Skocz do zawartości

Polecane posty

To może ostatnimi czasy coś pozmieniali, jak pisałem wyżej miałem u nich serwey kilka lat temu, było to około 2010 roku, wtedy również rozmawiałem z innymi osobami mającymi usługi w ovh i twierdzili, że to normalne u nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@archi zobacz czy pojdzie Ci to 12,5MB/s z Dedyka ovh:) nawet z dedyka z 1Gb/s nie pojdzie Ci zapewne:)

 

Toż mówię, że ciągnę bez problemu moje 50 mbps downloadu w chello, specjalnie żeby nie sprawdzać łącza ovh <=> ovh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nic, czekałem 27 dni na Kimsufi 8G w Kanadzie. Ponieważ w międzyczasie przestał mi być potrzebny, poprosiłem o zwrot pieniędzy, na co się zgodzili. Powinienem otrzymać je za pare dni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda łącze na serwerach kimsufi, jakie osiaga wyniki może się ktoś podzielić danymi ? Bo te 100 Mbps to jest pewnie na kilka serwerów rozdzielone ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak wygląda łącze na serwerach kimsufi, jakie osiaga wyniki może się ktoś podzielić danymi ? Bo te 100 Mbps to jest pewnie na kilka serwerów rozdzielone ?

 

Jakieś 4 posty wyżej masz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale liczyłem na więcej opinie :)

 

Czy można liczyć ze łącze w kimsufi nie będzie słabsze niż 30 Mbps na server ?

 

PS; jak wyglada polityka DMCA w kimsufi z praktycznej strony, pytam bo słyszałem że zawieszaja serwery po 2/3 skargach np. o nielegalny plik na swerwerze.

Edytowano przez Mondo90 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pod torrenty i nawet udawało się do 35 mb wyciągać czasem jak widziałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale liczyłem na więcej opinie :)

 

Czy można liczyć ze łącze w kimsufi nie będzie słabsze niż 30 Mbps na server ?

 

PS; jak wyglada polityka DMCA w kimsufi z praktycznej strony, pytam bo słyszałem że zawieszaja serwery po 2/3 skargach np. o nielegalny plik na swerwerze.

 

Firmy nie będą dostososywać się do potrzeb klienta pod względem polityki DMCA. Wszystko zależy od kraju, w którym zlokalizowany jest dany serwer. W przypadku OVH, polityka DMCA jest oczywista - nakaz sądu i serwer leży. Rzadko kiedy reagują na abuse, o ile treść nie jest upubliczniona. Zakładając, że chcesz prowadzić serwis z torrentami - ktoś składa abuse i bum, po stronie. Ale jeśli do użytku prywatnego, to raczej możesz spać spokojnie. :)

 

Chyba niektórzy zapominają, że po drodze od Francji do Polski są również inne firmy i łącza, a nie tylko OVH.

 

Ja dla tego przykładu mam warszawskie UPC (czyli stare chello) i bez problemu ciągnę full dla mojego łącza czyli 50mbps i wysyłam swoje 5 do mojego serwera. Podobnie jest jeśli ściągam jakiś plik z zaufanego mirrora np. obraz debiana/ubuntu, również ciągnie 12,5 MB/s, czyli pełne 100.

 

Zastanówcie się 2x co wypisujecie ;).

 

Z tym, że UPC to zglobalizowana sieć, więc trasa pakietów jest odpowiednio skonstruowana. Wyobraź sobie, że mieszkasz w Polsce, a chcesz oglądać jakiś film na YouTube - tutaj przechodzi przez różne kraje. W tym przypadku, jednak przepustowość łącza może być gwarantowana. :)

 

 

Czego się spodziewam ? Jeśli ktoś pisze w specyfikacji serwera że łącze to 100 Mbps a linijke niżej że jest to łącze gwarantowane to chyba mam prawo oczekiwać 100 Mbps dla mojego serwera czy się mylę ?

 

Owszem, możesz oczekiwać gwarantowanej przepustowości łącza. Wszędzie jest overselling - nie oszukujmy się. Nie spełniają Twoich wymogów? Prosisz o zwrot gotówki i mówisz do widzenia. Nikt z OVH nie interesuje się Tobą. Jesteś typowym lemingiem, który w dodatku myśli, że przepustowość łącza ma niezwykle znaczenie w IT. Ale nie jest tak, wręcz przeciwnie, raczej pomyśl o uptime, albo o tym, jak dyski są solidne.

