Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

Pod serwery gier niestety nie polecam.

Ich infrastruktura sieciowa ciężko wytrzymuje dużą ilość pakietów na sekundę.

Chyba, że po naszym odejściu z ich lączy coś się polepszyło, ale wątpię, skoro nawet gdy została tam jedna nasza maszyna to loss w szycie był na poziomie 3% na 1000 pingów.

Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji przez SD było zakupienie nowego routera, ale po prostu im się to nie opłacało, bo dla nich tak małe straty nie są szkodliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh

po ponad roku dostalem umowe do podpisania

nawet SLA jest (takie sobie ale jest :))

 

no po malu pna sie do gory jesli chodzi o jakosc uslug :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, po miesiacach spokoju nagle cios ponizej pasa.

Mamy serwer C2D z 2 GB Ramu i 10 Mb lacze.

 

Przez ponad rok u nich siedzimy i na poczatku niebylo najlepiej, wiele padow lacza, pradu, technicy niepotrafili sprawdzic ze sieciowka sie spalila (domyslam sie ze nadal sa te same osoby) ale na szczescie ostatnio sprzet sie trzyma wiec niemusimy nic do nich pisac.

 

Do czasu. Wszystko rozchodzi sie o transfer i nasze proste wyliczenia:

- Listopad 26 725 985 wyswietlen (zmiescilismy sie w 1500 GB zakladam ze nie na styk wiec ponizej 1500 GB a takie dane niesa udostepniane)

- Grudzien 31 005 552 wyswietlen ( naliczony transfer 2300 GB)

 

Statystyki miarodajne wedlug PBI Gemius SA.

 

W grudniu mielismy 4 200 000 wiecej wyswietlen niz w listopadzie co daje ~20% wiecej niz w listopadzie.

 

1500 GB + 20% = 1800 GB w najgorszym przypadku a nie 2300 GB.

 

Z miesiaca na miesiac nagle transfer wzrosl o ponad 50% (!!!). Jest to totalne nieporozumienie i rzadanie od nas zaplaty dodatkowych 990 zl przy oplacie miesiecznej za serwer 400 zl.

 

Co zawinilo? Oczywiscie brak limitow na pakiet ktory zakupilismy, czyli 10 Mb a mielismy lacze bez ograniczen. Niedostalismy zadnej informacji ze zblizamy sie do granicy lub ja przekroczylismy, niezostala nam zaproponowana zadna oferta ktora by byla o wiele wiele tansza (cokolwiek by zaproponowali) niz zlotowka za kazdy dodatkowy 1 GB transferu.

 

Jesli by byl limit to strona zaczelaby dzialac wolniej, co za tym idzie kupilibysmy lepsze lacze/serwer a nie teraz mysleli co zrobic z takim rachunkiem.

 

1400 zl oplat zamiast 400 zl... to jest roznica.

 

Wedlug naszej teorii takie dzialanie to proba pozbycia sie klienta, ktory byl pomimo niedogodnosci i problemow ciagle z nimi od Listopada 2006. Swiadczyc o tym moze propozycja zlozona przez jednego z szefow SD o przeniesienie sie do konkurencji ovh, livenet itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z miesiaca na miesiac nagle transfer wzrosl o ponad 50% (!!!).

 

nie masz na serwerze mrtg? Pokazałby odrazy jaki jest transfer.

Jeśli chodzi o zwiększenie transferu to może był jakiś atak na Twoj serwer.

 

PS. Z takim transferem polecam przeniesc się do DE.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety, po miesiacach spokoju nagle cios ponizej pasa.

Mamy serwer C2D z 2 GB Ramu, 10 Mb lacze i 1500 GB limit transferu.

1500 GB + 20% = 1800 GB w najgorszym przypadku a nie 2300 GB.

2,3 TB na 10 mbit/s łączu? Przecież przy 100% wysyceniu w jedną stronę przez całą dobę byłoby to 3 TB. Trudno raczej osiągnąć taki rezultat, chyba, że rzeczywiście łącze było niemal cały czas całkowicie wysycone lub wliczają też ruch przychodzacy i mieliście go dużo.

