Skocz do zawartości
skip850

Domena eu

Polecane posty

Witam wszystkich. Gdzie aktualnie można zakupić domenę eu w niskiej cenie oraz z niskim kosztem jej przedłużenia. Pozdrawiam

 

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że taniej niż w ovh nigdzie nie znajdziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W nazwa.pl jest promocja - 3 domeny za darmo, ale znając życie trzeba będzie ją przedłużyć ją minimum raz przed transferem domeny. Cenowo dla domeny .eu lepiej wypada MZone od OVH :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ciekawą ofertę posiada nazwa.pl. Rzeczywiście mają aktualnie 3 domeny .eu za 0zł, a przedłużenie nie jest wcale najdroższe. Z tego co się orientuję są sprawdzoną firmą i raczej się na nich nie narzeka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie ciekawą ofertę posiada nazwa.pl. Rzeczywiście mają aktualnie 3 domeny .eu za 0zł, a przedłużenie nie jest wcale najdroższe. Z tego co się orientuję są sprawdzoną firmą i raczej się na nich nie narzeka:)

Może dla Ciebie ~20zł to niedużo. Za to można mieć kilka piw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W http://namecheap.com masz .eu w cenie 10 dolców za rejestrację i odnowienie + bodajże darmowego whoisguarda na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wszystkie tutaj wymienione polskie firmy są bezpośrednimi rejestratorami domen? Miałem już przygodę z firmą będącą pośrednikiem w rejestracji domen i nie chce mieć doczynienia z takimi rejestratorami - pośrednikami(40 maili żeby uzyskać kod authinfo - oczekiwanie 2 tyg). Będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wszystkie tutaj wymienione polskie firmy są bezpośrednimi rejestratorami domen? Miałem już przygodę z firmą będącą pośrednikiem w rejestracji domen i nie chce mieć doczynienia z takimi rejestratorami - pośrednikami(40 maili żeby uzyskać kod authinfo - oczekiwanie 2 tyg). Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

W przypadku domeny eu sprawa jest prosta, kod autoryzacujny dla przenoszonej domeny mozna uzyskac w extranecie rejestratora:

 

http://www.eurid.eu/pl/abonenci-domen-eu/zawiaduj-swoja-domena-eu

 

Nie jestes tu uzalezniony od widzimisie aktualnego rejestratora domeny, jak to ma miejsce w przypadku domen .PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie o to mi chodzi. Wiem że firmy są pośrednikami. ale miałem sytuację(opisywałem na tym forum) że firma hostingowa była pośrednikiem i zarejestrowała mi domenę u rejestratora, który jest pośrednikiem NASK. Czyli było dwóch pośredników. Mam konto na chmurce i oni są bezpośrednio rejestratorami - czyli ich partnerem jest NASK, a nie jeszcze kolejny rejestrator. Tyle że chmurka nie oferuje domeny .eu dlatego szukam u konkurencji :)

Edytowano przez grzeznik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli firma hostingowa zarejestruje domenę na swój mail?

 

Szczerze mowiąc nie miałem jeszcze takiej sytuacji, ale w przypadku eu, istnieje cos takiego jak "awaryjny kod autoryzacyjny":

 

http://www.eurid.eu/pl/abonenci-domen-eu/transfer-your-eu-domain-name/awaryjny-kod-autoryzacyjny

 

Ze znanych i sprawdzonych przeze mnie firm Netmark.pl, Masternet.pl (partnerzy firmy Consulting Service http://rejestracjadomen.pl), nigdy nie miałem z nimi problemów, oferta bez haczyków. Warto też rozważyć ofertę ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem i to właśnie z Consulting Service wymieniłem mnóstwo maili. Jeśli rejestrator przyjmuje adres email swojego partnera zamiast mojego to chyba coś jest nie tak. Nie chcieli mi nawet udzielić informacji na jaki adres została zarejestrowana domena - po kilkunastu mailach dowiedziałem się jaki ten email miał alias. Poza tym ja "pisałem o chlebie a oni o niebie". Na wszelkie prośby były zazwyczaj w odpowiedzi formułki proszę wysłać wniosek - a ja pisałem na wstępie że nie będę nic takiego wysyłał bo to jest moja domena.

Skorzystam zatem z ovh lub biznes-host. dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

a ja pisałem na wstępie że nie będę nic takiego wysyłał bo to jest moja domena.

Ciesz się wogóle, że jakkolwiek z tobą rozmawiali. Ich klientem jest owa chmurka czy inny krzak i tyle ich interesuje.

Jeśli masz wąty do tego, że owy partner hurtownika nie jest rzetelny, to piszesz odpowiedni wniosek,

potwierdzasz swoją tożsamość i dostajesz authinfo czy cesję bez problemu. Jeśli nie zamierzasz to trudno, twoja strata.

Bo skąd owy hurtownik może wiedzieć, że to rzeczywiście ty działasz w imieniu prawowitego abonenta,

a nie jesteś przypadkiem jakimś przebierańcem chcącym podkraść domenę od drugiej strony?

