Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Serwerownia mieści się w Warszawie, a firma w Gdyni.... Ciekawe skąd taka rozbieżność ??

 

Czepiasz sie. Home jest ze Szczecina a serwery w Warszawie, Progreso chyba z Jaworzna a serwery tez w stolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie nie sama siedziba firmy, ale to że np. pomoc techniczna ma numer kierunkowy Gdańska(Pomoc techniczna tel. 058 6605661).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ale przeciesz to nie ich serwerownia, maja umowe, maja jakas ilosc szaf pod swoje(?) dedyki, pod sprzedaz swoich kolokacji i swiadcza uslugi - przynajmniej ja tak to odbieram - dzialaja na podobnej zasadzie jak inne firm y polskie majace w ofercie serwery z tym ze w europie/usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Troche dziwnie wyglada traceroute (z PIONIERa) do ich serwerowni... Wedlug informacji na stronie posiadaja wpiecie do TeliiSonery, Level3, TeleGlobe, ATMANa, Netii i Telekomu.

Dlaczego wiec pakiety bedac w polskiej czesci TeliiSonery leca do Level3, a nie bezposrednio do Prosperity?

 

2 z-gdanska.poznan-gw1.10Gb.rtr.pionier.gov.pl (212.191.224.205) 9.013 ms 10.337 ms *

3 war-b2-pos11-0.telia.net (213.248.68.53) 14.258 ms 15.175 ms 19.857 ms

4 ffm-bb2-pos6-3-2.telia.net (213.248.96.29) 41.975 ms 37.887 ms 40.729 ms

5 ffm-b2-link.telia.net (80.91.249.192) 40.793 ms 38.868 ms 38.718 ms

6 ge-6-14.car2.Frankfurt1.Level3.net (4.68.111.177) 37.967 ms 38.581 ms 37.865 ms

7 ae-0-56.bbr2.Frankfurt1.Level3.net (4.68.118.162) 88.229 ms 39.625 ms

ae-0-52.bbr2.Frankfurt1.Level3.net (4.68.118.34) 40.570 ms

8 so-3-1.car2.Warsaw1.Level3.net (4.68.128.226) 64.337 ms 62.495 ms 62.566 ms

9 host12.serwerydedykowane.pl (212.162.20.12) 62.608 ms 63.658 ms 63.839 ms

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to spytaj się ich o to, powinni odpisać.

 

swoją drogą, jak oni już kupią łącze od tepsy, to teoretycznie ceny powinni potroić? no bo jak inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swoją drogą, jak oni już kupią łącze od tepsy, to teoretycznie ceny powinni potroić? no bo jak inaczej ?

 

Faktycznie ceny maja bardzo niskie, ale nic w tym dziwnego skoro ruch leci przez LEVELa.

Nie wiem po co na stronie te loga Neti, Atmana to niepowazne. Jesli jednak pozyskaja dostep do polskich operatorow i utrzymaja ceny to moga niezle namieszac na rynku polskiego webhostingu i nietylko ...

 

Narazie jednak wyglada to na falstart :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętajcie że to jednak superhost :P Ja mam do Marriota jakieś 5 minut piechotą, jestem w Aster czyli w WIX, węzeł WIX przechodzi koło Marriota, to dlaczego mam pingi 73 ms? ;) Na Białoruś mam niższe pingi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
swoją drogą, jak oni już kupią łącze od tepsy, to teoretycznie ceny powinni potroić? no bo jak inaczej ?

 

W cytowanym przez kogos wczesniej fragmencie wcale nie wynika ze kupia TPSA, tylko ze testuja lacza do TPSA przez jakiegos innego operatora ;) Pewnie bedzie to Netia bo najtansza...

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wlasnie przejrzalem oferte tej firmy i jest naprawde ciekawa.

 

No walsnie ten Routing :(:((:

Nie maja lacz do polskich operatorow.

Ja mam lacze z GTS i roputing idzie mi tylko przez frankfurt i zawraca do Warszawy - mimo wszytko na serwery stojace w Polsce ping powinien wynosic jak dla mnie 20 ms ( w tej chiwli do home.pl mam 12ms, a do nazwa.pl 10 ms).

