Skocz do zawartości

ficus

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

O ficus

 • Ranga
  Nowy użytkownik
 1. Hej! W najbliższym czasie kończą mi się obecnie wykupione usługi hostingu & vps kvm. Obecny VPS był kupowany z myślą o trochę innym zastosowaniu, dlatego jego moc zdecydowanie przerasta moje potrzeby i budżet. Nie jestem zorientowany na tyle, by ocenić jakie parametry będą optymalne. W tym momencie posiadam także wykupiony hosting na mydevil i o ile bardzo sobie chwalę ich usługi, to wydaje mi się to zbędnym rozdziałem i marnotrawieniem środków. Zastosowanie: -> serwer ts3, nie więcej niż 20 osób online jednocześnie. Serwer prywatny. -> pełnoprawny hosting www (prawdopodobnie na apachu): głównie strony wizytówki i jedno forum z ok. 70 unikalnymi użytkownikami dziennie, zatem tyle co nic -> VPN dla jednej, maksymalnie dwóch osób. Zastanawiałem się też czy nie lepiej zostać z hostingiem w mydevil, a pod samego ts'a kupić najtańszą arubę - z tym, że mam wątpliwości czy taki serwer pociągnie. Jestem otwarty na wszelkie oferty, zakup z góry na rok.
 2. Publiczny na tyle, że każdy kto ma IP może wbić, ale mam go wyłączone z katalogowania na listach serwerów. Tylko dla znajomych serwer. Przez TS tylko objawy zauważyłem, cała maszyna w tym momencie leżała.
 3. Z mintshost korzystam od paru ładnych lat, VPS KVM w najdroższej dostępnej konfiguracji mam niemalże od roku. Ogólnie byłem zadowolony, lecz w ostatnich miesiącach mam powoli dość. Od jesieni (już nawet nie pamiętam, czy nie wcześniej) co jakiś czas zgłaszam brak dostępu do serwera lub straszne lagi. Maszyna nie jest przeciążana z mojej strony, wykorzystuje ułamek jej możliwości - malutki serwer TS3 i serwer www z jedną stroną wizytówką -> a mimo to zdarzają się okresy, czasem nawet po parę tygodni, gdzie w ciągu dnia w określonych godzinach jest ok. 20% packet loss na serwerze. W ostatnich 2 miesiącach zdarza się, że całkowicie tracę dostęp do maszyny - było takich sytuacji raptem kilka, 5-6, nie więcej, choć i to zdaje się być za wiele. Z BOKu dostaję informację o pracach na sieci, polepszaniu systemu anty ddos - potem, że takie zmiany są długotrwałe i nie mogą tego naprawić tak o, etc. Dziś od +- 3 godzin znowu nie mam dostępu do maszyny. Jestem w stanie zrozumieć prace na sieci - ale o tych powinienem zostać poinformowany z wyprzedzeniem, rozumiem też usterki - ale... 3 godziny? Przez 3 godziny, w środku dnia roboczego nikt nie monitoruje maszyn i nie jest w stanie ogarnąć problemu - lub jeśli ten ich przerasta - wysłać mailowo informację do klientów z danej maszyny? W kwietniu moja umowa z mints się kończy i niechętnie, ale raczej będę zmuszony poszukać innego usługodawcy.
 4. Domena & DNS

  Dzięki za chęci, nie do końca jeszcze wiem w jaki sposób, ale udało mi się sprawić, że działa // a przynajmniej przez chwilę działało. Być może się od Ciebie odezwę na dniach.
 5. Domena & DNS

