Skocz do zawartości
ednet

Http://serwerydedykowane.pl - Co Myslicie?

Polecane posty

lacze jest stabilne ale gorzej z moja maszynka

co jakies 10 minut mam skok obciazenia

ma ktos pomysl co to moze byc (w cronie nic nie ma - sprawdzalem kilka razy... ;) )?

skoki1.png

 

 

ps. pewien czas temu w piatek padl jeden dysk (z raidu)

niestety mialem pilne sprawy rodzinne i musialem wyjechac

zadzwonilem w poniedzialek rano i zameilowalem

przyszla szybka odpowiedz ze rzeczywiscie cos jest nie tak z dyskiem i zapytanie kiedy moga wymienic

w ciagu kilku h szybka wymiana i no problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzis od wczesnego rana sa chyba problemy z łączem w "DC" w Gdańsku. Czy ktoś z Was posiadający tam serwer ma też ten problem? Czy to tylko problem w serwerze na jakim mam konto?

 

Na infolonii panienka nie ma zielonego pojęcia co mówić klientom a jak poprosilem o rozmowe z kims kompetentnym to administratorzy są zajęci a kierownik nie wiadomo kiedy będzie.

 

Do niedawna bylem na ich serwerze w Leaseweb i to było niebo a ziemia. Leaseweb porównując to był mercedes :D

 

Porażka.

 

Ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis od wczesnego rana sa chyba problemy z łączem w "DC" w Gdańsku. Czy ktoś z Was posiadający tam serwer ma też ten problem? Czy to tylko problem w serwerze na jakim mam konto?

 

Na infolonii panienka nie ma zielonego pojęcia co mówić klientom a jak poprosilem o rozmowe z kims kompetentnym to administratorzy są zajęci a kierownik nie wiadomo kiedy będzie.

 

Do niedawna bylem na ich serwerze w Leaseweb i to było niebo a ziemia. Leaseweb porównując to był mercedes :D

 

Porażka.

 

Ed

 

Taa, lezy cała klasa 195.114.1.0/24, chyba tez 194.169.227.0/24. Do klasy 193.218.155.0/24 nie ma prawdopodobnie routingu z TP.sa, takie przynajmniej mam sygnały. Taka mała awaria ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

194.169.227.0/24 tez nie dziala

 

dostalem od ich szefa informację że spalił się router i bedzie w ciagu max 15 minut wymieniony na nowy, a już jest po tym czasie

 

ed

 

Edit: jest 10.15 i już łącze działa OK. Mam nadzieję że nie bedzie za szybko znowu jakichś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a tu co sie stalo ?

 

Forbidden

 

You don't have permission to access / on this server.

Apache/2.0.52 (CentOS) Server at www.serwerydedykowane.pl Port 80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jak to co się stało?! :)

You don't have permission to access / on this server.

 

Znaczy jesteś niemile widziany :)

 

ps. uwaga z tyłu :P masz literówkę w stopce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też od początku same jazdy...

 

Ostatnio już się sporo polepszyło, dołożyłem RAMu, serwer sie nie przycina - jest ok, nowe łącze działa lepiej, cacy.

 

ale wczoraj w godzinach wczesno - wieczornych padł serwer - nie pinguje - nie dziala, zadzwonilem do serwerowni miły koleś obiecał mi,

że dziś o 7 rano serwer ruszy. powodem awari najpierw byla sieciówka, potem plyta główna. mamy godzine 13:30 jestem po telefonie do SD, i dowiedzialem sie że technik bedzie o 14 :/

 

Gdybym to JA był prezesem takiej firmy i chciał bym, zeby działa dobrze, to kazał bym tam komuś zamieszkać :]

a jak nie zamieszkac to jakies dyżury 24 godzinne prowadzic. No nie moze byc tak, ze padł sprzęt i nie ma komu tego zrobic.

 

a wczoraj konsultant na linii owszem, powiedział ze chetnie wymieni mi karte zeby bylo szybko - ale nie wiadomo czy znajdzie jakąś :)

no niech mi nikt nie mowi ze w serwerowni nie ma czesci zamiennych :)

a moze technik bedzie o 14 poniewaz komputronik otwierają o 13 i trzeba czesci kupic do mojego serwera :]

 

są i pozytywne strony...

jest JEDNA osoba ktora ZAWSZE odpowiada mi na pytania rzeczowo i konkretnie.

wiecie może kim jest w SD pan Aleksander Mach (bo o nim mowa)? konsultant? admin? technik? własciciel?

pisze z SD z wieloma osobami tak naprawde, a zawsze modle się zeby to on mi odpowiedział. :P

 

 

aha, jeszcze jedno pytanie. od samego poczatku gdy przesiadlem sie na szybszy serwer w pakiecie mam opcje RESCUE.

