Skocz do zawartości

Polecane posty

Ta.. statystyki podane przez media. Jak by faktycznie na tego Korwina w połowie Polski zagłosowało tyle osób co deklarowało. To śmiało przeszedłby po Palikocie. No ale widocznie zabrakło odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PIS'u nie lubię, ale ten gościu dobrze gada ...teraz to on może sobie gadać, tylko posłowie SLD głosowali przeciw ACTA, reszta PO,PIS,PSL byli za choć jak to często bywa barany głosują nieświadomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tu dyskusja jest a nadal wiele osób nieświadomych,

macie dzieci? jak mają kilka lat to zanim dorosną to już będą mieć "teczki" gotowe, jak się któreś wychyli przed szereg to będziecie paczki do kryminału wozić, a w najlepszym razie zostanie pozbawione prawa wyborczego jako skazaniec, podobnie jak za komuny, kto tyrał i się nie wychylał to do dziś twierdzi że milicja nic nie robiła obywatelom... powtórka się robi z historii i to nie pierwszy raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mSurf.eu

Jak rozmawiałem z kolegą, to mi się spodobało jego zdanie smile.png

Za 20 lat, będę opowiadał swoim dzieciom, jaki to internet był fajny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miłosz dobrze prawi..

Od 20'stu lat mamy wciąż tych samych polityków. Przeskakują tylko ze stołka na stołek, pchając w kieszenie niesamowite odprawki.

Przykładowo taka Kopacz, przeskoczyła sobie ze stołka na stołek i jedzie dalej. Nie sprawdziła się jako minister zdrowia, to kiego ch*** ktoś uważa że się sprawi jako marszałek?

 

Przez 20 lat Ci sami politycy cały czas nam plują w talerz, tylko że za każdym razem z innego krzesła, z innej strony stołu..

Dlaczego w sejmie nie widzi się młodych osób, tylko wciąż te same mordy, tyle że coraz bardzie osiwiałe..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja uważam że sprawdziła się jako minister zdrowia, nie dała się nabrać koncernom na szczepionki,

pół europy wydymali, na Kopacz nagonke zrobili, ale nie dała się wydymać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Tato, czy internet był naprawdę taki fajny jak mówią?

Cicho synku, ciiichoo... Bo usłyszą.."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz z innej beczki mam pytanie !

 

Jak by miała wyglądać taka kontrola przez dostawcę internetu ? Bo przecież kilka milionów ludzi w Polsce nie da się upilnować od tak...

Czy będą sprawdzali wykorzystany transfer na dzień ? godzinę ?

 

Jak to by miało wyglądać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Edart a gdzie tam... ona by w każdej chwili tyłek (nasz, nie swój) podstawiła. Gruba łapówa i pozamiatane...

 

Zresztą szkoda gadać, dzisiaj byłem "u lekarza" z kobietą. Już nawet opowiadać mi się nie chce. 1,5h spóźniona lekarka, foch, bo podłoga mokra (sam się wq i wszedłem do gabinetu i ręcznikami papierowymi wytarłem podłogę), a potem jeszcze ledwo dała zwolnienie padającemu na twarz pacjentowi.

 

Ten kraj to dno. Naród jest tak zaślepiony, tak zmanipulowany, że szkoda gadać. Tu trzeba rewolucji na miarę tego, co teraz w Rumunii się dzieje, gdzie już nie wytrzymali ludzie.

Szkoda gadać, ja wbijam w to dziadostwo.

 

A ACTA? I tak rzadko które media i rzadko którzy ludzie kumają co to za gówno jest... a w Polsce to już w ogóle, jak oni nie widzą syfu, który te czerwone psy u góry nam "fundują" (a raczej my sobie sami fundujemy)....

Szkoda gadać, po prostu miazga totalna i dno totalne.

 

Dareksbs no jak to jak... zrobią podatek od Internetu i za tą kasę postawią dodatkową infrastrukturę.

Mejle w USA podobno są filtrowane i jakby co, idą w kopii do rządowych serwerów.

Te sk...ny u władzy boją się, że jak to wszystko naprawdę zacznie się rozp...ć to nie będą mieli informacji, kontroli.

Stąd ACTA, PIPA, DUPA, SRAKA, NDAA itd.

Edytowano przez Sponsi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak u zwykłych internautów nie wyobrażam sobie, ale u tych co mają jakieś strony, choćby wizytówki firmy może to być tak:

- firma chce zrobić aktualizacje strony, wysyła dane do hostingodawcy, hostingodawca do serwerowni, serwerownia do opertatora łączy, każdy zatwierdza po sprawdzeniu że jest ok , klient robi zmiany na stronie,

każdy po kolei oczywiście pobiera opłate bo nikt za darmo nie będzie nic robił, więc oczywiście za zmiane na stronie zapłaci klient,

zmieni się cennik, już nie będzie najdroższy transfer czy obciążenie cpu, ale firmy będą konkurować cenami za możliwość wprowadzenia zmian przez klienta i czasem w jakim są w stanie taką zmianę zatwierdzoną przez X urzędników zrobić smile.png

scient-fiction, a może nie ?

