Skocz do zawartości
Gość nrm

WHT Cafe / Gadka szmatka / O wszystkim i niczym...

Polecane posty

Gość Pokuć

łiii, kolejny medal, tym razem od Justysi :) Marit Marianowicz Bjoergen nie zdobędzie wszystkich medali, na tę chwilę jesteśmy z Marit kwita, po jednym złotym medalu w indywidualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Marcin Bjoergen chyba zapomniał leków na astmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jest jakiś sposób na zablokowanie wyświetlania się GDZIEKOLWIEK frazy "Natalia Siwiec" ? Chodzi mi rzecz jasna o blokadę we własnej przeglądarce, nie globalnie :) Po prostu zaczyna mnie denerwować że co drugi news dotyczy tej ścierki. A ch.. mnie ona obchodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wejdź na jakikolwiek portal z wiadomościami i będą ze 3-4 newsy z NS :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to to nawet ja nie zagladam he he :lol: tvn24 mi się zdarzy od czasu do czasu no i sportowe ale tam o niej nic nie piszą..

chociaz obiło mi sie ostatnio o uszy że Doda bęcki spuściła Szulimowej na jakiejś gali :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pudelek srudelek... WP i Onet, tam jest jej pełno. Wiem że to są portale typu domena .tk czyli śmieciowe ale w tym śmietniku można czasem coś pożytecznego znaleźć vide relacja on-line z Ukrainy. Mniejsza o to, coś wymyślę...

 

Mam forum, w zasadzie jeszcze nie wystartowało a już miałem kilka najazdów botów. Ta, pshemko... IPB nieco drogie, nie przewiduję tam super hiper ruchu, małe forum, takie malutkie, tyci :) SMF, vBulletin, myBB czy jakieś inne brać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam forum, w zasadzie jeszcze nie wystartowało a już miałem kilka najazdów botów. Ta, pshemko... IPB nieco drogie, nie przewiduję tam super hiper ruchu, małe forum, takie malutkie, tyci :) SMF, vBulletin, myBB czy jakieś inne brać ?

Jeden z twórców stack exchange pisze Discourse. Świeże ujęcie, bez bagażu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ja wchodzę na onet sprawdzić sport i jakieś technologie jak coś jest. Głównie tak przejrzę pierwszą stronę i jak nic ciekawego nie ma to wychodzę, ale ona tam jest w 5 miejscach na głównej zwykle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudelek srudelek... WP i Onet, tam jest jej pełno. Wiem że to są portale typu domena .tk czyli śmieciowe ale w tym śmietniku można czasem coś pożytecznego znaleźć vide relacja on-line z Ukrainy. Mniejsza o to, coś wymyślę...

 

Skomentuję metaforą: skoro grzebiesz w szambie to nic dziwnego, że ręka gównem śmierdzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Mam problem z wyświatlaniem WHT w przeglądarce FireFox. Znikły wszystkie grafiki, tekst jest jeden po drugim, nie idzie się nawet połapać co i gdzie kliknąć żeby napisać posta. Pobrałem WaterFox i problemu nie ma. Podobny przypadek na FF miałem na własnej stronie kiedy to poznikały mi wszystkie grafiki i był tekst jeden po drugim. Adblock odpada, mam poblokowane kilka elementów i kilka adresów reklamowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ctrl +f5? czyszczenie ciastek i cache?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MyBB :D

 

Wchodzę na moje testowe forum phpbb3 a tam... 100 osób zarejestrowanych... 12 tyś tematów... 20 tyś postów. Muszę to wywalić, bo jeszcze mi hosting podziękuje :P

 

Miałem kiedyś forum. Z racji, ze ruchu zbyt wielkiego nie było to odpiąłem wszystkie linki ze strony i zapomniałem. Po jakiś 3-4 miesiącach dostaje maila z hostingu ze moja baza danych przekracza dopuszczalne rozmiary. Było tego kilka giga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Sam chwilowo zainteresowałem się właśnie myBB. Na lickę na IPB mnie nie stać, chyba że ktoś ma jakąś wygasłą to mogę kupić - grunt żeby było na legalu wszystko. Na vBulletin też mnie nie stać. Miałem Przemo ale atakowały mnie boty z tajemniczej krainy "Dinnic". phpBB3 również ma jakieś jaja z tymi botami, dodatkowo nie znalazłem odpowiedniego stylu. Padło więc na myBB. Zdaje się że jeden ze znanych użytkowników WHT dość sprawnie działa na rzecz społeczności myBB, a w jego nicku jest konkurent Intela :) Znalazłem odpowiedni styl, moduł przeciw durnym botom (pytania antyspamowe), kilka ciekawych pluginów. Implementacja dodatków wygląda na łatwiejszą niż w phpBB. Potrzebuję na niewielkie forum własne, jak to będzie wyglądało w praktyce to się okaże na dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje phpBB3 i żadnych botów. Jedno pytanie antyspamowe dobrze napisane i bez zmartwień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W MyBB jest coś takiego jak "ukryte pole captcha". Dobrze wybierając nazwę pola wyeliminowałem boty zupełnie (opiekuję się jednym forum na MyBB od ok. 8 miesięcy, cisza i spokój). Dla zwykłych użytkowników rejestracja nie nastręcza problemów, bo nie ma żadnego widocznego captcha, żadnych pytań, nic.

 

Metodę z MyBB zaimplementowałem w Wordpressie i spamerskie komentarze jak ręką odjął zniknęły, niepotrzebny akismet, pytania, captcha ani nic innego.

