Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Niedługo to będziemy na dole tego rankingu ;-)

 

I wtedy będzie kolejny problem - skąd mamy sobie wziąść drużyny do sparingów skoro niżej juz nikogo nie ma a z góry nikt nie chce z nami grać ;)

 

Aż szkoda że taka kasa idzie na piłkę a poziom reprezentujemy nie wyższy niż drużyny amatorskie - tyle że amatorzy mają większa motywacje do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

San Marino w końcu z kimś wygra albo druzyna Kima, oni zawsze chetnie zagraja i podskoczą w rankingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Niedługo to będziemy na dole tego rankingu ;-)

 

Ej no ale Mołdawia jest zdaje się trochę więcej jak 100 pozycji niżej od nas w rankingu FIFA

 

po co to oglądacie? Szkoda czasu.

 

Ostatnio też się zastanawiam... Na siatkówkę się przerzucę bo tam chociaż walczą mimo że z Brazylią nie mieli większych szans ze względu na ich świetną grę i prawie bezbłędną.

 

 

Z Ojcem dzisiaj dyskutowałem. Mówiłem że lepiej grają ci z zagranicznych klubów niż z Polskich bo nie stoją jak kołki w polu karnym, albo chociaż w ogóle tam stoją. Ojciec natomiast upierał się że to z Polskiej ligi powinni brać bo tamci jak nie ma kasy dużej to im się grać nie chce. Po dyskusji stwierdziłem że wszyscy oni to gówno warci są i najlepiej zrobić skład a'la san marino. Podejrzewam że byle księgowy czy zbyszek z baru by więcej serca włożył w grę niż drewna.

 

NO LUDZIE CO ZA IDIOTA KOPIE W OBROŃCE PRZECIWNIKA. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co to oglądacie? Szkoda czasu.

 

Ja akurat kolację jadłem ;)

 

 

 

I wtedy będzie kolejny problem - skąd mamy sobie wziąść drużyny do sparingów skoro niżej juz nikogo nie ma a z góry nikt nie chce z nami grać ;)

 

Aż szkoda że taka kasa idzie na piłkę a poziom reprezentujemy nie wyższy niż drużyny amatorskie - tyle że amatorzy mają większa motywacje do gry.

 

A na przykład na sporty, w których osiągami REALNE sukcesy, takie jak siatkówka, biathlon kasa jest marna (choć z drugiej strony może to i lepiej, aczkolwiek nie wolno dopuszczać do sytuacji, w której Eurosport musi finansować wyjazd na zawody PŚ do Soczi medalistce ME...). Problem w tym, że piłka nożna to sport typowo dla mas, każdy głupek zrozumie, stąd ta popularność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ej a widzieliście że na siatkówce panią minister Muchę pokazali? Jak to brat ujął "Trzeba mieć tupet żeby przyjść na mecz siatkówki po defraudacji pieniędzy dla siatkówki dzieci"

 

Wyjaśnienie.

http://www.tvn24.pl/polska-i-swiat,33,m/nik-pognebia-muche-miliony-na-koncert-zamiast-na-siatkowke,330888.html

 

Oczywiście to TVN, więc trzeba przeczytać tytuł, obejrzeć zdjęcia i dojść do wniosku że G*WNO jej zrobią co najwyżej odwołają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro: akurat siatkówka ma się w Polsce całkiem dobrze, pieniędzy mają nie mniej niż piłkarze (w dupę) kopani. Ale oni przynajmniej na te pieniądze zapracowali. Jak czasami czytam informacje na temat wypłat i bonusów, jakie otrzymują nasi "reprezentanci" w piłce nożnej, to mi się wątroba na Islam nawraca ze strachu, że ją morzem wódki zaleję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro: akurat siatkówka ma się w Polsce całkiem dobrze, pieniędzy mają nie mniej niż piłkarze (w dupę) kopani. Ale oni przynajmniej na te pieniądze zapracowali. Jak czasami czytam informacje na temat wypłat i bonusów, jakie otrzymują nasi "reprezentanci" w piłce nożnej, to mi się wątroba na Islam nawraca ze strachu, że ją morzem wódki zaleję.

 

Siatkówka u nas ma się świetnie, rzekłbym nawet - tego mi mówić nie musisz - w poprzednim poście odnosiłem się do dysproporcji w pieniądzach jakie otrzymują reprezentanci w tych dwóch dyscyplinach. Po prostu kopacze dostają niebotyczne pieniądze za sam fakt istnienia - są to bez wątpienia pieniądze o wiele większe, o to chodziło.