 

Na Waszym miejscu poprosiłbym o jakieś logi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2,3 TB na 10 mbit/s łączu? Przecież przy 100% wysyceniu w jedną stronę przez całą dobę byłoby to 3 TB. Trudno raczej osiągnąć taki rezultat, chyba, że rzeczywiście łącze było niemal cały czas całkowicie wysycone lub wliczają też ruch przychodzacy i mieliście go dużo.

 

Na Waszym miejscu poprosiłbym o jakieś logi...

 

Dali nam tylko to:

19321815524611monthvx0.png

 

Jak widac brak limitu, i niejest ciagle obciazone, jedynie w dzien bardziej skacze.

Pomimo proby wyjasniania (wysylamy juz okolo 8 e-mail) ciagle slyszymy tylko

"nieodstapimy od tej kwoty". Zero dialogu.

 

Na wykresie sa tez 2 dziwne odchyly od normy te niebieskie gorki (upload), nic na serwerze niebylo zmieniane/robione dzien jak codzien a tu przez kilkanascie godzin takie nasilenie ruchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wykresie sa tez 2 dziwne odchyly od normy te niebieskie gorki (upload), nic na serwerze niebylo zmieniane/robione dzien jak codzien a tu przez kilkanascie godzin takie nasilenie ruchu.

To niebieskie to raczej download, czyli ruch DO serwera. Może to jakiś atak DDoS? Przypominasz sobie, żebyś coś wtedy ściągał przez cały dzień?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość normanos
Statystyki miarodajne wedlug PBI Gemius SA.

ale chyba nie liczysz gemiusem transferu?!? :D

 

Jak widac brak limitu, i niejest ciagle obciazone, jedynie w dzien bardziej skacze.

a co, chciałbyś, żeby w nocy było tak samo? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic niesciagalismy... ale to to juz jest na 99% DoS... i to niejest nasza wina... blokujemy na serwerze upload/download... ale po stronie operatora lacza.. spojrzcie....

 

 

19321815524611111dayrb8.png

 

Stalo sie to przed chwila... wysylam to do SD zobaczymy co zrobia.

 

Ok odetkalo sie... w szczycie doszlo do 80 Mb

 

19321815524611111111111yd3.png

 

Ciagle czekamy na reakcje SD, juz 30 minut i nic, teraz w ogole serwer odmowil posluszenstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przewiduje ze SD niedługo straci chyba wszystko co sie rusza...

 

zapowiadała się firma ciekawie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dzwonilem, zajmuja sie tym do godziny powinno sie udac przynajmniej z tego co mowia. ://

Narazie serwer lezy i kwili.

 

Wszystko co moge zrobic to tylko zdawac relacje w tym meijscu i czekac ://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie dzwonilem, zajmuja sie tym do godziny powinno sie udac przynajmniej z tego co mowia. ://

Narazie serwer lezy i kwili.

 

Wszystko co moge zrobic to tylko zdawac relacje w tym meijscu i czekac ://

 

tez dzwonilem bo serwer na jakim mam konto chodzi 100x wolniej niz zawsze. technik powiedzial ze jest atak na inny serwer, chyba mial na mysli Twój :D

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez dzwonilem bo serwer na jakim mam reselera chodzi 100x wolniej niz zawsze. technik powiedzial ze jest atak na inny serwer, chyba mial na mysli Twój :D

 

Ed

 

Mozliwe :F... co ja moge poczac, ze swojej strony zrobilem wszystko ograniczylem lacze upload i download do 10 Mb skoro niezrobiono tego za mnie, ale to niepomoze bo to po stronie lacza operatora. Transfer wzrosl w minute do 80 Mb z 10... ostro ktos pogrywa.