 

W phpBB modified by Przemo kiedyś przed wieloma laty wrzuciłem jakiś zmodyfikowany moduł captcha (który chyba nawet w późniejszej wersji stał się integralną częścią skryptu) i cisza jak makiem zasiał od lat, ani jednego natręta.

 

Do SMF dokleiłem już dość dawno własnoręcznie napisany kod z pytaniem "jesteś botem? tak/nie" (tyle, że po angielsku, bo to anglojęzyczne forum) i mam skuteczność 99,95+% jeśli chodzi o zabezpieczenie przed botami.

 

To samo co w SMF, ale po polsku, sprawdziłem kiedyś kiedyś kiedyś na pewnej "księdze gości", i tam miałem 100% skuteczności przez kilka lat. Dlatego też wprowadziłem to w SMF.

 

 

Generalnie uważam, że grunt to unikalność rozwiązania. Unikalna metoda, unikalne nazwy dla wymaganych pól POST, cokolwiek unikalnego, indywidualnego, a nie dostępny do pobrania masowo dodatek czy modyfikacja. No i warto brać pod uwagę komfort zwykłych użytkowników, niech wprowadzone rozwiązanie przeszkadza im w jak najmniejszym stopniu (a najlepiej w ogóle, co na chwilę obecną mam i na MyBB i w Wordpressie i mógłbym podobne rozwiązania zakodować w każdym innym skrypcie). Gorzej, jeśli wiele osób poszłoby w moje ślady, wówczas z pewnością ktoś pokusiłby się o napisanie bota radzącego sobie z tymi już nie unikalnymi, już nie indywidualnymi zabezpieczeniami.

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Mam dziwny problem ze smart-em.

 

Device Model: ST500DM002-1BD142

SMART Attributes Data Structure revision number: 10
Vendor Specific SMART Attributes with Thresholds:
ID# ATTRIBUTE_NAME          FLAG     VALUE WORST THRESH TYPE      UPDATED  WHEN_FAILED RAW_VALUE
  1 Raw_Read_Error_Rate     0x000f   110   100   006    Pre-fail  Always       -       27904376
  3 Spin_Up_Time            0x0003   100   100   000    Pre-fail  Always       -       0
  4 Start_Stop_Count        0x0032   100   100   020    Old_age   Always       -       8
  5 Reallocated_Sector_Ct   0x0033   100   100   036    Pre-fail  Always       -       0
  7 Seek_Error_Rate         0x000f   100   253   030    Pre-fail  Always       -       361708
  9 Power_On_Hours          0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       37
 10 Spin_Retry_Count        0x0013   100   100   097    Pre-fail  Always       -       0
 12 Power_Cycle_Count       0x0032   100   100   020    Old_age   Always       -       8
183 Runtime_Bad_Block       0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0
184 End-to-End_Error        0x0032   100   100   099    Old_age   Always       -       0
187 Reported_Uncorrect      0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0
188 Command_Timeout         0x0032   100   100   000    Old_age   Always       -       0
189 High_Fly_Writes         0x003a   100   100   000    Old_age   Always       -       0
190 Airflow_Temperature_Cel 0x0022   064   063   045    Old_age   Always       -       36 (Min/Max 32/37)
194 Temperature_Celsius     0x0022   036   040   000    Old_age   Always       -       36 (0 23 0 0)
195 Hardware_ECC_Recovered  0x001a   045   041   000    Old_age   Always       -       27904376
197 Current_Pending_Sector  0x0012   100   100   000    Old_age   Always       -       0
198 Offline_Uncorrectable   0x0010   100   100   000    Old_age   Offline      -       0
199 UDMA_CRC_Error_Count    0x003e   200   200   000    Old_age   Always       -       0
240 Head_Flying_Hours       0x0000   100   253   000    Old_age   Offline      -       245002114433061
241 Total_LBAs_Written      0x0000   100   253   000    Old_age   Offline      -       377949061
242 Total_LBAs_Read         0x0000   100   253   000    Old_age   Offline      -       2479291349

Te wartości (1 i 7) są normalne przy dysku, który chodzi 37h?

Edytowano przez Kamikadze (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No własnie czytałem że lubią mieć krzaczki, ale zastanawiałem się czy we wszystkich modelach takie rzeczy się spotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem co to znaczy:

"IMO we should write in one language at a time."

Rozumiem też co oznacza:

"IMHO we should write in one language at a time."

Osobiście staram się pisać pełne zdania, pełne wyrazy ("in my opinion / in my humble opinion"), ale te i inne najpopularniejsze, najpowszechniej używane skróty rozumiem.

 

Czego NIE rozumiem to:

"IMO powinniśmy pisać w jednym języku naraz."

NIE rozumiem też sformułowania:

"IMHO powinniśmy pisać w jednym języku naraz."

Czyżby coś w rodzaju "intelektualne myśli obrazotwórcze"? A może "intratne moduły harcerskich opinii"?

 

Powtarzają się sformułowania podobne do powyższych niestety coraz częściej.

 

 

Moim zdaniem, moim skromnym zdaniem, powinniśmy pisać w jednym języku naraz.

Albo piszmy po angielsku, albo piszmy po polsku.

Zastanówmy się, jak to w ogóle wygląda i brzmi, gdy w jednym zdaniu używamy dwóch jednocześnie:

"In my humble opinion powinniśmy pisać w jednym języku naraz."

 

Edytowano przez Piotr GRD (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamiętaj żeby też nie używać ps, etc, itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×