 

Ja miałem pod torrenty i nawet udawało się do 35 mb wyciągać czasem jak widziałem

 

To nawet dużo, jak na takie zastosowania. Wydaje mi się, że OVH przycięło p2p. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym serwerze jeszcze działają torretny ale to już kolegi i nie narzeka wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym serwerze jeszcze działają torretny ale to już kolegi i nie narzeka wcale

 

Tak jak wspomniałem: z torrentami do użytku prywatnego nie będzie problemów. Akurat w przypadku, gdy ktoś chce postawić publiczny tracker, moze tutaj być problem. Jako, że Francja jest pod wpływem władz USA, nie jest uważana za niezależny kraj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(...)Jesteś typowym lemingiem, który w dodatku myśli, że przepustowość łącza ma niezwykle znaczenie...Ale nie jest tak, wręcz przeciwnie,...

 

 

 

Jak możesz wysunąc taki wniosek nie znając charakteru serwisu :unsure: ?

 

 

Co do abuse, nigdy nie byłem w OVH ale słyszałem że mają dość luźny stosunek do nielegalnych treści jak jest w tej chwili ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Podobno dają 24 h na usunięcie treści, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak wspomniałem: z torrentami do użytku prywatnego nie będzie problemów. Akurat w przypadku, gdy ktoś chce postawić publiczny tracker, moze tutaj być problem. Jako, że Francja jest pod wpływem władz USA, nie jest uważana za niezależny kraj.

 

Skąd takie informacje? ;o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jak możesz wysunąc taki wniosek nie znając charakteru serwisu :unsure: ?

 

 

Co do abuse, nigdy nie byłem w OVH ale słyszałem że mają dość luźny stosunek do nielegalnych treści jak jest w tej chwili ktoś ma jakieś doświadczenia ?

Podobno dają 24 h na usunięcie treści, prawda ?

 

Prawda. Akurat Hetzner ma bardziej surową politykę DMCA. Czym jest dla Ciebie nielegalna treść? Na chłopski rozum, kto o zdrowych zmysłach, chciałby publicznie przetrzymywać tego typu treści? :)

 

 

Skąd takie informacje? ;o

 

Z autopsji? Raczej nie podam Ci źródła, którego raczej nie ma. Odpuść z "dziennikarstwem", a skoro to lubisz, to dąż w kierunku humanistyki. Elo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Francja jako państwo ma bardzo ostrą politykę DMCA - mojego kumpla zgarnęli za piracki jeden plik (film).

OVH musi więc dostosować politykę DMCA do prawa francuskiego - innymi słowy nie skontrolują Ci serwera dopóki nie upublicznisz danych (propagując piractwo), dlatego polecałbym serwery kupować w państwach gdzie nie ma restrykcji wobec plików pirackich albo gdzie władze przymykają oko.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Francja jako państwo ma bardzo ostrą politykę DMCA - mojego kumpla zgarnęli za piracki jeden plik (film).

OVH musi więc dostosować politykę DMCA do prawa francuskiego - innymi słowy nie skontrolują Ci serwera dopóki nie upublicznisz danych (propagując piractwo), dlatego polecałbym serwery kupować w państwach gdzie nie ma restrykcji wobec plików pirackich albo gdzie władze przymykają oko.

 

 

 

I to napisałem wyżej. Największy wpływ ma prawo i sąd - nakaz = publiczna strona leży. Akurat do użytku własnego, to tutaj nie ma problemu. Dlatego trzeba trzymać się z dala od publicznych trackerów, bo zaś one są bardzo szkodliwe dla anonimowości i prywatności użytkownika. Lepiej bezpośrednio z filehostingów pobierać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dlatego polecałbym serwery kupować w państwach gdzie nie ma restrykcji wobec plików pirackich albo gdzie władze przymykają oko.

A ja polecam przestać piracić i zacząć szanować prawa autorskie ;)

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam przestać piracić i zacząć szanować prawa autorskie ;)

 

Tak, ale jesli masz serwis w którym użytkownicy mogę przesłać swoje zdjecia lub filmiki to raczej nie chciałbyś aby serwis notorycznie był zawieszany bo ktoś przesłał treśc do której nei ma praw lub która narusza prawo a niestety ludzie przesyłają różne rzeczy ;/

Edytowano przez Mondo90 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, ale jesli masz serwis w którym użytkownicy mogę przesłać swoje zdjecia lub filmiki to raczej nie chciałbyś aby serwis notorycznie był zawieszany bo ktoś przesłał treśc do której nei ma praw lub która narusza prawo a niestety ludzie przesyłają różne rzeczy ;/

 

Zwykła wymówka. Od tego masz moderatorów, którzy są po to, żeby "pilnować". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Dajesz wtedy użytkownikowi bana za łamanie praw autorskich i koniec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ogromnego doświadczenia z OVH i różnego typu serwisami które hostujemy u nich mogę powiedzieć, że OVH potrafi mieć swoje 'jazdy'.

