Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość

 

Ale co Miłoszu?

 

 

Nie wiem dlaczego piszesz do Miłosza, mój nick to Sponsi.

 

To była taka mini przyczepka o pisownię. Dlatego - ponieważ, ale dla tego - dla kogoś. Łatwo zapamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi tylko jakim cudem z rozmowy o piwach Kamikadze przeszedł do uryny. Sorry Kam, ale ani Lech ani tym bardziej Tatra nie powinny być traktowane jako piwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Lech to jest woda z dodatkiem piwa, Tatra to niestety zwykły szczyn. Wszystkie masówki to są szczyny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mnie ciekawi tylko jakim cudem z rozmowy o piwach Kamikadze przeszedł do uryny. Sorry Kam, ale ani Lech ani tym bardziej Tatra nie powinny być traktowane jako piwa.

 

Przepraszam za Lecha, ale ja nie kupowałem tylko z tego co pamiętam bratowa... Tatra to w mojej okolicy jedyne piwo, które da się pić cena/jakość.

 

Kiedyś z bratem piliśmy takie fajne piwo z miodem, ale zawsze kupowaliśmy w sklepie ile tylko było sztuk i chyba przestali produkować je bo to jakiś mały browar.

 

Zresztą piwa to też często nie pije tylko jak gra polska reprezentacja, albo brat kupi bo coś do roboty jest w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam, nie chcę wam przeszkadzać w waszej konwersacji, ale może ktoś z was ogarnia c#? Dokładniej chodzi mi oto, aby zablokować możliwość wpisania jako pierwszej liczby 0 w texboxie. Niestety, ale próba zablokowania KeyCharem skończyła się klapą :/ (blokuje 0 na amen)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
private void textBox_TextChanged(object sender, EventArgs e) {

var box = (TextBox)sender;

if (box.Text.StartsWith("0")) box.Text = "";

}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

 

private void textBox_TextChanged(object sender, EventArgs e) {
var box = (TextBox)sender;
if (box.Text.StartsWith("0")) box.Text = "";
}

 

 

 

@Archi, nie do końca tylko to ;) Podać link było lepiej: http://stackoverflow.com/a/10253196/669422 :P

 

Dzięki wielkie, za pomoc. Tak Archi nadal się uczę korzystania z Googli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę z innej beczki:

Planuje uruchomienie małego portalu regionalnego tu w UK dla lokalnej Polonii.

Jaki skrypt polecacie na mały portalik, ale oczywiście bez jakieś Joomli czy WP, coś innego a dobrego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Takiego idealnego nie znajdziesz. Byle nie Joomla. Za to zacząć można od WP - tym na prawdę można zdziałać wiele na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie może postawić to na wp na początek, tylko żeby mi zasobów nie przekroczyło na serwerze jeszcze mnie wyrzuca ;-)

 

Tak czy inaczej dzięki Wam za podpowiedzi... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

jak przejdzie w faze powazna to sobie zmieni, a tak to nie ma zA duzego wyboru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro: nie przesadzaj, dobrze utrzymany, zadbany WP naprawdę nie jest taki zły. Do tego można go tak sympatycznie zmodyfikować, że będzie chodził na śmiesznych zasobach - dla przykładu lowendbox.com korzysta z WordPress, a chodzi na jakimś minimalistycznym VPSie. Z tego co pamiętam admin opisywał kiedyś, że uruchomił to na VPSie z 96 MB RAMu. Uruchomienie demonów SQLa, http i do tego WP na takiej maszynce to niezły wyczyn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak przejdzie w faze powazna to sobie zmieni, a tak to nie ma zA duzego wyboru ;)

 

Tutaj zgoda ;) Tylko, że czasem warto od razu iść w coś sensownego.

 

 

@pedro: nie przesadzaj, dobrze utrzymany, zadbany WP naprawdę nie jest taki zły. Do tego można go tak sympatycznie zmodyfikować, że będzie chodził na śmiesznych zasobach - dla przykładu lowendbox.com korzysta z WordPress, a chodzi na jakimś minimalistycznym VPSie. Z tego co pamiętam admin opisywał kiedyś, że uruchomił to na VPSie z 96 MB RAMu. Uruchomienie demonów SQLa, http i do tego WP na takiej maszynce to niezły wyczyn.

 

WP sam w sobie jest wystarczająco śmieszny ;)

 

A poważnie, to nastawiałem się różnego kalibru stron na tym i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że na coś poważniejszego* on się po prostu nie nadaje w 99%. Dobre 80% pluginów nie nadaje się do niczego, są napisane tak, że strach ruszać. Inna kwestia, że to pokłosie tego, że jest on banalny.

 

Poza tym, to sieczka, a ja sieczki nie lubię ;)

 

* coś większego od strony funkcjonalnej niż blog, bo akurat do tego jest jak najbardziej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ciężko znaleźć coś dobrego i zaufanego. Wordpress, Joomla, Drupal. To takie trzy, które mi przychodzą na myśl. Z pierwszymi dwoma miałem większą styczność i mogę polecić, drupala nie dotykałem bardziej niż pod kwestią administracyjną.

 

Przede wszystkim liczy się active development i "zaufanie" do danego skryptu. Resztę można zoptymalizować, kwestia chęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim liczy się active development i "zaufanie" do danego skryptu. Resztę można zoptymalizować, kwestia chęci.

 

Tylko, że potem przychodzą dwie kwestie:

- czy koszt czasu poświęconego na optymalizację jest uzasadniony?

- czy dane oprogramowanie jest wystarczające?

 

Z czasem w każdym projekcie dojdzie się do ściany, przed którą trzeba podjąć drastyczne decyzje. Inna kwestia, że wszystko też (w sensie wyboru narzędzia) jest i tak uwarunkowane funkcjonalnością.

 

Poza tym, z gówna bata nie ukręcisz i taka jest prawda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewno, że tak. Ale działa to na zasadzie wyboru mniejszego zła - możesz równie dobrze zrezygnować z php i zrobić stronę opartą o html i css, będzie tak szybka jak nginx :D. Kwestia tego rodzaju, że niezbyt użyteczna, a każda użyteczność przekłada się na wolniejszą wydajność. Dlatego też poza samym kodem, który jest jaki jest liczy się również to ile my w niego syfu napakujemy.

 

Czysty WP, Joomla czy Drupal nie są złe. Jeśli strona generuje za dużo ruchu stawiasz varnisha przed nginxem/apachem i masz z główki przynajmniej połowę. Kwestia jest tego rodzaju, że na coś trzeba się zdecydować, inwestowanie w html+css nikogo już nie zadowala, a jak już mamy wybierać CMS'a to lepiej zaufanego i dobrego, a przede wszystkim elastycznego. Ciężko Ci będzie wskazać zwycięzce czy to wydajności czy elastyczności w wojnie WP vs Joomla, tak samo jest z innymi podobnymi skryptami z drupalem włącznie. Trzeba się zdecydować - albo html, albo prosty php, albo kombajn wp/joomla/drupal/cokolwiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×