Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Jest w końcu jakiś oficjalny dystrybutor na Polskę z normalnym serwisem itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

X-kom jako jedyny na chwile obecną chyba twierdzi, że ma oryginalne części - ale serwisują tylko urządzenia kupione u nich.

Z drugiej strony opinie o ich serwisie są.. dość nieciekawe.

 

Płatny serwis do Xiaomi w Polsce znajdziesz, gwarancyjny nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Mega dziwne, Ceph co prawda nie jest idealny, ale tu raczej spory niefart + jakiś bug.

Ciekawe z jakiej wersji korzystali i ile mają siwych włosów więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że mieliśmy korzystać z cepha, ale jakoś tak wyszło, że się do tego nie zabraliśmy... Później ktoś od nas dopisał się do listy mailingowej cepha i takie "mega dziwne" rzeczy dzieją się dosyć często ;) A to komuś nagle pół klastra powiedziało papa, a to coś...

 

A to właśnie coś się w głowie poprzewracało i tydzień go trzeba było budzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Lista mailingowa jest dość mocna ;)

 

To potężny soft, generalnie idea jest jego super, ale ma trochę "faili".

Pojawiały się problemy z rebalancingiem, nie mówiąc już o słynnym przepełnieniu partycji.

Wypadnięcie jednego dysku czy nawet hosta znosił zawsze dzielnie, no ale jak już na jednym testowym klastrze wyłączyliśmy sieć prywatną ( tak w jednej chwili ) to po jej uruchomieniu się totalnie pogubił i nie wiedział co do czego poskładać ;)

 

Mam nadzieję, że kolejne wersje go jeszcze mocniej ustabilizują.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużego klasterka używasz? Bo my testowaliśmy go w małym środowisku (5 maszyn ssd+2xhdd w każdej) i wydajność była mocno mierna... (iopsy na poziomie może dwóch dysków talerzowych...) co go u nas zdyskwalifikowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Aktualnie nigdzie produkcyjnie, były przymiarki ale za każdym razem coś zniechęcało.

Za każdym razem setup był z SSD, na SATA wydajność nie nadaje się do niczego ;)

Wirtualek bym na tym na tą chwile nie trzymał, przeraziły mnie niektóre anomalie ( ostatnia testowana wersja to Hammer ).

W planach są testy wersji Infernalis.

 

Ciekawe jaką wersje miało OVH, jeżeli to Hammer to kiepsko ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto zwrócić uwagę, na której wersji problem wystąpił.

Od tej, której używa OVH, wyszło kilka wersji z wieloma poprawkami.

Wiem też, że trwają prace do wersji comunity, gdzie OSD, który pojawia się i znika, sam komunikuje się do monitor node'a, żeby go wywalił.

@Patrys:

 

Probably a bug in the version we run 0.94.4

 

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrys testowaliscie ssd only? Mozesz jakies szczegoly podac? Jak z wydajnoscia itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogromne znaczenie w przypadku cepha ma to gdzie są journale, szczególnie na małych pod względem ilości node środowiskach. U mnie różnice po grubo ponad 2x na odczycie i zapisie. Obstawiałbym więcej gdybym miał dostęp do ssdków na PCI-e

 

https://www.sebastien-han.fr/blog/2014/10/10/ceph-how-to-test-if-your-ssd-is-suitable-as-a-journal-device/

 

 

 

@patrys: pech straszny, patrząc na skalę oraz czas w jakim załątwiają na pewno nie padł im jeden dysk ;-)

 

 

Fakt, że utrata OSD lub node i rebalancing bez limitów potrafi zarżnąć klaster, ale nie jedną macierz IBM za kilkadziesiąt K zł widziałem która się zarżnęła bo jej dysk wypadł :).

Ceph pozwala limitować rebalancing, co może pomóc by 100% nie szło na recovery.

 

Ceph - piękne narzędzie ale wydajne dopiero jak się ma konkretne ssd jako journale lub / i jakiś cache tier.

 

Na małych serwerach z budżetowymi SSD jest to dobra opcja do trzymania dużej ilości danych bez potrzeby ciągłęgo odczytu / zapisu (nie wirtualizacja)

 

 

 

Edytowano przez JakubC (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliśmy z dysków samsunga w tym teście, seria SM, robiły ~15 tyś iops w tym teście FIO (samsungi PRO robiły jakieś 150 iops, HDD 7200 robiło ~120 iops, a samsungi EVO robiły około 50 IOPS :P )

I tak jak mówiłem, nie powalało to wydajnością...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliśmy z dysków samsunga w tym teście, seria SM, robiły ~15 tyś iops w tym teście FIO (samsungi PRO robiły jakieś 150 iops, HDD 7200 robiło ~120 iops, a samsungi EVO robiły około 50 IOPS :P )

 

I tak jak mówiłem, nie powalało to wydajnością...

no to Ci powiem, że samsungi wypadały najgorzej ever u mnie, sm minimalnie lepiej ale dalej źle.

nie liczą się iopsy a zdolność przy zapisach 4k (pierwsze dd z linku wyżej) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tez szybkie byly w porownaniu do evo i pro, ktore osiagaly wydajnosc hdd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie takie, jakiego używacie narzędzia/sposobu na zapisywanie, swoich fragmentów kodu lub komend które warto mieć zawsze pod ręką a się ich nie pamięta? Ja kombinowałem troche z OwnNote w ownCloud ale jakoś nie wydaje mi się że to najlepsze narządzie .

Czego używacie, a może macie wszystko zapisane w zeszyciku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystałem właśnie jak ty z ownnote + owncloud tylko sobie zrobiłem forka i zamiast edytora wyswig to był po prostu markdown. Wygląda to tak

 

http://screencloud.net/v/piT2

 

Teraz korzystam z turtl głównie dlatego że ma wygodną wyszukiwarkę i do tego mogę załączać pliki aczkolwiek nadal nie jest to najwygodniejsze.

 

http://screencloud.net/v/u10M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja tam na zasobie sieciowym trzymam swoje skrypty. Mam też kilka how-to w writerach i pdfach. A tak to generalnie na serwerach produkcyjnych trzymam i jak potrzebuje to kopiuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym turtl to jaka jest powierzchnia dostępna są jakieś ograniczenia? bo przetestowałem i jest proste fajne, ale nie jest u mnie i to mnie martwi.

Szkoda że nie koloruje składni.

 

Ja chce sobie zrobi jakąś baze bo już mnie denerwuje to ze mam trochę w zakładkach przeglądarki, trochę w skryptach a coś jeszcze zapisane w jakimś txt, albo w owncloud.

Edytowano przez sylver74 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś na zbyciu procesor Intel Pentium 4 670? : )

 

Mam dosyć sentymentalny sprzęt, i chciałbym go nieco obudzić ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nic lepszego nie wejdzie, bo bios nie obsługuje. To najwydajniejsza jednostka, która może się tam znaleźć ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×