Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość

W home świetny support? Bez jaj... wklejanie całego okna tekstu prosto z jakiegoś helpsystemu uważasz za świetny support? Odpowiedzi jak roboty, a na niestandardowe pytanie bzdury albo gadki o tym, by zoptymalizować skrypt, to jest świetny support? Eee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W home świetny support? Bez jaj... wklejanie całego okna tekstu prosto z jakiegoś helpsystemu uważasz za świetny support? Odpowiedzi jak roboty, a na niestandardowe pytanie bzdury albo gadki o tym, by zoptymalizować skrypt, to jest świetny support? Eee...

Tobie nie musi odpowiadać, nie będąc ich klientem ich męczyłem o rzeczy które mają co prawda napisane w helpdesku, ale odpisywali mi dokładnie tak jak oczekiwałem - zwięźle i rzeczowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tobie nie musi odpowiadać, nie będąc ich klientem ich męczyłem o rzeczy które mają co prawda napisane w helpdesku, ale odpisywali mi dokładnie tak jak oczekiwałem - zwięźle i rzeczowo.

 

Niestety, ale potwierdzam opinię sponsi. Support w home polega na Ctrl-C, Ctrl-V. Do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie wklejanie na chacie lub helpdesku, jest dobre dla nowych klientów. Jaki DNS, jaki serwer, jak zaparkować domenę itp. Jeśli potrzebujesz cos więcej niestety nie uzyskasz żadnej konkretnej pomocy.

 

Na działanie Home nie moge narzekać, cesja wykonana w kilka sekund. Jednak dogadaćsię z tą pania na chacie, to juz nie lada wyczyn. ;)

 

Ta pani zresztą zawsze jest zmęczona, za duzo pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha : > To jak u nich wygląda taki bezlimitowiec? Jak sie przekroczy xx GB transferu to wypędzają, czy "zapraszamy na większy pakiet"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukałem na stronie jakieś info, ale nic nie znalazłem na temat tej promocji.

No chyba 2TB powinni zezwolić, w końcu to nielimitowany. :)

 

Jak przekroczysz opcję nielimitowanego transferu to teoretycznie już więcej nie można dostać (pozostawiam to bez komentarza :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak w dedykowanym serwerze jest 1TB transferu w pakiecie to o czym mowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Cytując wypowiedź supportu via chat na pytanie o to, czy nie ma problemów z np. umieszczeniem na takim serwerze plików-obrazów płyt wolnych systemów operacyjnych:

 

Nie stosujemy zadnych "haczykow".

 

Powiedzieli że problemu nie będzie, chociaż oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ograniczenia sprzętowe (limity cpu itd.). W przypadku pobierania prosto z adresu, be skryptów, to ten problem jednak nie wystepuje.

Hm.. 14 dni darmowego testu, ktoś sprawdzi ile GB/TB (???) w tym czasie da radę wyssać? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Was.

 

Home.pl zrobil w swojej ofercie zmiane na duzy plus, a Wy narzekacie. Niektorzy przekraczali pakiet ruchu, wystawiala im sie faktura pro forma na kolejny okres abonamentowy. A tak, to teraz jest to realna oszczednosc i ja sie ciesze :)

 

A stwierdzenia o marnej jakosci czy pogarszajacym sie poziomie uslug... dla mnie jesli ktos nie pisze konkretow, to nie ma co takiej opinii brac w ogole pod uwage. Rownie dobrze moga to byc tajni wyslannicy konkurencji ;-)

 

Ja korzystam z hostingu home.pl i nazwa.pl. W nazwa.pl zaliczylem kilka awarii, w home.pl zadnej awarii. Generalnie jestem zadowolony, bo mam swiety spokoj i moi klienci mnie nie atakuja. Strony oraz poczta dzialaja i tak ma byc. A jak cos potrzebuje, to nawet o 2 w nocy zadzwonie lub napisze i mam sprawe szybko zalatwiona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwie istotne zmiany:

 

1. http://home.pl/serwery/specyfikacja/pb zaszaleli, zwłaszcza z limitem pamięci.

