Skocz do zawartości

Polecane posty

Dyski nie padają z dnia na dzień, a reszta podzespołów tym bardziej, więc o uptimie decyduje w głównej mierze stabilność łącza, która jest wręcz rewelacyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyski nie padają z dnia na dzień, a reszta podzespołów tym bardziej, więc o uptimie decyduje w głównej mierze stabilność łącza, która jest wręcz rewelacyjna.

 

Ciężej jest z wymianą czegokolwiek w razie czegoś.... Akurat Hetzner bije na klatę OVH pod tym względem. Być może coś u nich się zmieniło, nie wiem. Ostatnio ucichł ten szum z masowym kupnem badziewnych dysków. Co do stabilności łącza - z przepustowością może być w miarę dobrze, ale często zdarzają się problemy z trasą pakietów, że coś pada na linii Francja <-> Polska, w tym problemy są z PL-IX, który ma kolosalny wpływ na działanie usług OVH w polskiej lokalizacji. ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

U mnie padł 2/3 razy RAID i dane poszły się kochać, na szczęście robię kopię co 24h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi wymienili w ciągu ~15 min od stworzenia ticketa. A zajęło im to 8 min więc jakieś roboty tam pracują :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trochę wyrwałeś moją wypowiedź z kontekstu. Rozmawiamy jak to jest praktycznie. Co z tego że ovh ma Gbity zapasu jak przeciętny kimsufi ma miejsce w switchu 100/100 a pasmo jest niegwarantowane. Chyba nie sądzisz że każdy kimsufi ma dedykowane pasmo 100/100 na własny użytek?

 

 

Twój tok rozumowania jest wręcz genialny. Poruszony został temat łącza a ty każesz się zamknąć i rozmawiać o dyskach. No geniusz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie sądzisz że każdy kimsufi ma dedykowane pasmo 100/100 na własny użytek?

 

 

Mam dużo kimsufi (kilkanaście) i każdy wyciąga tyle ile potrzeba (nie udało mi się przekroczyć 80mbps, ale to pewnie przez dysk i słaby procesor)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Twój tok rozumowania jest wręcz genialny. Poruszony został temat łącza a ty każesz się zamknąć i rozmawiać o dyskach. No geniusz!

 

Bo to było wałkowane wiele razy. Nie macie innego tematu związanego z OVH do obgadania? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na razie wałkujemy ten temat a jak ktoś będzie chciał się spytać o dyski to będzie dyskusja o dyskach.

 

Ovh zmienia swoją politykę przy dedykach więc warto odświeżyć czasem wątek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(...)Co z tego że ovh ma Gbity zapasu jak przeciętny kimsufi ma miejsce w switchu 100/100 a pasmo jest niegwarantowane. Chyba nie sądzisz że każdy kimsufi ma dedykowane pasmo 100/100 na własny użytek?

 

Cytat z oferty:

Przepustowość gwarantowana to 100Mbps. Po przekroczeniu 5TB transferu na miesiąc przepustowość jest ustawiana na 10 Mbps.

 

Gwarantowana, a więc mamy pełne prawo oczekiwać 100 Mbps dla naszych maszyn.

Tak wiem że ktoś zaraz powie "no ale cena jest niska", guzik mnie obchodzi cena w tym momencie, nawet jeśli OVH napisze że za 5 zł dostaje dedyka z gwarantowanym łączem 100 mbps to takiego będę oczekiwał.

 

Nie jestem obecnie klientem OVH ale polecam obecnym bić się o to co jest w ofercie nawet jeśli łącze jest dla was drugorzędną sprawą. Niech wiedzą że nie warto pisać ściemy bo ktoś będzie tego wymagał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wcześniej przy kimsufi nie widziałem tego, ale teraz już znalazłem ten napis. Więc przepraszam za wprowadzenie w błąd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem obecnie klientem OVH ale polecam obecnym bić się o to co jest w ofercie nawet jeśli łącze jest dla was drugorzędną sprawą. Niech wiedzą że nie warto pisać ściemy bo ktoś będzie tego wymagał.