 

Sponsi, przy każdej wizycie u lekarza mnie trafia coś, bo nie dość że moja żona płaci podwójne zdrowotne to i tak

wszędzie z dziećmi idziemy prywatnie, bo się inaczej nie da, jeszcze podłogi nie wycierałem ale ponad 10 lat temu musiałem za szyby zapłacić, bo nie wyrobiłem w szpitalu...

Edytowano przez Edart (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja teraz z innej beczki mam pytanie !

 

Jak by miała wyglądać taka kontrola przez dostawcę internetu ? Bo przecież kilka milionów ludzi w Polsce nie da się upilnować od tak...

Czy będą sprawdzali wykorzystany transfer na dzień ? godzinę ?

 

Jak to by miało wyglądać ?

Zapewne przechwytywanie ramek za pomocą narzędzi typu tcpdump i zapewne natychmiastowe, automatyczne skanowanie za pomocą ODPOWIEDNICH ( tudzież płatnych, bo jak inaczej ) narzędzi połączonych na stale z zewnętrznym serwerem bazodanowym, mających na celu weryfikację legalności ruchu.

Aktualnie jedyne, co musi logować dostawca Internetu to adresy źródłowe i końcowe oraz dokładną godzinę przesłania pakietu, zaś po zmianach czeka nas, co tu ukrywać, inwigilacja, która na tą chwilę jest zakazana.

Nie pomogą nawet ustawy państowe, które wobec porozumienia globalnego są niżej, o czym mowa jest w konstytucji.

Edytowano przez ^^KaMaZZ~.^ (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przykładowo jak posiadam serwer w Rosji czy Australii które są ogólnie nie zależne i nie ma tam żadnych PIPA SPOA I Ch*j wie co jeszcze, i daj my na przykłąd postawię na jednym z nich serwer proxy a przez drugi będę pobierał różne pliki typu jakieś no nie wiem COŚ, a następnie będę to pakował do tar czy rar i rozbijał na kilka partów a potem to pobierał.

 

Czy dalej jest szansa że mogę mieć nie przyjemności ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najprostszą metodą na uniknięcie inwigilacji będzie zestawienie szyfrowanego tunelu VPN z takim serwerem i rutowanie przez niego ruchu do Internetu, wtedy nie trzeba będzie nawet kombinować z dzieleniem plików czy ściąganiem plików wchodząc na serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że tu nie chodzi o takich co chcą rzeczywiście coś nielegalnego pociągnąć, tu chodzi o Ciebie, Twoją rodzinę, Twoje dzieci, które przez przypadek gdzieś za młodu coś pociągną i już mają teczke zrobioną. Piraci i złodzieje to mnie akurat nie interesują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tylko że tu nie chodzi o takich co chcą rzeczywiście coś nielegalnego pociągnąć, tu chodzi o Ciebie, Twoją rodzinę, Twoje dzieci, które przez przypadek gdzieś za młodu coś pociągną i już mają teczke zrobioną. Piraci i złodzieje to mnie akurat nie interesują.

 

Ja też nie będę tego używał do trzepania najnowszych filmów w full HD !

Chcę poprostu aby 2 komputery domowe + 3 znajomych chodziły na na przykład tunelu VPN czy serwerze proxy, abyśmy później nie mieli żadnych problemów bo jakiś głupi obrazek czy mp3 pociągnąłem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

macie dzieci?

99% społeczeństwa nie myśli o przyszłości. Pozostały 1% głosowal na Korwina ;)

Głosują na Paliknota, bo chce zioło zalegalizować i powiedział, że zapali w sejmie.. kadzidełko. To trzeba mieć coś niepokolei żeby głosować na taki motłoch.

 

A teraz jak sie stołek pod zadkiem pali to nagle rząd jest winny. Tak tak.. Niech sobie tępy naród tłumaczy, że to wina rządu.

