Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Piszac zignorowane e-maile mialem na mysli krotka i zwiezla odpowiedz "Nieodstapimy od platnosci" na kazdy z okolo 8 e-maili wyslanych od momentu zobaczenia przez nas tej kosmicznie duzej faktury.

 

Oczywiscie pomimo tego ze ani razu nienapisalismy ze niemamy zamiaru zaplacic za nadprogramowy transfer ale w ilosci ktora faktycznie przekroczylismy a nie zuzyto w nas.

 

Pomimo tego ze pisalismy dokladnie ze nie my zuzylismy ten transfer czyli zalaczalismy screeny z zaznaczonymi nienaturalnymi wachaniami wykresu (co bylo wyraznie widoczne na przestrzeni poprzednich tygodni i miesiecy), Panstwo niepowiazali tego faktu czyli ataku DDoS czy moze niechcieli powiazac i efektem czego obwiniano klienta czyli mnie/nas.

 

Teraz sprawa juz sie na szczescie klaruje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

według mnie to głupota mieć serwer typu darkwarez w Polsce. proszę spojrzeć na to z punktu widzenia prawnego. W Polsce ta firma może z Ciebie dług windykować. Natomiast w Niemczech jak by Ci wystawili fakture to byś to olał bo długów z niemiec nie można windykować :-) innym mówiąc serwery tylko za granica chyba że firma nie wlicza ataków DoS do transferu(kilka takich jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ataki typu DDos to w niemczech na 90% też by go wypięli i tyle. Więc za to moim zdaniem minus SD się nie należy. Co do transferu to może dogadajcie się poza forum, bo pewnie obie strony naciągają teraz fakty na swoją korzyść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno się dogadają ja to bym zrobił tak SD niech nie pobiera od niego opłaty za dodatkowy transfer a darkwarez niech sie wyniesie po co SD ma mieć problemy przez nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrick

Znaczy to jest mega minus dla Superhost'u bo oficjalnie przyznają się do tego iż mają w swojej serwerowni maszynę na której są nielegalne treści ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrick z tego co wiem to Darkwarez ma odnośniki do plików na rapidshare ale pewny nie jestem - więc przestępcą rasowym jest można powiedzieć rapida.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi.

A rapid zapewne ma w regualminie że wszystkie pliki umieszczane na ich dyskach-serwerach są własnością osób które je umieszczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio rapida przegrało sprawę z wytwórnią muzyczną można to przeczytać na torrent.pl

 

i musiało im zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Niemiecka organizacja walcząca o prawa autorskie, GEMA, wygrała rozprawę wstępną przeciwko darmowemu hostingowi plików Rapidshare. Sąd okręgowy w Kolonii zabronił Rapidshare dystrybuować muzykę, którą stanowią tytuły licencjonowane przez GEMA.

 

Rapidshare będzie musiało zapłacić 250 Euro (ponad 1000 PLN) jeżeli złamie zakaz. Nie wiadomo jeszcze jak Rapidshare na to zareaguje i w jaki sposób będzie to egzekwowane. Firma była założona w Niemczech, ale później została przeniesiona do Szwajcarii.

 

GEMA zamierza podjąć szersze działania przeciwko muzyce, która jest udostępniana w Stanach Zjednoczonych i firmom hostującym wideo.

 

"

 

Kosmonalne pieniądze <lol> 250 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o To mi nuv chodziło :-) dokładnie to miałem na myśli. Jednak wina rapidshare jest a nie osoby która ten plik wstawiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co to sa "kosmonalne" pieniadze?

 

Chodzi mi o to że sąd uznał winę rapidy a nie użytkownika mimo, iż w regulaminie JEST napisane że pliki są własnością użytkowników i nie odpowiada rapida za nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

offtop :)

 

 

youtube przegralo bodajze w agentynie sprawe o jakis filmik ichniejszej gwiazdy i zagrozili im tym ze kaza zbanowac ich operatorom lacz w tym kraju xD

 

ogolnie to zamieszczanie linkow jest dyskusyjne (wg mnie to jest rozpowszechnianie) ale w polsce nie znam precedensu z takim warezem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprostowanie:

Nie filmik gwiazdy tylko były wybory na premiera i ktoś obrażający filmik umieścił to chyba w hiszpani albo holandi coś takiego w magazyn internecie pisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, spraw z Youtube było wiele :) W każdym razie kilka razy przegrali, a też mieli w regulaminie zapis odnośnie nie ponoszenia odpowiedzialności... Ale nawet przegrana nic nie zmieni dopóki jest to opłacalny interes generujący dochód... Nawet więcej, pewnie przegrane sprawy są już wliczone w plany wydatków:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a też mieli w regulaminie zapis odnośnie nie ponoszenia odpowiedzialności...
W przypadku gdy właściciel serwisu nie jest w stanie udowodnić czarno na białym kto konkretnie zamieszcza materiały czy to linki to sam właściciel ponosi odpowiedzialność.

W takich przypadkach umieszczanie takowych formułek o odpowiedzialności można sobie wsadzić w kąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to kto bo to mozna wykazac

problem polegal na tym ze materialy caly czas sie pojawialy w systemie mimo wystosowania prosb o ich usuniecie

jak youtube skasowalo cos to zaraz ktos zamieszczal materialy spowrotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niema 100% obrony.
Jest. Tyle tylko, ze obrona na poziomie DC to stanowczo za pozno (w przypadku powazniejszych atakow).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jak jest w innych serwerowniach, czy wszystko zalatwia sie godzinami przez maila?

 

czy w livenet lub ovh dzwoni sie do klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedzcie mi jak jest w innych serwerowniach, czy wszystko zalatwia sie godzinami przez maila?

 

czy w livenet lub ovh dzwoni sie do klienta?

Chyba zapomniał Pan, że 24h na dobe można zadzwonić przez telefon :) Wg. dyżurnego tego wieczora ani 1 raz Pan nie zadzwonił. Technik się zajmował Pańskim raidem w piątek - tak jak Pan chciał, a z racji złożoności problemu trochę to trwało. Dlatego my odradzaliśmy Panu takie raidy, nie supportujemy ich i nie instalujemy - dajemy klientom KVM i na własną odpowiedzialność sobie to Pan to skonfigurował. Tak czy inaczej - na przyszłość proszę po prostu zadzwonić - przypominam - a pisze to na naszej stronie - od godziny 18tej do godziny 7 rano kontakt z dyżurującymi technikami w serwerowni jest pod innym numerem telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zapomniał Pan, że 24h na dobe można zadzwonić przez telefon :) Wg. dyżurnego tego wieczora ani 1 raz Pan nie zadzwonił. Technik się zajmował Pańskim raidem w piątek - tak jak Pan chciał, a z racji złożoności problemu trochę to trwało. Dlatego my odradzaliśmy Panu takie raidy,

 

jakie raidy odradzacie? raidy programowe?

 

nie supportujemy ich i nie instalujemy - dajemy klientom KVM i na własną odpowiedzialność sobie to Pan to skonfigurował. Tak czy inaczej - na przyszłość proszę po prostu zadzwonić - przypominam - a pisze to na naszej stronie - od godziny 18tej do godziny 7 rano kontakt z dyżurującymi technikami w serwerowni jest pod innym numerem telefonu.

 

przyznaję rację,

wielokrotnie zdażyło mi się zadzwonić pod numer pomocy technicznej (do Superhostu) wieczorem i w nocy i tylko kilka razy telefon nie zostal odebrany.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×