Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Tylko ta instalacja:) 299 netto, w ofercie specjalnej powinni to zmniejszyć ;P

 

zmniejszyli abonament miesięczny i nawet z instalacją za 299 jest to bardzo dobra oferta.

 

Czemu wg Ciebie powinni zmniejszyć cenę instalacji skoro już zmniejszyli cenę abonamentu?

 

W ofercie tej firmy akurat są inne minusy a napewno do nich nie należy instalacja ale np extra support płatny dodatkowo, brak backupu ftp w ofercie lub płatne przeisntalowanie systemu.

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwer kosztuje 482zł a instalacja 361zł dalej europa ma nad nami przewagę:):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kupić serwer w SD.pl.Wolałbym go uprzednio przetestować, niestety nie dają takiej możliwości.

Czy ktoś posiada serwery gier w SD? CS, CSS lub ET?

Jakieś pady albo awarie?

Jak sprawa z supportem? Taki "profesjonalny" jak w livenet.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie żadna serwerownia nie daje możliwości przetestowania sprzętu przed zakupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to się liczy im na plus, mało która firma by się zdecydowała na takie posunięcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PAMIETAJ:

 

§ 8 punkt 3

W standardowej ofercie serwerów dedykowanych nie hostujemy serwerów gier. Dla serwerów gier obowiązuje osobna oferta dostępna na życzenie klienta po określeniu szczegółów telefonicznie z działem handlowym.

W dziale handlowym różnie na to reagują. Telefonicznie twierdza, że obniżają o x% transfer a przez tickety twierdzą tylko tyle "Proszę zamówić serwer". No chyba,że tutaj leży kwestia motywacji pracowników :)

 

No i pamiętaj, że nie jest problemem sprawdzić czy na serwerze są gry więc nie ryzykuj raczej z tym, że "może nie zauważą"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie problem. Dzwoniłem do SD.pl i powiedziano mi, że na maszynach z oferty na stronie głównej można postawić serwery gier.

 

Tak więc coś im się nie zgadza. Pracownik, z którym rozmawiałem wydał mi się niekompetentny ponieważ po na każdą odpowiedz musiałem czekać.

Tutaj mają minusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba chodzi o dalszą odsprzedaż serwerów gier, a jeżeli ma się dla siebie to można uruchomić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SD przecież ma tu konto :(.

 

Niech ktoś ich poprosi żeby się oficjalnie wypowiedzieli i temat będzie skończony, bez wątpliwości :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SD robi konkretnie w konia:) Oferta na stronie nie dotyczy hostowania serwerów gier, jak to zapisane w regulaminie. Do tego jest "osobna oferta". Kupujesz serwer, a dostajesz standardową umowę, a nie oznaczoną jako ta "oferta specjalna do hostowania serwerów gier". Więc stawiasz je wtedy "bez ich zgody". Mówią, że podkładką jest także wysyłany meiling z działem handlowym, w którym były odpowiedzi, że w standardowej ofercie można stawiać serwery gier. Tylko jak kolega poprosił o załączenie takiego pliku do umowy, to się nie zgodzono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgodnie z naszym regulaminem, w standardowej ofercie nie można hostować serwerów gier.

Zapis ten chroni nas przed nadmiernym obciążaniem infrastruktury, produkowanymi przez serwery gier,

astronomicznymi ilościami pakietów na sekunde. Dlatego w przypadku tego typu serwerów, prosimy

o konsultację z działem handlowym.

 

>Pracownik, z którym rozmawiałem wydał mi się niekompetentny ponieważ po

> na każdą odpowiedz musiałem czekać. Tutaj mają minusa.

 

Proszę o wyrozumiałość, niestety ze względu na sezon urlopowy, najprawdopodobniej rozmawiał Pan z

osobą odpowiedzialną za obsługę handlową pakietów hostingowych i stąd istniała konieczność konsultacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Pozwolę sobie zacytować odpowiedź na moją prośbę o oferę:

Jeśli chodzi o ofrtę na serwery gier, za pasmo łącza płaci się osobną stawkę, cena wyjściowa

to 99 zł netto per mbit, przy większych przepustowościach istnieje możliwość negocjacji cen.