 

A abonentem domeny jest ten, kto jest widoczny w rejestrze domen. Jeśli będą tam dane owego pośrednika, to cóż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chmurka nie jest partnerem Consultant Service. Bo zaraz ktoś przeczyta i wyciągnie mylne wnioski :) Sytuacja była kuriozalna bo dane były moje - przynajmniej takie widniały w bazie whois na początku. Czemu został podany inny mail? tego nie wiem. ale firma hostingowa nie odpowiadała mi na moje maila-dopiero po trzech tych samych mailach odpowiedzieli że się skontaktują z rejestratorem- więc pisałem do rejestratora. Nie będę podawał numer buta, fiu... żeby udowodnić kim jestem, sory ale nie za to płaciłem. Ja jestem ich klientem, więc wymagam od nich pewnego traktowania. Rozumiem że nie mogą mi podać emaila - ochrona danych osobowych. Ale żeby pisać 10 maili żeby podali alias poczty? Przecież alias nie podlega ochronie danych. Może masz inne zdanie, ale w końcu trzeba od nich czegoś wymagać. Ode mnie w pracy klient oczekuję że jak coś zaprogramuje to będzie działać, a jeśli są błędy to mam to naprawić, Więc co mnie to interesuje że oni nie potrafią sprawdzać czy ich partner nie podaje swojego maila zamiast klienta? A gdzie regulamin nask? Wszyscy są partnerami nask a jak przyjdzie co do czego to się łamie regulaminy.

I jeszcze jedna kwestia: nie mogłem mieć wątów do firmy hostingowej, bo nie wiedziałem jaki mail został podany. Gdy wysłałem z tego co zarejestrowałem konto - rejestrator odpisał że zły mail, gdy wysłałem z innego, odpisali również że zły, a firma hostingowa twierdziła że wszystko jest ok. Dopiero po kilkudziesięciu mailach udało mi się coś ustalić i tak jak pisałem, po kilku mailach do firmy hostingowej, wymusić kontakt z rejestratorem. Był to pierwszy raz gdy rejestrowałem domenę więc nie wiedziałem co i jak powinno wyglądać.

Z tej historii wyciągnąłem wniosek: zero firm które mają jeszcze osobnego rejestratora. Chmurka tak nie działa. Mam hosting i domenę w chmurce i nie muszę być zbywany(domena eu niedostępna dlatego szukam w innym miejscu).

Wracając do tematu to wybór padnie na ovh, gdyż cena/jakość jest najlepsza jaką znalazłem. W biznes-host nie można niestety ukryć danych właściela domeny, nawet jeśli jest to osoba prywatna. Tym bardziej dziwi mnie że w ovh dostałem odpowiedź że nie ma kłopotu(dla domeny .eu),

 

Edytowano przez grzeznik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem ich klientem, więc wymagam od nich pewnego traktowania.

Sęk w tym, że nie jesteś klientem Consulting Service, więc nie masz w teorii podstaw do jakichkolwiek od nich roszczeń. A jakakolwiek chęć pomocy to tylko dobra wola CS, bo równie dobrze rozmowa mogła by wyglądać w stylu - proszę id partnera i hasło autoryzacyjne / nie ma? to na drzewo/do tego od kogo kupiło się usługę.

 

 

 

Więc co mnie to interesuje że oni nie potrafią sprawdzać czy ich partner nie podaje swojego maila zamiast klienta?

Do rejestru wpisuje się zazwyczaj to, co jest przekazane przez owego partnera. Nie jest rolą hurtownika weryfikować, do kogo ten mail należy, bo i na jakiej podstawie? Szklanej kuli? Ich (CS) także nie muszą interesować twoje problemy i wąty ;)

 

 

PS: Dane widoczne we whois (poza mailem) możesz ukryć samodzielnie z poziomu euridowego extranetu użytkownika końcowego ;)

Edytowano przez kafi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może bezpośrednio nie, ale skoro zasady uzyskania kodu authinfo określa CS to w jakiś sposób jestem klientem, poza tym chyba przy kupowaniu domeny akceptuje się regulaminy tej firmy? W każdym razie z CS nie chce mieć nic wspólnego ani z firmą hostingową, która oczywiście jest winna.

Wracając do sedna tematu. To czemu panowie z biznes-host nie poinformują o takim panelu i że tam mogę sobie ukryć dane? Ja nie pytałem czy oni mi ukryją dane, tylko czy nie będzie problemu, jeśli ja mogę sam sobie ukryć to ok, ovh oferuje taką funkcjonalność po zakupie domeny - że można z panelu klienta ukryć dane, nie rozumiem czemu bh nie napisał mi że jest opcja z tym extranetem, nie wiedzą?

Napisałem jeszcze do bh z pytaniem o ten extranet, czy tam można ukryć dane i odpisali mi że nie ma takiej możliwości. Zostaje zatem ovh.

Edytowano przez grzeznik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Wracając do sedna tematu. To czemu panowie z biznes-host nie poinformują o takim panelu i że tam mogę sobie ukryć dane? Ja nie pytałem czy oni mi ukryją dane, tylko czy nie będzie problemu, jeśli ja mogę sam sobie ukryć to ok, ovh oferuje taką funkcjonalność po zakupie domeny - że można z panelu klienta ukryć dane, nie rozumiem czemu bz nie napisał mi że jest opcja z tym extranetem, nie wiedzą?

 

Może osoba, która udzielała ci informacji nie była do końca zorientowana w temacie domen eu, moze tez dlatego ze Biznes-host nie jest oficjalnym partnerem EURid, tylko pewnie posiłkuje się pośrednikiem.

 

WYszukiwarka partnerów EURid: http://www.eurid.eu/pl/wybierz-domene-eu/wybierz-rejestratora

 

(ii) Jeśli Rejestrujący jest osobą fizyczną

Jeśli Rejestrujący jest osobą prywatną (fizyczną), jedyne

dotyczące go dane kontaktowe, które są publikowane, to adres

mailowy, o ile Rejestrujący nie zdecyduje inaczej, oraz wybrany

język postępowania w ADR, o którym mowa w ust. 3 lit. (a)

Zasad rozstrzygania sporów dotyczących domeny .eu.

 

 

Powyższy fragment zaczerpnięty z regulaminu rejestratora domen EURid http://www.eurid.eu/files/docs/trm_con_PL.pdf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×