Skocz do zawartości

Polecane posty

Kilka kilometrow od mojego domu postawili nowa "siedzibe" ;)

 

Nie jest okazala, ale ladnie sie prezentuje - taki zgrabny nieduzy budynek (chyba biurowy). Nie sadze wiec zeby mieli jakies klopoty.

 

Wiecie - problem w tym, ze PL rynek jest dosc specyficzny. Dla Polakow cena jest bardzo wazna, natomiast za granica zapewne ma drugorzedne znaczenie.

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

K

Wiecie - problem w tym, ze PL rynek jest dosc specyficzny. Dla Polakow cena jest bardzo wazna, natomiast za granica zapewne ma drugorzedne znaczenie.

 

Rynek w PL nie jest specyficzny. Cena jest tak samo istotna dla klienta w PL jak dla klienta z innych krajów. OVH oferuje tanie usługi docierając tym samym do klienta, dla którego cena ma znaczenie

 

Gdyby cena nie była dla niego istotna problem z turn-over by nie istniał.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo producenci sprzętu nie wyceniają sprzętu adekwatnie do postępu technologicznego.

 

Kiedyś serwer mógł starczyć na dwa lata i w ten sposób provider mógł ustalić końcową cenę, tak by inwestycja się zwrociła.

 

Teraz serwer jest przestarzały po roku, a po pół roku można spokojnie myśleć o wymianie. Jednak producenci ciągle bazują na starych zasadach.

 

Provider w związku z tym ma do wyboru albo obniżyć cenę i stracić, albo cenę pozostawić - ale nowo wchodząca firma na rynek kupując nowe serwery lepsze i po niższych cenach automatycznie zyskuje przewagę na rynku.

 

Także wszyscy tracą i chyba OVH właśnie ma ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@tgx: wydaje mi sie, ze koszt przeniesienia jakiegos zaawansowanego projektu za granica moze byc znacznie wyzszy niz w PL. Pol biedy jak ktos moze to zrobic we wlasnym zakresie. Jesli musi wynajac admina, to calkiem prawdopodobne, ze oplaci mu sie zostawic dedyka na takim samym poziomie cenowym jak ma teraz.

 

Zreszta, na forum ovh niektorzy wypowiadali sie, ze oplaca im sie pozostac przy starych cena bo przeniesienie calosci to za duzo roboty (i za duzo kasy).

 

Jesli ktos ma stronke na WP albo Joomla to pewnie przeniesie ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz serwer jest przestarzały po roku, a po pół roku można spokojnie myśleć o wymianie. Jednak producenci ciągle bazują na starych zasadach.

 

Wydaje mi się, że tu jest błąd w logice. Serwer nie staje się przestarzały po pół roku. Jeżeli ktoś ma jakiś projekt, kupi pod niego serwer to jeżeli nie zwiększy mu się ruch lub nie ma innych czynników wpływających na obciążenie witryn - jego serwer będzie się spisywał dobrze po roku, po dwóch.

 

"przestrzałość" wynika raczej z zmian w ofertach. Jeżeli co chwile pojawiają się w ofercie firmy nowe serwery o nowszych konfiguracjach to sami sobie nakręcają problem.

 

Mam w Hetzner kilka maszyn, które były zamówione 3 lata temu - czy są przestarzałe? Technologicznie pewnie tak, ale były pod konkretne zastosowanie, pod nie się spisują i działają - więc skoro działa dobrze to po co ruszać.

 

Jednak gdybym mógł zamówić nowe serwery, za które płaciłbym połowę tego co teraz (jak w ovh) no to tylko głupiec by został przy starej ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Tu nie chodzi w cale o maszyny bo od intel celerona do intel atoma było 5 dych różnicy, ale jak płaci się 3x mniej za 2x więcej to tylko głupi by patrzył jak inni się przenoszą ;).

 

Pewnie, nie każdy ma czas i nie każdy ma ochotę sprawdzać co chwila cóż to OVH znowu "wymyśli". Jedno kupują, stawiają i są zadowoleni, że im działa. Ale jest duża rzesza osób, które jednak interesują się tematem chociaż na tyle, żeby sprawdzić jak wyglądają aktualne ceny. Ja nadal uważam mojego "dedyka" 20 PLN / mc za cyrk na kółkach i jeszcze z anty-ddosem. Jak mnie OVH z tej oferty nie wyrzuci to tego dedyka pewno będę trzymał aż do czasu pojawienia się nowszego o identycznej cenie, a i pewno wtedy bym trzymał obydwa bo 20 złoty to nie pieniądz...

 

Kwestia jest tego rodzaju, że jak rzucą mojego dedyka za 5 zł (:D) na miesiąc to cóż... wezmę wtedy trzy :D.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że tu jest błąd w logice. Serwer nie staje się przestarzały po pół roku. Jeżeli ktoś ma jakiś projekt, kupi pod niego serwer to jeżeli nie zwiększy mu się ruch lub nie ma innych czynników wpływających na obciążenie witryn - jego serwer będzie się spisywał dobrze po roku, po dwóch.

 

"przestrzałość" wynika raczej z zmian w ofertach. Jeżeli co chwile pojawiają się w ofercie firmy nowe serwery o nowszych konfiguracjach to sami sobie nakręcają problem.

 

Mam w Hetzner kilka maszyn, które były zamówione 3 lata temu - czy są przestarzałe? Technologicznie pewnie tak, ale były pod konkretne zastosowanie, pod nie się spisują i działają - więc skoro działa dobrze to po co ruszać.

 

Jednak gdybym mógł zamówić nowe serwery, za które płaciłbym połowę tego co teraz (jak w ovh) no to tylko głupiec by został przy starej ofercie.