  Hej! Mam domenę zarejestrowaną w ovh - załóżmy, że jest to example.pl Posiadam też swojego VPS'a o ip x.x.x.x, na VPS'ie mam zainstalowanego Virtualmina i utworzone strefy dns. Domena example.pl na stronie ovh.pl ustawiona jest na serwery dns - dns1.mydevil.net i dns2.mydevil.net, hostingu na którym wcześniej hostowałem swoją stronę. Dotychczas korzystałem z ich stref DNS gdzie po prostu dodałem rekord A z adresem IP mojego VPS'a. Aczkolwiek obecnie potrzebuje trochę... samodzielności. W panelu mydevil usunąłem całą strefę DNS utworzoną dla mojej domeny example.pl Na swoim VPS'ie mam utworzony wirtualny serwer example.pl i subserver sub.example.pl, podczas instalacji Virtualmina ustawiłem primary dns jako example.pl Sęk w tym, że nie mam pojęcia co, gdzie i jak działa bądź nie działa. Po usunięciu strefy z mydevila i nadal zostawieniu ichnich dns serwerów w panelu ovh mój główny adres example.pl nie działa, natomiast sub.example.pl działa idealnie, tylko nie rozumiem dlaczego i w jaki sposób... Pytanie brzmi - jak i co poustawiać, aby wszystko odbywało się za pomocą moich stref utworzonych na VPSie. Mając jedno IP - mogę utworzyć dwie subdomeny z rekordem NS i użyć ich w panelu ovh? W jaki sposób sprawić, by całkowicie pominąć mydevila i aby cały proces między moimi stronami hostowanymi na VPSie odbywał się pomiędzy IP VPS'a a OVH jako rejestratorem domeny? VPS korzysta z BIND DNS server
 6. Wszystko znaczy co? I jaka to wirtualizacja vpsa?
 7. Dzisiaj trochę pobawiłem się na pewnym vpsie testowym. Oferta Kimsufi wydaje się całkiem przyzwoita, poza dość słabą pojemnością dysku. Czy na serwerze Kimsufi będę w stanie utworzyć a) hosting prywatny. Obecnie udało mi się poprawnie zainstalować apache, mysql itp. I generalnie mogę wrzucać pliki na stronę. Nie mam tylko pojęcia jak utworzyć więcej kont / stron - posiadam kilka domen i dla każdej jest osobna strona - muszę wykombinować jak skonfigurować abym mógł podpiąć wiele różnych domen pod konkretny katalog. b) serwer ts3 c) dowolny serwer gier. d) openVPN Za wszelkie dotychczasowe odpowiedzi serdecznie dziękuje!
 8. Skupmy się póki co może na parametrach. Ile ramu, rdzeni i pojemności potrzeba? I druga kwestia - czy typ VPS KVM umożliwia mi instalację z iso?
 9. Hej! Ostatnio w pracy miałem trochę styczności z maszyną wirtualną co krótko mówiąc rozbudziło moją ciekawość. Chciałbym trochę podszkolić się na własną rękę a przy okazji praktycznie to wykorzystać. Na początek - jakie parametry powinien mieć VPS, którego wykorzystać bym chciał do: - postawienia serwera TS3, małego, do 30 slotów myślę, na własne potrzeby - tylko znajomi, serwer nigdzie by nie był reklamowany. - chciałbym mieć możliwość zainstalowania dowolnego systemu z iso, ot by po prostu się podszkolić z tematyki, mieć po prostu podwórko do zabawy gdzie coś poszłoby w złym kierunku, miałbym możliwość postawienia systemu na nowo lub innego systemu i kontynuowanie eksploracji - być może postawienie windowsa - postawienie serwera gry - cs, minecraft czy coś w ten deseń. Znowu, kameralnie dla wybrańców i raczej celów szkoleniowych - hosting WWW, nic wymagającego - głównie strony typu wizytówka i średnich rozmiarów forum. Ten podpunkt traktowałbym raczej jako dodatek, więc przy podawaniu parametrów "na moje potrzeby" można śmiało go zignorować i ewentualnie dodać wariant uwzględniający go w wyliczeniach. No i równie ważne pytanie - gdzie, by spełniało wymagania i cenowo było przyzwoicie. Dzięki!
×