Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Kamikadze

1. Rozważ sobie konto Inteligo. Mam kilka lat i nie narzekam.

 

2. Raczej po prostu nie będzie widziana karta.

 

3. Zastanów się nad LG :)

Wymieniłem Samsunga na LG (wszystko niska półka cenowa) i jest bez porównania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pytam o Samsunga a dostaję propozycję wzięcia LG :) Jedyne co mam od LG to TV i ubolewam nad tym, cała reszta to jest telefon, tablet, dysk SSD, mikrofalówka są od Samsunga :)

 

Co do Inteligo to jakieś za i jakieś przeciw w stosunku do mBanku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wiesz no telefon ma służyć do dzwonienia. Ja zmieniłem na LG ze względu na wytrzymałość. Samsung po prostu mi się rozpadał w moich rączkach :)

Lodówka samsunga u mnie nie działała od pierwszego dnia... Bo wypadła wtyczka w sprężarce ;)

 

Inteligo. Bank jak bank. Osobiście nie leży mi mbank i jego zarządzanie przez internet. Jedyny plus na korzyść mbanku to darmowe bankomaty euronetu. W Inteligo załatwiając przez internet przelewy, płatności online itp. wszystko idzie gładko. Kody SMS dochodzą do 20 sekund od utworzenia zlecenia. Brat ma w MBanku i sobie chwali. Tutaj raczej musisz popatrzeć na koszty i bankomat.

 

Osobiście nie korzystam z bankomatów bo gotówka mi znika z portfela.

 

Kartę mam za darmo, wystarczy że pójdę do nocnego whisky raz w miesiącu. Trzeba zrobić ruch kartą 99zł z tego co pamiętam i jest karta za darmo. W codziennym życiu nie jest to problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Banki przyzwyczaiły ludzi że można nie ponosić opłat za wiele usług. Celowo nie używam słowa "za darmo" gdyż jak wiadomo za darmo człowiek nawet nie dostanie po pysku :) Zatem zależy mi na ofercie gdzie nie będę ponosił żadnych opłat bądź będą to minimalne kwoty, warunkiem tak zwanej darmowości może być spełnianie kilku warunków - byleby były rozsądne...

 

https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/eKonto-plus/

 

Rozważam tę opcję, zależy mi na tym aby jak najwięcej funkcji i ipcji było dostępnych przez internet z poziomu przeglądarki czy aplikacji mobilnej. Oddział mam pod nosem więc w razie "W" będzie gdzie szturmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spotkał się ktoś ostatnio z jakimiś botami z chmury Amazon?

 

Od kilku dni zaczęło mi szybko rosnąć zużycie transferu na jednej z subdomen. Zajrzałem co jest grane: różnorakie IP w Oregonie należące do Amazon: 50.*, 52.*, 54.*. Widać, że boty, zdaje się, że indeksują po kolei całą witrynę, wszystkie podstrony (mam tego na tej subdomenie ponad 2 tysiące), ale przedstawiają się w User-Agent jako zwykłe przeglądarki (różne: IE, Opera, Chrome). Co chwila zaglądają też do robots.txt. Tłuką jedną moją subdomenę od czterech dni i chyba dawały sobie czadu też przez dwa dni pod koniec maja.

 

Największy problem w tym, że nie akceptują skompresowanej treści, pobierają nieskompresowany HTML, a nieskompresowane strony u mnie mają po 500-800 kB (dla porównania skompresowane po 30-50), więc transferu leci jak dla mnie za dużo i mogłoby zabraknąć pod koniec miesiąca.

 

Skoro zaglądają do robots.txt, to od tego zacząłem. Dla tych Amazon-owych IP zacząłem serwować robots.txt odmawiający im dostępu do czegokolwiek poza stroną główną. Oczywiście pomimo wczytywania robots.txt co kilkanaście minut na 'disallow' nie zareagowały. Zablokowałem więc ich po adresach IP, robię im HTTP 302 => /robots.txt dla każdej podstrony (poza główną), jeśli właściciel zajrzy do swych robotowych logów to może zajarzy o co chodzi.

 

Jakby komuś też transfer uciekał, to zerknijcie sobie, czy coś z Amazonu nie leci.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, Mam problem z mysql.. Wie ktos jak wrzucic bardzo duza baze danych przez ssh ? baza zajmuje prawie 8gb . Wgrywam przez ssh wiadomo jak ale po chwili wyskakuje killed :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo skrypt mysqldump, wrzucałem nim duże bazy bez problemów (jeśli masz phpa).