 

+1, zgadzam się. Niepotrzebnie napisali w taki sposób. ;) Z przepustowością na VPS'ach jest znacznie lepiej - wiem to też z autopsji. Dobra, dla mnie EOT, piszcie sobie tutaj dalej o łączach.

Edytowano przez Romson (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie jestem obecnie klientem OVH ale polecam obecnym bić się o to co jest w ofercie nawet jeśli łącze jest dla was drugorzędną sprawą. Niech wiedzą że nie warto pisać ściemy bo ktoś będzie tego wymagał.

Masz przecież dalej dopisek, że nie są w stanie tego za friko gwarantować przy pewnych zastosowaniach (m.in. cdn, proxy, p2p) i jak chcesz mieć w pełni gwarantowane pasmo, to musisz je wykupić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz przecież dalej dopisek, że nie są w stanie tego za friko gwarantować przy pewnych zastosowaniach (m.in. cdn, proxy, p2p) i jak chcesz mieć w pełni gwarantowane pasmo, to musisz je wykupić ;)

 

@kafi, pomyliłeś oferte OVH i kimsufi. W ofercie kimsufi nie ma żadnej informacji na temat zastosowania serwera ani też żadnych limitów przepustowości poza limitem 5 Tb. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi jakoś od piątku serwery mają problem z łącznością? Dzisiaj to nawet 100Kb transfer uzyskać to sukces...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

zwykłe 1G czy 10G na HG ?

Na tych drugich problem nie zauważony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykłe 1G czy 10G na HG ?

Na tych drugich problem nie zauważony.

 

Mój błąd niezauważyłem, że na kimsufi zjadło transfer :) Ale pozatym to i tak jakoś od piątku słabiej działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

w OVH jest dobrze tylko wtedy gdy działa, gdy coś zaczyna się psuć zaczynają się schody...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plus jest taki, że przez większą część czasu działa dobrze :D.

 

Np. ja ostatnią awarię o której pamiętam to to jak padła linia przez frankfurt i wszyscy z neostradą mieli po 50-80% packet lossa do OVH. A kiedy to było? Chyba jeszcze w poprzednim roku albo na początku obecnego.

 

Generalnie działa na tyle stabilnie, że można zaufać. Co do awarii to o ile jest to globalna awaria to też w miarę idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Od zawsze było tak, że jak działało, to było ok, gdy coś się psuło, to zaczynały się schody...

 

Pojawiają się straty, testy na żywca ich super urządzeń od arbor które "wycinają ruch" i inne ciekawe atrakcje przy większej ilości serwerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@patrys Ale powiedz w której firmie masz odwrotnie :P. Owszem OVH w kwestii ich polityki zbyt dobre nie jest, można ich ustawić na samym końcu firm, z którymi się dobrze współpracuje (głównie mam tu na myśli support), ale z drugiej strony infrastrukturę mają bardzo stabilną i już któryś miesiąc z kolei mój pingdom liczy 100% uptimeu w danym miesiącu ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Ja z nimi współpracuje od chwili kiedy weszli na Polski rynek i pamiętam nawet listę mailingową z Olesiem.

Wiesz czym robiła się to większa korporacja tym bardziej odbijało się, to na klientach, ale to zrozumiałe.

 

Niestety ale pojawiają się problemy z infrastruktura, potrafiły przestać działać adresy IP failover, potrafiły się notorycznie przegrzewać serwery, a ostatnio nowość czyli filtry ddos i tego trochę się przewineło.

Fakt, faktem z serwerami HG jest u nich najlepiej i działają najstabilniej.

 

Nie da się ukryć, że to tania masówka i nie będą mieli supportu jak np. Beyond ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ostatnio nowość czyli filtry ddos i tego trochę się przewineło.

 

Nie da się ukryć, że to tania masówka i nie będą mieli supportu jak np. Beyond ;)

 

 

 

Dokładnie, jakiś durny user zapuści loadimpact i serwer przez dojechane łacze kwiczy jak dziki prosiak, Ostatnio znajomy narzeka na to i nawet sam testował.

 

Można mieć dobry serwer z dobrym łaczem i znacznie lepszą obsługa w Polsce w tej samej cenie, wystarczy poświęcić troche czasu i nie patrzyć sie na ceny podane na www tylko negocjować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×