 

Oczywiscie mam wszystkie filtry kernelowe wlaczone.

 

Najgorsze ze to potem mi wystawiaja rachunki za transfer, ze niezabezpieczonego routera odpowiednio.

 

Swoja droga sie zastanawialem czemu serwer przez ostatnie dni zaczol strasznie sie dziwnie zachowywac, pomyslalem ze to znowu problemy z php i opcode cacher'em wiec zarwalem nocke i przywrocilem odpowiedni porzadek. Pomoglo, ale tak naprawde sie widocznie Dos skonczyl...

 

update: heh poprostu odlaczyli moj port

mam nadzieje ze ta walka niepolega na odcieciu mnie na godzine z neta

i poczekaniu az atakujacy sie znudzi ;c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mozliwe :F... co ja moge poczac, ze swojej strony zrobilem wszystko ograniczylem lacze upload i download do 10 Mb skoro niezrobiono tego za mnie, ale to niepomoze bo to po stronie lacza operatora. Transfer wzrosl w minute do 80 Mb z 10... ostro ktos pogrywa.

 

Oczywiscie mam wszystkie filtry kernelowe wlaczone.

 

Najgorsze ze to potem mi wystawiaja rachunki za transfer, ze niezabezpieczonego routera odpowiednio.

 

Swoja droga sie zastanawialem czemu serwer przez ostatnie dni zaczol strasznie sie dziwnie zachowywac, pomyslalem ze to znowu problemy z php i opcode cacher'em wiec zarwalem nocke i przywrocilem odpowiedni porzadek. Pomoglo, ale tak naprawde sie widocznie Dos skonczyl...

 

update: heh poprostu wylaczyli moj switch

mam nadzieje ze ta walka niepolega na odcieciu mnie na godzine z neta

i poczekaniu az atakujacy sie znudzi ;c

 

Ciebie odcieli ale dalej siec nie dziala! POdobno jeszcze 30 minut :D

 

Edit: Chyba wlasnie to jest metoda superhostu w wypadku takiego ataku. mam na mysli przeczekanie :D

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Dostałem informacje od znajomego że dostał on do zapłacenie dość sporą kwotę za przekroczony transfer.

Mi się tutaj zdaje że te opłaty są wystawione na złej podstawie ... ale przecież nie wiem co się dzieje w serwerydedykowane.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec, to nawet niebede dzwonil.

Swoja droga latwo taki atak przeprowadzic, wystarczy 80 kompow z 1 Mb neostrada.

Powiedzmy ze na wszelki wypadek 90 kompow, kazde dziecko takie cos moze zrobic, a duzo gorzej sie obronic i namierzyc.

 

No nic trzeba czekac, juz ponad godzina ://.

 

update: malu123 ciekawie mowisz czyli to nie jednostkowy przypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wiedziec, to nawet niebede dzwonil.

Swoja droga latwo taki atak przeprowadzic, wystarczy 80 kompow z 1 Mb neostrada.

Powiedzmy ze na wszelki wypadek 90 kompow, kazde dziecko takie cos moze zrobic, a duzo gorzej sie obronic i namierzyc.

 

No nic trzeba czekac, juz ponad godzina ://.

 

update: malu123 ciekawie mowisz czyli to nie jednostkowy przypadek

 

chyba trzeba więcej. atak powoduje naplyw pakietów na serwer a neostrada 1MB ma upload 32KB/sek. Aby uzbierać to na 80MBit/sek potrzeba znacznie więcej komuterów.

 

Słyszalem że są routery posiadające obronę przed DDOSem. Drogie one są?

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależy to jeszcze przed jakimi rodzajami ddosienia chcesz się bronić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zależy to jeszcze przed jakimi rodzajami ddosienia chcesz się bronić...

 

hmm... trudne pytanie.

myslalem że jesli bylo by zabezpieczenie przed DDOSEm to kazadego rodzaju.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×