Skocz do zawartości

grzeznik

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O grzeznik

 • Ranga
  Często na forum
 1. Hosting www z GitLab-em

  @Vasthi - mam konto na mydevil - instrukcja jaka tam jest jest nieaktualna i w trakcie zmian. Pisałem do nich maila wczoraj -zero reakcji do dzisiaj ... @Łukasz - git czy gitlab?
 2. Hosting www z GitLab-em

  Cześć, Szukam hostingu www na którym mogę zainstalować sobie GitLaba (czyli z dostępem ssh). Oczywiście biorę pod uwagę że taki hosting potrzebuje odpowiednich parametrów, w przyszłości chciałbym tam postawić także jenkinsa. Pytam o hosting, gdyż nie mam czasu na stawianie VPS-a, konfigurowanie wszystkiego i instalacje GitLab-a.
 3. Debian 7 - problem z phpmyadmin

  ja tam dałem gwiazdkę i działa. Głównie problem dotyczył tego bugu mysql, później poszło z górki
 4. Debian 7 - problem z phpmyadmin

  Macie racje. Tworząc użytkownika przez pma dawalem host dowolny. Jeśli utworzę z hostem localhost jest ok. Jak zatem skonfigurować mysql żebym mógł się łączyć do bazy z zewnętrznego ip? Edit: problem rozwiązany - jest to bug opisany pod adresem: http://bugs.mysql.com/bug.php?id=36576
 5. Witam, zainstalowałem phpmyadmin na vps-ie i mam problem z phpmyadmin. Debian jest, tak jak napisałem w wersji 7, phpmyadmin 3.4.11. Problem polega na tym że jakiego usera nie utworze w bazie przez phpmyadmin to nie mam możliwości zalogowania się do pma na tych danych. Czyli: tworzę usera o nazwie login, haslo: haslo, zaznaczam opcje utwórz bazę o tej samej nazwie. Baza się utworzyła, user jest, ale jak się chce przelogować na niego to mam komunikat o niepomyślnym logowaniu. Mało tego, nie działa skrypt który zawiera dane tego usera. Dzieje się tak tylko w przypadku pma. W przypadku konsoli - jak utworzę usera - skrypt działa prawidłowo, ale połączyć się z pma nie można. Tabela users w bazie mysql wydaje się poprawna. O co chodzi zatem? Spotkał się ktoś z takim problemem?
 6. VPS z panelem directAdmin do testu

  Kolego, ale nie przeczytałeś do końca pierwszego mojego posta, albo źle zrozumiałeś. Pogrubiłem odpowiedni fragment, żeby nikt nie miał wątpliwości: Dziękuje za pozostałe oferty. Zapoznam się z nimi jeszcze dziś.
 7. VPS z panelem directAdmin do testu

  Ze względu na brak jakiejkolwiek konkretnej oferty złożonej tutaj i zmianę nieco mojego poglądu na vps-y, muszę nieco zmienić kryteria: - jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www(poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej opcji niż hosting współdzielony), - powinien być dostępny panel direct admin, - powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków(nie podczas testu, tylko po zakupie) - dostęp do templatek nowych systemów - czas na składanie ofert: 7.07.2013 - po tej dacie temat proszę uznać za nieważny.
 8. VPS z panelem directAdmin do testu

  Ja nie twierdzę że jest złe. Przeciwnie, uważam że jest lepsze niż ispconfig - więcej ma możliwości. Ale nie mogę sobie pozwolić z konfiguracją dns-ów. Robię tak jak robiłem na debianie bez panelu, te same wpisy, a mimo to są błędy przy sprawdzaniu na stronie http://www.intodns.com/, chociaż sama domena działa prawidłowo. zwykły VPS z DA
 9. VPS z panelem directAdmin do testu

  Oferta hyperhost jest ciekawa, ale chciałbym dokonać po prostu testu, czy to co tam będzie spełni moje oczekiwania. Poszukuje pod kątem obsługi WWW na mocniejszej wersji niż hosting współdzielony - do testu nie potrzebuje dostępu root, jednak ogólnie - czyli jeśli się zdecyduje na zakup to będę potrzebował, chociażby do instalacji git/svn, no i być może innych. Ogólnie jeśli kupować vps to chciałbym mieć możliwość doinstalowania czegoś. Mam tam konto, jest tak jak piszesz - nie ma możliwości testu. A odnośnie samej usługi to jestem średnio zadowolony, choć sam vps spisuje się raczej dobrze. Po prostu szukam czegoś z większą ilością paneli między innymi, a jeśli nie znajdę to zawsze mogę zostać przy mintshost(jest dostępny tylko panel kloxo, który jest mało popularny i przy jakimś nietypowym błędzie ciężko znaleźć rozwiązanie, gdybym lepiej znał konsolę to wiadomo, byłoby inaczej, ale wtedy by nie było tego tematu).
 10. VPS z panelem directAdmin do testu

