Skocz do zawartości

Polecane posty

Gość

Hola hola.. jak to "olewanie stałych klientów".. przecież oni mają po prostu promocje dla nowych klientów, a starzy płacą NORMALNE ceny, a nie, że olewka..

 

Home i NetArt są jednakowo nieatrakcyjne dla kogoś wiedzącego więcej o hostingu niż to, że "fajnie jest mieć dostęp FTP do konta"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hola hola.. jak to "olewanie stałych klientów".. przecież oni mają po prostu promocje dla nowych klientów, a starzy płacą NORMALNE ceny, a nie, że olewka..

 

Taa.. najlepiej to byłoby, żeby firma miala 0zł dla nowych klientów, później 15zł za następne dwa lata i 0zł za kolejne dwa lata. Do tego mega szybkie serwery, indywidualnego konsultanta, który przewiduje pytania klienta i wysyła mu odpowiedzi, zanim ten zada pytanie. Najlepiej jeszcze aby serwer WWW sam optymalizował skrypty pod względem wydajności.

Dobrze byłoby też dostać pakiet 250zł adwords na każdy rok posiadania usługi.

I wszystko oczywiście za grosze, a firma utrzymuje się z ofiar na tacę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Home i NetArt są jednakowo nieatrakcyjne dla kogoś wiedzącego więcej o hostingu niż to, że "fajnie jest mieć dostęp FTP do konta"...

 

 

@Sponsi co dokładnie masz na myśli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olewanie stałych klientów to norma. Nie tylko wśród dostawców hostingów. A nie jest to normalne. Co szkodzi dać im rabat choćby 10%?

 

W Home.pl jest promocja takze dla przedluzajacych waznosc serwera ("Operacja antykryzys"). Pozwala ona na dodatkowe i bezplatne przedluzenie waznosci serwera o 3 miesiace przy standardowym przedluzeniu. Do tego masz program Netpunkty, za ktory dostajesz punkty wystarczajace na dodatkowy bezplatny miesiac. 

 

 

 

 

 

W Nazwa.pl nie widzialem promocji dla przedluzajacych. Nie maja tez zadnego sensownego programu lojalnosciowego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanyc o ich LiveChacie

 

"Uprzejmie informujemy, ze chat ma charakter wylacznie informacyjno-handlowy. W trosce o bezpieczenstwo uslug swiadczonych przez home.pl, operatorzy prowadzacy rozmowy na chacie nie przyjmuja zadnych dyspozycji zwiazanych z posiadanymi przez Panstwa kontami i domenami. Wszystkie operacje wymagajace autoryzacji uzytkownika prosimy zglaszac za posrednictwem infolinii (091 4325555 badz 0801 445555) lub formularza kontaktowego"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I co w tym takiego dziwnego?

Chciałbyś aby na Twoich usługach firma wykonywała dowolne zlecenia przesłanymi na LiveChacie bez żadnej weryfikacji od obojętnie jakiej osoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło dlaczego webmail nie zapisuje danych w poczcie wysłanej

 

Po tym pytaniu skierowano mnie do kontaktu telefonicznego lub formularza.

 

A to fakt że kiedyś można było załatwić przez czata wszystko !! podawało się wybrane litery z hasła do konta w celu weryfikacji.

 

A co za różnica czy zaptyam o coś przez telefon - gdzie się czeka w kolejce - czy na chacie, tu i tu mają taką samą możliwość weryfikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie się zarejestrowałem tutaj, żeby wyrazić swoją opinię o hostingu home.pl

 

Obsługa klienta: szybka i uprzejma (nic do zarzucenia).

 

Cena/jakość to według mnie gorzej niż słabo... otóż ten ich IdeaWebServer to straszna pomyłka. To, że niektóre ustawienia .htaccess nie są zgodne z Apachem można jakoś przeżyć, ale brak elementów, które gdzie indziej są instalowane domyślnie z Apachem to już ból.