 

 

Panowie, macie jakieś informacje techniczne jak ogarniąć szafy serwerowe? Czyli jakieś porady jak ogarniać poprawnie kable etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki: mam della + Windows 10

 

W przypadku tego komputera instalujecie Windows'a 10 i od razu instalujecie sterowniki ze strony producenta, czy najpierw robicie aktualizacje systemu? A może zdajecie się tylko na Windowsowo Updateowe dobieranie sterowników bez ręcznej instalacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja przestałem ręcznie instalować sterowniki. Odpalam driver booster i z głowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również korzystam z driver booster, polecam. Jeszcze nigdy nie ujrzałem bsoda po aktualizacji tym programem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, problemem jest przełączanie grafiki pomiędzy zintegrowaną a dedykowaną.

 

Edit:

 

Dałem radę.

 

// Driver Booster wybiera najnowsze dostępne sterowniki?

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Driver booster ciekawa sprawa, macie wersje PRO? W robocie by mi się przydał :D

 

 

Jakiś polski dystrybutor z FV :D ?

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Darmowa w pełni wystarcza. Odpalasz sobie idziesz na kawę wracasz i masz nowe sterowniki :)

 

Wersję pro to lepiej kup od producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najlepiej instalować sterowniki ze strony producenta

taki soft jak driver booster używać w ostateczności

 

sprawia on duże kłopoty, przestał działać czytnik SD,

żaden nowy pendrive też mi przez niego nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

najlepiej instalować sterowniki ze strony producenta

taki soft jak driver booster używać w ostateczności

 

sprawia on duże kłopoty, przestał działać czytnik SD,

żaden nowy pendrive też mi przez niego nie działa

Zakładam, że wina nie leży po stronie programu a źle opisanego urządzenia, na podstawie którego pobrało sterowniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że wina nie leży po stronie programu a źle opisanego urządzenia, na podstawie którego pobrało sterowniki.

 

A ja zakładam, że jest to problem typu PEBKAC i złomu na jakim tenże PEBKAC "pracuje"... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

 

A ja zakładam, że jest to problem typu PEBKAC i złomu na jakim tenże PEBKAC "pracuje"... ;)

 

Racja, sądzę, że ten problem korzystając z Windowsa XP, Opery 12 (bo taka bezpieczna!!) i reszty starego softu naraża nas i najbliższe otoczenie o atak śmiechu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zrobilem grupę: https://www.facebook.com/groups/webhostingtalkpl/

 

@l3szcz klasyczna opera jest dla mnie wygodna, przyzwyczaiłem się, po za tym zna wszystkie moje hasła, ubolewam że mam W7 a nie XP, ale jak już mam oryginała no to używam ;p

 

co do "driver booster" nie ważne dlaczego, ważne że ten program prowadzi do konieczności reinstalacji systemu, jak u mnie

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Czy oby na pewno masz prawo używać nazwy WHT na jakiejś samozwańczej grupie? Masz zgodę od WHT na prowadzenie tego janusz-biznesu? Dlaczego wpieprzyłeś w bannerze jakieś tibie czy inne gejowskie napisy? WHT może i ma kilka swoich wad ale Ty próbujesz robić już tutaj pustynię intelektualną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oby na pewno masz prawo używać nazwy WHT na jakiejś samozwańczej grupie? Masz zgodę od WHT na prowadzenie tego janusz-biznesu? Dlaczego wpieprzyłeś w bannerze jakieś tibie czy inne gejowskie napisy? WHT może i ma kilka swoich wad ale Ty próbujesz robić już tutaj pustynię intelektualną...

 

^^

 

zobacz posty koriego a potem zadaj sobie pytanie odnośnie tej tibii

 

ja natomiast nie widzę by nazwa webhostingtalk była zastrzeżona ale strona urzędu patentowego gdzie teoretycznie powinna być baza zgłasza empty response.. ;)

 

 

a z fb zrezygnuję :), nikt poważny w tej branży nie korzysta z fb do dyskutowania na tematy techniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@JakubC raczej o tibii nie rozpisywałem się ;p

W tych czasach naprawdę ciężko z niego zrezygnować ;p l1 l2 l3 l4
przydaje się jako: kanał support, reklama, kontakt z rodziną, źródło informacji

@Pokuć naprawdę nie interesują tu nikogo twoje seksualne odchyły, napewno znajdziesz sobie podobnych w sieci...

Edytowano przez kori (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×