Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Odradzamy raidy softwarowe i raidy na sata - na podstawie doświadczeń własnych i klientów. Doświadczeni użytkownicy posiadający odpowiednią wiedze zakładają sobie takie raidy - dajemy bezpłatnie KVM na czas instalacji i oczywiście dają sobie rade, ale nie jest to technologia dla początkujących użytkowników linuxa - dlatego odradzamy.

 

Jeśli zdarzyło się nawet późną nocą - a raczej wczesnym rankiem, że technik nie odebrał telefony - proszę o chwilke cierpliwości i wyrozumiałość - może być akurat w serwerowni w jakimś 'głośniejszym' miejscu i nie słyszeć, albo być akurat czymś pilnie zajętym - kolejny telefon po 5 minutach powinien załatwić sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba zapomniał Pan, że 24h na dobe można zadzwonić przez telefon :) Wg. dyżurnego tego wieczora ani 1 raz Pan nie zadzwonił. Technik się zajmował Pańskim raidem w piątek - tak jak Pan chciał, a z racji złożoności problemu trochę to trwało. Dlatego my odradzaliśmy Panu takie raidy, nie supportujemy ich i nie instalujemy - dajemy klientom KVM i na własną odpowiedzialność sobie to Pan to skonfigurował. Tak czy inaczej - na przyszłość proszę po prostu zadzwonić - przypominam - a pisze to na naszej stronie - od godziny 18tej do godziny 7 rano kontakt z dyżurującymi technikami w serwerowni jest pod innym numerem telefonu.

 

zgoda, tamtego wieczoru nie dzwoniłem, ale dzwoniłem kilkanascie innych wieczorów i jedyne co mogła osoba z ktora rozmawiałem, to przyjac numer zgłoszenia.

 

natomiast, dzwonilem nastpnego dnia i otrzymałem naprawde szybka pomoc, jestem zadowolony.

 

edit:

mam jeszcze tylko zal do technika, ze po tym, jak poprosilem o platna interwencje w celu odzyskania danych,

powiedzial za dysk A jest popsuty, a odtwarzalismy dane z A w B i w ogole nic sie nie da odzyskac z dysków.

 

wystarczylo odmontowac dyski od RAIDA i podmontowac w nowym systemie kazdy osobno - z dysku A udalo sie odzyskac 100% danych,

i jest wciaz w 100% sprawny, dysk B zawiera okolo 95% poprawnych danych - dysk jest uszkodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgoda, tamtego wieczoru nie dzwoniłem, ale dzwoniłem kilkanascie innych wieczorów i jedyne co mogła osoba z ktora rozmawiałem, to przyjac numer zgłoszenia.

 

natomiast, dzwonilem nastpnego dnia i otrzymałem naprawde szybka pomoc, jestem zadowolony.

 

edit:

mam jeszcze tylko zal do technika, ze po tym, jak poprosilem o platna interwencje w celu odzyskania danych,

powiedzial za dysk A jest popsuty, a odtwarzalismy dane z A w B i w ogole nic sie nie da odzyskac z dysków.

 

wystarczylo odmontowac dyski od RAIDA i podmontowac w nowym systemie kazdy osobno - z dysku A udalo sie odzyskac 100% danych,

i jest wciaz w 100% sprawny, dysk B zawiera okolo 95% poprawnych danych - dysk jest uszkodzony.

 

Raid Sata to rozwiązanie którego nie supportujemy i odradzamy. Nasi technicy nie są w tym zagadnieniu dodatkowo szkoleni. Technik probowal uruchomic system najpierw z jednego, potem z drugiego dysku - nie udało się uruchomić, więc reszte zostawił Panu. Bardziej skomplikowanych operacji nie wykonywal, ze wzgledu na bezpieczenstwo danych. Lepiej zrobić o 1 czynność mniej i potem z nowego systemu na nowych dyskach przerzucić dane, niż o 1 za dużo i stracić te dane. Dlatego w takich delikatnych sytuacjach zawsze dajemy nowe dyski, nowy system, dostęp do serwera przez KVM i można ostrożnie dane przerzucić. Niemniej takie szczegoly proponuje omawiac w naszym helpdesku, a to miejsce zostawić do oceny naszej pracy i naszych usług. To na pewno bardziej będzie interesowało wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby się wypowiedzieć ktoś z klientów na temat SD ? ponieważ szukam dobrej serwerowni w Polsce, za dobrą cene. Interesuje mnie ten quad core, 4 gb ram.. Jak jest z jakością łącz, ilością padów itp.. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kazali zmienic IP na nowe bo cos tam zmieniaja z BGP chyba czy jakos tak...

padow jakos od dluzszego czasu nie ma

 

aktualnie mialem male spiecie z nimi bo zmienili zasady przenosin na lepsze serwery i aktualnie trzeba bulic 300pln netto startupu (wczesniej nie placilem) :/

grubo ponad rok place im 500pln miesiecznie, chce placic wiecej a oni mi jeszcze startup kaza bulic...

...rozumiem jak bym na gorsza maszyne zmienial - ale na lepsza?