Prosty przykłady:

- uproszczone tworzenie przekierowań 30x (brak wyrażeń regularnych - albo nie mogę dojść jak ustawić...)

- brak kompresji gzip ustawianej przez .htaccess, czyli obsługiwanej przez serwer

 

Aha i tak przy okazji, wszystko można załatwić poprzez stronę www, ale otrzymać kod AuthInfo to już trzeba piękne podanie pisemne wysłać razem z kserokopią dowodu... (zabezpieczenie sobie przychodów 100 PLN + VAT to jedno, a utrudnianie przeniesienia papierkami i procedurą to już lekkie przegięcie).

 

Poza tym serwery stabilne, bezproblemowe i doskonale nadają się na proste strony dla bogatych firm ;-) Czyli coś co użytkownik Luke powyżej mnie napisał

Kolejnym plusem jest ilość i przepustowość łączy do sieci zewnętrznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, podobnie jak jodator zarejestrowałem się aby wyrazić opinie :P .... pierwszy mój post więc witam wszystkich serdecznie ;)

 

Home.pl - obsługa klienta mogę powiedzieć, że naprawdę super pomoc jest jak trzeba nie to co inny hosting na N :P

 

Ale ich super system IdeaWebServer to nieporozumienie już któryś skrypt z rzędu nie działa ... po mailu od admina otrzymałem odp. proszę poprawić skrypt ... co ja mam poprawiać skoro działa na 3 innych serwerach i kilku tysiącom osób tylko nie na home.pl :|

 

Za 3 miechy kończy mi się tam abonament i uciekam na inne serwery, mam dość poprawiania bo coś na serwerach home.pl nie działa.

 

Jak ktoś ma zamiar tam trzymać coś więcej niż stronę www z wizytówką firmy to niech przetestuje zanim zapłaci ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawialem czy nie wziac serwera w home.pl, jednakze mnie osobiscie takie molochy odstraszaja, kontakt bardzo dobry zapewne jednakze inaczej jest jesli jest sie klientem z wielu tysiecy osob, tak wiec osobiscie zdecydowalem sie na 3it.pl gdzie mam serwer vps i jestem bardzo zadowolony, bo jestem traktowany indywidualnie, a z obsluga moge sie dobrze porozumiec, ktora zawsze jest chetna pomoc mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

nie wiem czy Ci co piszą niektóre bzdury w ogóle czytają to co piszą lub chociaż starają się dowiedzieć dlaczego pewne procedury wyglądają tak a nie inaczej lub pewne sprawy toczą się tak a nie inaczej. Zacząć należy od tego, że ja także jestem klientem home.pl i osobiście więcej widzę w tym wszystkim zalet jak wad. Tylko że mam wrażenie że porównaniu do pozostałych wybrałem usługę której szukałem, liczyłem się z kosztami i potrafię korzystać z google nim zacznę pisać bzdury.

 

Nie bronię home.pl ale warto parę rzeczy wiedzieć:

 

Kod AuthInfo i procedury niezbędne przy transferze domeny, warto poczytać o tym, bo sprawa z pozoru jest prosta, ale nikt od tak nikomu nie wyda czegoś, przez co inni mogą stracić coś co może stanowić fundament ich interesu. Zresztą żadna inna firma nie zrobi tego w bardziej uproszonej formie, a jeszcze więcej namęczyłbyś się gdyby np. tą samą domenę przenieść np. bezpośrednio od NASK czy innej firmy w zależności od rodzaju domeny.

 

Lapiech - a nie wpadłeś na to że telefonicznie konsultant jest Ci lepiej w stanie wytłumaczyć co się dzieje no i zautoryzować Cię, co w tym przypadku jest niezbędne (patrząc na własne problemy jakie pojawiały się u mnie). Sam zresztą kilka postów wcześniej o tym wspomniałeś, więc jaki masz z tym problem? Na chwilę obecną wprowadzona została usługa Chat Premium i klienci Bussines mogą liczyć na autoryzację także na chacie.

