Skocz do zawartości

Polecane posty

Mam jeszcze takie pytanko, czy limit na łączu dla VPS na UP to 18Mb/s ? Bo wydaje mi się że taki się pojawił od koło miesiąca.

 

Jak na złość ale testując na różne serwer o różnych godzinach z 2 VPSów za nic nie chce przekroczyć magicznej bariery 19Mb/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie powinno być takiego limitu. Czy możesz na priv podesłać mi IP tych vpsów? Sprawdzę co jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wysublimowany, nie wiem w sumie co aktualnie jest nie tak. U mnie tickety szybko sprawdzają. Nawet czasami robię ticket nie przez panel MH, a przez support BH i nie robią z tym problemu - technicy BH normalnie działają. Wszystko raczej sprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie pytanko, czy limit na łączu dla VPS na UP to 18Mb/s ? Bo wydaje mi się że taki się pojawił od koło miesiąca.

 

Jak na złość ale testując na różne serwer o różnych godzinach z 2 VPSów za nic nie chce przekroczyć magicznej bariery 19Mb/s

Myślę, że więcej nie osiągniesz na tym VPS'ie z MH, miałem 7 VPS'ów w MH aktualnie 4 i prędzej czy później na każdym pojawił się sztywny limit do 20 Mbps na uploadzie. Kiedyś w tickecie dostałem odpowiedź, że limit jest stosowany, kiedy na maszynie matce pojawia się duży ruch. Najwyraźniej każdy ich serwer jest przeciążony na sieci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że więcej nie osiągniesz na tym VPS'ie z MH, miałem 7 VPS'ów w MH aktualnie 4 i prędzej czy później na każdym pojawił się sztywny limit do 20 Mbps na uploadzie. Kiedyś w tickecie dostałem odpowiedź, że limit jest stosowany, kiedy na maszynie matce pojawia się duży ruch. Najwyraźniej każdy ich serwer jest przeciążony na sieci...

 

Na co dzień aż tak mi to nie przeszkadza, ale czasami trzeba pobrać z serwera jakiś większy plik czy przesłać kopię i już się pojawia wąskie gardło. Jeden serwer mam ze starej oferty z 2014 z teoretyczną gwarancją pasma 25Mb/s :D

 

Czasami się zastanawiam czy nie lepsze by było pewne 100Mb/s z limitem transferu np. 2TB miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z łączem na moim VPS od momentu zakupu.

Trochę przeszkadza, no ale cóż. [emoji52]

 

Odpowiedź z supportu:

f756f713a30cacb9213851582b354476.jpg

62f85672022cb4f9218f766b95bc2484.jpg

 

 

Na poprzednim VPSie, którego posiadałem trochę wcześniej był ten sam problem.

 

45333bf0b6502d036fa68107ae0c2d3b.jpg

6aa6d96389b4838cc00b996397191a3e.jpg

 

 

@tgx - podesłać Ci IP na PW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, podaj IP bo ten ticket co podałeś jest bardzo stary i wiele od tego czasu się zmieniło, także powinny być większe prędkości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
~$ iperf -c iperf.ovh.net

------------------------------------------------------------

Client connecting to iperf.ovh.net, TCP port 5001

TCP window size: 19.6 KByte (default)

------------------------------------------------------------

[ 3] local 91.189.38.182 port 48489 connected with 188.165.12.136 port 5001

[ ID] Interval Transfer Bandwidth

[ 3] 0.0-11.2 sec 1.50 MBytes 1.12 Mbits/sec


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z uploadem na ich vps. Posiadam vps gaming 2, teraz leci czwarty miesiąc i nigdy nie wyciągnąłem więcej uploadu niż 20Mbit, a w ofercie gwarantowane łącze symetryczne 100Mbit :D

Testing download speed........................................
Download: 78.06 Mbit/s
Testing upload speed..................................................
Upload: 18.62 Mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za priv, problemy rozwiązane.

 

Jakby ktoś jeszcze miał podobny problem to prosba o IP na priv, sprawdzę. Obecnie limity na VPS powinny oscylować dla upload w granicach 40Mbit

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawosci sprawdzilem jak to jest u mnie na 3 letnim vpsie

 

local xxx.xxx.xxx.xxx connected with 188.165.12.136 port 5001
[ ID] Interval Transfer Bandwidth
[ 3] 0.0-10.0 sec 56.9 MBytes 47.6 Mbits/sec

 

wiec tak jak pisal tgx oscyluje w okolicach 40 Mbit/s

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ogólnie poprawili prędkość bo u mnie również upload na VPS'ach >40 Mbps czyli w końcu zadowalająco :)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zapytać się czemu czepiacie się tak tego mintshota oraz biznes-hostu.

