Skocz do zawartości

Polecane posty

Tylko cena się liczy nawet jakby była oferta w .txt. to i tak by wszyscy brali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@pekus

 

Parę postów wyżej wkleiłem o ile cena maszyn podskoczyła oraz zastosowań prof.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idzie zainstalować system z własnego .ISO na Kimsufi?

 

Pytanie czy rzeczywiście tego potrzebujesz. OVH ma taki wybór systemów operacyjnych, że nawet ja się zastanawiam czasem czy jest cokolwiek czego by tam brakowało.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

A to tak można mając usługi w OVH PL pisać ze swoimi problemami do OVH UK?

 

Chyba, że tak... ja mam w OVH UK. Napisz do nich do supportu, pewnie dostęp Ci dadzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od serwera a dokładnie jego procesora lub np dysku są dostępne lub całkowicie nie dostępne odpowiednie wersje Windowsa przy reinstalacji w OVH z lic SPLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@kaszub1136: ja na Twoim miejscu po prostu bym sie skontaktowal z OVH (Wrocław) i dopytal o wlasna licencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH miało kiedyś ofertę z prockami:

model name : Intel® Xeon® CPU W3520 @ 2.67GHz

i

model name : Intel® Xeon® CPU W3530 @ 2.80GHz

do tego 24 GB ramu w jednej i drugiej maszynie. Czy może ktoś pamięta co to były za modele i czy po wiele stały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Przez qemu, ale nie każdy system.

 

Pytanie czy rzeczywiście tego potrzebujesz. OVH ma taki wybór systemów operacyjnych, że nawet ja się zastanawiam czasem czy jest cokolwiek czego by tam brakowało.

 

Windows XP i Server 2003 nie ma :P Na kimsyfa takie systemy byłyby idealne. Czyli tylko Qemu pozostaje. Rozumiem, że własnych licencji można używać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH Ci nie ingeruje w software i generalnie dane na dyskach (chyba, że im to zlecisz) tak więc mało ich to interesuje co tam stoi.

 

I tak, potwierdzam, że przynajmniej XP'ka przez Qemu idzie zainstalować.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak, potwierdzam, że przynajmniej XP'ka przez Qemu idzie zainstalować.

 

To może jeszcze powiesz, czy działa w miarę dobrze? Ramu powinno wystarczać spokojnie, ale jak z tym atomem? Idzie go tylko włączyć, czy radzi sobie przy średnio wymagających zadaniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem go jeszcze daaawno temu na mKS'ie 2G z celeronem (zabytek) i na podstawowe działania wystarczał, toteż atom też powinien. Nie spodziewaj się jakiejś ultra wydajności, ale powinno być znośnie.

 

Nie zmienia to jednak tego, że osobiście wolę sobie postawić vnc z xfce4 jak już muszę mieć GUI, albo nawet przez wine czego się nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem go jeszcze daaawno temu na mKS'ie 2G z celeronem (zabytek) i na podstawowe działania wystarczał, toteż atom też powinien. Nie spodziewaj się jakiejś ultra wydajności, ale powinno być znośnie.

 

Nie zmienia to jednak tego, że osobiście wolę sobie postawić vnc z xfce4 jak już muszę mieć GUI, albo nawet przez wine czego się nie da.

 

Ok, dzięki :)

 

Niestety, nie wszystko na samym wine i środowisku graficznym przejdzie, dlatego potrzebuję windowsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie przejdzie w całości. (tak wiem, lenistwo, że nie chce mi się douczyć choćby Pythona)

 

Druga sprawa, że poza automatyzacją wielu rzeczy przez to, co podałem wyżej, korzystałbym z innych już gotowych programów, które niestety nie chcą się odpalić na wine. Przykładowo to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To AutoIT może by przeszło, skoro da się skompilować do niezależnego execa (tak przynajmniej jest w opisie). Tylko problem w tym, że są odwołania bezpośrednie do bibliotek i API Windy, z tym może być kłopot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×