 

Klient rozpoczynający korzystanie z usług home.pl korzysta z promocji. Ale jak byk jest napisane, że po okresie promocji czyli pierwszy rok płacisz normalną cenę, więc skąd to zdziwienie? Jeśli jednak posiadasz usługi, kilka zawsze możesz poprosić o ofertę indywidualną i otrzymać rabat na kolejny rok. Nie ukrywajmy nikt za darmo nic Ci nie da. Poza tym nie popadajmy w jakąś skrajność, kupując Server czy Sklep internetowy otrzymujesz w pakiecie dodatki na prawie 2000 zł. Niewiele firm z branży posiada dostęp do łączy wielokrotnych w takiej ilości czy tak rozbudowanej serwerowni. Ja korzystam z ich pomocy i także chwalę sobie ich 24h pomoc oraz wsparcie konsultantów przy wprowadzaniu swoich skryptów. Nie każdy z nich się na tym zna ale z drugiej strony nie leży to w ich kompetencji. na chwilę obecną korzystam z 14 dniowego okresu testowego na sklep www z pełnym wsparciem ich BOK.

 

Warto w pełni przeanalizować ofertę oraz regulaminy i dopiero komentować, bo to jest zwykłe czepianie się. Nie bronię ich firmy, ale w porównaniu do tego co oferują inne firmy na naszym rynku czy nawet szajsowy debiutant onetoone bodajże, to nie bez powodu home.pl trzyma 25% rynku hostingowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie że usługi Home są mierne - domeny drogie, krok po kroku chwyty marketingowe, oraz bardzo słaba wydajność, dziwne limity. Za wysoką cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwyty marketingowe? Niby gdzie? Wszystko jest czarne na białym opisane nawet bez zagłębiania się w regulaminy.

 

A co do limitów, chyba niewiele wiesz o tym jak wykorzystać 1500GB transferu czy więcej albo twoje skrypty są bardzo interesująco opisane że generują cholera wie jaki ruch. Nie wiem co w ich usługach jest takiego miernego, rozwiązania które stosują są banalne, nawet dla osób nie związanych zbytnio z branżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chwyty marketingowe? Niby gdzie? Wszystko jest czarne na białym opisane nawet bez zagłębiania się w regulaminy.
No, w szczególności z darmowymi domenami bądź za złotówkę, prawda? Na tym forum jest długi wątek na ten temat na temat kruczków w regulaminach gdyż ludzie ich najczęściej nie czytają. To samo z wydajnością serwerów.

 

chyba niewiele wiesz o tym jak wykorzystać 1500GB
Akurat tyle to ja na miesiąc potrzebuję, więc tematu tego nie ma ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwyty marketingowe? Niby gdzie? Wszystko jest czarne na białym opisane nawet bez zagłębiania się w regulaminy.

 

A co do limitów, chyba niewiele wiesz o tym jak wykorzystać 1500GB transferu czy więcej albo twoje skrypty są bardzo interesująco opisane że generują cholera wie jaki ruch. Nie wiem co w ich usługach jest takiego miernego, rozwiązania które stosują są banalne, nawet dla osób nie związanych zbytnio z branżą.

 

może dołączę się do tematu :)

home.pl jest na tyle mierne że nawet taki skrypt jak prestashop mają problemy z działaniem na ich serwerach. Następna sprawa to mod_rewrite, same skargi O.o - a to chyba nie są jakieś szczególne wymagania - no chyba że są to przepraszam ;)

 

Jeśli tak wspaniale sie Tobie współpracuje z nimi to chyba będziesz wzorowym klientem baaa raczej status platynowy dostaniesz, jeszcze nie widziałem żeby klient tak bronił swojego usługodawce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz i ja chciałbym napisać trochę o home.pl. I nie będę tu pisał czy działają i jak działa dana usługa ale napiszę że ... nie działają w ogóle. Tak... to prawda.

