Skocz do zawartości

Polecane posty

 

Ja odnoszę wrażenie, że wcale nie mieli zamiaru sprzedawać tak dużo tych serwerów, to już nawet nie jest po kosztach to rozdawanie sprzętu za darmo. Chyba nawet OVH nie będzie cały czas dopłacało do takich serwerów, w końcu trzeba je także konserwować.

 

Jak ktoś pisał wcześniej w temacie, dostał całkiem nowe dyski, więc maszyny pewnie są składane na zamówienie z nowych części i sami się nie spodziewali, że aż takie zainteresowanie będzie tą ofertą.

 

Na forum to będzie taki support, że nie będzie go wcale, więc w razie problemów nikt z obsługi nie będzie zwracał uwagi na to, że np downtime jest 7 dni. Z drugiej strony za tą cenę serwer dedykowany w zasadzie nie potrzebuje supportu, o ile wszystko działa bez problemów.

 

 

 

Sorry Irek ale pleciesz bullshit, monitoring OVH w panelu działa bardzo dobrze i nie ma opcji, żeby był downtime 7 dniowy czy to po stronie maszyny czy sieci - automatycznie tworzy się ticket jeśli serwer jest bodaj więcej jak 15 minut offline czy to w przypadku sieci (ping po lanie) czy sprzętu. Na jednym z serwerów klienta wywalił kernel panic, 15 minut później na maila dostałem informację o tickecie i o restarcie z powodu kernel panica, innym razem ramy się rozjechały, identyczna sytuacja, wymiana trwała 10 minut, po 25 min serwer stoi cały i zdrowy.

 

To, że nie świadczą supportu w takiej kwestii jak instalowanie apache'a czy pytania jak wyklikać coś w panelu jest oczywiste, ale nadal świadczą PEŁNY support sprzętowy i reagują na tickety.

 

<Łapka w dół>

  • Upvote 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz za zbyt poważnie moje wypowiedzi Łukasz, downtime 7 dni w przenośni oczywiście.

Są różne przypadku, w tańszej ofercie niestety nie będzie takiego supportu jak przy droższych serwerach.

Monitoring działa poprawnie, przecież nie neguje tego.

 

Jakieś 2 lata temu miałem zakupione dla testów Kimsufi, tego za około 50 złotych miesięcznie. Po kilku tygodniach padł mi dysk, dane oczywiście przepadły ale nie było tam nic wartościowego (serwer testowy), jednak gorsze było to, że na mój ticket o uszkodzonym dysku odpowiedzieli po kilku dniach (informację o tym, że serwer jest offline dostałem po kilku minutach), dysk chcieli mi zmienić po kolejnych kilka dniach (ze względu na brak zamiennika), przez ten cały czas serwer nie działał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, to widzisz - ja miałem zupełnie odwrotnie. Monitoring smarta mi wykrył, że relokowane sektory się zwiększają, zrobiłem ticketa ze wszystkimi potrzebnymi informacjami, logami, moimi obawami, potwierdzeniem dokonania backupu i oczekiwaniu na wykonanie ticketa (wszystko na raz, bez jakiegokolwiek wcześniejszego kontaktu z ovh przez ~pół roku). Po 15 min serwer stał z nowym dyskiem i systemem (brak raida), a wymiana dysku trwała 7 min. Wszystko na kimsyfie za 5 dyszek, mks 2G ze starej oferty.

 

I nie miałem jeszcze do dziś na ok. ~20 kontaktów z supportem (sprzętowym) złych doświadczeń, a na odpowiedź BOK czekałem max 24h.

 

Edit:

A zaatakowałem dlatego, że napisałeś iż nikt się nie przejmie downtime'm, co w moim przypadku jest kompletną nieprawdą i dopóki rzeczywiście mnie ta sytuacja nie spotka bezpośrednio to się z tym nie zgodzę.

Edytowano przez Archi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są różne przypadki, każdy incydent jest indywidualny, a support działa pomimo tak tanich serwerów.