 

lacza sa ok nie zauwazylem zeby przycinali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie właśnie ten startup odstrasza na chwile obecną -_-. Bo livenet to coraz dłużej z dnia na dzień odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze słowo gwoli jasności apropo operacji zmiany IP.

Dotyczy to tylko i wyłącznie pierwszej grupy klientów, którzy mieli instalowane serwery w Warszawie. Część klientów z warszawy otrzymało IP PA zamiast PI - formalności z RIPE niestety długo trwały, a klientom nie wypada kazać czekać. Także ta grupa klientów (kilka-kilkanascie maszyn) musi jednorazowo zmienic IP na nasze PI. Oczywiscie zeby maksymalnie uproscic operacje nowe i stare IP moga pracowac rownoczesnie na 1 bramie, bez zadnych dodatkowych utrudnien i komplikacji, a półtora miesiąca czasu na zmiane powinno wystarczyć każdemu. Postaralismy sie, zeby ta operacja byla maksymalnie latwa, w razie jakis problemow chetnie sluzymy radą - szczególnie jesli ktoś posiada serwery z cPanel. Niestety predzej czy pozniej trzeba bylo ta operacje wykonac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze słowo gwoli jasności apropo operacji zmiany IP. (...)

nie znam sie na tym wszystkim - nie wiem czy to dobrze czy zle - po prostu dalem informacje

 

ps. jak napisze na pomoc@sd.... to dostane informacje jak szybko i bezbolesnie zmienic te IP na DA? bo DA nie pozwoli usunac IP jak jest na nim jakas domena a przeniesc domene na inne ip nie potrafie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ps. jak napisze na pomoc@sd.... to dostane informacje jak szybko i bezbolesnie zmienic te IP na DA?

 

jak napiszesz, to się dowiesz -_- A jak dobrze pamiętam, DA ma w standardzie skrypt /usr/local/directadmin/scripts nazywa się bodajże ip albo ipswap, nie pamiętam dokładnie... zmienia on bezboleśnie ip`ki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaralismy sie, zeby ta operacja byla maksymalnie latwa, w razie jakis problemow chetnie sluzymy radą
Niestety nie jesteśmy w stanie Panu pomóc - w przypadku cPanel mamy doświadczenia i służymy pomocą, natomiast z DA musi sobie Pan poradzić samodzielnie.
;):) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Superhost coś się spóźnia z nową ofertą. Od 1 marca powinna być nowa oferta i jeszcze jej nie ma....EdSuperhost coś się spóźnia z nową ofertą. Od 1 marca powinna być nowa oferta i jeszcze jej nie ma....Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superhost coś się spóźnia z nową ofertą. Od 1 marca powinna być nowa oferta i jeszcze jej nie ma....Ed
Weekend?

1 marca - sobota

2 marca - niedziela

Dziwisz się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend?

1 marca - sobota

2 marca - niedziela

Dziwisz się?

 

Właśnie trochę mnie to dziwi....

Mam nadzieję że jutro zobaczymy nową ofertę.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to u nich normalne...

...nie zdziwie sie jak jutro pojawi sie ze nowa oferta bedzie 7. marca ;)

 

ale chcialbym ich pochwalic za ekspresowe dolozenie ramu :P

i to bez zaksiegowanej wplaty - na podstawie zlecenia przelewu (nie mylic z potwierdzeniem przelewu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to u nich normalne...

...nie zdziwie sie jak jutro pojawi sie ze nowa oferta bedzie 7. marca ;)

 

no i wykrakałeś :P

 

termin 14 marca

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

od ostatniej (osobistej awarii dyskow) o dziwo wszystko ladnie smiga.

 

dziwi mnie tylko to ze wszystkie dwurdzeniowe pentiumy z obecnej oferty mają 2 GB ramu,

a mój ma w standardzie tylko 1 GB...

 

Jeżeli wszystko bedzie dzialalo tak dalej to uwazam ze serwerydedykowane.pl

się nadają na serweorwnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SerweryDedykowane.pl:

Czy 14 marca będzie wznowiona sprzedaż czy termin będzie przesunięty?

Czy oferta będzie zmodyfikowana?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@SerweryDedykowane.pl:

Czy 14 marca będzie wznowiona sprzedaż czy termin będzie przesunięty?

Czy oferta będzie zmodyfikowana?

 

Ed

 

 

Na oficjalnej stronie pojawiła się informacja: Wkrótce - czyli nic nie mówi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wznowili sprzedaż. Oferta ta sama (niezmieniona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

imho zmieniła się lekko, bo jak dobrze pamiętam w najtańszych było łącze 10mbit a jest 20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to już dawno zmienili.

 

myslę że oferty polskich dedyków będą musiały się zmienić.

 

OVH i Hetzner mocno uatrakcyjnili swoje oferty więc myślę że teraz czas na polskie firmy.

 

Myślę że dzierżawa sprzetu jaki jest dostępny w OVH nie bedzie opłacalna dla np SD. Myślę że dodatkowymi usługami mogli by zyskać więcej klientów. Np darmowa administracja lub cos podobnego. Bo sprzętowo to raczej nie przebija OVH lub Hetznera.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×