Do serwerydedykowane.pl - w tej chwili mam pinga 54 ms.

 

Zeby zainstniec to ta firma musi miec lacza do Polskich operatorow - min. do GTS/Energis, Netii i innych - a mysle ze maja szanse sie dogadac z firmami (procz zlodzieji z TPSA) aby brac od firm same lacze do Polskich operatorow (bez Global Transitu).

 

Ja w swojej sieci sie mam lacze 24 MBit - w tym polowa to tylko lacze peeringowe do polskich oparatorow - a cena takiego lacza - to 1/7 w porownaniu z cena lacza Global transit (czyli te pierwsze 12 MBit) - a powiem Wam ze rozbudowanie naszego lacza o te 12 MBit lacza tylko do polskich operatorow dalo ogromna roznice w dzialaniu internetu - teraz to 1,5 MBajat/sekunde to nic dziwnego jak cos sciagam z serwerow Onetu, nazwa.pl, home.pl.

 

Wiec niech ta firma szybko mysli o laczach do polkich operatorow - to mzoe tez u nich kupie serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oferte calkiem ciekawa majatylko te nieszczesne lacza... pozyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oni albo ludzi robią w bambuko, albo naprawdę mają powalony routing.

Na stronie niby piszą że są wpięci do sieci TkTelekom (skąd zresztą ja mam internet), a mój routing zamiast iść bezpośrednio to trafia po drodze do Level3 w Warszawie, chodź przez Franfurkt nie przechodzi za to :)

Ale za to pingi mam rzędu 7-9ms więc nie jest w końcu tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mysle, ze zostana ma laczu, ktore maja( level3). Nikt nie bedzie sprzedawal lacza o lepszych parametrach za ta cene, bo to jest nieoplacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wysłałem do nich zapytaniem czemu mój routing odbywa się poprzez węzeł Level3 w Warszawie zamiast bezpośrednio od mojego operatora do nich, gdzie są zresztą także w/g danych na stronie podłączeni i oto jaką dzisiaj dostałem odpowiedź:

 

Witam,

 

W tej chwili jestesmy jeszcze podlaczeni troche na "dziko", serwerownia dziala od miesiaca i routing nie jest jeszcze poprawnie skonfigurowany, do wiekszosci polskich operatorow (za wyjatkiem TPsa) transfer bedzie odbywal sie na zasadzie peeringu, co oznacza

bardzo niskie pingi <10 ms. W ciagu miesiaca powinnismy wszystko uporzadkowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale może chociaż solidni, ciekawe czy do WIX-a się wreszcie podłączą.

 

Zeby wymieniac ruch na zasadzie peeringu trzeba miec cos (napewno cos wiecej niz cos na dziko) do zaoferowania innym.

Nie sadza, aby ktos z operatorow chcial z nimi peerowac za darmo. Prawie wszyscy liczcy sie dostawcy typu ATMAN, GTS ENERGIS, NASK, FuTURO swiadcza uslugi kolokacji, a oferta serwerydedykowana jest "mocna konkurencyjna".

 

Tak wiec dostracznie lacza w dobrej cenie bylo by strzalem gola do wlasnej bramki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poczekamy do pierwszego DDos, do pierwszej awarii zasilania - wtedy będzie można powiedzieć coś więcej. Z takimi cenami wygrywaja z DC w Holandii, Niemczech, nie wspominając już o drogiej Wielkiej Brytanii. Nie powiem też nic o Futuro, GTS, ATMAN, WDC czy NASK... Czy myslicie że te firmy pozwolą aby serwerdedykowane "pluło im w twarz" ?

 

Bądźmy realistami - nic nie ma za darmo. A na razie - cóż, ktoś miał pomysł aby wykorzystać Level3 do małego "dzikiego" data center, bo co z tego że serwer jest w Warszawie kiedy ich firma jest w Gdańsku a droga do serwerów idzie przez Hamburg i Frankfurt. Z tymi cenami musza mieć dziadowską przepustowość albo są organizacją charytatywną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

- Załóżmy, że gałąź na której siedzimi załamie się pod naszym ciężarem.