Są to dwie firmy połączone w jedną grupę, która współpracuje... Pisząc takie durne komentarze myślę, że 3/4 osób jest z zakładu psychiatrycznego.

 

Wymagacie od usługi za kilka, może kilkadziesiąt złoty miesięcznie perfekcyjnego działania jak na maszynach za kilka, może kilkanaście stów miesięcznie.

Bądźmy realistami! Jeżeli stawiasz biznes, który ma działać i przynosić zyski to musisz coś włożyć w to. Na początku wydaje się, że jest to studnia bez dna, ale wkrótce możesz się na tym wybić.

 

Krytykujecie tylko za "OverSelling", słabe łacza lub za support.

 

Overselling pojawia się w prawie każdej ofercie OpenVZ i tego nie unikniecie.

Narzekacie na brak ochrony.... To nie moja wina i użytkowników wht, że BGP Blackholing nie działa po waszej myśli. Daje dużo i wiele firm z tego korzysta, ale wy jednak widzicie w tym problem.

 

Jeżeli macie newralgiczne aplikacje, które są narażone na atak DOS/DDOS to zainwestujcie w to kilka stów i możecie dopiero spać spokojnie.

 

Podziwiam tutaj jednego użytkownika, który zakupił VPS z Blazinga i dzięki tunelowi GRE ochraniał swoje usługi na mintshost. Podajrze były to serwery Counter Strike Global Offensive.

 

Łatwiej mają osoby prowadzone forum, gdyż backend server zabezpieczą sobie przy pomocy CloudFlare...Tutaj też trzeba mieć pojęcie do tego, a nie szukać lub prosić o gotowce.

 

Ja rozumiem to, że można nakierować pewne osoby poprzez forum, ale nikt za Ciebie tego nie zrobi. To jest Polska....

 

Więc proszę o rzetelne komentarze, a nie jakieś pierdoły wyssane z palca.

 

 

Biznes-Host i Mintshost słyną z dobrej pomocy technicznej, która pomaga nawet przy takich pierdołach jak zmiana godziny na vps.(kiedyś nie umiałem ...) i jakoś żyją.

 

Według mnie to jest to firma lepsza od np. de...net (upadła) i wiele innych, którzy nawet nie umieli dobrze wyrazić swojej myśli w tickecie.

 

Zawiłe, długi i może nie czytelne.

Jeżeli tak ^^ to przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Biznes-Host i Mintshost słyną z dobrej pomocy technicznej, która pomaga nawet przy takich pierdołach jak zmiana godziny na vps.(kiedyś nie umiałem ...) i jakoś żyją.

Nie lubię odpowiadać samym linkiem, więc dodam, że Twój wpis musiał być sponsorowany:

http://www.webhostingtalk.pl/topic/52451-mintshostpl-w-trzech-aktach/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Napisałeś długo post to go wypunktuje trochę.

 

 

Witam,

 

Chciałbym zapytać się czemu czepiacie się tak tego mintshota oraz biznes-hostu.

Są to dwie firmy połączone w jedną grupę, która współpracuje... Pisząc takie durne komentarze myślę, że 3/4 osób jest z zakładu psychiatrycznego.

 

 

Działają jako spółka = jedna firma. A ten zakład to mogłeś sobie darować i doczytać temat.

 

 


 

Overselling pojawia się w prawie każdej ofercie OpenVZ i tego nie unikniecie.

Narzekacie na brak ochrony.... To nie moja wina i użytkowników wht, że BGP Blackholing nie działa po waszej myśli. Daje dużo i wiele firm z tego korzysta, ale wy jednak widzicie w tym problem.

 

BGP BH daje dużo, ale też jest to zależne od rodzaju usług i klienteli.

 

 

 


 

Wymagacie od usługi za kilka, może kilkadziesiąt złoty miesięcznie perfekcyjnego działania jak na maszynach za kilka, może kilkanaście stów miesięcznie.

Bądźmy realistami! Jeżeli stawiasz biznes, który ma działać i przynosić zyski to musisz coś włożyć w to. Na początku wydaje się, że jest to studnia bez dna, ale wkrótce możesz się na tym wybić.

 

Krytykujecie tylko za "OverSelling", słabe łacza lub za support.

 

 

Chcesz? Sprzedam ci za 100zł miesięcznie serwer 10000hz, 128gb ram, 500gb hdd, łącze 100gbit a w rzeczywistości dostaniesz 1ghz, 512mb ram i 4gb usb flash na neostradzie ze zmiennym IP. :D

 

Chodzi o to że nawet jak mają te 100mbit w ofercie podane to nawet niech będzie 90-80- nawet 60mbit przebolałbym, ale 20mbit uploadu to trochę nie halo (gdzie przy serwerach to on ma największe znaczenie).