Logiczne jest jednak, że przy tańszej ofercie mogą być opóźnienia w odpowiedzi od ich supportu czy reakcji na awarię, w końcu mają klientów którzy płacą dużo więcej i Ci są priorytetem, zresztą jak w prawie każdej firmie, także u nas.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Jakość supportu jest wprost proporcjonalna do wykładanej co miesiąc kwoty za daną usługę, w tym przypadku serwer. Serwer dedykowany za 15 złotych miesięcznie, ze sporym dyskiem i transferem miesięcznym i jeszcze do tego support 24/7 + prywatny konsultant ? Jak mawiał nieobecny: "tupet, heh..." :) Zasada jest bardzo prosta - PŁAĆ! MA BYĆ PŁACONE! Im więcej tym lepszy lepsza jakość obsługi i tak jest W KAŻDEJ firmie, nieważne czy mamy do czynienia z małą firmą czy z kolosem typu OVH. Więcej płacisz, więcej wymagasz. Zamiast się cieszyć że dają maszyny niemal za free to jeszcze narzekacie. Fakt, gdyby nikt nie narzekał to uznałbym że Polacy zwariowali, bo bez narzekania byłoby jakoś tak dziwnie i nudno, prawda ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez cały mój pobyt w OVH niedawno tylko raz padł mi dysk. Dostałem informacje, aby się umówić na interwencje - a jeśli w ciągu 10 dni nie odpowiem wymienią sami. Ponieważ nie miałem na to czasu, a serwer pełnił tylko funkcje reverse proxy, to zdjąłem go z dns i zapomniałem o sprawie. Równo po 10 dniach przyszedł mail, że dysk został wymieniony.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oleś napisał na twitterze że zostało zamówionych 15 tysięcy KS2G, około 1400 maszyn zostało już dostarczonych. Według Intela zdolnosći produkcyjne to 1000 sztuk na tydzień, kolejka powinna się rozładować w połowie września. Zdolności "produkcyjne" aktualnie rosną o jakieś 15-20% dziennie. O ile dobrze zrozumiałem :)

Przyfarciło się trochę tym co juz otrzymali maszyny :)

 

Co do traktowania klientów, szczególnie ich podział na lepszych i gorszych. To z tego co widzę to nie tylko jest problem z dostarczeniem kimsufi za 14,75zł, a także osoby które zamówiły inne serwery (np. SP, MG) maja już często poprzekraczane terminy nawet o kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie serwer aktywowali. Windows się już wgrał, około 40 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś nieporozumienie, serwera zamówić nie można bo "połączenie zostało zresetowane". Gdy już można zamówić i wszystko prawie cacy to przy próbie zapłacenia za zamówiony 4G mam "Zamówienie nie może zostać przekazane do realizacji, prosimy o kontakt z BOK."

no kurka... Nie wspominając że zamawiałem 28-29(zapłaciłem) za 2G dzisiaj przyszło że płatność odrzucona....

 

miał ktoś taki problem ? że nie można zamówić 4G ? (rzekomo pomogła zmiana systemu z D7 na Xen Citrix [tak wiem])

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wszystkie zamówienia złożone 28 lipca i później zostały odrzucone z powodu braku podzespołów, jeśli ktoś się uchował niech da znać (moje spekulacje).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wszystkie zamówienia złożone 28 lipca i później zostały odrzucone z powodu braku podzespołów, jeśli ktoś się uchował niech da znać (moje spekulacje).

 

Czysta spekulacja Archi :) Ja złożyłem zamówienie na 2G 01.08 - ot, miałem trochę szczęścia i dostałem. Ilość serwerów, które zamierzają zainstalować w DC robi wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z tego co wiem wszystkie zamówienia złożone 28 lipca i później zostały odrzucone z powodu braku podzespołów, jeśli ktoś się uchował niech da znać (moje spekulacje).

