Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Oj nie, to jest zlozony problem. Sprawa jest na tyle skomplikowana, co moze dobrze zobrazowac przyklad root serverow i projektu tytan. Zamiast sie bronic to zwiekszaja przepustowosc swoich lacz 10 lub 100 krotnie aby przyjmowac dosy i nawet tego niezauwazac. Czemu? Niema 100% obrony.

 

Ale to niezmienia faktu ze ja tego transferu niezuzywam on jest zuzywany WE MNIE a to wielka roznica lub w jakikolwiek inny serwer bo to niejest powiedziane ze atak akruat szedl na nas tylko np. na router.

 

Wiec lepsze filtry, lepsi specjalisci, lepszy hardware i niebyloby az takich problemow, bo jakeis tam zawsze moga byc a nie obciazanie biednych klientow takimi kwotami.

 

UPDATE: serwer nadal niedziala, minela 1 godzina 30 minut w najlepszym czasie ogladalnosci.

A jaktam u innych? Tez nadal nic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UPDATE: serwer nadal niedziala, minela 1 godzina 30 minut w najlepszym czasie ogladalnosci.

A jaktam u innych? Tez nadal nic?

 

bez zmian. dziala ale 100x wolniej

 

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ciekawe, ciekawe !! ataki DDoS sa ostatnio kierowane na strony "warezowe" ( i to dobrze) Twoj serwis dotyczy jakiego tematu ? ataki DDoS mozna bez problemu kierowac na "null" , zalezy to od uslugodawcy czy chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu ostatnio i czemu na strony warezowe. Ataki dos sa byly i beda w dodatku niewiem czy wiesz co sie dzialo z avx.pl, swietna firma hostingowa ktora szybko lapala klientow i przez to ze zadobrze im szlo to ja co chwile potem DoS'owala konkurencja az wkoncu tym wszystkim walneli i wchlonela ich wieksza firma.

 

Nadal nic zaraz minie druga godzina offline'u.

 

UPDATE: ednet u mnie nadal nic :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadal nic zaraz minie druga godzina offline'u.

 

moj serwer juz dziala z normalną szybkością

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzwonilem raz jeszcze, zaraz powinni wlaczyc. Czekamy offline tylko lekko ponad 2 godziny.

Widze ze temat czyta Dariusz M. zaraz poznamy stanowisko SD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czemu ostatnio i czemu na strony warezowe. Ataki dos sa byly i beda w dodatku niewiem czy wiesz co sie dzialo z avx.pl, swietna firma hostingowa ktora szybko lapala klientow i przez to ze zadobrze im szlo to ja co chwile potem DoS'owala konkurencja az wkoncu tym wszystkim walneli i wchlonela ich wieksza firma.

 

Ty masz na mysli ataki DoS czy DDoS bo to duza roznica, w pierwszym przypadku wystarczy firewall w drugim moga byc problemy z ochrona bo to skomplikowane. Ataki DoS moze wykonac kazde "dziecko" ataki DDoS to juz inna bajka. Nie zmieni to jednak faktu, ze ataki DoS czy DDoS nie naleza do codziennosci i odbiarca pakietow musi duzo miec nabrojone, a ataki konkurencji w branzy hostingowej ... to bajki i wymowki nieudolnych dostawcow uslug.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już nasi technicy informowali - jeden z serwerów został potraktowany atakiem DDoS.

Większość infrastruktury działała cały czas.

Ok. 300-400mbit TCP ruchu na porty 80 i 443 tego serwera, oraz ponad 200mbit UDP.

O ile z tym drugim szybko sobie poradziliśmy (nasze rezerwy wystarczyły do przyjęcia tego

w sposób bezstratny), wyfiltrowanie pozostałej części musiało się niestety odbyć przy udziale

naszego usługodawcy obsługującego ruch m.in. z ASów atakujących, i to trwało najdłużej.

Serwer-ofiara został zupełnie odłączony od sieci, z kilku oczywistych powodów.

Celem ataku był serwis warezowy hostowany na serwerze Pana "Czerwiaka".