Ciekawy przypadek: bez żadnego abuse ani niczego serwer został zablokowany za kilka plików mojego klienta(które nie były publicznie dostępne), bez zwrotu kosztu za pozostaly czas, bez dostępu do reszty plików. Parę dni później otrzymaliśmy listowne wypowiedzenie umowy na dzierżawę tego serwera. Pożegnać by się z nami nie pożegnali na wszystkie serwery, bo za cennym klientem jestem.

 

A jeśli chodzi o trackery to hostujemy nawet jeden u nich. Nie ma żadnego problemu poza tym, że otrzymaliśmy prośbę od ich dzialu abuse o umieszczenie na dole strony adresu email do abuse właściciela strony.

 

P2P OVH się nie pozbędzie. Ten ogromny sektor ich klientów generuje głównie ruch wewnatrz serwerowni i płaci dobrze.

 

Jeśli macie jakieś pytania o OVH to piszcie nawet na PW. Znam tą firmę na 'wylot'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

P2P OVH się nie pozbędzie. Ten ogromny sektor ich klientów generuje głównie ruch wewnatrz serwerowni i płaci dobrze.

 

OVH jest jednym z niewielu dostawców, który oferuje klientom wymianę plików w sieci lokalnej. Więc masz sporą rację - oni bardzo dużo zyskują na klientach, którzy wykorzystują dedyki do P2P. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Kimsyf:


Translacja ftp.vectranet.pl... 88.156.222.90
Łączenie się z ftp.vectranet.pl|88.156.222.90|:80... połączono.
Żądanie HTTP wysłano, oczekiwanie na odpowiedź... 200 OK
Długość: 3998007296 (3,7G) [application/x-iso9660-image]
Zapis do: `debian-7.0.0-i386-DVD-1.iso'

100%[====================================>] 3.998.007.296 10,7M/s   w  6m 9s

2013-05-26 20:42:07 (10,3 MB/s) - zapisano `debian-7.0.0-i386-DVD-1.iso' [3998007296/3998007296]

Jak na 50 zł to chyba nieźle? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@set80, dzieki za wklejenie. Tak całkiem nieźle, choć ostatnio na forum OVH pojawiło się sporo skarg na łącze w kimsufi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Bo to w sumie zależy od innych klientów na tej samej nitce, jeżeli do switcha podłączą 100/100 i np. 10 innych serwerów to wystarczy że połowa zacznie "nadużywać" ich gościnności to reszta zacznie klękać z wrażenia jakie to mają słabe łącza. No chyba że ovh rozwiązało to inaczej, ale powyższe wytłumaczenie jest raczej najprostsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo to w sumie zależy od innych klientów na tej samej nitce, jeżeli do switcha podłączą 100/100 i np. 10 innych serwerów to wystarczy że połowa zacznie "nadużywać" ich gościnności to reszta zacznie klękać z wrażenia jakie to mają słabe łącza. No chyba że ovh rozwiązało to inaczej, ale powyższe wytłumaczenie jest raczej najprostsze :)

 

OVH i słabe łącza? Przecież to największa infrastruktura sieci w Europie, nawet sięga do USA! Czy zdajesz sobie sprawę, że większość polskich stron internetowych latają przez OVH?! Bodajże, przy takim ruchu, jakim mają obecnie, to Beyond, albo Oktawe już leżałby... Nie wspomnę o tym, że pomimo dobrej przepustowości łącza (aż do 1 Gbps - zależy od oferty i od tego jak dogadasz się z nimi) to mają do tego dodają spory transfer.

 

Przestańcie ciągle pieprzyć o tym łączu, bo nie oszukujmy się - przeciętny Kowalski zużyje w ciągu miesiąca zaledwie 25% przepustowości łącza... No chyba, że mowa o torrentach i piraceniu - do takich nie mam ani odrobiny szacunku...

 

Btw. Zacznijcie myśleć o tym jak wygląda sprawa z uptime, twardym(i) dysk(ami), bądź z supportem... Przepustowość łącza jest najważniejsza głównie w szczytach godzin... Zastanówcie się na chłopski rozum, czy na prawdę warto tylko o tym dyskutować? <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×