 

Pewnego dnia wylądowałem (dosłownie i w przenośni w Tajlandii). Gdy już się ogarnąłem postanowiłem iż wejdę sobie na stronę wcześniejszej firm w której pracowałem, zobaczyć co i jak... może też mały sentyment po tylu latach pracy... I o dziwo, wejść się nie dało.. Więc próbuje na inną stronę tej samej firmy ale pracującą na serwerze dedykowanym, działa! No nic olałem temat, może jakieś problemy mają z tym hostingiem, nie wiem...

Postanowiłem wiec pobuszować po necie - polskim oczywiście. Wszystko działa, no może prawie wszystko, bo kilka stron po prostu mi się nie otwiera. Przeglądarka wisi, wisi i pisze iż nie można wyświetlić strony... Olałem problem, wchodzę dnia następnego, działa! Następnego dnia już nie... ogłupiałem bo dzień-dwa w tygodniu działało, miałem dostęp do serwera.

 

Postanowiłem zrobić traceroute (przeanalizować trasę pakietu do serwera docelowego) kiedy nie było dostępu i co się okazało, pakiety zatrzymują się za każdym razem w jednym i tym samym miejscu:

 

22 * * 339 ms ae-3-3.ebr2.Berlin1.Level3.net [4.69.133.145]

23 * 389 ms 344 ms ae-5-5.car2.Warsaw1.Level3.net [4.69.134.17]

24 340 ms 341 ms 343 ms ae-11-11.car1.Warsaw1.Level3.net [4.69.134.9]

25 339 ms 338 ms 341 ms 212.73.253.130

26 340 ms 343 ms 340 ms xe-4-4.gate1.home.net.pl [62.129.251.193]

27 * * * Upłynął limit czasu żądania.

28 * * * Upłynął limit czasu żądania.

29 * * * Upłynął limit czasu żądania.

30 * * * Upłynął limit czasu żądania.

 

Co więc zrobiłem, zadzwoniłem do home.pl że chciałbym wykupić sobie u nich hosting (co było prawdą, teraz jestem klientem nazwa.pl), ale nie jestem pewien stabilności jego działania. Pytam Pana grzecznie czy blokują jakiś ruch z Azji, powiedział że z tego co wie nie, no więc napisałem do home maila i dostałem taką odpowiedź:

"Pragnę poinformowac, iz klasa adresowa nalezaca do operatora z ktorego laczy internetowych Pan korzysta jest czestym zrodlem ataku spamu miedzy innymi na nasze serwery. Stad tez wynika blokada, ktora jest przyczyna niedogodnosci."

 

Od kiedy to blokujemy całą podsieć?? A co z potencjalnymi klientami z tego regionu??

Ciekawe ile firm które kupiły hosting w home.pl nie są tego świadome ?!? Czy w regulaminie jest zapis o tym jakie klasy są blokowane??

 

Dodam, iż tylko home.pl blokuje jakieś tam klasy IP, ponieważ mam hosting w AZ.pl i w nazwa.pl i nie ma najmniejszego problemu.

 

Reasumując:

* jeśli planujesz mieć stronę/serwis inny niż polskojęzyczny NIE POLECAM home.pl - dowiedź się jakie klasy są plokowane

* jeśli masz już serwis i myślałeś iż jest on zorientowany na Azję, to zapukaj grzecznie do home.pl o odszkodowanie z tytułu utraty potencjalnych klientów i jak najprędzej przenieś się do konkurencji (1and1.pl nie blokuje ruchu, ale nie można u nich jeszcze zaparkować domeny)

post-11305-069404000 1289457329.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy to blokujemy całą podsieć?? A co z potencjalnymi klientami z tego regionu??

Ano zazwyczaj od tedy, gdy stwierdzimy, że całość ruchu pochodzącego z tej klasy to DDoSy próbujące wyłożyć całą sieć. I robi tak nie tylko home.pl.