 

Po dupie dostanie zawsze ten, który chce być legalny :)

 

Ten kraj cały czas zmierza do nikąd. Ludzie sami go rozpierdzielą przy delikatnej pomocy rządu. Mam jedynie nadzieję, że Ruski z Niemcami podzielą się do Wisły. Bo wolę być w Rzeszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i może się okazać że Ci wpadnie przez okno kilku ninja z tego powodu, super perspektywa się szykuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

jak u zwykłych internautów nie wyobrażam sobie, ale u tych co mają jakieś strony, choćby wizytówki firmy może to być tak:

- firma chce zrobić aktualizacje strony, wysyła dane do hostingodawcy, hostingodawca do serwerowni, serwerownia do opertatora łączy, każdy zatwierdza po sprawdzeniu że jest ok , klient robi zmiany na stronie,

każdy po kolei oczywiście pobiera opłate bo nikt za darmo nie będzie nic robił, więc oczywiście za zmiane na stronie zapłaci klient,

zmieni się cennik, już nie będzie najdroższy transfer czy obciążenie cpu, ale firmy będą konkurować cenami za możliwość wprowadzenia zmian przez klienta i czasem w jakim są w stanie taką zmianę zatwierdzoną przez X urzędników zrobić smile.png

scient-fiction, a może nie ?

 

Sponsi, przy każdej wizycie u lekarza mnie trafia coś, bo nie dość że moja żona płaci podwójne zdrowotne to i tak

wszędzie z dziećmi idziemy prywatnie, bo się inaczej nie da, jeszcze podłogi nie wycierałem ale ponad 10 lat temu musiałem za szyby zapłacić, bo nie wyrobiłem w szpitalu...

 

Czyli wysyłanie plików na FTP będzie trwało tydzień i kosztowało 100zł w górę bo każdy coś będzie chciał... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aha, jeszcze jedna sprawa. Słyszałem że ACTA ma niby Usuwać strony typu megavideo czy videobb...

Ale przecież w Rosji nie mają prawa ich usuwać ani blokować bo tam nie ma takiej organizacji jak SPOA czy ACTA poza tym oni mają swoje prawo i w du*ie mają Amerykę.

Tak więc domyślam się że dostawca internetu będzie blokował nam dostęp do takich stron ? czy dobrze myślę ?

Edytowano przez Dareksbs (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta, też tak może być, że OP zablokuje dostęp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli organizacja typu ZAIKS czy MPAA (czyli wg ACTA właściciele praw autorskich) zgłosi, że wrzucałeś na serwer w Rosji plik, do którego nie masz praw autorskich, to wg tego dokumentu dostawca będzie mógł w trybie przyspieszonym zadziałać jak policjant, prokurator i sędzia w jednym i odciąć Cię całkowicie od sieci. Tak, w tym dokumencie jest zapis umożliwiający takie działania, jako "zapobiegające dalszemu łamaniu praw autorskich". I właśnie to jest w ACTA niebezpieczne. Bez sądu stajesz się przestępcą, wobec którego są stosowane środki ograniczające swobody obywatelskie. Nie jestem z wykształcenia prawnikiem, ale takie zapisy łamią wszelkie konwencje dotyczące praw i swobód a także naszą Konstytucję. Szkoda, że Tusk i jemu podobni tego nie zauważają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie w nastepnych wyborach się troszkę się w tym rządzie przemiesza, ale to dopiero za 4lata, jeżeli w ogóle do nich dojdzie, niedługo ludzie z rządzie zabiorą wam wysoką pensje bo powiedzą ze przecież polak za dużo zarabia marne 1200zł ale dla nich to ża dużo no bo gdzie polak tyle zarobi, przy łopacie? A oni pensje po 20tyś,a i tak narzekają, oni myślą o sobie jak zwrócić swoją uwage, zrobić wokół siebie szum, i popisać się.

 

Pewnie w nastepnych wyborach się troszkę się w tym rządzie przemiesza, ale to dopiero za 4lata, jeżeli w ogóle do nich dojdzie, niedługo ludzie z rządzie zabiorą wam wysoką pensje bo powiedzą ze przecież polak za dużo zarabia marne 1200zł ale dla nich to ża dużo no bo gdzie polak tyle zarobi, przy łopacie? A oni pensje po 20tyś,a i tak narzekają, oni myślą o sobie jak zwrócić swoją uwage, zrobić wokół siebie szum, i popisać się.

Na wyborach nie byłem, nie głosowałem i nie będę głosował nie mieszam się do rządu. Nie będę głosował puki nikt odpowiední się nie znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)

Ważne pliki przechowuje odpowiednio zabezpieczone. Także dostęp do mojego komputera jest ograniczony tylko do mojej osoby. Więc Twój biznes co komu pozwalasz przegladać. Każdy ma swoją politykę bezpieczeństwa. A 99% ludzi nie ma jej wcale. I nie interesuje się takimi rzeczami jak bezpieczeństwo. A potem płacz i zgrzytanie zębów, bo dane wyciekły, albo ktoś przejrzał pewne pliki na dysku.

(...)

 

Nawet jeśli drzwi od mieszkania nie zamknę na klucz - nie ma prawa nikt wejść. Nawet jeśli prywatny ogródek odgrodzę tylko symbolicznie 20-centymetrowym ozdobnym płotkiem - nie ma prawa nikt wejść. Nawet jeśli niczego nie szyfruję i mam pootwierane wszystkie porty w firewallu - nie ma prawa nikt wejść. Nawet jeśli nie mam żadnych zabezpieczeń antywłamaniowych, a ktoś wejdzie, to będzie to włamanie.

