Skocz do zawartości

draker

Użytkownicy
 • Zawartość

  187
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Normalna

1 obserwujący

O draker

 • Ranga
  Stały użytkownik
 1. Witam, Obecnie przerzuciłem się na ofertę kimsufi.com i mój stary serwer z oferty z 2012 roku w Kimsufi (ale "podpięty" w OVH) stał się zbędny. Koszt odnowienia 93,99zł netto / mc, parametry: Procesor: Intel® Xeon® CPU X3220 @ 2.40GHz 4GB RAM Dysk 1x750GB (wymieniony na nowy w OVH bezpośrednio po zakupie - obecnie ma ponad 15000 godzin, ale nie wywala błędami) Oczywiście serwer widnieje w panelu OVH, a nie jak w nowych serwerach - na kimsufi.com, transfer bez limitu, 100MBps, dostęp do 100GB backupa, supportu OVH, możliwość kupna IP Failover - mi to było zbędne i przesiadłem się na nową ofertę w Kimsufi. Data odnowienia: każdego 2 dnia miesiąca (kolejne odnowienie 2 marca). Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o oferty na PW lub mail: drakerc [at] me.com. Cena do uzgodnienia - poczekam na oferty i sprzedaję temu, kto da najwięcej, bo w sumie nie mam pojęcia, za ile powinienem go "puścić".
 2. Firma w Delaware

  Czyli rozumiem, że jednak "można było zrobić to taniej" to bujda, pomyłka, sekret i tym podobne? Okej, czyli jednak dodam do pakietu apostille i gotowe.
 3. Firma w Delaware

  Nie będę wrzucał niczego w koszta. Przecież nie będę konsultował się z moim US, bo niestety, mieszkam w mniejszej miejscowości i nikt nawet tam nie wiedział o istnieniu spółki typu LLC, nawet nie wiedziano o tym, że podatek dochodowy w Delaware wynosi 0%. W razie problemów trzeba będzie walczyć, a nie poddawać się na początku. To fajnie, że można było taniej. Jeszcze fajniej by było, gdybyś napisał, w jaki sposób. Wybrałem pakiet bardzo low-endowy - dopiero za 8 tygodni zajmą się moją sprawą, nawet nie pobrali jeszcze pieniędzy z karty, więc zawsze mogę wszystko anulować. Czyli jednak apostille przyda się? Nie sądziłem, że będę w stanie założyć konto tak "anonimowo", na sam apostille, bez ujawniania moich danych. Nadal do końca nie wiem kilku rzeczy: zgłaszać fakt posiadania firmy do swojego US, czy tylko w razie jakiejś kontroli mieć przygotowane wszystkie dokumenty? Czy mogę robić tak, jak wcześniej pisałem: płacenie kartą płatniczą konta za drobniejsze rzeczy, a w razie kontroli tłumaczyć się tym, że to kupione na firmę?
 4. Firma w Delaware

  Hm, to tak naprawdę wszystko byłoby OK, gdyby nie ten problem z wypłatą pieniędzy. A gdybym płacił kartą płatniczą przypisaną do firmowego konta, a w razie kontroli twierdził, że to wydatki firmy? Nie planuję narazie niczego okazałego za to kupować typu samochód/dom. Aha - Alior Bank nie wymaga apostille - wystarczy im pokazać ten Certificate of cośtam, na którym widnieją moje dane jako właściciela firmy.
 5. Firma w Delaware

  @edit A jednak jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania z USA http://www.mf.gov.pl/_files_/podatki/umowy_miedzynarodowe/usa_konwencja-tekst_polski.pdf Plus "Jeśli płacisz podatek w danym kraju według jego prawa i Twój kraj ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, to nie możesz zapłacić drugi raz podatku za to samo. A w Delaware nie ma podatku od dywidend, nie pobierasz sobie wypłaty tylko dywidendę." Czyli niby jednak mogę sobie taką dywidentę 0% wyplacic?
 6. Firma w Delaware

  Czyli chyba najprościej będzie sobie co miesiąc udzielać pożyczki na kilkaset lat. Opcjonalnie jeszcze na jakimś forum czytałem, żeby zarejestrować firmę na Cyprze - tam jest podatek 2% od dywident. Akurat Polska ma podpisaną umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania - przelewałbym wtedy kasę na konto w Cyprze, a potem na moje konto. Zastanawiają mnie jeszcze trzy rzeczy: -czy mogę wystawić rachunek na taką firmę? Adkontekst tego wymaga, by wysyłać im rachunki -jak to będzie, gdy będę chciał wysłać coś pocztą w imieniu firmy? Jak podam adres z USA jako nadawcę, to w przypadku niedoręczenia będą pewnie chcieli to wysłać do USA -załóżmy, że kiedyś chciałbym poprowadzić mały sklep. Niektórzy hurtownicy pozwalają kupować towary już po cenach brutto - wtedy kupuję taki towar, sprzedaję, wystawiam fakturę dla kupującego i gotowe? Nadal podatek 0% (o ile kupujący jest z Polski)?
 7. Firma w Delaware

  Cośtam mi mówiono, że Polska nie ma umowy z Delaware o unikaniu podwójnego opodatkowania, i chyba w przypadku dywidenty musiałbym opłacić podatek 19%. Czy to prawda?
 8. Firma w Delaware

