Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Kamikadze

Jaka różnica dla skryptów php jest dyrektywa: memory_limit=1024M lub memory_limit=1G?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kamikadze obstawiam na chłopski rozum, że żadna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No właśnie jest. Niektóre skrypty nie ogarniają memory_limit 1G i nie działają poprawnie. Już zauważyłem w 3-4 skrypcie ten problem że trzeba ustawić na 1024M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś już był temat, ale nie mogę odkopać.

Podpowiecie jakieś dyski do budżetowego domowego NAS, myślałem o 3x2TB WD RED spięte w raid 5, ale drogo to wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja u siebie mam WD Blue i dają radę, ale sam korzystam z tego nasa a raczej folderu sieciowego na backup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prze wszystkim kopia plików, w tym multimedia, wydajność nie jest priorytetem raczej niezawodność, jak czytam opinie że w niektórych po roku głowice siadają to zaczynam się bać, po poprzedni dysk chodzi już 5 lat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przetrzymywanie danych? Streaming audio i wideo? Częste nadpisywanie, rzadkie?

 

To wszystko ma znaczenie ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że ma ;-)

będą tam składowane pliki, które nie będą ruszane przez długi czas, dlatego myślałem o raid 5.

Praktycznie żadnych odczytów zapisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie taniej wyjdzie 2x3tb raid 1 niż 3x2tb raid5?:) i wydajniej powinno być:) no i przy 3TB dyskach masz dużą szansę na wystąpienie URE przy odbudowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

W zapisie ? nie :)

Raid 5 programowo serio tylko do składowania, jak ma tam się coś ruszać to potrzebny jest kontroler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W sumie nie testowałem raid 5, ale rozważałem jakiś czas temu. Na razie lecę z R1 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raid5 z 3 fyskow w zadnym wypadku nie bedzie lepszy od raid1. W zapisie dostanie mocno po tylku, przy odczycie moze byc troszke lepszy, ale za to bedzie tragiczny w odbudowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś stare dane robione na ssd i mdadmie, ale raid5 nawet z 5 dysków nie uzyskiwał prędkości zapisu jednego dysku;) Oczywiście raid1 był tak szybki jak 1 dysk. w odczycie raid5 z 3 dysków był tak samo szybki jak raid1.
Oczywiście tu mówię o zapisie i odczycie losowym (4kb)

W przypadku sekwencji odczyt z raid5 o dziwo był nawet lepszy od raid0 (lol?) a zapis skalował się jak raid0 z jednego dysku mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O raid5 myślałem jeszcze z jednego powodu mam NAS na 4 dyski więc wydaje mi się, że w przyszłości będzie łatwiej dołożyć kolejny dysk.

Szczególnie, że na wydajności w tym przypadku mi nie zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Jak nic tam się nie będzie ruszać po dysku to spokojnie wystarczy.

Tylko pamiętaj o monitoringu macierzy / smart ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam, czytam... 2TB, 3TB, RAID... do domowych potrzeb... rety.

A ja mam wciąż w swoim głównym komputerze 2 x 80GB podpięte przez ATA (PATA). Jeden z dysków ma 14 lat, a od ponad siedmiu chodzi prawie 24/7. I wszystko działa, choć pewnie każdy z Was narzekałby na wydajność, czasy dostępu itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Piotr a jak jego smart z ciekawosci?

 

Te dobre Aty nie padały w domowych warunkach tak :) Ostatnio cały karto od 10 do 80GB wywaliłem na elektrośmieci i drugie tyle uszkodzonych, ale zupełnie innych firm :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr a jak jego smart z ciekawosci?

 

Screenshot:

15g3yop.png

 

Coś jest nie tak z "power on count", wprawdzie to jest liczone w minutach, nie w godzinach, ale i tak jakieś przekłamanie wyszło, nie wiem z czego to wynika.

 

 

 

====================================================

edycja: A teraz coś z zupełnie innej beczki...

 

 

Jestem abonentem "pewnejdomeny.pl", na której mam włączony catch-all dla poczty.

Istnieje też domena "pewnejdomeny.com", nie moja.

 

Ktoś rejestrując się na Facebooku pomylił adres email, wpisał *.pl zamiast *.com - tak przypuszczam. I od 17 lutego dostaję z Facebooka wiadomości. Mogłem kliknąć, że "nie, nie rejestrowałem się", ale postanowiłem sprawdzić, jak natarczywy jest Facebook.

 

A zatem... od 17 lutego, czyli przez 68 dni dostałem już 64 wiadomości. W tym 19 proszących mnie o potwierdzenie adresu email oraz 45 zachwalających, jak to wielu znajomych mam na tym portalu i najłatwiej mi będzie, jeśli zaimportuję kontakty z poczty...

 

Jaki inny serwis/portal jest aż tak natrętny? Jaki inny tak niestrudzenie wysyła dziesiątki wiadomości pod adres, który nie został potwierdzony?

 

Straszne to natręctwo...

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×