Powiedział Kłapouchy.

- Załóżmy, że nie. Odparł Kubuś Puchatek.

 

Mi sie oferta podoba i mam nadzieje, ze ktos zainwestowal kase nie tylko po to zeby sie przewrocic na pierwszym progu. Co do Futuro, GTS, ATAMAN i ich ewentualnego strzalu na wlasna bramke, nie mozna twierdzic, ze im sie to nie oplaca. Kiedys jak startowala telefonia GSM rozmowy kosztowaly krocie, dzisiaj kiedy poziom uslug jest lepszy, wiekszy zasieg, silniejsze nadajniki itd placi sie mniej. Nie sadze, ze operatorzy mogli sobie pozwolic na obnizke cen tylko dlatego, ze sily natury obnizyly im stawke za transfer danych w powietrzu. Idac dalej. Czy ERA strzelila sama sobie gola tworzac Heyah?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi sie oferta podoba i mam nadzieje, ze ktos zainwestowal kase nie tylko po to zeby sie przewrocic na pierwszym progu. Co do Futuro, GTS, ATAMAN i ich ewentualnego strzalu na wlasna bramke, nie mozna twierdzic, ze im sie to nie oplaca. Kiedys jak startowala telefonia GSM rozmowy kosztowaly krocie, dzisiaj kiedy poziom uslug jest lepszy, wiekszy zasieg, silniejsze nadajniki itd placi sie mniej. Nie sadze, ze operatorzy mogli sobie pozwolic na obnizke cen tylko dlatego, ze sily natury obnizyly im stawke za transfer danych w powietrzu. Idac dalej. Czy ERA strzelila sama sobie gola tworzac Heyah?

 

Heyah to zly przyklad. To poprostu tania marka adresowana do konkretnej grupy klientow.

Czas pokaze co bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zeby sie robil off-topic... po pierwsze heyah sprawia wrazenie lepszej marki i bardziej wypromowanej niz tak-tak. Po drugie dzowni sie z tego tak samo dobrze jak z kazdej innej oferty. Po trzecie glownie chodzilo mi o to jaka rewolucje - bo tak to chyba mozna nazwac - na rynku pre-paidow wywolala i nagle sie okazalo ze za uslugi "na karte" placi sie mniej niz za to samo w abonamencie. Ja mysle ze wbrew temu co sie dzieje w naszym pieknym kraju ktos sie znajdzie i pokaze, ze sie da, ze jednak miejsca w kablu jest wystarczajaco duzo i wcale nie trzeba za nie tyle placic :) Dobra koncze te brednie bo za chwile moze sie okazac, ze Milan odpanie z ligi mistrzow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heyah ma "kolege" Ere, która jest największą siecią komórkową w Polsce (przynajmiej w tamtym czasie) a to zmienia postać żeczy. Nikt Heyah łaski nie robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak, próbował ktoś? :] Chętnie bym się przeniósł do Wawy. :> (chociaż z drugiej strony - ten routing, hehe, ale jak ma się poprawić... :>)

 

BTW. u mnie aktualnie leży ich strona, hm... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BTW. u mnie aktualnie leży ich strona, hm... :)

 

masakra ...

 

|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| pw-gw0-at2-0-2-10.core.nask.pl - 0 | 28 | 28 | 10 | 12 | 20 | 10 |

| 195.164.0.214 - 0 | 28 | 28 | 30 | 42 | 90 | 70 |

| 217.6.48.69 - 0 | 28 | 28 | 30 | 44 | 60 | 50 |

| 62.154.32.222 - 0 | 28 | 28 | 40 | 46 | 70 | 50 |

| 62.67.38.245 - 0 | 28 | 28 | 40 | 48 | 60 | 60 |

| ae-0-56.mp2.Hamburg1.Level3.net - 0 | 28 | 27 | 40 | 47 | 70 | 50 |

| as-1-0.bbr2.Frankfurt1.Level3.net - 0 | 27 | 27 | 40 | 50 | 101 | 50 |

| so-3-1.car2.Warsaw1.Level3.net - 75 | 27 | 7 | 40 | 47 | 50 | 50 |

| No response from host - 100 | 27 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×