Skocz do zawartości

gb

Firma Bronze
 • Zawartość

  525
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

12 Normalna

2 obserwujących

O gb

 • Ranga
  Weteran WHT

Informacje profilowe

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa / Londyn / Limassol
 1. Z tą wydajnością to lekko przesadziłeś :-)
 2. VPS nazwa.pl

  W przypadku transferu po sieci wiadomo co się stanie jeśli limit zostanie przekroczony, po prostu ograniczenie pasma do 10Mbps. Ciekawsze pytanie co się stanie jeśli zostanie przekroczony limit: "Maksymalna liczba danych odczytanych/zapisanych na dysk w ciągu 24h" ?
 3. Windows VPS

  W jaki sposób wykorzystujesz Win Srv ?
 4. Już wcześniej ustaliliśmy że mamy różne zdania w odbiorze, zatem nasza ocena jest różna. To jest kwestia dyskusyjna czy do obecnych standardów rynkowych średnio pasuje, jednak bez dyskusyjne jest że ustawa jest obowiązującym prawem.
 5. Nieuczciwa konkurencja jest w przypadku kiedy stanowi ona czyn niezgodny z prawem w szczególności w zakresie ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Ustawa jasno mówi że w przypadku reklamy porównawczej wymagane jest aby uznać że nie jest sprzeczna z dobrymi obyczajami musi spełnić łącznie kilka przesłanek między innymi nie dyskredykować konkurenta. W przypadku tabeli porównuje ona jedynie usługi konkurentów rynkowych, oczywiście można dyskutować czy informacje tam zawarte są obiektywne, czy porównują istotne i charakterystyczne cechy tych usług, jednak moje pytanie o Wasze zdanie nie dotyczyło tabeli. W moim odczuciu graficzna reprezentacja dyskredytuje konkurenta, co nie jest dopuszczalne. Oczywiście pozostawiam poza dyskusją kwestię czy konkurenci sami nie dyskredytują się poprzez swoją ofertę, jednak to nie dotyczy tej kwestii. Ustawa pozwala na reklamę porównawczą poprzez obiektywne porównanie istotnych cech usług, jednak nie dopuszcza dyskredytowania (nazwałeś to "oczernianiem") bez znaczenia czy bezpodstawnie. Należy także zauważyć że grafika dotyczy podmiotów jako firm, a nie konkretnych usług. Bardzo ciekawe spojrzenie i bardzo odważne wyciąganie wniosków. W branży hostingu nawet wśród podmiotów dobrze rozpoznawalnych na rynku widać brak świadomości i wiedzy w zakresie działania reklamowego zgodnego z prawem. Dla przykładu wystarczy spojrzeć na pierwsze strony kilku dużych podmiotów gdzie ceny są podawane jako ceny netto, często nawet bez zaznaczenia, że są to ceny netto. Natomiast zgodnie z ustawą o informowaniu o cenach z 2014 roku jasno można przeczytać: "W cenie uwzględnia się podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy, jeżeli na podstawie odrębnych przepisów sprzedaż towaru (usługi) podlega obciążeniu podatkiem od towarów i usług lub podatkiem akcyzowym. Przez cenę rozumie się również stawkę taryfową." W szczególności w przypadku kierowania usług do konsumentów jest bardzo szerokie orzecznictwo mówiące o tym, że konsument nie powinien mieć konieczności obliczania ceny (kwestia często podawania że cena to netto bez podania wartości brutto) i powinna mu ona być zaprezentowana jako cena ostateczna do zapłaty. Zatem podawanie ceny w innej wartości aniżeli zawierającej podatek vat oraz akcyzę stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w zakresie reklamy ponieważ jest ona sprzeczna z przepisami prawa które są jednoznaczne w tym zakresie. Jednak po dotychczasowych wypowiedziach mam wrażenie, że przepisy prawa to jedno, życie to drugie i ogólnie występuje przyzwolenie na tego typu działania, co jest dla mnie przyznam niezmiernie zadziwiające :-(
 6. Mamy zatem inne zdanie w tej kwestii i różnimy się w odbiorze. Według mnie takie przedstawienie graficzne dyskredytuje konkurenta. Zgadzam się jednak z tym, że jak zawsze rynek weryfikuje Jakiego zdania są inni ?
 7. Czy uważasz że ze względu że "jest cała tabelka" oraz że "podobnie robi wiele firm" nie stanowi to działania niezgodnego z obowiązującym prawem ? Należy pamiętać, że należy spełnić łącznie liczne wymagania aby reklama porównawcza nie stanowiła czynu nieuczciwej konkurencji. Według Ciebie reklama porównawcza w tym wykonaniu je spełnia ? Zawsze rozumiałem, że wolny rynek i prowadzone w nich działania marketingowe powinny mieścić się w ramach obowiązującego prawa dla danego rynku. Jednak warto poznać Twoje zdanie, rozumiem że dopuszczasz dowolność w działaniach marketingowych nawet jeśli są to czyny nieuczciwej konkurencji w rozumieniu prawa ? Chętnie się z tymi twierdzeniami zapoznam, mógłbyś dostarczyć odpowiednie linki ?
 8. Jedna z firm hostingowych udostępniła na swojej stronie publicznie reklamującej usługę hostingową następującą ilustrację: https://dhosting.pl/assets/gfx/img/backgrounds/bg_konkurencja.svg (forum nie pozwala na zamieszczenie obrazków w formacie SVG) W mojej opinii jest to czyn nieuczciwej konkurencji i działanie bardzo naganne. Jakie jest Wasze zdanie na temat takiej formy reklamy ?
 9. rootbox.pl

  http://beta.rootbox.pl
×