z serwerowni jest zbędna w 99,99%.

Zreszta z tego co gadałem z nimi od 5serwerów można negocjować rabaty i lepszy support niż w ofercie.

Siadl procek/pamiec/dysk/cokolwiek... reeeeaguuujeeeeemy :) Szansa nie wielka, ale jednak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siadl procek/pamiec/dysk/cokolwiek... reeeeaguuujeeeeemy :) Szansa nie wielka, ale jednak.

 

Bylo trzesienie ziemi zawalil sie budynek serwerowni... mysle ze zaden dostawca nie zmiesci sie w swoim maksymalnym czasie na reakcje. Rozumiem serwer to serwer i musi byc dostepny prawie caly czas ale pewnych rzeczy sprzetowych nie da sie przeskoczyc, normalnie mechanicy F1 sa wstanie wymienic kola plus dotankowac fure w 5 sekund, ale jak kierowca urwie kolo to mimo, iz sa najlepsi na swiecie naprawa zajmie pewnie pol dnia - wiec z wyscigu i tak beda nici.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylo trzesienie ziemi zawalil sie budynek serwerowni... mysle ze zaden dostawca nie zmiesci sie w swoim maksymalnym czasie na reakcje. Rozumiem serwer to serwer i musi byc dostepny prawie caly czas ale pewnych rzeczy sprzetowych nie da sie przeskoczyc, normalnie mechanicy F1 sa wstanie wymienic kola plus dotankowac fure w 5 sekund, ale jak kierowca urwie kolo to mimo, iz sa najlepsi na swiecie naprawa zajmie pewnie pol dnia - wiec z wyscigu i tak beda nici.

 

jesli oś nie jest złamana to wymienia to w ciagu 30sek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh, nie żeby to było łapanie za słówka.

 

Moim zdaniem jest to ciekawa oferta, ale przydałoby się dodanie Pleska dla Unixów/Windowsów / Helm`a / Hosting Controllera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czas uruchomienia serwera dla maszyn jedno-procesorowych wynosi od 24-72 godzin, dla maszyn dwu-procesorowych od 3 - 7 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co się dziwicie?! te dwu-procesorowe są najwyraźniej cięższe...

 

Porzdna 2 procerowa maszyna to koszt 10 000 - 15 000 PLN netto.

Nie widze w tym nic dziwnego, ze nie jest dostepna od reki.

 

Mnie jednak bardziej interesuje czy ktos juz skorzystal z ich oferty (jakie wrazenia) i kiedy maja zamiar zrobic cos z laczami (a w zasadzie laczem do Levela. ktore posiadaja jako jedyne).

 

Pozdrawiam

 

Vil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto ale na pewno około 1 maja bede kupował tam dedyka - cos ok. Athlona 3000+ z drobiazgami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy już dedyka w tej firmie (Prosperita s.c.), ale nie w Polsce. Jendo mogę na pewno powiedzieć - mają fatalną obsługę klienta (support), szczególnie jeżeli chodzi o czas odpowiedzi. Czasami odpowiadają po kliku dniach. ;)

 

A jeżeli chodzi o serwerownię w Warszawie, to jeżeli kupią łącza od polskich operatorów, to jest oczywiste, że nie utrzymają tak niskich cen.

Pytanie jest właśnie czy oni w ogóle planują to robić?... bo mi się coś wydaje, że nie i jeszcze długą będą mieć taki routing ;)

 

Jeżeli jednak się mylę, to mogę nieźle namieszczać na polskim rynku ISP. :)

 

-------------

NetStrefa.pl - Wszystko czego potrzebujesz, by zaistnieć w sieci.

Hosting+Domeny+Pozycjonowanie+Webdesign

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jednak się mylę, to mogę nieźle namieszczać na polskim rynku ISP. ;)

 

Superhost.pl/Prosperita i tak juz niezle namieszala na rynku hostingowym. To jest chyba jedyna firma która tak szybko podbiła swoją pozycję w http://top100.pl/. Kiedyś chya pozycja 80 (nie pamietam dokladnie, moge sie mylic) a teraz pozycja 5.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na razie niewiele namieszali. ;)

Ranking top100.pl pokazuje ilość zarejestrowanych domen i nie świadczy wprost o udziale w rynku ISP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie chyba najrozsądniej poczekac az wszystko co mowia ze bedzie ... juz bedzie i wtedy mozna oceniac czy cena ok czy jakosc ok ;-)

 

Na pewno swietnie, ze ktos proboje ... dodatkowo za taka cene + lokalizacja w polsce to naprawde dobra oferta dla wielu firm chociazby na przyslowiowy "start"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

małym druczkiem jest że to ceny netto - wiec tak naprawde "prawie" takei same ceny mozna osioagnac w USA po dodaniu VATu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×