  No właśnie, dlatego napisałem ten temat by spytać o możliwość testów. Jeśli wszystko będzie wyglądało ok, to co chce przetestować/sprawdzić, to z pewnością dokonam zakupu finalnego. Odnośnie oferty hyperhost, to na Państwa stronie widzę tylko opis pod kątem technicznym, nie ma informacji o rodzajach systemów, które są dostępne, o panelach, a ja potrzebuję właśnie tych informacji. Proszę zatem uzupełnienie o właśnie te informacje, z pewnością ktoś inny też przeczyta więc będzie to z pożytkiem dla Państwa firmy. @linoskoczek wiem że mogę pytać indywidualnie każdą firmę, ale nie każda oferuje takie testy i to z panelem, a pytać każdej z osobna to zejdzie chyba tydzień - jest tych firm trochę. Dlatego chce ilość tą zawęzić do ofert złożonych tutaj, ale na razie ani jest mizerny efekt ;/ Ponawiam zatem prośbę o oferty.
 11. Witam, Poszukuję vps do co najmniej kilku dniowego testu. wymagania: -jeśli chodzi o parametry to nie mam dużych wymagań. VPS będzie do stron www, - powinien być dostępny panel directAdmin, -powinna być możliwa instalacja git/svn i innych dodatków Proszę o oferty wraz z cenami i okresem testu. Fajnie było by także otrzymać cenę takiego vpsa po okresie testowym.
 12. Podpięcie domeny pod VPS'a

  Witam, mam również problem z apache2. Wszystko mi działa prawidłowo, ale mam warningi: Restarting web server: apache2[Sat Jun 22 20:26:37 2013] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts [Sat Jun 22 20:26:37 2013] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts ... waiting [Sat Jun 22 20:26:38 2013] [warn] NameVirtualHost *:443 has no VirtualHosts [Sat Jun 22 20:26:38 2013] [warn] NameVirtualHost *:80 has no VirtualHosts Nie są one wg mnie groźne, bo sam apache działa prawidłowo, no ale chciałbym wiedzieć jak mógłbym je usunąć. Problem pojawił się po instalacji panelu ispconfig ;/ Próbowałem coś zdziałać wg tego informacji podanych tu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1057960&s=fd93c878c634c114e8fabb915528a85f&p=6667294#post6667294ale niestety nie pomaga. Może ktoś podpowiedzieć co powinienem zrobić?
 13. Konfiguracja VPS-a z CentOs-em

  Możesz mi "łopatologicznie" napisać jak z tego właściwie skorzystać. Bo naprawdę czytam wiele artykułów od tygodnia i coraz większy zamęt mam ;/ Co oznacza: Musi być zezwolony transfer strefy dla 79.98.145.34. Mam ustawić ten transfer na vps-ie? Wybrałem typ strefy zapasowy, podałem swój IP, po zmodyfikowaniu pojawiła mi się ładna informacja: Jak rozumiem dns-y dodać do usługodawcy domemy, natomiast pozostała część tyczy się modyfikacji strefy dla binda. Ok, czy wybór strefy zapasowy będzie prawidłowy? Dobrze rozumiem że wówczas domena będzie działać z zawartością z var/www/html? Jeszcze zapomniałem o 2-óch kolejnych kropkach: Jak udostępnić ten port 53?
 14. Konfiguracja VPS-a z CentOs-em

  Chodzi o jeden dns własny a jeden np. firmy gdzie mam domenę i hosting?
 15. Konfiguracja VPS-a z CentOs-em

  Nie mogę edytować posta, więc piszę następny. Skorzystałem z tego opisu: http://www.debian.pl/content/132-Kompletna-instalacja-serwera-LAMP-i-MAIL zainstalowałem wszystko wg opisu. Skończyłem na kroku 3 i tekście: Niestety, jeden dns udało mi się dodać, dodając drugi mam komunikat: Z tych wszystkich opcji pozostaje tylko ta trzecia, podałem niewłaściwe dane. Taki sam komunikat miałem przy próbie dodanie adresów dns utworzonych na centos-ie. Jaki mam podać adres ip dla drugiego adresu dns mając tylko jedno ip?
×