 

ona nie działa już miesiac. zgłaszałem to ale nic z tego nie wynikło.

 

czyli zgodnie z regulaminem, nie działająca usługa, podlega reklamacji tak?

 

więc miesiac 570 zł za serwer, nie działa 720 z 720 godzin,

czyli 570 pln * 300% = 1710 PLN

 

czy są mi winni 1710 pln ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest JEDNA osoba ktora ZAWSZE odpowiada mi na pytania rzeczowo i konkretnie.

wiecie może kim jest w SD pan Aleksander Mach (bo o nim mowa)? konsultant? admin? technik? własciciel?

 

wspolwlasciciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwarc
Gdybym to JA był prezesem takiej firmy i chciał bym, zeby działa dobrze, to kazał bym tam komuś zamieszkać :]

a jak nie zamieszkac to jakies dyżury 24 godzinne prowadzic.

 

 

Z takim podejściem to SD zamieniłbyś w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z takim podejściem to SD zamieniłbyś w to

 

no - faktycznie. ludzie płacą za serwer miesiecznie tyle ile niektorzy zarabiają miesiecznie w tym kraju.

ja nie chce zeby moj osobity technik stał na baczność przy serwerze czy jest potrzeba czy nie i czekał by przy złotym telefonie na

to az zadzwonie cz nie, tylko zeby w nocy tez przebywała tam JEDNA KOMPETENTNA osoba ktora potrafi zareagować.

 

jasne, mozna by robic tak jak do tej pory: (autentyk) coś sie zwiesiło - wystarczy zresetować, a zresetowanie w weekend kosztuje 199 netto, bo jak powiedział konsultant trzeba otworzyć budynek. Tez bym chciał otwierać budynki za 199 pln :unsure:

 

a jeszcze poza tym - RESCUE jest po to zeby nie ganiac technika i jak potrafisz, to mozesz naprawić sobie serwer sam zdalnie. tylko że to NIE DZIAŁA od miesiaca :/

 

też wina non-profit ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widmo: tam nie musi być na miejscu ani jednej osoby, starczy, że ktoś poważnie podejdzie do swojej pracy i kiedy będzie potrzebny wsiądzie w samochód i w 20 minut zrobi co trzeba.

 

A jeśli mu się nie chce albo właśnie ogląda mecz to za 50 zł można kupić unit który zrebootuje tego udającego serwer whiteboxa po jednym smsie z autoryzowanego numeru. No ale zdecydowanie bardziej opłaca im się liczyć zdesperowanego usera za pracę po godzinach. Na czymś trzeba zarobić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od 17:45 (obecnie u mnie jest 18:26) mój serwer jest niedostępny, tak samo jak ich serwis www.

Pewnie znów "prąd wysiadł". Co za firma...

 

UPDATE: o 18:35 ruszyło - 50 minut awarii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to tylko u mnie czy infrastruktura im padła i nie działa nawet ich strona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja o tej porze pracowałem wczoraj pełną parą i na pewno zauważyłbym rozłączenie konsoli. Nic takiego nie miało miejsca.

Podejrzewam że to mógł być problem z routingiem, napisałem im maila, że takie rzeczy się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi,

 

 

Jak wyglądają teraz opinie teraźniejszych klientów ??? Jak wygląda u nich poziom jakości serwerów, łącz ?? I jak z tymi padami ?

Wiadomo o co chodzi :) Po prostu rozważam zakup dedyka w .pl do 350zł/miesiąc i szukam jak najlepszego pod moje wymagania dedyka w .PL :P Nie ukrywam że chodzi tutaj o serwer gier (nie będę sprzedawać itp. tylko uruchomić na nim z 4 publiki ! :) )

 

 

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zainteresuj się ofertą livenet.pl/oferta3.pdf kupiłem u nich dedyka po 1 h dostałem już dane, teraz mi ich admin instaluje packi bo zapomnieli. Ja również kupiłem na serwer csa (pingi od siebie mam 40 ms neo 1 mega). Jak narazie daje im 5+ bo tanie ceny maja, kontakt w miare, i pomoc na duzym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja przeglądam oferty różnych firm. A widzę że nikt na temat serwerydedykowane.pl się nie wypowiada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×