 

Napisałeś o projektach, które się nie rozwijają. Np. wizytówki firmowe - wtedy to prawda, z tym że taki serwer po dwóch latach sprawuje się dobrze, ale kosztuje znacznie więcej niż u konkurencji, która dopiero co zakupiła nowe serwery i ma je taniej.

 

Firmy muszą udostępniać nowe konfiguracje aby utrzymać się na rynku.

 

Różnego rodzaju serwisy, które są ciekawe i mają jakiś sposób interakcji z ludźmi, przy dobrym prowadzeniu zwiększają ilość odwiedzin czasem geometrycznie, tak samo nowe opcje itd wymuszają z czasem przejście na nowy serwer dużo szybciej niż to było kilka lat temu.

 

Problem w ten w pewien sposób spróbowano rozwiązać wprowadzając tzw. cloud hosting - czyli zebranie szrotu, którego nikt by nie wynajął na serwer dedykowany, dzięki temu firmy mogły zniwelować straty związane z tym co napisałem wcześniej.

 

A co do przenosin projektów, zwykle są tworzone pod konkretny model i sposób migracji jest pomyślany od początku, przeniesienie się z jednego dedyka na drugi czasem nie różni się wiele od "chmurowych" rozwiązań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@elcct: no ale admin nie musi zyc wiecznie albo byc ciagle sprawny. Mielismy przyklad tutaj jednej z firm z forum; wywalil im sie VPS + osoba zarzadzajaca/techniczna miala wypadek samochodowy (podobno), usterka przez kilka dni nie zostala usunieta wobec czego po kilku dniach sie okazalo, ze firma rezygnuje z dzialu VPS ;)

Edytowano przez pekus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi coś napisać na temat VPS w OVH ? Głównie chodzi mi o ofertę opartą o OpenVZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testowałem i działa wydajnie. A pod co konkretnie potrzebujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja to dyskusja - może mi ktoś powiedzieć jak to jest z chmurą OVH? Mam dostęp do archiwum, storage i CDNu chmurkowego, ale do instancji nie. Czy to jest jeszcze niewystartowana usługa albo beta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up, tak nie wystartowała. Też zapłaciłem te 5zł za aktywnie, ale na PCI musimy jeszcze zaczekać.

 

 

Potrzebuje komentarzy odnośnie łącza jak i dostępności. Skorzystałem z tej usługi i o dziwo serwer ma niby 1Gb/s,ale moje maksymalne wysycenie łącza to jakieś 30MB(noc.gts.pl). Nie udało mi się więcej wyciągnąć,a jak u was ?

Zastosowanie jak to bywa z tanimi VPS strona jakiś TS i swoje Pierdołki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten CDN jest statyczny, dynamicznych treści nie wrzucisz - wystarczyło przeczytać opis.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wiedząc, że zamówienia z początku sierpnia jeszcze czekają to chyba jeszcze ze 2 tygodnie.

PS. Z "droższych" ofert ponoć można przez kontakt mailowy z biurem.

Edytowano przez theqkash (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lou: chyba nic nie stoi na przeskodzie zebys zadzwonil do BOK i sie spytal...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Jeszcze nie dostaliśmy informacji z centrali, wiec niestety nie wiemy kiedy będzie możliwość kupna danego serwera"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Podejrzewam że jak byś chciał opłacić na rok z góry to by znalazł się serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@juvenito: to jest pikuś, ja kiedyś przy próbie zamówienia dedyka w H-K czy Singapurze (nie pamiętam dokładnie, na pewno jedna z tych dwóch lokalizacji) dostałem całą listę pytań (a raczej żądanie złożenia wyjaśnień, taka to miało formę). Jak przejrzałem co oni ode mnie chcą, to mi witki opadły, tak to nawet UBecja nie przesłuchiwała. Chyba jedyne, czego brakowało to rozmiar odzieży i obuwia jakie noszę. Miałem im dokładnie wypisać jakie aplikacje i skrypty będą zainstalowane na serwerze, skąd dokładnie będzie pochodził ruch generowany, skąd ja będę się łączył z serwerem (najlepiej gdybym podał listę bądź zakres adresów IP) i w jaki sposób, ile transferu będzie generowane dobowo/tygodniowo/miesięcznie (z dokładnością chyba do 10GB, z rozbiciem na http/pocztę/ftp/inne) i jeszcze parę pierdół. A to wszystko przy min. 12-miesięcznym kontrakcie, płatność wyłącznie obciążeniem karty kredytowej i z niespecjalnie niską ceną (taki eufemizm... drogo było, ale podobno rewelacja jeśli chodzi o support, stabilność i łącza). Poziom paranoi godny Barei, odpowiedziałem im tylko jednym zdaniem, że jako obywatel EU zasłaniam się Europejska Konwencją Praw Człowieka, która daje mi prawo odmowy zeznań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nie miałem żadnych problemów z tym hostingiem :). Jak był jakiś niestandardowy problem to tel. lub mailowa załatwiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak trudno napisać do supportu z panelu? Ja odpowiedź dostałem po 30 min:

> Witam,
> Proszę sprawdzać na stronie na początku października.
>
>
> Pozdrawiam
> Małgorzata Janik
>
> Dział Handlowy
> Biuro Obsługi Klienta - pomoc@ovh.pl - 0801 700 787 / 071 786 07 87
> ----------------------------------------------------
> Zapoznaj się z najnowszą ofertą na stronie www.ovh.pl

Trzeba czekać - tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A wiadomo może czy oferta KS 2G z atomem nadal będzie w cenie ~20zł? Bo nie wiem czy warto czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×