 

 

Odnosząc się do narzekania na ilość wygenerowanego transferu - w naszym systemie na bieżąco

można oglądać ilość zużytego transferu i planować jego wykorzystanie. Tak jak w każdej innej firmie

na świecie. Poza tym nadtransfer który Pan "Czerwiak" neguje, nie ma żadnego

związku z atakami DDOS, których nie było w grudniu. A to właśnie za grudzień

otrzymał Pan fakture za nadtransfer.

 

W przyszłości na pewno zastanowimy się nad hostowaniem traści o dyskusyjnej legalności - niestety dostaliśmy już sporą ilość skarg na ten serwis. Z drugiej strony wprowadzimy w najbliższym czasie dodatkowe zabezpieczenia, które pozwolą na uniknięcie zakłóceń nawet przy większych atakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... Celem ataku był serwis warezowy hostowany na serwerze Pana "Czerwiaka"...

 

dziekujemy Panie Czerwiak i koniec dyskusji !!!

 

@ serwerydedykowane.pl - my juz oddawna blokujemy serwisy warezowe, szkoda nerwow i kosztow, ktore prawdopodobnie nie beda w podanym przypadku wyrownane, proponuje zablokowac serwer i po oplaceniu wszelkich dodatkowych kosztow udostepnic dane (bazy, strosyn www i inne) - mala porada :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brawo za stawianie siebie samego w zlym swietle. Niehostuja Panstwo strony warezowej tylko strone ktora po pierwsze niehostuje zadnych plikow, wiec niejest warezem, ma w nazwie warez to prawda ale to wszystko co ja laczy z warezem. Jest to jedynie forum dyskusyjne.

 

To ze jest to 39 strona w Polsce wedlug ruchu w rankingu alex'y to spore prawdopodobiestwo ze komus sie to niespodoba szczegolnie konkurencji.

 

Skargi byly sa i beda chocby od 500 serwisow ktore z nami konkuruja i codziennie probuja nam zaszkodzic chocby wlasnie pisaniem takich niepowaznych skarg do SD.

 

19321815524611monthvx0ph4.png

 

Mam rozumiec ze zaznaczone w kolku obszary niesa dosem? To bardzo dziwne patrzac szczegolnie na 12 innych miesiecy i 3 tygodnie na wykresie ktore ksztaltuja sie identycznie a dopiero w ostatnim tygodniu 2 duze kilkunastogodzinne ataki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jest to jedynie forum dyskusyjne.

 

I pewnie gadacie tam jedynie o "pierdołach" ?

 

edit:

 

aż sprawdziłem, darkwarez.pl, cytuję:

 

linki do pelnych wersji gier

linki do filmow i seriali

linki do pelnych wersji programow

..

 

a tam pełno linków do tego..

i to nie jest warez ? dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nazywaj to sobie jak chcesz, plikow niemamy indexujemy jedynie internet.

 

Polskie prawo stoi po naszej stronie i tyle nam wystarcza, wiec radze odstawic emocje na bok i spojrzec prawdzie w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jak na mój gust GIGAMINUS dla Superhosta.. tylko, że plusów już dawno nie mają... heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I pewnie gadacie tam jedynie o "pierdołach" ?

 

edit:

 

aż sprawdziłem, darkwarez.pl, cytuję:

 

linki do pelnych wersji gier

linki do filmow i seriali

linki do pelnych wersji programow

..

 

a tam pełno linków do tego..

i to nie jest warez ? dobre

 

słuchaj, ja tak z osobna, jako wolny strzelec, niezrzeszony z własnym zdaniem:

 

to co ktos ma na serwerze to serwerowni nic do tego. powinni zrobić wszystko aby oszczedzic serwer i transfer.

a dopiero PO FAKCIE EWENTUALNIE powinni na spokojnie porozmawiac co tam jest i jak na to sie patrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchaj, ja tak z osobna, jako wolny strzelec, niezrzeszony z własnym zdaniem:

 

to co ktos ma na serwerze to serwerowni nic do tego. powinni zrobić wszystko aby oszczedzic serwer i transfer.

a dopiero PO FAKCIE EWENTUALNIE powinni na spokojnie porozmawiac co tam jest i jak na to sie patrzy.

