Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Czy korzysta z Was ktoś jeszcze z ich nowej oferty?

Też się przymierzam do PIV 3.0, emaili już kilka wysłałem co by upewnić się odnośnie oferty i chyba z końcem miesiąca się z ovh do nich przeniosę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mamy Maj a oni dalej na Level3 :P

 

Smiesznie wygladaja te ikonki ATMANa, TKT itd. na ich stronie :)

 

Nie wierze, ze przejda na polskie lacza (ze stykiem do Tepsy) pozostawiajac te same ceny.

W rozmowie telefonicznej upierali sie, ze tak zrobia, ale w przypadku kolokacji i jakis wiekszych wielkosci lacza to juz sie przyznali, ze nie dadza jakosci dzialania na styk do Tepsy. I jesli ma to ladnie chodzic to bedzie trzeba doplacac :)

 

Ceny tranzytu ruchu do TPSA nikt w Polsce nie przeskoczy wiec nie macie co sie cieszyc, ze "poprawia" ruting i w tych cenach bedzie styk z Tepsa :)

 

Chociaz w sumie gdyby zamiast na Levelu by wzieli lacze od Telii to by to ladnie wygladalo... Zastanawiajace jest czemu wlasnie Level gdzie prawie nikt w Polsce nie ma z nimi styku...

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaz w sumie gdyby zamiast na Levelu by wzieli lacze od Telii to by to ladnie wygladalo... Zastanawiajace jest czemu wlasnie Level gdzie prawie nikt w Polsce nie ma z nimi styku...

 

Bo byl najtanszy ?

:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy Maj a oni dalej na Level3 :P

 

Smiesznie wygladaja te ikonki ATMANa, TKT itd. na ich stronie :)

 

Nie wierze, ze przejda na polskie lacza (ze stykiem do Tepsy) pozostawiajac te same ceny.

W rozmowie telefonicznej upierali sie, ze tak zrobia, ale w przypadku kolokacji i jakis wiekszych wielkosci lacza to juz sie przyznali, ze nie dadza jakosci dzialania na styk do Tepsy. I jesli ma to ladnie chodzic to bedzie trzeba doplacac :)

 

Ceny tranzytu ruchu do TPSA nikt w Polsce nie przeskoczy wiec nie macie co sie cieszyc, ze "poprawia" ruting i w tych cenach bedzie styk z Tepsa :)

 

Chociaz w sumie gdyby zamiast na Levelu by wzieli lacze od Telii to by to ladnie wygladalo... Zastanawiajace jest czemu wlasnie Level gdzie prawie nikt w Polsce nie ma z nimi styku...

 

pzdr.

 

Maja level3 a nie telie bo telia sporo drozsza (100mbps=2700 euro netto, nie dawno sie dowiadywalismy)czyli masz po okolo 110-120 pln za 1mbps a oni sprzedaja level3 juz ze swoja marza za 99 pln netto... Routingu do TPSA moim zdaniem nie zestawia ( wogle czy polasza sie na BGP i LIR`a? Tez watpie...) niestety ale tutaj zabawa sie konczy... prawdopodobnie moga dla zasady zestawic lacze z tpsa i przyznac priorytety PING`a zeby ludzie sie jarali (tak jak to robia osiedlowki czesto) a lacze i tak bedzie np. w stosunku 1mbpsTPSA/10mbps level3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja level3 a nie telie bo telia sporo drozsza (100mbps=2700 euro netto, nie dawno sie dowiadywalismy)

Telia przy sensownych ilosciach w Wawie kosztuje 10ojro od 1Mbita :>

 

Pochwal sie lepiej ile kosztuje Level3 :P

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial przyjemnosc widziec serwerownia tej firmy mieszczaca sie w budynku LIM w Warszawie ? Nikt ze znanych mi osob, ktore dosc dobrze znaja budnek LIM nie umie odpowiedziec na pytanie gdzie sie miesci serwerownia o ktorej mowa na stronie tej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie da sie wejsc bo serwerownia jest "niewyjsciowa" na razie :)

 

Czyli jak wejdziesz to już nie wyjdziesz ? ;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy coś zle czytam, ale czy oni mają prawie 2 razy niższe ceny niż w Leaseweb?