2. http://home.pl/serwery/lp i akapit:

Autorski system zaawansowanej wirtualizacji, który pozwala na pełną separację usług w ramach platformy - zasobów serwera, przestrzeni dyskowej, danych Klienta. Zasada działania zbliżona do idei chmury obliczeniowej.

Ciekawe co w praktyce oznacza ta nowa wirtualizacja, czy jest nowa czy nie, i czy oznacza to koniec 500, które były do tej pory bolączką dla cięższych serwisów w home.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wyjdzie nowe Ubuntu... albo ooooo - Service Pack dla Win7 wychodzi niedługo : ) się pierdyknie na home na 14 dni, wrzuci linki na paru forach i będzie wszystko jasne : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość d4nny89

Home.pl to zwykli oszuści tak jak i pozostała czołówka. Serwer za 1zł a potem płać i płać, to samo domeny. Nie podają od razu cen brutto, wabią niskimi cenami netto, które potem zamieniają się w kolosalne sumy i ludzie kombinują tak, że niech domena wygaśnie po roku i kupię znowu za 1zł a tu niespodzianka bo tę wygasłą domenę kupi jakiś robot i już jest warta XXXX zł no i bieda bo domena jako tako wypozycjonowana a ktos ją podkupił.

 

Co do panelu i jakości jak najbardziej ok, pomoc techniczna też była dla mnie pomocna. Zaznaczę, że klientem tej firmy byłem tylko raz ale miałem okazję co najmniej kilkunastu osobom publikować strony na serwerze w home.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jest wolny rynek i mają do tego prawo... To oni ustalają ceny i warunki a klient skorzysta lub nie. A jak coś jest zbyt tanie to trzeba sprawdzić dokładnie ofertę i regulaminy gdyż na pewno są jakieś ukryte elementy na które 95% osób nie zwraca uwagi tylko klika "dalej", "kontynuuj", "kup".

 

Co do robotów to także mogą kupować i odsprzedawać drożej bo tak jak wyżej "wolny rynek" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kwoty jakie home.pl wydaje na reklamy mogliby spokojnie poświęcić na obniżenie kosztów swoich usług, a wówczas nie musieliby się martwić o pozycję lidera za 5-10 lat. A tak to odpływ klientów jest nieunikniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwoty jakie home.pl wydaje na reklamy mogliby spokojnie poświęcić na obniżenie kosztów swoich usług[...]

I radykalnie zmniejszyć ilość nowych Klientów którzy przy przedłużeniu usług są związani umowami lojalnościowymi przy zakupie na tzw. "za złotówkę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale hosting w home.pl to jest masakra. Jakiekolwiek zalety są nieistotne w obliczu częstych awarii. Moja strona tam hostowana dziś jest niedostępna drugi raz, przedwczoraj również, w ciągu ostatnich dwóch tygodni jeszcze ze dwa razy była niedostępna. A przecież ja bywam na stronie nieczęsto - kto wie, jak wiele razy w rzeczywistości bywa ona niedostępna!

 

Niedostępność wprawdzie trwa dosyć krótko, ale chyba mam prawo wymagać, aby strona była dostępna bez przerwy, z rzadkimi wyjątkami w przypadku jakichś poważnych awarii. ODRADZAM TEN CHŁAM.

 

Gwoli ścisłości, korzystam z hostingu Windows, nie wiem, jak sprawuje się ten zwykły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale hosting w home.pl to jest masakra. Jakiekolwiek zalety są nieistotne w obliczu częstych awarii. Moja strona tam hostowana dziś jest niedostępna drugi raz, przedwczoraj również, w ciągu ostatnich dwóch tygodni jeszcze ze dwa razy była niedostępna. A przecież ja bywam na stronie nieczęsto - kto wie, jak wiele razy w rzeczywistości bywa ona niedostępna!