 

W siatce jesteśmy potęgą, w piłce pośmiewiskiem. Teraz w innym meczu LŚ Iran w pierwszym secie z Rosją prowadził 19:16, żeby przegrać 25:21. Aż szkoda :( Ale Rosjanie też surowi strasznie, coś podobnego do naszych grali, ale rywal o kilkanaście klas słabszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ech, jakoś siatka mnie wkurza, że zawsze już niby mają wygrać jakieś mistrzostwa czy ligę światową, a potem 3-4-5-6 miejsce "bo nam dzisiaj nie wychodziło". Ja bym spojrzał na rękę (Vive!), czy coś... acha, miała być reprezentacja. Hmmm... tenis! Urszula coraz ładniejsza : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mężczyźni:

- 2 miejsce na MŚ 2006

- 1 miejsce na ME 2009

- 3 miejsce na ME 2011

- 1 miejsce w LŚ 2012

- 3 miejsce w LŚ 2011

 

Kobiety:

- 1 miejsce ME 2003 i 2005

 

O czym Ty mówisz? Wszystkiego wygrywać nie można, Rosja, Brazylia czy Serbia też nie wygrywa. Zestaw to sobie z "osiągnięciami" kopaczy.

 

Pal sześć tenis, tam każdy gra jednak dla siebie. VIVE ma ten problem, że gra w lidze polskiej, a tutaj miecie wszystkich. Brak im też ogrania z lepszymi drużynami. Ale sukces niesamowity, Final Four Ligi Mistrzów. A w piłce gawiedź się cieszy, jak Polacy grają w finale LM, bo własnych sukcesów brak. O tym mówiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mpm1122

Witam wszystkich, posiadam MSI GE60 z Windows 8, ale powoli zaczyna mnie denerwować i chciałbym przejść do 7, laptop kupiłem z system DOS, ale na siłę wgrali mi ósemkę (nie miałem nic do powiedzenia w tej sprawie)... Na stronie MSI rekomendowany system to właśnie przez wszystkich lubiana i kochana ósemka.

Co o tym myślicie?

Edytowano przez mpm1122 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak wszyscy marudzą na Win8 a mi on przypasował. Jedyne, co musiałem zrobić to zainstalować menu Start i ustawić uruchamianie do standardowego pulpitu zamiast Metro (skorzystałem ze Start8 od Stardock - w minutę wszystko było ustawione tak jak chciałem, dobrze wydane 5 dolków).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego no way? Winzgrozy nie używam prawie wcale, a na desktop jest Fedora, i niczego mi nie brakuje ;)

 

Z paru powodów:

- 300+ gier na Steamie + Origin + Uplay - ogólnie gry

- wygładzanie fontów na Linuxie ewidentnie mi nie leży, a spędzam przed kompem circa 16-20 godzin na dobę

- oprogramowanie Adobe

 

Miałem dwa systemy, dla mnie osobiście to porażka. Miałem drugi serwer w domu, ale hałasował, a teraz dodatkowo musiałem się go pozbyć - rozmawialiśmy kiedyś o tym na GG ;) Jadę sobie teraz na zestawie Win7 + VMware + Debian + paręnaście innych wirtualek (WinXP + IE8, Vista + IE8, WixXP dla paru starych gierek, kilka Linuxów). Ciężko mi wyobrazić sobie lepsze środowisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No na moim leciwym sprzęcie nie mogłem sterów od grafiki dobrać i niektórych programów przenieść na Linuxa i niestety zobowiązany byłem do powrotu na łono XP (żaden wyższy winshit mnie nie interesuje) :)

 

Może będę wymieniał za kilka miesięcy sprzęt to będzie zapewne leciał tylko Linux jakiś Ubunciak i ewentualnie wirtualizacja i XP dla kilku programów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym, żeby jakaś dystrybucja linuxa była tak kompatybilna jak windows i przede wszystkim, żeby developerzy gier się zainteresowali linuxem.

 

Jestem w podobnej sytuacji co @pedro84 - ponad 530 gier na steamie, kilka typowo windowsowych aplikacji i wiele innych rzeczy. Nawet próbowałem odpowiednio stweakować i kernela i wine, żeby to jakoś tam chodziło, ale raz że nie we wszystkich grach śmigało, a dwa że wydajnościowo to to się nadaje do odpalania na serwerze botów mirc'a napisanych pod windowsa, a nie gier ;).

 

Taka prawda. Niektórym osobom owszem linux może w pełni wystarczać, jeśli to np. internet, jakieś komunikatory i coś w ten deseń. Ale są takie osoby jak ja, wokół którego prawie wszystko ma znaczki "LINUX WON, WINDOWS POWERED" :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie Wy jedni macie nieco gier na steamie, ale trzeba jeszcze mieć czas na niego zerkać :)

 

Co do gier na Linuksa -> na Steamie liczba gier dostępnych także na Linuksie sukcesywnie się zwiększa http://store.steampowered.com/browse/linux/ , więc może w przyszłości coś z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pedro: oj tam zaraz oprogramowanie Adobe. CS2 pod Wine chodzi bez problemów ;)

Fotosklep CS5 za to robił mi jaja, miał straszne problemy z wtyczkami.

 

@Emil: XP? No proszę Cię, w muzealnika się bawisz? Win7 na starym sprzęcie spisuje się wyśmienicie, mam z tym sporo doświadczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh do Acera aspire one d270 chciałem xp wgrać ale dupa bo od grafy sterów nie ma ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma? Co Ty tam masz, jakiegoś Intela? Dobrze poszukaj, na pewno znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×