Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

 

WP sam w sobie jest wystarczająco śmieszny ;)

 

A co takiego śmiesznego jest w WP?

 

WP bije na głowę większość projektów OpenSource swoją dokumentacją, jest obszerna, szczegółowa i aktualna, jakakolwiek rozbudowa nie jest problemem. Polecam próbować coś zrobić w PrestaShop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

Tutaj zgoda ;) Tylko, że czasem warto od razu iść w coś sensownego.

 

 

W większości przypadków nie ma to sensu. Wyłącz myślenie programisty na chwilę. Ja też bym to zrobił LEPIEJ, FAJNIEJ, WYGODNIEJ, a przede wszystkim IDEALNIE dopasował do potrzeb. Tylko za ile? Obojętnie: czasu / kasy (na jedno wychodzi)? Zmarnowane miesiące na coś co, uczciwie przyznajmy, szanse ma mniejsze niż większe.

 

A WP ma ta przewagę, że instalujesz natychmiast, od ręki masz tonę dodatków, od przeszukiwania ThemeForresta aż boli głowa. Kilka dni, dopasowanie (często) gównianych wtyczek i gotowe. Jest prototyp, mały "startupik", można zacząć opychać go kontentem i powoli rozkręcać.

 

Gwarantuje Ci, że przeważającej większości przypadków zanim dojdzie do sytuacji, że taki zestaw będzie już niewystarczający miną już długie (a nawet bardzo długie) miesiące ;)

 

---

 

W tej chwili "po godzinach" dłubie sobie taki jeden mały projekcik o którym pewnie dowiesz się za tydzień, dwa. Projekt został wymyślony w zeszłym roku i do czerwca br. NIC się z nim nie stało. Powód: brak czasu. Zbyt wielkie wymagania na stworzenie idealnego CMSa dopasowanego w każdym calu do projektu. I w końcu męska (dla programistów bardzo trudna!) decyzja: nie mamy czasu, stawiamy WordPressa. Z max 2 tygodnie i będzie gotowe. Czy idealne jak chcieliśmy? Nie. Ale jak serwis kiedyś chwyci to będzie czas na pomyślenie co i jak dalej. A jak nie chwyci (a przypominam, trzeba być realistą, szanse są mniejsze niż większe) - cóż, skala inwestycji była najmniejsza jaką można było w danym wypadku przeprowadzić.

 

Polecam książkę: http://theleanstartup.com/

- szczególnie programistom, którzy na ogół wszystko i zawsze by sami pisali, u nich (u nas) bardzo ciężko o kompromis w tym temacie. Warto przestawić się z tego myślenia co ja już zrobiłem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

WP pod portal? Bez numerów... na bloga spoko, na prostą stronę spoko, ale pod portal? Toż to katorga...

 

A czemu nie Joomla? Bo kiedyś coś ktoś usłyszał, za wersji 1.x i teraz to w necie krąży? Przecież to jest świetne narzędzie.

 

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się jako ten co te joomle trzyma:

z żadnym cms-em nie ma tyle jaj co z joomlami, włam włamem pogania, być może to kwestia tego że wielu użytkowników uważa że jak jest postawione to będzie stać wiecznie i się nie przewróci, ale taka prawda,

dla kogoś kto się nie zna darmowy cms z czasem jest droższy niż dedykowany.

Sponsi ja tego nie usłyszałem gdzieś tam, ale "żyję" z tym na co dzień

i jak nowy klient pisze i pyta o instalacje joomli to ja już wiem że będą kiedyś jajca.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Sponsi ja tego nie usłyszałem gdzieś tam, ale "żyję" z tym na co dzień

 

 

Dokładnie, jakbym setek Joomli codziennie nie widział ;) ale co tam, już nie chciało mi się Sponsiemu odpowiadać bo on jak zwykle wie najlepiej ;)