Spekulacja. Zamówiłem 28 i nikt mi zamówienia nie odrzucił. Co prawda jeszcze go nie zrealizowali, ale ja mam czas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czysta spekulacja Archi :) Ja złożyłem zamówienie na 2G 01.08 - ot, miałem trochę szczęścia i dostałem. Ilość serwerów, które zamierzają zainstalować w DC robi wrażenie.

To fajnie wiedzieć, dzięki za obalenie teorii. Jednak mają tam burdel jak mało kto :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już stoi. Mi zamówienia na drugiego dedyka też nie dorzucili, dostałem informację, że jest w trakcie realizacji na niego zamówienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sprawie losowości aktywacji (twitter Olesia):

 

On a amélioré l'algo du robot qui livre les serveurs. now on est FIFO. On n'était pas FIFO à cause de la TODO très longe + l'algo basic

Niby poprawili teraz algorytm robota i zamówienia teraz mają być realizowane według zasady FIFO (pierwsze weszło, pierwsze wyszło).

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taką odpowiedz dostałem na to że nie mogę zapłacić za 4G... Szczerze mówiąc jestem zły...

> Państwa zamówienie zostało anulowane z powodu braku mozliwości realizacji zamówienia.

> Środki zostaną zwrócone poprzez uznanie Payu - czas realizacji wynosi ok. 48 godzin.

> Serwery będą dostępne do zamówienia w ciągu ok. 4-5 tygodni.

@down

Zły jestem nie z powodu tego że nie mam serwera,ale dlatego że dalej można te serwery zamawiać,a jak się okazuje fizycznie będą dostępne za miesiąc... jest to trochę irytujące. Szczególnie dla osób które zamówiły serwery 2G wcześniej niż była mowa że ich nie ma....

Edytowano przez SanKen (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś być zły jakbyś nie miał zwrotu pieniędzy. Po prostu nie wyrabiają z zamówieniami i brak części do serwerów całkiem ich zastopował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

15 tysięcy serwerów to 225000 PLN miesięcznie dla OVH. Pozostaje pytanie ile będą do tego dokładali biorąc pod uwagę że mają tani prąd i transfer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie generalnie interesuje czym kieruje się "Management" OVH wcielając w życie swoje ostatnie decyzje.

Z jednej strony podnoszą ceny IP i stosują restrykcje dot. wykorzystania łącz co wygląda na zwiększanie rentowności usług.

Z drugiej strony wyjeżdzają z jakąś absurdalna* z punktu widzenia biznesowego decyzją o serwerach za 15 PLN m-c. Toż to 4 euro. NIe byłem nigdy we Francji ile tam ksztuje piwo w knjapie w Paryżu ? wie ktoś ?

 

 

*absurdalna bo

- sciągają do siebie nie ma co ukrywać najgorszy rodzaj klientów.

- obecni klienci, którzy także poszli tam ze wzgldu na ceny mogą być smutni że mogli kupić coś 3 x taniej aa mają drożej, ciekawe ile z nich zmieniło na te tańsze.

- opóźnienia w dostawie , nie realizowanie zamówień jest mało profesjonalne

- utwierdzają klientów ze są nieobliczalni

- nie sądze aby serwer za 15 czy 50 pln m-c się im zwracał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektóre z polskich firm też mają produkty poniżej ceny opłacalności, po to aby promować markę. Klient jak będzie potrzebował więcej, to pójdzie na ofertę niebudżetową i da już firmie zarobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś pisali, że kimsufi nie jest nastawione na zysk, tylko na zapoznanie się większej ilości ludzi z serwerami dedykowanymi i promocją firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile w przypadku KS2G można się z tym zgodzić (maks 3 maszyny), to przy wyższych opcjach już nie bardzo. Po co komu 50 czy 100 serwerów (taki jest limit) żeby tylko się zapoznać? Jak mu wystarcza opcje dostepne przy Kimsufi i ma możliwośc zamówienia większej illości maszyn, to nie będzie nawet myślał o innych droższych rozwiązaniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×