 

 


Overselling pojawia się w prawie każdej ofercie OpenVZ i tego nie unikniecie.

Narzekacie na brak ochrony.... To nie moja wina i użytkowników wht, że BGP Blackholing nie działa po waszej myśli. Daje dużo i wiele firm z tego korzysta, ale wy jednak widzicie w tym problem.

 

Jeżeli macie newralgiczne aplikacje, które są narażone na atak DOS/DDOS to zainwestujcie w to kilka stów i możecie dopiero spać spokojnie.

 

 

Ta kilka stów chyba licząc za jeden atak. Nie ma faktycznie idealnej ochrony DDoS prócz sporego łącza i dobrej filtracji (mam na myśli monitorowanie i ciągłe uzupełnianie regułek / filtrów / aplikacji). Prócz tego sprzęt też musi być dobrej jakości żeby nie padł po pierwszym ataku.

 

 

 

Łatwiej mają osoby prowadzone forum, gdyż backend server zabezpieczą sobie przy pomocy CloudFlare...Tutaj też trzeba mieć pojęcie do tego, a nie szukać lub prosić o gotowce.


 

 

Na takich też są sposoby.

 

 

 

 


Ja rozumiem to, że można nakierować pewne osoby poprzez forum, ale nikt za Ciebie tego nie zrobi. To jest Polska....

 

Więc proszę o rzetelne komentarze, a nie jakieś pierdoły wyssane z palca.

 

 

 

Faktyczne dane na temat łącza kilku osób to nei są wyssane z palca komentarze.

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nawet jak mają te 100mbit w ofercie podane to nawet niech będzie 90-80- nawet 60mbit przebolałbym, ale 20mbit uploadu to trochę nie halo (gdzie przy serwerach to on ma największe znaczenie).

 

 

Kamikadze, jedyna oferta gdzie jest 100Mbit to vps z serii gaming, tam powinno tyle być.

 

Pozostałe serwery VPS mają gwarancję pasma ( co w tej cenie i tak jest sporo) na poziomie 25Mbit i jeżeli nie spełniamy tego parametru to można zgłosić na pomoc, a w przypadku gdy problem nie zostanie rozwiązany będzie podstawa do rozwiązania umowy i zwrotu środków.

 

Jeżeli ktoś ma wątpliwości to zapraszam na priv, zweryfkuję i wyjaśnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc proszę o rzetelne komentarze, a nie jakieś pierdoły wyssane z palca.

 

Odwieczna zasada hostingu, to że u ciebie działa nie znaczy, że u innych klientów również. W drugą stronę również ta zasada się sprawdza.
Rzetelny komentarz jest taki, że wypowiadają się tutaj klienci skarżący się na jakość usług, a nie polski związek gimbusów WHT.pl, którzy za jedyny cel swojej egzystencji obrali sobie smarowanie mintshosta. Są to użytkownicy, którzy mają na tym forum dłuższy staż niż ty, a nie jednopostowcy, którzy przyszli tutaj tylko aby obsmarować firmę swoim jedynym nic nie wartym postem.
Może jednak zamiast próbować bronić firmy i działać im w zasadzie na szkodę (bo też po takim poście mam wrażenie, że napisałeś to tylko po to, żeby ratować PR w zamian za jakieś śmieszne wPLNy czy podobne), zajmiesz się czymś pożyteczniejszym, np. zatrudnisz w BOKu wyżej wymienionej firmy i sam zweryfikujesz stan rzeczy ;).
Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

 

Kamikadze, jedyna oferta gdzie jest 100Mbit to vps z serii gaming, tam powinno tyle być.

 

Pozostałe serwery VPS mają gwarancję pasma ( co w tej cenie i tak jest sporo) na poziomie 25Mbit i jeżeli nie spełniamy tego parametru to można zgłosić na pomoc, a w przypadku gdy problem nie zostanie rozwiązany będzie podstawa do rozwiązania umowy i zwrotu środków.

 

Jeżeli ktoś ma wątpliwości to zapraszam na priv, zweryfkuję i wyjaśnię.

 

Mój błąd.

Powinno być 200 mbit w poście.

 

200_5716528e55dda.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mój błąd.

Powinno być 200 mbit w poście.

 

 

 

Powinno być "do 200" to po 1 po drugie pasmo jest zależne od rodzaju usługi, więc przy zamawianiu konkretnej usługi parametr jest doprecyzowany.

 

Mi nie wypada, ale ktoś kto zamówił serwer niedawno (max 1mies temu) przetestuje i raczej nie powinien mieć problemów z osiągnięciem tej wartości.

 

Nadal jednak gwarancja dotyczy 25Mbit/VPS.

Edytowano przez tgx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×