 

ps. Edart, włamy to są na wszystko, a już na WP to równo ale fakt, że z Joomlami to są największe przeboje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się na wp też są, ale może jakoś rzadziej je widzę, bo wp jednak częściej operują osoby które mają jakieś o tym pojęcie, choćby seowcy, więc się zabezpieczają, aktualizują itp. Poza tym na dedykowane serwisy włamy to rzadkość bo lepiej wykosić milion joomli, wp czy fusiona niż się bawić w łamanie jednej stronki :)

a joomle zwykle używa ktoś kto ma zakład np. wstawiania okien, komuś zapłacił, ktoś mu tą joomle wrzucił na serwer i się buja, jak padnie to sprawdza czy mu internet działa i jak działa to dzwoni i zdziwiony co ja do niego mówię.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Panie, przez dwa lata działało i nagle się zepsuło! Wasza wina!"

Właśnie dlatego już nie oferuję nikomu hostingu na swoich serwerkach. Niech się Edart, nrm, MZone, Kei czy inni użerają ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Nie wiem co wy macie do tej Joomli. Dobry system, tylko trzeba o niego odpowiednio dbać, nie wrzucać dziurawych komponentów i pilnować całości. Wiadomo że jak ktoś siedzi na Joomla 1.0.x to będzie miał włamy. Nie wiem jak seria 1.5, nie jest wybitnie stara, ale teraz jest 1.6, za chwilę wyszła 3.0 potem 2.5 i można zgłupieć. Najbardziej boli że nie ma pod te najnowsze starych templatek, przerabianie to katorga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe, fajny numer miałem wczoraj, akurat byłem w sklepie, telefon, panie poczta nie działa a działała,

nie zdążyłem dobrze jednego pytania zadać a gość o już działa, coście zrobili ? :) lecze serwery na odległość.

 

Paweł i w dodatku migracji nie zrobi byle kto, więc ten darmowy kombajn robi się po prostu coraz droższy, a wkurw... jest jeszcze to że ten co tą joomle wstawił to aby nie wyjść na palanta to klientowi ściemnia że wina serwera.

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dobry system, tylko trzeba o niego odpowiednio dbać,

 

I myślisz, że ludzie o to dbają (ogólnie, czy to Jommla, sromla, WP czy cokolwiek innego)? Przecież przeważająca większość klientów ma to na zasadzie: KWZ - kupić, wrzucić, ZAPOMNIEĆ ;)

 

Ja tam na serwerach widzę Wordpressy sprzed kilku lat!!! ;) I co im zrobisz, zmusisz do aktualizacji? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sam nie dbałem do momentu jak moje serwisy nagle zrobiłu fruuuu i poleciały w pis... :) Teraz na bieżąco staram się śledzić wszelkie wydania i update i na bieżąco aktualizować i zabezpieczać. Kiedyś stosowałem zasadę ZUM - zainstalować, uruchomić, modlić się żeby nikt się nie włamał :) Kilka nauczek i stwierdzenie że ta zasada jest nielogiczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na półce ksiazke :

http://helion.pl/ksiazki/html-xhtml-i-css-biblia-wydanie-v-steven-m-schafer,hxcbi5.htm

 

Z tym że wydanie 4 z 2008 roku.

Warto przeczytać czy lepiej kupić coś nowszego, np:

 

http://helion.pl/ksiazki/html5-podrecznik-programisty-chuck-hudson-tom-leadbetter,html5p.htm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Marek: obie nie są złe, ale wiadomo, że lepsze jest wrogiem dobrego. HTML5 daje sporo nowych możliwości i do tego wg mnie znacznie ułatwia życie webmajstrom, więc dobrze byłoby się z nim jak najszybciej zaprzyjaźnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Edart mylisz system z modułami, dodatkami - gównianymi i dziurawymi.

 

nrm nie "jak zwykle" - już się zaczyna pier... nie głupiego żeby tylko mnie opluć. Jakaś mania webhostingtalk.pl co niektórych. Kolejny za***isty moderator.