 

Jest taka fajna darmowa aplikacja w internecie, jesli chcecie sprawdzic, jak czesto wasza strona jest niedostepna: http://www.siteuptime.com

 

Wybierzcie tam Free Plan. Dzięki niemu będziecie dostawać maile za każdym razem, gdy strona przestanie działać i gdy znowu zacznie działać, potem raport miesięczny. Z czymś takim w ręku można się nawet domagać częściowego zwrotu opłat.

 

Ja już miałem dość home.pl z powodu ciągłych awarii strony, nawet na "przepraszam kliencie" ich nie stać. Teraz jestem w http://www.1and1.pl i jak narazie żadnych awarii. Zobaczymy czy tak zostanie. Jednego się nauczyłem: monitorowanie strony to podstawa.

Edytowano przez caslo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostałem mejla o nowym panelu na home.pl Ponoć dla części kont już działa. Jest ktoś kto przetestował i mógłby opisać wrażenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka fajna darmowa aplikacja w internecie, jesli chcecie sprawdzic, jak czesto wasza strona jest niedostepna: http://www.siteuptime.com

Wybierzcie tam Free Plan. Dzięki niemu będziecie dostawać maile za każdym razem, gdy strona przestanie działać i gdy znowu zacznie działać, potem raport miesięczny. Z czymś takim w ręku można się nawet domagać częściowego zwrotu opłat.

 

Według mnie to narzędzie nie jest precyzyjne w wersji Free. Ping co 30 minut, więc nie oddaje stanu faktycznego uptime serwera. Np. Serwer jest offline 5 minut idzie ping - odnotowywany jest brak odpowiedzi, serwer wstał po np. 2 minutach od poprzedniego pingu a zostanie to wychwycone po kolejnych 30 minutach i w statysykach zostanie zapisany offline 30 minut. Proponuję korzystać z http://basicstate.com/ - tam w bezpłatnej wersji serwer pingowany jest co 15 minut.

 

Dostałem mejla o nowym panelu na home.pl Ponoć dla części kont już działa. Jest ktoś kto przetestował i mógłby opisać wrażenia?

 

Panel jest na pewno bardziej czytelny od poprzedniego, ale nie ma w nim zbyt dużo nowych funkcjonalności. w mailu tez dostałem link do strony http://home.pl/nowy-panel gdzie można zgłaszać propozycje nowych funkcjonalności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kiedyś zdarzyło się wam takie coś że home wam odmówił hostingu ?

Np. że korzystacie z ich usług przez 3 miesiące i strona generuje duży ruch i oni wam wyłączają hosting ?

 

I jakie są parametry łącz w hostingu Business Server ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według mnie to narzędzie nie jest precyzyjne w wersji Free. Ping co 30 minut, więc nie oddaje stanu faktycznego uptime serwera. Np. Serwer jest offline 5 minut idzie ping - odnotowywany jest brak odpowiedzi, serwer wstał po np. 2 minutach od poprzedniego pingu a zostanie to wychwycone po kolejnych 30 minutach i w statysykach zostanie zapisany offline 30 minut. Proponuję korzystać z http://basicstate.com/ - tam w bezpłatnej wersji serwer pingowany jest co 15 minut.

Na Pingdom.com jest darmowo co 1 minutę : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy kiedyś zdarzyło się wam takie coś że home wam odmówił hostingu ?

Np. że korzystacie z ich usług przez 3 miesiące i strona generuje duży ruch i oni wam wyłączają hosting ?

 

I jakie są parametry łącz w hostingu Business Server ?

Trochę czasu minęło ale odpowiem bo może się komuś przyda. Konta home, nawet te biznesowe są wciąż zwykłym sharedem, który się nie nadaje na coś co generuje duży ruch. Zrozumcie to w końcu, a skończą się Wam problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raffuss, ale nie wszyscy to przyjmują do wiadomości. Niedługo będę klientowi wdrażał portal, który ma być dość mocno odwiedzany. Uparł sie na home.pl i koniec (głównym agrumentem było to, że ma tam jakieś konto Biznes). Nie da mu sie wytłumaczyć, że będą problemy z generowanym obciążeniem i lepszy byłby VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×