 

Oczywiście, to 2 osobne tematy ale jak już P.Czerwiak zaczął temat, że to nie warez a tak właśnie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialem juz zebys nazywal to sobie jak chcesz oraz wyjasnilem ze niejest to typowy warez.

 

Doszly do glosu emocje ze strony SD wiec prawdopodobnie dzial handlowy mnie jutro zje.

Mozecie sie juz cieszyc a tymczasem czekam na wyjasnienie ze strony SD jak juz tu jestesmy odnosnie tych dwuch kilkunastogodzinnych dos'ow poniewaz niezuzylem tego ja na 100% i jest to taka sama sytuacja jak dzisiaj przed kilkoma godzinami, ogromny wzrost uploadu niczym niepoparty = dos = niemoja wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwał jak zwał. warez, legal, nielegal - IMO bez różżnicy. Jezeli nie trzymał plików nielegalnych to jest czysty. ale nie mi to oceniać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zwał jak zwał. warez, legal, nielegal - IMO bez różżnicy. Jezeli nie trzymał plików nielegalnych to jest czysty. ale nie mi to oceniać :D

 

No i brawo za bezstronnosc, przedmiotem tego tematu jest ustalenie czy mam placic za transfer + DoS czy tylko transfer. Na dos'y niemam wplywu po swojej stronei zrobilismy wszystko i to operator lacz reaguje wiec ja sie od tego odcinam.

 

Kwestie prawne pozostawcie policji i prokuraturze bo do tego celu zostaly stworzone.

 

Takze czekamy na stanowisko SD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było żadnych niejasności i zarzutów w naszym kierunku - zawsze takie niejasności staramy się rozwiązywać na korzyść klienta. Ruch kwestionowany zostanie odjęty, bez żadnego sprawdzania i dochodzenia co te 7mbit wygenerowało. Tak czy inaczej kwestionowany ruch/atak z grudnia to ok. 3% transferu wygenerowanego, co nie zmienia w sposob znaczący poziomu nadtransferu. Faktura za ruch ponadnormatywny zostanie skorygowana o odpowiednią kwotę. Tak czy inaczej polecam pilnować transferów, żeby nie narażać się na dodatkowe koszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wyjasnienie sprawy. Szkoda tylko ze tyle naszych e-maili zostalo zignorowanych z pytaniami o caly incydent, niescislosciami w wykresie oraz propozycjami zwiekszenia oferty serwera ktory posiadamy.

 

Na koniec wyslalem bardzo dokladny opis calego zdarzenia do Panstwa dzialu handlowego kilka minut temu, mysle ze wyjasni to wszystkie watpliwosci odnosnie platnosci jak i kilku niefortunnych slow w tym temacie aby niebylo juz negatywnych niczym niepopartych komentarzy odnosnie naszego serwisu jak i Panstwa poczynan jako uslugodawcy.

 

To tyle narazie z naszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czy inaczej polecam pilnować transferów, żeby nie narażać się na dodatkowe koszta.

 

a gdzie nalezy tego pilnować ?

MRTG w panelu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkie Pańskie zgłoszenia odpowiadamy praktycznie od razu, od 4 grudnia do 2 stycznia kiedy przeczytał Pan fakturę nie mamy w systemie żadnego zgłoszenia z Pańskiej strony. Żadne zgłoszenia do naszego systemu nie zostały zignorowane. Ja pozwoliłem sobie ustosunkować się tylko do zarzutów - to nie z naszej, a Pańskiej strony padły zarzuty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MRTG pokazuje wykres i dodatkowo jest podana suma spalonego transferu z naszego systemu - na bieżąco. Wykres jest dla wygody - można zawsze porównywać z własnym, wizulanie obserwować ruch. Wartości "Dane odebrane w tym miesiacu" oraz "Dane wyslane w tym miesiacu" to liczba przesłanych danych. W przypadku awarii slicza, zdarza się, że serwer nie ma dostępnego wykresu - wtedy ruch nie jest zupełnie naliczany i przyjmowany jest 'zerowy'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×