 

Hint: Poczytaj sobie, jakie były perypetie z klasami adresowymi, które tpnet dostał od RIPE do neostrady na samym początku jej działania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ano zazwyczaj od tedy, gdy stwierdzimy, że całość ruchu pochodzącego z tej klasy to DDoSy próbujące wyłożyć całą sieć. I robi tak nie tylko home.pl.

 

Hint: Poczytaj sobie, jakie były perypetie z klasami adresowymi, które tpnet dostał od RIPE do neostrady na samym początku jej działania :)

 

Żaden provider świadczący usługi tego typu nie powinien blokować klas adresów IP. A jeśli już to robi to powinien jasno i klarownie informować o tym Klienta. Nie wiem kto to robi, ale tylko że obdzwoniłem kilku konkurentów w Polsce i zagranicą i ŻADEN tego nie robi, co sprawdziłem. Sam mam hostingi u dwóch dostawców w Polsce i nie ma najmniejszego problemu.

 

Pytanie, więc, skoro nazwa.pl, az.pl, 1and1 może to dlaczego home.pl nie może?

Myślę że to metoda jak pójść na łatwiznę i ciąć koszta, ale nie chce mi się o tym gadać, jednym słowem powiedziałbym jeszcze kiedyś "ŻAL!" Ciekawe czy jako ktoś im zacznie z neostrady albo UPC robić DDoSa to czy też zablokują podsieć.

 

I nie całość klasy to DDoS, nie stosuj proszę kwantyfikatorów wielkich, gdyż ja nie należę do tego grona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

naprawde chcialbys dostawac informacje za kazdym razem kiedy home kogos zablokuje (szczegolnie jezeli zrobi to automat)

 

Koszty routingu w ktorym wycinamy z poszczegolnych klas C tylko niektore adresy reszte wpuszczamy kiedy mowa o globalnym internecie przy wolumenie ruchu home.pl sa gigantyczne i na ich miejscu podejmowal bym pewnie podobne dzialania przy egzotycznych klasach i moge dac glowe ze nazwa az czy 1and1 postapia podobnie przy powtazalnych atakach z rozynych miejsc. Jezeli admin sieci nie reaguje na zgloszenia to jest to jedyny sposob

 

Z neo UPC itd jest inaczej, piszesz do OPa po ich stronie i user ma problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem kto to robi, ale tylko że obdzwoniłem kilku konkurentów w Polsce i zagranicą i ŻADEN tego nie robi, co sprawdziłem.

To zapuść w pętli nmapa skanującego jakiś serwer przez cały miesiąc, to przekonasz się, czy wycinają, czy nie :)

 

PS:

I nie całość klasy to DDoS, nie stosuj proszę kwantyfikatorów wielkich, gdyż ja nie należę do tego grona.

Mówię o aspekcie historycznym w momencie, gdy ta klasa została zablokowana.

Poza tym - 99,999% niepożądanych requestów można uznać za praktycznie całość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tajlandia istnieje jeszcze jedna, drobna kwestia.. co mnie ma w zasadzie interesować klient z Azji, skoro główny przychód generuje mi klient z Polski?

Nie pomyślałeś przypadkiem że dla jednej czy dwóch osób, nie ma nawet sensu (o opłacalności nie wspomnę) narażać pozostałych 99,99% klientów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy u was też poczta w home dzisiaj to parodia?

 

Przepraszamy, ale chwilowo nie możemy pokazać tej strony ze względu na przeciążenie serwera.

 

Jaja, webmail wykrzacza, że przeciążony serwer... echhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ode mnie plus.

 

Może i mają dziadowskie ceny, dziwne, łapiące promocje, ale mają rzeczowy, prawdziwe 24/7 support. Nie ma problemu z livechatem nawet o 3 w nocy, więc komu mogę polecić? Osobom którym zależy na posiadaniu świetnego supportu (stąd pewnie też te ceny wyższe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×