I tak jak nie chcę, żeby przestępca wchodził mi do mieszkania - nawet gdy zostawię je otwarte - tak też nie chciałbym, by jakikolwiek urzędnik, policjant czy nawet rządowy automatyczny skrypt monitorował co robię, jeśli niezależny sąd czy prokuratura nie wydały takiej zgody, nawet jeśli mam 100-procentowo czyste sumienie i nic do ukrycia.

 

 

 

(...)

I tak miną miesiące jak nie lata zanim wdrożą to chociaż w 10 procentach... To jest tak wielkie przedsięwzięcie że ISP nie ogarną tego w ciągu kilku lat. Zobacz sobie ile przeciętny kowalski przerzuca danych a oni chcą to wszystko logować i jeszcze sprawdzać...

Dodatkowo ceny internetu pójdą w górę gdyż będzie trzeba z czegoś płacić ludziom za to odpowiedzialnych oraz za wdrożenie systemów.

 

Nawet jeśli techniczne możliwości do wprowadzenia tego pojawią się dopiero za 100 lat i faktycznie, w praktyce wszystko będzie miało wpływ dopiero na Twoich praprawnuków - nie znaczy, że mamy się na to zgodzić i przejść obojętnie, bo akurat dla nas nic lub niewiele się zmieni.

 

 

 

 

To czego się obawiam - a już poniekąd wspomniane było przez kilka osób - to że skutki będą najbardziej odczuwalne dla zwykłego szarego człowieka, który podobające mu się zdjęcie wrzucił na facebook czy nk, by pokazać znajomym, albo na YouTube wgrał "cover" (karaoke) chronionego utworu. Bo akurat prawdziwi piraci, ludzie zajmujący się tym na dużą skalę wiedzą jak wszystko poukrywać, zaszyfrować itd. itp.

 

A druga rzecz to taka, że określone lobby zyskujące na tym najwięcej mogą chcieć iść za ciosem i wprowadzać coraz to kolejne dalej idące obostrzenia i sposoby kontroli. Mam nadzieję, że nigdy - ani dziś, ani za tysiąc lat - nikt nie posunie się za daleko.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar tekstu: A A A

 

KE: ACTA nie ograniczy obywatelskich praw podstawowych

1 godz. 22 minuty temu

ACTA nie doprowadzi do ograniczenia praw podstawowych jak prawo do prywatności, swobody wypowiedzi i ochrony danych osobowych; nie wprowadzi np. kontroli laptopów pasażerów lotniczych ani monitorowania ruchu w internecie - zapewnia Komisja Europejska.

 

ACTA_SOPA_PIPA_protestu_5617180.jpg

ACTA, SOPA i PIPA doprowadziły do protestu internautów /AFP

 

ACTA nie przewiduje żadnych uregulowań, które ograniczałyby dostęp obywateli do internetu lub wprowadzały cenzurę stron internetowych.

 

To odróżnia ją od propozycji omawianych ostatnio w Stanach Zjednoczonych: ustawie o zapobieganiu piractwu w sieci (SOPA) oraz ustawie o ochronie własności intelektualnej (PIPA); umowa ACTA jest zupełnie niezwiązana z SOPA i PIPA - zwrócono uwagę w stanowisku, przesłanym przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Komisja zapewnia, że ACTA nie spowoduje zmiany obowiązujących przepisów UE, nie tworzy nowych praw własności intelektualnej; dotyczy jedynie procedur i środków egzekwowania praw istniejących oraz zapobiegania naruszeniom na dużą skalę, za którymi stoją często organizacje przestępcze.

Jak przekonuje Komisja Europejska, ACTA jest potrzebna m.in. eksporterom w UE, którzy posiadają prawa własności intelektualnej i prowadzą działalność na skalę światową, a którzy doświadczają naruszeń praw autorskich, znaków handlowych, patentów, wzorów i oznaczeń geograficznych.

ACTA ma - zdaniem przedstawicieli Komisji Europejskiej - poprawić współpracę pomiędzy władzami poszczególnych państw, a tym samym zwiększyć skuteczność przeciwdziałania takim naruszeniom.

"Za przykład może tu posłużyć sytuacja pisarza, który dowiaduje się, że poza UE są sprzedawane pirackie egzemplarze jego książki, albo firmy odzieżowej, która natrafia na podróbki swoich ubrań" - czytamy w dokumencie.

 

Źródło: http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko-acta/news/ke-acta-nie-ograniczy-obywatelskich-praw-podstawowych,1750507,7906

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×