Proszę określić jaka przepustowość Pana interesuje w celu przygotowania oferty.

 

W ciągu najbliższych dwóch miesięcy zaprezentujemy na stronie specjalną ofertę na serwery dedykowane

pod gry.

Czyli pewnie z 1200zł/miesiąc mnie wyniesie koszt sprzętu, łącza i czegośtam. Idę dalej szukać ofert.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli pewnie z 1200zł/miesiąc mnie wyniesie koszt sprzętu, łącza i czegośtam. Idę dalej szukać ofert.

 

Znaczy uważasz, że cena wyjściowa 99 PLN/Mbps to dużo...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczy uważasz, że cena wyjściowa 99 PLN/Mbps to dużo...?

Według mnie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie tak.

 

No to ja chyba do złych drzwi pukam bo jakoś prawie się nie spotykam z takimi cenami w Polsce... (pomijam oczywiście budżetówki z pecetami w szafach...).

 

Reasumując, 99 PLN już na starcie to naprawdę bardzo mało, chociaż mógłbym zmienić zdanie, gdyby się okazało, że ta cena prawie się nie zmienia wraz ze wzrostem pasma...

 

Chociaż z drugiej strony.. Różni ludzie mają różne wymagania, tudzież różne spojrzenie na ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według mnie tak.

W Polsce ? No oczywiście, przyzwyczajenie do zagranicznych ofert robi swoje..

Pokaż nam taniej, oczywiście z jakimś sensownym łączem zapasowym w BGB4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AceDude

Ej, ej, ja nie powiedziałem, że sama cena łącza jest zła. Mi nie pasuje to, że łącze przez sporo czasu będzie stało puste, bo wziąć go muszę tyle, żeby godziny szczytu go nie przeciążały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nic sie zlego nie dzielje ale przydaloby sie cos napisac :)

 

ostatnio mialem klopot z loadem na serwerze

popisalem sobie z BOKiem i jako ze jestem u nich ponad 2 lata udalo mi sie wynegocjowac zmiane starego serwera na nowy z ich aktualnej oferty (+- w tej samej cenie) bez placenia oplaty aktywacyjnej

 

jako ze moj staly admin zna sie na sieciach i linuxach ale nie zna na plaformach hostingowych wynajelem do przenosin jednego z userow WHT

serwer dostalem po jakis 10 dniach bo byly klopoty z licencja DA ale w zamian dostalem lepszy procek wiec sie nie skarze :)

mialem klopot z przenosinami ale wszystko w koncu sie udalo

serwer smiga super bez problemow

 

ogolnie od dawna (z rok) nie bylo resetu przez brak pradu (2 lata temu byly co kilka dni...) itp

lacze ok w nocy mozna wyciagnac na jednym procesie 10mb/s a w godzinach szczytu 1mb/s

na starym serwerze bywaly kilkuminutowe awarie lacza miedzy 5 a 7 rano (dane z powiadomien ich wlasnego monitoringu xD)

za ta cene (okolo 500pln/msc) jest bardzo dobrze i szczerze polecam :)

 

w razie pytan piszcie - zagladam utaj wiec na pewno odpowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniło się coś w kwestii zasilania awaryjnego? (Agregat miał być ponad rok temu)

 

Jak wygląda aktualnie sieć w serwerowni SH? (realnie - jacy dostawcy łącz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy zmieniło się coś w kwestii zasilania awaryjnego? (Agregat miał być ponad rok temu)

 

Jak wygląda aktualnie sieć w serwerowni SH? (realnie - jacy dostawcy łącz)

 

Nask, level 3 i chyba Netia - agregatu nie ma, nawet niedawno była spora awaria zasilania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś realna szansa, że agregat będzie? Czy to tak jak z tą listą łączy na www?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×