  Hm, uzyskałem więcej informacji od prawnika i wnioskuję, że najlepiej zrobić to w ten sposób 1: Zakładam konto bankowe w Polsce na firmę (niby powiedziano mi, że apostille nie jest wymagane w niektórych bankach, np .PKO BP tego nie wymaga) 2. Wszystkie wpłaty wędrują na tamte konto 3. I ostatni etap: wypłata. Niby najlepiej jest, abym sobie wypisywał pożyczki na kilkaset lat i wypłacał pieniądze na swoje konto. Tylko zależy mi na tym, abym mógł wypłacać pieniądze raz na miesiąc-dwa - czy tyle pożyczek nadal będzie możliwe?
 9. Blokada w iptables - wielkie logi

  Dzięki Narazie uśmierciłem daemona syslogd, bo zbytnio mi te logi nigdy potrzebne nie były, ale potem zapoznam się z tymi linkami. Korzystałem z tego skryptu: http://www.cyberciti.biz/faq/block-entier-country-using-iptables/
 10. Witam Musiałem w iptables zablokować wszystkie IP z Chin i Wietnamu, gdyż zaczęto wykorzystywać mój hosting plików do dziwnych celów (wrzucano mnóstwo nielegalnych plików i je pobierano z Chin), przez co wysycali mi całe łącze. Wszystko jest niby OK, Chińczycy nie mogą się już dostać, tyle tylko, że mam ogromny problem z logami. /var/log/messages , /var/log/kern.log i syslog w ciągu kilku minut od startu serwera mają po 200mb, a gdy zostawię serwer włączony na godzinę, to logi ważą 50GB. W logach jest pełno wpisów o blokowaniu IP przez iptables typu: Aug 1 12:13:43 ks22865 kernel: cn Country DropIN=eth0 OUT= MAC=00:1c:c0:f9:6a:97:00:04:c1:56:1a:02:08:00 SRC=121.204.107.234 DST=91.121.8.155 LEN=48 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=47 ID=25620 DF PROTO=TCP SPT=60841 DPT=80 WINDOW=8192 RES=0x00 SYN URGP=0 Aug 1 12:13:43 ks22865 kernel: cn Country DropIN=eth0 OUT= MAC=00:1c:c0:f9:6a:97:00:04:c1:56:1a:02:08:00 SRC=119.112.33.169 DST=91.121.8.155 LEN=40 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=113 ID=40967 DF PROTO=TCP SPT=2414 DPT=80 WINDOW=64131 RES=0x00 ACK URGP=0 W jaki sposób mogę wyłączyć logowanie Country Drop i innych przez iptables? W konfiguracji znalazłem jedynie opcję o wyłączeniu logowania do /var/log/iptables, a tam nic nie ma... @edit myślałem o tym, aby w /etc/syslog dać wpis kern.warning /dev/null - ciekawe, czy to ma sens.
 11. Firma w Delaware

  Cóż - polskie firmy liczą sobie za taką usługę minimum 3000zł. Ja brałem to u firmy, gdzie samemu "konfiguruje" się zestaw - niepotrzebne mi były dokumenty do założenia konta bankowego w USA, które w polskiej firmie kosztowały $200 i inne pierdoły typu wysyłka dokumentów FedExem za $100 - wolę, aby odesłała mi za $5 firma zajmująca się forwardingiem wiadomości USPSem. W sumie wyszło $49/rok za agenta + $90 za rejestrację firmy - $150 w porównaniu do $1000 w polskiej firmie. Dziękuję, ale za te zaoszczędzone $850 poszukam sobie jakiejś pomocy gdzie indziej. Może i potrwa to 3-4 tygodnie (bo tyle mam czekać na załatwienie wszystkiego), nie spieszy mi się, ale mam 2000zł w kieszeni, które mogę wydać na coś innego.
 12. Firma w Delaware

  Witam Lekko odkopię temat. Mam założoną firmę w Delaware, obecnie czekam jeszcze na dostarczenie dokumentów i zaczynam działać. Mam jednak wątpliwości związane z wypłatą środków. Agent w Delaware polecił mi założenie konta bankowego w USA, jednak niestety to odpada, bo przyjmuję głównie płatności PayU, a tam mogę wypłacić pieniądze tylko na polskie konto. Czy mogę dalej używać swojego konta bankowego do otrzymywania płatności? Czy muszę założyć nowe konto na firmę w Delaware? Agent pisał, że chcąc założyć konto bankowe na firmę muszę jeszcze wykupić "Apostille" - a to kosztuje $90, a może tego nie trzeba. I jak najlepiej wypłacić gotówkę? Raczej metoda pożyczki na 100 lat odpada.
 13. PHP5 a zużycie CPU

  Cóż, na standardowej konfiguracji php-fcgi na nginxie padał u mnie co minutę z przeciążenia... Polecam zaopatrzyć się w php-fpm.
 14. PHP5 a zużycie CPU

  A korzystasz z php-fcgi czy php-fpm? W przypadku tego drugiego, polecam pozwiekszac wartosci w /etc/php5/fpm/pool.d/xxx.conf, m.in. spare severs, max servers, etc
 15. Płatności sms czy przelewy?

  Dokładnie, obecnie NIP nie jest potrzebny. Sam nie posiadam NIPu i korzystam tylko z numeru PESEL, czasem są małe problemy, np. w Adkontekst musiałem zmieniać umowę, tak samo w pole NIP często muszę podawać swój PESEL, ale jest OK, nikt do tego się już nie przyczepia, a najwyżej podaję link do odpowiedniej witryny.
×