 

2 x Xeon 3.0 Ghz HT

2GB ECC-R RAM

6 x 73GB SCSI RAID

3000 GB mies transfer

port 100 Mbits

numery IP x 5

zdalny reset

Rescue mode

+Backup 250GB

 

999zł

cPanel/WHM + FANTASTICO 133zł

 

czyli razem 1132zł

Instalacja 199 zł

 

 

 

 

Dell PowerEdge 2850

Dual Xeon 3.0Ghz/2MB

2GB DDR2

5X 73GB SCSI HD (RAID 0-1-5)

Volume 10Mbps (Flatfee) - FE

APC Remote Reboot (1 port)

IP (1)

Linux OS

cPanel/WHM

Fantastico

 

The price per server: Eur 469,00 /month (1800zł) + Eur 49,00 (190zł) one time setup fee.

 

 

W obu przypadkach ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
999zł

cPanel/WHM + FANTASTICO 133zł

 

czyli razem 1132zł

Instalacja 199 zł

 

Są jeszcze promocje. Na przykład płacisz za 3 miesiące z góry, instalacja gratis...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to możliwe, że mają tak niskie ceny lub LeaseWeb tak wysokie ;)

Spojrz tylko jakie lacza (a wlasciwie jaka siec) ma LeaseWeb, a jakie oni... Mysle, ze nie wymaga komentarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś ma już u nich taki serwer? i jak to możliwe, że mają tak niskie ceny lub LeaseWeb tak wysokie ;)

 

BGP4 multi-homed: 32 Gbps (TeliaSonera, Abovenet, Interoute, Teleglobe, KPN, Verizon, AMS-IX, DE-CIX, BNIX), Cisco 12400/12000/6500 powered (redundant)

 

A serwerydedykowane? Póki co cały ruch chyba nadal idzie przez łącze level3 (nie chce mi się sprawdzać dokładnie) o nieznanej przepustowości. Nie wspomnę już o tym, że uzyskiwanie dostepu do tpnetu przez zagraniczne łącza często kończy się dość nieciekawie dla uzyskującego (polecam lekturę pl.internet.polip).

 

Podsumowując -- do czasu, gdy serwerydedykowane nie udostępnią wiarygodnych informacji i posiadanych łączach, a także na temat tego, w jaki sposób wymieniają ruch z tpnetem, trudno porównywać to z profesjonalnymi serwerowniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podsumowując -- do czasu, gdy serwerydedykowane nie udostępnią wiarygodnych informacji i posiadanych łączach, a także na temat tego, w jaki sposób wymieniają ruch z tpnetem, trudno porównywać to z profesjonalnymi serwerowniami.

 

"Trudno porownywac" to malo powiedziane. Serwerowania z 1 lączem do malo popularnego operatora zagranicznego bez rouingu opartego o BGP4 to zart. Rownie dobrze mozna by wziasc lacze od Futuro po LMDS ;)

 

Dlatego z rezerwa podachodze do tej oferty (trzeba przyznac BARDZO korzystna cenowo).

A moze ktos cos tam juz kupil i powie co i jak ?

 

P. Vil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Well mam u nich backup i od tygodnia mi nie działa, a płace miesiecznie nie działa mi host b80.serwerydedykowane.pl w tej chwili nawet nie działa mi serwerydedykowane.pl to ja dziękuję

Tragedia i nie dziala z kilku łącz nie tylko z mojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Well mam u nich backup i od tygodnia mi nie działa, a płace miesiecznie nie działa mi host b80.serwerydedykowane.pl w tej chwili nawet nie działa mi serwerydedykowane.pl to ja dziękuję

Tragedia i nie dziala z kilku łącz nie tylko z mojego

Tak to jest jak jedyne lacze padnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to jest jak jedyne lacze padnie ;)

 

 

Powiem tak dla mnie niedopuszczalne zeby przez 6 godzin bo tyle mi znajomy powiedział nie działała cała serwerownia tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie raz nie działało przez cały weekend :] W tej chwili mój backupowy (212.162.20.80) działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polakom gratulujemy doskonałych serwerowni.

 

Serwerydedykowane - prawie jak serwerownia...

 

 

 

Tak odbiegając od tematu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze technik z Gdyni wsiada i jedzie naprawiac, jak cos padnie i dlatego tyle godzin?

 

Moze jak czesciej zacznie padac do dojdzie do wnisoku, ze nie oplaca sie wracac i zostanie na miejscu ?

Potwierdzi to stare polskie (?) przyslowie "aby bylo lepiej musi byc gorzej" ;)

 

Poz

 

Vil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat ze strony: "duża przePISowość"

 

niestety ta opcja polityczne mi nie odpowiada. a kto wie może komuś innemu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×