 

Stawiam Joomlę od czasów Mambo i tak, były przeboje może ze 2 razy przez 6 lat, dużo słyszałem, ale wystarczy - zresztą jak przy każdym systemie - pamiętać o paru rzeczach + nie pchać gówna.

To nie, już cwaniakowanie.

 

A na WP portal robić? To już nawet nie chodzi o wydajność, bo niby są kesze, ale weź tam realne multi-user multi-treści zrób, też trza się nie wiadomo jak naszastać dodatkami.

 

A że drogie utrzymanie? No come on, jak ktoś ma portal czy dużego sajta, to chyba normalne, że trzeba konserwować. A jak się samemu nie umie, to trzeba zapłacić. Nie wiem, takie hejtowanie bez sensu.

 

Z jednym przyznam rację: ludzie nie chcą aktualizować, w dupie mają, a potem trwoga to do webmastera.

Ostatnio zacząłem uświadamiać. Ciężko idzie, bo ja za darmo aktualizacji robić nie będę, nawet, jeśli w przypadku CMS Made Simple to luzik. No wiadomo, Joomla 1.5 > 2.x czy 3.x to sieka roboty... ale no kurczę, to też jest dobre - niech ludzie wiedzą, że trzeba konserwować. A nie, postawić i w dupie...

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z jednym przyznam rację: ludzie nie chcą aktualizować, w dupie mają, a potem trwoga to do webmastera.

Ostatnio zacząłem uświadamiać. Ciężko idzie, bo ja za darmo aktualizacji robić nie będę, nawet, jeśli w przypadku CMS Made Simple to luzik. No wiadomo, Joomla 1.5 > 2.x czy 3.x to sieka roboty... ale no kurczę, to też jest dobre - niech ludzie wiedzą, że trzeba konserwować. A nie, postawić i w dupie...

Ostatnio mi się trafił klient z VPSem nieaktualizowanym od momentu instalacji... rok 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

nrm nie "jak zwykle" - już się zaczyna pier... nie głupiego żeby tylko mnie opluć. Jakaś mania webhostingtalk.pl co niektórych. Kolejny za***isty moderator.

 

Myślę, że znowu powinniśmy zacząć cię banować, zbyt długo trwała tu tolerancja na twoje skandaliczne zachowanie i na te zgłoszenia twoich postów.

 

Twoje odpowiedzi, pomijam, że merytorycznie to taki absurd, że to każdy widzi i nawet nie trzeba tego wskazywać palcem, to zawsze AGRESJA, ZŁOŚĆ, WŚCIEKŁOŚĆ. Na zdanie, CYTUJĘ:

 

 

 

już nie chciało mi się Sponsiemu odpowiadać bo on jak zwykle wie najlepiej ;)

 

można uzyskać odpowiedź:

 

"pierdolenie głupiego żeby tylko mnie opluć" oraz "kolejny za***isty moderator".

 

Weź sobie na wstrzymanie, może jakiś nerwosol, zaparz sobie melisy przed otwarciem WHT bo niestety to skończy na trybie "read-only" skoro nie dajesz sobie z tym rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

No właśnie @KRK dlaczego? ;) Agresja - 10 - parafrazując słynny cytat z Seksmisji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Akurat Sponsi ma rację i teraz powiedział to dosyć w wulgarny sposób, nie trudno mu zaprzeczyć.

Forum WebHostingTalk powinno być raczej ZGRANĄ ekipą, a nie "Róbta co chceta" ( delikatnie mówiąc to co powiedział Sponsi), nawet jeżeli ktoś jest tu wulgarny to tylko dlatego, że wcześniej nikt nie zainteresował się jego postem. I trzeba powiedzieć czasami coś brutalnie by doszło. Taka prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dawniej były fajne imprezy z wht :) teraz jakoś nikt nie umie tego pociągnąć, wszyscy się boją o nerki i wątrobę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Nie martw się towarzyszu Edart, komu będzie dane temu będzie dane ;) Lepiej trenuj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×